Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Mala aktualizacja, wrzucam serwisowke do w-w playera, przypadkiem wlaczyl sie lock pilota

 

[setting]

(1) Pressing the "PURE DIRECT" and "9" buttons for simultaneously.

(2) “Lock-On” is displayed on the FL tube, and operations with the remote control and the REMOTE CONTROL input terminal on the back of the UD7007 are disabled.

 

[Cancel]

(1) Pressing the "PURE DIRECT" and "9" buttons for simultaneously.

(2) "Lock-Off" is displayed on the FL tube and remote lock mode is made canceled.

 

 

https://www.dropbox.com/s/mwmypvousjfcf3s/MARANTZ_UD7007_Service_Manual.zip?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może gdzieś w sieci spis wszystkich modeli wzmacniaczy i odtwarzaczy CD, które wyszły w wersji KI?

 

Szukałem ale nie udało mi się znaleźć.

Może na jakiś zagranicznych stronach?

Edytowane przez Reaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Jest może gdzieś w sieci spis wszystkich modeli wzmacniaczy i odtwarzaczy CD, które wyszły w wersji KI?

 

Szukałem ale nie udało mi się znaleźć.

Może na jakiś zagranicznych stronach?

 

http://www.marantz.co.uk/uk/aboutus/pages/kenishiwata.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz Hd-Amp1 zdobywa świetne opinie, mimo iż to pierwszy wzmak w klasie D. Sam Ken Ishiwata brał udział w produkcji tego wzmaka:). Marnatz ponoć powrocił do korzeni. A tu świetnie reko hd-amp1

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://andreweverard.com/2015/12/21/review-marantz-hd-amp1-is-a-classic-in-the-making/&prev=search

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.modernhifi.de/marantz-hd-amp1-test/&prev=search

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy, systemu all in one rowniez maja go w klasie D. Graja bardzo dobrze w swojej cenie. :)

 

"ok, so I've got MCR510 now.. sound quality compared to PM6004 with rDac? No difference at all. Simple as that. Tested with wide range of music on the same pair of speakers - Q300. Headphone output? Again, no difference."

 

Dla melomana bardzo fajne klocki. Szczegolnie ze mozna kupic za grosze.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper

Jest może gdzieś w sieci spis wszystkich modeli wzmacniaczy i odtwarzaczy CD, które wyszły w wersji KI?

 

 

 

 

Z tego co ja wiem to:

 

Pm-66KI

Cd-63mkII KI

Pm-6010KI

Cd-6000KI

Pm-7001KI

Sa-7001KI

Pm-7200KI

Pm-14KI

Pm-14mkII KI

Pm-17KI

Pm-17mkII KI

Cd-17KI

Cd-17mkII KI

Pm-KI Pearl Lite

Cd-KI Pearl Lite

 

 

Na rynek Japan- SA czyli japan KIS

 

Pm-6100SA

Pm-6100mkII SA

Pm-8100SA

Pm-8100mkII SA

Sm-17SA (końcówki mocy)

Sm-17mkIISA

Sm-6100SA

Sm-6100SA

 

Sprzęt spisany z prospektów ,testów i pamięci.To 99,9% bankowo KIS.

 

Wszystkim klubowiczom wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2016 i życzę wszystkim nowych marantzów :-)

 

 

 

Nie ma już oryginalnych laserów.Firma sony oraz philips zleca wykonanie zamienników w chinach.NIE MA JUŻ ORYGINAŁÓW.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam kolumny podlogowki, ale mialem ki pearl lite potem 15s2le i potem napalalem sie wlasnie na 11s3 a skonczylem na Denonie 2020 i bardzo sie ciesze z tego wyboru. Maranze bardzo mi sie podobaja wizualnie funkcje etc, ale jak przychodzi do gry to hmm takie muly bagienne ratuje je ta opcja zapiecia dwoch sztuk pod jedne kolumny chyba tez po to ona jest. Za pare lat dwie takie uzywki to bedzie wypas, ale dzis cena za nowa sztuke powala a co dopiero za dwie.

 

Witam. Czytam twój wpis odnośnie grania wzmacniacza 11s3. Jak to ładnie ująłeś "muły bagienne". Napisz proszę w jakiej konfiguracji słuchałeś tego wzmacniacza - ciekawie mnie dosłownie każdy element toru włącznie z zasilaniem. I czy porównując Marantz 11s3 z Denonem 2020 ten drugi był wpinany w ten sam tor co Marantz i w tej samej chwili. Pytam ponieważ mam pewne przypuszczenia co do twojego komentarza i chciałbym to ułożyć w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Chciałbym powitać wszystkich pasjonatów Audio a w szczególności posiadaczy Marantz - ów.

Niedawno zakupiłem PM14S1 SE z SR 7010.Gra to u mnie z Sonus Faber Venere 3.0. Skutkiem czego mało sypiam i mam ciągłe ciary na całym ciele. ...:)

Podobno ten wzmacniacz też ma udoskonalenia związane z KI.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam twój wpis odnośnie grania wzmacniacza 11s3. Jak to ładnie ująłeś "muły bagienne". Napisz proszę w jakiej konfiguracji słuchałeś tego wzmacniacza - ciekawie mnie dosłownie każdy element toru włącznie z zasilaniem. I czy porównując Marantz 11s3 z Denonem 2020 ten drugi był wpinany w ten sam tor co Marantz i w tej samej chwili. Pytam ponieważ mam pewne przypuszczenia co do twojego komentarza i chciałbym to ułożyć w całość.

 

Lordzie Vader wielki gniew w slowach twych wyczuwam......zauwaz prosze, ze nigdzie nie pisalem o bezposrednim odsluchu 11s3 i 2020ae. Mialem, tylko mroczne mysli o odsluchu 11s3, ale denon zaiste cudowne bebechy ma i na nim stanelo... wielka role cena tez odegrala.

Odsluchy 2020ae byly z vicent 237 i "jedna" moja sztuka 15s2le dlatego calkowita porazke poniosly.... dwie 15ki graly lepiej, ale wtedy mistrza 2020ae nie mialem pod reka.

"muły bagienne" okresleniem nie moim jest ... lecz innego wielkiego forumowca.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam kolumny podlogowki, ale mialem ki pearl lite potem 15s2le i potem napalalem sie wlasnie na 11s3 a skonczylem na Denonie 2020 i bardzo sie ciesze z tego wyboru. Maranze bardzo mi sie podobaja wizualnie funkcje etc, ale jak przychodzi do gry to hmm takie muly bagienne ratuje je ta opcja zapiecia dwoch sztuk pod jedne kolumny chyba tez po to ona jest. Za pare lat dwie takie uzywki to bedzie wypas, ale dzis cena za nowa sztuke powala a co dopiero za dwie.

 

Każdy ma prawo do własnej, subiektywnej oceny, ale i każdy ma obowiązek odpowiadać za swoje wypowiedzi nawet, jeśli cytuje się innych, ponieważ można zakrzywić rzeczywistość, nawet niechcąco. Rozumiem jednak, ze powyższe było przypadkowym przejęzyczeniem, dobranym w nieodpowiednie słowa, bo jeśli nie było, to uważam opinię za nieuzasadnioną i mniemającą nic wspólnego z rzeczywistością.

Wzmacniacz Marantz PM 11s3 miałem przyjemność porównywać z Luxmanem L-505 oraz Mcintosch Ma 6600. Oczywiście rzetelny opis składowych brzmienia w każdym podzakresie i porównywanie wzmacniaczy ze sobą zajęłoby wiele czasu, a nie o to tu chodzi. Cale szczęście, że pozostałe komponenty w torze audio były odpowiednio dobrane, a przewody sygnałowe wręcz, można powiedzieć zbyt dobre. Co do głośników nie było też na co narzekać, ponieważ podpinane były Dynaudio 25 SE oraz zabójcze dla wzmacniaczy przez wzgląd na impedancję schodząca do 3 omh. Raidho 1.1. Zaznaczając powyższe w obecnej wypowiedzi mogę jedynie w przysłowiowych dwóch zdaniach napisać, że równowaga tonalna Marantza w porównaniu do konkurentów zachowana została na wzorowym miejscu. Owszem każdy ze wzmacniaczy miał pewne wady i zalety. Luxman wprowadził najwięcej oddechu w nagrania, tworząc dźwięk najbardziej przestrzennym, wręcz taki 3D. Nie mniej jednak potrafił czasem zakuć w ucho. Macintosch górę prezentował bardziej powściągliwie, przez co efektu 3D już nie był tak wyraźny, a jeśli się pojawiał to już nie tak z namacalnie jak z Luxmanem. Dociążał jednak mocniej średnicę, co dawało powiedzmy więcej wypełnienia. W najniższych rejestrach Mcintosch też pokazywał więcej, ale nie był tak szybki, zebrany co Luxman. Co do rozdzielczości w całym paśmie, w moim przekonaniu Luxman był rozdzielczy najbardziej z całej trójki ale nie uważam aby Mcintosch był ułomkiem, pop prostu grał w bardziej uspokojony sposób. Jeśli zaś chodzi o Marantza, ten był takim trochę wyborem pomiędzy opisywanymi wzmacniaczami, scalał ich zalety, a może wady w jednym. Interpretacja zależy od odbiorcy, ponieważ, np: jeśli ktoś szuka ogromnej wręcz przestrzeni to Luxman może być lepszym wyborem. Jeśli zaś większej masywności to wybór powinien paść na Macintoscha. Jednak ja uważa, że to zrównoważenie Marantza wcale nie jest złe.

Z tym powyższym podsumowaniem chciałbym przejść do gwoździa programu. Porównania brzmienia Maranza PM 11s3 z Denonem 2020. Na początku zaznaczę, że odsłuch dokonywany był przy udziale dwóch głośników, tj. Sonus Faber Cremona M oraz Dali Epigon 6.

Na szybko mogę napisać tyle. Jeśli ktoś słucha „Disco Polo” lub woził w samochodzie subwoofer to Denon będzie wyśmienitym wyborem. Jego bas dla mniej osłuchanych będzie większy, bardziej obszerny. Rok czy inne dynamiczne skoki w nagraniu będą mogły się podobać bardziej niż w Marantzu. Jestem w stanie nawet to zrozumieć. Szczególnie, kiedy znajdzie się odbiorca preferujący taki stan rzeczy. Efekt ten często, a nawet również, pożądany jest bardziej przy słabszych budżetowych komponentach. Które to nie potrafią bo i nie mogą w wysublimowany sposób różnicować dźwięków z zakresu niskiej średnicy czy wyższego basu. (o niskim już nie wspomnę bo ile głośników do 10 tyś PLN schodzi do 25Hz nie mówiąc o jeszcze niższych rejonach. Śmiem twierdzić, że żaden. Bo nawet, jeśli cos się znajdzie to będzie stricte nastawione na duł, a ważnym też będzie odchylenie od zupełnej liniowości tzn. spadek mierzony w decybelach, a i pokuj odsłuchowy musi mieć odpowiednią wielkość do wytworzenia takiej fali akustycznej). Jednak wystarczy porównać te dwa wzmacniacze na dość wymagającym materiale aby zrozumieć co mam na myśli. Polecam utwory dynamiczne, grane przez obszerne składy symfoniczne. Przykładem może być A Curious Thing Special Orchestra Edition Amy Mcdonald czy koncert Live Blond Petera Gabriela. Marantz muzykę trzyma bardziej w ryzach różnicując jej składowe w sposób o wiele bardziej precyzyjniejszy niż Denon. Nie mam na myśli przekazu pozbawionego wad, ale właśnie dawanie wybrzmieniu niepowtarzalnej faktury, długość oraz kontroli. W pozostałych zakresach Marantz oferuje bardziej obszerną dawkę muzykalności, choć uważam, ze daleko jej do dobrego wzmacniacza oddającego prąd w A klasie (wystarczy porównać ten dzwięk z Accuphase E 550/560/600 Marantz przegra i to bardzo szybko, niestety). Również mikrodetale są prezentowane przez Marantza w sposób o wiele bardziej wyrafinowany. Muzyka ma więcej spokoju, mniej nonszalancji. Fenomenalnie oddawana jest barwa muzyki w całym spektrum skali i przy każdym repertuarze (należy jednak pamiętać, że rozbudowane składy muzyczne to najwieksza bolączka „tanich” tranzystorów pracujących w klasie AB, nawet i Marantza), Dźwięk potrafi angażować słuchacza przez lepsze uspokojenie i większa namacalność i spójność dźwięku. Niestety, ale Denon tego nie ma. Gra prościej, bardziej efektownie ale to nie oznacza, że lepiej.

Kończąc ten wywód nie mogę się zgodzić z Kolegą, że Marantz 11s3 to „mół bagienny”. Dynamiki mu nie brakuje. Uważam, że to właśnie sobie należy zawsze zadać pytanie gdzie jest granica w reprodukcji basu, w oddaniu dynamiki, (bo bas i dynamika to nie to samo, choć jedno i drugie nie może istnieć bez siebie), i kiedy się ją przekracza bardzie w kierunku plus bądź minus. Jednak w kategoriach bezwzględnych oceniając całe pasmo i wyrafinowanie Marantz 11s3 (i tylko ten model, nie poprzednie), idzie o krok dalej przybliżając nas do dźwięku Hi-End.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth Vader - ciekawy opis, brawo. Posiadam PM/SA 11s3 od ponad 3 miesięcy i w pełni się z Twoją opinią zgadzam. Ciekawi mnie natomiast jedno. Czy miałeś okazję słyszeć wcześniejsze wersje serii 11, tj. S1 i S2? Czym różnią się od S3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth Vader - ciekawy opis, brawo. Posiadam PM/SA 11s3 od ponad 3 miesięcy i w pełni się z Twoją opinią zgadzam. Ciekawi mnie natomiast jedno. Czy miałeś okazję słyszeć wcześniejsze wersje serii 11, tj. S1 i S2? Czym różnią się od S3?

 

A pozostałe elementy zestawu to jakie posiadasz? Opisz mi proszę od przewodów zasilających, podkładek czy platform antywibracyjnych (o ile masz), po głośniki i preferencję muzyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów,

Chciałbym poznać Wasze opinie w doborze dac/stream do nowo nabytego pm15s1.

Obecnie podpięte sa Sonus faber Toy tower i q-dac z m netem.

Pm15 s1 bardzo mi sie podoba i jestem w stanie pozbyć sie Densena b 300, który do tej pory plumkal.

PM w tym zestawieniu gra dość jasno, a wokal jest często wycofany i jakby zimny. Natomiast bas sie polepszył, góra bez zmian.

Moze wymiana qdaca na coś innego do 2000 pln to zmieni.

Myślałem tez o na7004, ale kolorystycznie nie podpasuje do platynowego wzmaka.

Z dac mam na oku Hegla HD10, ps audio, Asus.

W gre wchodzi tylko sprzęt z 2 reki.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15s1 ma funkcje bi-amp. Polecam Ci zdobyc na testa druga sztuke 15s1.

Dzięki za odp.

Ale nie mam kolumn na bi- zaciskach.

Poza tym nie ma ich na rynku wtórnym, a za cenę obecnego na pewno drugiego nie kupie.

Bo juz za ok. 6000 mozna pewnie kupić coś sporo lepszego, niż dwa pm-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za odp.

Ale nie mam kolumn na bi- zaciskach.

Poza tym nie ma ich na rynku wtórnym, a za cenę obecnego na pewno drugiego nie kupie.

Bo juz za ok. 6000 mozna pewnie kupić coś sporo lepszego, niż dwa pm-y

 

aha to szkoda, bo ta funkcja rzeczywiscie dziala tzn. jest slyszalna roznica na lepsze,tylko wlasnie jak popatrzec na cene szczegolnie nowych sztuk to wtedy jest to zupelnie nieoplacalne.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Ale nie mam kolumn na bi- zaciskach.

Poza tym nie ma ich na rynku wtórnym, a za cenę obecnego na pewno drugiego nie kupie.

Bo juz za ok. 6000 mozna pewnie kupić coś sporo lepszego, niż dwa pm-y

 

Cóż. Pojawił się znów temat napędzenia Toy Tower tyle, że tu w Klubie Miłosników Marantza.

Skoro nic nie chce grać, z TT wedle twoich oczekiwań to może warto zainteresować się używanym Xindakiem A600E - to potwór działający w klasie A, a moc dochodzi przy 8omh do jakiś 150 W. Używany można o ile się trafi nabyć nawet i w cenie około 6.000 tyś PLN.

ps. Znów coś napiszę czego nie lubisz, to jedne z najlepszych wzmacniaczy zintegrowanych na rynku wtórnym w tej kwocie. Jeśli ta 50 kilogramowa kupa "złomu" nie napędzi twoich Toy Towr to już nić nie napędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie wiem czego dokładnie oczekujesz od nowego DACa. Mam Hegla HD10 i wokale wywala on bardzo do przodu, bas mega silny i sprezysty, super separacja i ful powietrza na średnicy. Mi załatwił go jeden z userow forum z Norwegii za polowe ceny. W klubie Hegla znajdziesz moja krótka recke tego DACa.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna go kupic za 1250?

 

A co do napędzenia TT, to nie robiłbym z tych mikrusów jakiś mega wymagających kolumn- koło 100w powinno być w sam raz.

 

Mam jeszcze na oku na7004, jak on sie ma jakościowo do HD10?

Dodam, ze funkcje sieciowe sa wartością dodana, a mógłbym go mieć pod kolor PMa za 1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na7004 I zmienilem go na właśnie HD20. Na norweskich forach pisza ze HD10 nie odstaje az tak bardzo od HD20 wiec był by to moim zdaniem lepszy zakup od na7004. Co do ceny to bym sie dogadal z gosciem na tablicy. A jak masz znajomych w norwegii to konkretnie w Kristiansand jest jedna sztuka za okolo 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.