Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich zainteresowanych, ciekawych i nie tylko przesyłam kolejny test odtwarzacza Marantz SA-10. Miłej lektury :)

1. Marantz SA-10.pdf

2. Marantz SA-10.pdf

3. Marantz SA-10.pdf

4. Marantz SA-10.pdf

5. Marantz SA-10.pdf

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego testu dodam aby nie było niejasności. Odsłuchiwany Ayon CD-35 był wersją topową oznaczoną jako Signature z ceną 39.800,00 zł.

 

To wszystko malo i za malo , Marantz którego masz jest NAJSŁABSZYM OGNIWEM systemu jaki posiadasz i takim przeciętnym ( 3+ ) żródłem .

Można lepej , dużo lepiej za niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Szukam ciekawych kolumn monitory lub małe podłogówki do Marantz PM-75 (sprzęt po modernizacji) + CD63se po upgrade.

Pokój 17mkw blok, muzyka spokojne brzmienia: chillout, new jazz, czasem progressive rock.

Budżet : 2000-2500 zł używka.

Słuchałem dotychczas na Tannoy M4....ale uległy uszkodzeniu.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam ciekawych kolumn monitory lub małe podłogówki do Marantz PM-75 (sprzęt po modernizacji) + CD63se po upgrade.

Pokój 17mkw blok, muzyka spokojne brzmienia: chillout, new jazz, czasem progressive rock.

Budżet : 2000-2500 zł używka.

Słuchałem dotychczas na Tannoy M4....ale uległy uszkodzeniu.

 

Pozdrawiam

Adam

Na przykład coś z Magnatów 905 albo coś w tym stylu u mnie grały z Marantzem 7000 i było całkiem dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. Kieruję je do wszystkich! Jak myślicie, który z poniżej wymienionych odtwarzaczy może sprawić najlepszą niespodziankę jakościową (czyt. soniczną) pod względem zwykłych płyt ale/oraz i SACD ? Odtwarzacze to: Marantz SA-10, Accuphase DP-430, Accuphase DP-550, Ayon CD-10.

Zapraszam do dyskusji. Odpowiedz poznacie niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. Kieruję je do wszystkich! Jak myślicie, który z poniżej wymienionych odtwarzaczy może sprawić najlepszą niespodziankę jakościową (czyt. soniczną) pod względem zwykłych płyt ale/oraz i SACD ? Odtwarzacze to: Marantz SA-10, Accuphase DP-430, Accuphase DP-550, Ayon CD-10.

Zapraszam do dyskusji. Odpowiedz poznacie niebawem :)

 

 

Testuj testuj i wklejaj swoje odczucia względem odtwarzaczy :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Dla wszystkich zainteresowanych, zorganizowałem test Marantza SA-10 w odniesieniu do trzech konkurentów jakimi byli: Accuphase DP-430, Accuphase DP-550 oraz Ayon CD-10. Każdego kto jest ciekawy jak wypadł Marantz na tle konkurencji zapraszam do testu w klubie Accuphase na stronie nr. 71. link poniżej.

http://www.audiostereo.pl/klub-fanow-accuphase_44314.html/page__st__2100

Oczywiście wszelkie komentarze, wątki uwzględniające opinie o Marantzu SA-10 proszę pisać w niniejszym klubie. Zachęcam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszym dla mnie wnioskiem wynikającym z Twoich testów jest fakt, że Marantz SA-10 jest równie dobry jak droższy od niego Accuphase DP-550, a to duże osiągnięcie. Wybór między nimi to kwestia preferencji i reszty posiadanego przez każdego z nas toru, a nie obiektywnej wyższości jednego nad drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medaarad. Zgadzam z Twoim wnioskiem.

Druga sprawa jakiej jeszcze nie poruszałem. Miałem również okazję przetestować SA-10 ze wzmacniaczem PM-11s3. I przyznam szczerze, że zaobserwowałem wiele ciekawych wniosków.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy następce SA 8003 a przy okazji NA 8005 czyli pierwszy hybrydowy Marantz ND 8006

post-8854-0-56788000-1497595958_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dopisuję się do klubu.Nazywam się Daniel. Po 25 latach użytkowania mojego ukochanego Technicsa przesiadam się na marantza. Po wielu tygodniach czytania różnych opinii wybór padł na wzmacniacz PM 7200.Kupiłem model w Bydgoszczy - osobiście jechałem z Elbląga.Właściciel gwarantował stan idealny. Miał rację - wygląda jakby 15 lat był zamkniety w kartonie.Na tym wzmacniaczu postanowiłem budować mój zestaw stereo. Dodam tylko że klocek niedługo będzie jechał do modyfikacji.Mam pytanie a w zasadzie prośbę czy możecie coś doradzić jaki cd i tuner do tego kupić ? Chciałbym żeby były tej samej linii a moje typy to cd 7300 i tuner 7001 lub 6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niestety potwierdziłeś moje przypuszczenia. Jest jeszcze model SA 7001 - może ten jest coś wart. Jeśli nie to podrzuć kilka modeli które by dobrze zagrały z moim PM 7200. Troche mi zależy by pasowały wizualnie do wzmacniacza. Budżet powiedzmy około 700 stów lecz nie jest on sztywny. Mam na myśli używanego cedeka... i dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.