Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Będę się starała pisać lepiej, mam smarfona płatającego figle.

No tak ale wzmacniacze PM78, PM7000, PM7200, PM8000 będą chyba też szersze od cd sr63..:( prawda?

A co myślicie w ogóle o amplitunerach sr czy to duża strata jakości dzwięku do wymienionych wzmacniaczy. ?

są jeszcze amplitunery z lat mojego cd czyli SR-96

SR-770

SR-580

SR-480

AV-600

wzmacniacz mp66 ( chociaż on jest bez regulacji tonu) to chyba go wykreśla

zależy mi na stereo i tylko tym

dziękuję za dotychczasową pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą szerokością poszczególnych klocków to tak:

-coraz rzadziej widuję się aby urządzenia były ustawiane jedno na drugim

-czasami pozorne niedopasowanie ma swój urok

-najważniejsze jest jak ze sobą współgrają, wygląd schodzi w tym momencie na dalszy plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o PM 14S1SE to mam ten wzmacniacz razem z SA 14S1 SE...Osobiście jestem Bardzoooo zadowolony...ale co człowiek to opinia. Mi on podpasował a Tobie może nie koniecznie. Na odbiór muzyki ma wpływ tak dużo rzeczy. ..

Myślę że bez odsłuchu się nie obejdzie. Tylko najlepiej u siebie w pokoju odsłuchowym. Odpowiednio zaaranżowanym(choćby w stopniu podstawowym-akustyka)itd. (kable, prąd, źródło, nagranie, pora dnia)...no i kolumny odpowiednio dobrane do ulubionego repertuaru.

Ps.celowo nie Wymieniłem charakterystyki. ..bo przy tej konstrukcji jedna z wymienionych wyżej rzeczy zmienia ją czasami nie do poznania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o PM 14S1SE to mam ten wzmacniacz razem z SA 14S1 SE...Osobiście jestem Bardzoooo zadowolony...ale co człowiek to opinia. Mi on podpasował a Tobie może nie koniecznie. Na odbiór muzyki ma wpływ tak dużo rzeczy. ..

Myślę że bez odsłuchu się nie obejdzie. Tylko najlepiej u siebie w pokoju odsłuchowym. Odpowiednio zaaranżowanym(choćby w stopniu podstawowym-akustyka)itd. (kable, prąd, źródło, nagranie, pora dnia)...no i kolumny odpowiednio dobrane do ulubionego repertuaru.

Ps.celowo nie Wymieniłem charakterystyki. ..bo przy tej konstrukcji jedna z wymienionych wyżej rzeczy zmienia ją czasami nie do poznania.

Pozdrawiam.

hej.prz3z kilka lat podiadalem pearla lite.wiec mniej wiecej znam dzwiek marantza.a jakie masz kolumny????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber Venere 3.0 (bardzo wrażliwe na ustawienie,nawet góra-dół) na płytach granitowych 5 cm i zworki Wile.Testuje teraz z innymi kablami głośnikowymi(mam Chorda Silversreena a sprawdzam Equilibrium ).Dźwięk całkiem różny(bas i niska średnica się poprawiła i to wyraźnie!!! ale góry i dopełnienia w wyższym zakresie niestety narazie mi brakuje.Może po wygrzaniu będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

poszukuję dobrych monitorów do salonu około 20 - 23 m2.

Posiadam wzmacniacz Marantz PM 8005, do który obecnie podłączone są kolumny podłogowe Dali Zensor 7. Zestaw Dali Zensor 5.0 kupiłem dwa lata temu do kina domowego i amplitunera SR 7010. Obecnie PM 8005 działa jako "końcówka mocy" w kinie, ale planuje dokupić oddzielne monitory tylko do stereo i chcę odłączyć wzmacniacz od amplitunera.

 

Mój odtwarzacz strumieniowy to Node 2 od Bluesound, do płyt używam Marantz CD6006.

 

Słucham raczej dość "spokojnej" muzyki: minimalizm, klasyczna kameralna, instrumentalna, folk, dobry pop; ulubieni artyści: P. Glass, Olafur Arnalds, Diana Krall, Adele, Lavinia Meijer, Satie, Richter, Daniel Hope, RIOPY, Tori Amos. Nie lubię przesadnego basu.

 

Szukam dobrych monitorów (budżet to około 7000 - 8000 tyś. za parę), o klasę wyżej niż Dali Zensor 7 - czy to możliwe do osiągnięcia w tym budżecie ?

 

Proszę o sugestie.

Edytowane przez tomek2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarł przedwczoraj do kompletu PM8005, różnica na pierwszy "rzut ucha" :)

w porównaniu do wcześniejszego Arcam-a Alpha 7 to dynamika. Ten Marantz ma nadal

łagodne brzmienie, ale potrafi dać kopa gdzie trzeba. Ogólna jakość dźwięku znacznie

się polepszyła, scena się powiększyła, jest bardziej trójwymiarowa. Jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

poszukuję dobrych monitorów do salonu około 20 - 23 m2.

Posiadam wzmacniacz Marantz PM 8005, do który obecnie podłączone są kolumny podłogowe Dali Zensor 7. Zestaw Dali Zensor 5.0 kupiłem dwa lata temu do kina domowego i amplitunera SR 7010. Obecnie PM 8005 działa jako "końcówka mocy" w kinie, ale planuje dokupić oddzielne monitory tylko do stereo i chcę odłączyć wzmacniacz od amplitunera.

 

Mój odtwarzacz strumieniowy to Node 2 od Bluesound, do płyt używam Marantz CD6006.

 

Słucham raczej dość "spokojnej" muzyki: minimalizm, klasyczna kameralna, instrumentalna, folk, dobry pop; ulubieni artyści: P. Glass, Olafur Arnalds, Diana Krall, Adele, Lavinia Meijer, Satie, Richter, Daniel Hope, RIOPY, Tori Amos. Nie lubię przesadnego basu.

 

Szukam dobrych monitorów (budżet to około 7000 - 8000 tyś. za parę), o klasę wyżej niż Dali Zensor 7 - czy to możliwe do osiągnięcia w tym budżecie ?

 

Proszę o sugestie.

Stoję przed podobnym wyborem.

Mam pm7004 i wystawiłem go na eBay bo stwierdziłem, że w kinie mi dużo nie poprawia. Mam sr7010 i mm8077 i ten wzmacniacz już nic tam nie poprawi, w kinie. Ale mam parę monitorów, nieużywanych. Wharfedale Diamond 10.1

 

Jak bym ten wzmacniacz spiął z CD 5005 i dał te monitory na frontach....

 

I jeden sub przez speakona...

 

Spróbuję jutro.

 

 

Jak mi się spodoba, to może zainwestuję w lepsze monitory. A może monitory będą do kina a podłogowe do stereo.

W sumie to nie miałem nigdy stereo...

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo9, sprzedaję, ponieważ zamierzam przejść na referencyjny odtwarzacz SA-10. Na początku miałem Cd Ki Pearl Lite, który po kilku latach zamieniłem na 11s3, który teraz sprzedaję. Dźwięk Marantza bardzo mi odpowiada, dlatego zostaję przy tej samej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo9, sprzedaję, ponieważ zamierzam przejść na referencyjny odtwarzacz SA-10. Na początku miałem Cd Ki Pearl Lite, który po kilku latach zamieniłem na 11s3, który teraz sprzedaję. Dźwięk Marantza bardzo mi odpowiada, dlatego zostaję przy tej samej marce.

 

Bardzo dobre posunięcie, bardzo dobry odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem takie opinie, że odtwarzacz jest lepszy niż PM 10, który sam testowałem i większego na mnie wrażenia nie zrobił patrząc na to co usłyszałem w stosunku do ceny i co można w tej cenie kupić od innych producentów.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA6005 na pokladzie, musze przyznac, ze nawet ze starym SR7500 i masakrycznymi starymi STX ... bez jakiejkolwiek "kalibracji", biampingu, biwiriingu, zmiany kabli, itd .... gra to calkiem niezle. Jedyny minus na chwile obecna, to fakt, ze maszyna potrafi stracic kontakt przy starcie z dyskiem lub Wifi, ale gdy juz zaskoczy to gra bez zwiechy ). Mimo iz kierunek zostal obrany: MM8003+SA11+AV7xxx/AV8xxx, to wgm warto bedzie zostawic ten klocek na dluzej, przynajmniej dopoki AV 7xxx/8xxx go nie zastapi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo9, sprzedaję, ponieważ zamierzam przejść na referencyjny odtwarzacz SA-10. Na początku miałem Cd Ki Pearl Lite, który po kilku latach zamieniłem na 11s3, który teraz sprzedaję. Dźwięk Marantza bardzo mi odpowiada, dlatego zostaję przy tej samej marce.

2dni trmu sa10 byl testowany przez WHAT HI FI.i dostal bardzo dobre noty.opisali go jednmym z lepszych odtwarzaczy .ciekawe czy wezma sie za pm10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

poszukuję dobrych monitorów do salonu około 20 - 23 m2.

Posiadam wzmacniacz Marantz PM 8005, do który obecnie podłączone są kolumny podłogowe Dali Zensor 7. Zestaw Dali Zensor 5.0 kupiłem dwa lata temu do kina domowego i amplitunera SR 7010. Obecnie PM 8005 działa jako "końcówka mocy" w kinie, ale planuje dokupić oddzielne monitory tylko do stereo i chcę odłączyć wzmacniacz od amplitunera.

 

Mój odtwarzacz strumieniowy to Node 2 od Bluesound, do płyt używam Marantz CD6006.

 

Słucham raczej dość "spokojnej" muzyki: minimalizm, klasyczna kameralna, instrumentalna, folk, dobry pop; ulubieni artyści: P. Glass, Olafur Arnalds, Diana Krall, Adele, Lavinia Meijer, Satie, Richter, Daniel Hope, RIOPY, Tori Amos. Nie lubię przesadnego basu.

 

Szukam dobrych monitorów (budżet to około 7000 - 8000 tyś. za parę), o klasę wyżej niż Dali Zensor 7 - czy to możliwe do osiągnięcia w tym budżecie ?

 

Proszę o sugestie.

 

witam u mnie Marantz Pm 8095 gra z KEF R300 i polecam takie zestawienie ,bas jest naprawdę mocny,średnica niesamowita,muzyka taka jak twoja choć dużo ostrzejszej też słucham,źródło to hifiberry dac +pro. Edytowane przez tomaz75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.