Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupujesz nd8006??ciekawy zestaw gdybym wiedział ze zmiana sa15s2 na ND8006 to nie krok w tyl to sam bym go zakupil.

 

Kupiłem. Czekam na dostawę.

W Twoim przypadku to byłby krok w tył. ND to poziom SA8005 i NA8005.

Dla mnie wygrał tym, że w jednym klocku jest płyta i network i wejścia cyfrowe na tv itp. Nie mam miejsca na dużo gratów. I pasuje wizualnie do reszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem. Czekam na dostawę.

W Twoim przypadku to byłby krok w tył. ND to poziom SA8005 i NA8005.

Dla mnie wygrał tym, że w jednym klocku jest płyta i network i wejścia cyfrowe na tv itp. Nie mam miejsca na dużo gratów. I pasuje wizualnie do reszty.

ciekawe czy streamer w ND jest z modelu N8006 czy jakis nizszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy streamer w ND jest z modelu N8006 czy jakis nizszy

 

Nie miałem odtwarzacza SA ani NA z serii 8005

ND ma inny przetwornik c/a:

ND8006 = ES9016

NA8005/SA8005/SA7003/CD6006= CS4398

Wyższe modele wg strony producenta mają jakies układy DSD.

 

Ponoć nowy KI RUBY ma stać powyżej serii 10. Takie info od samego Kena I. z Monachium.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw że RUBY nie ma XLR !!!!????

U mnie na pm11 i sa11 po xlr gra na pewno dużo głośniej i chyba trochę lepiej ale może to wynikać że XLR kupiłem trochę lepsze od RCA. Tak na marginesie to czy ktoś testował Fadel prolink na takim (pm 11s1 i sa11 s2) lub podobnym zestawie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości żeby Ki Ruby stał wyżej niż seria 10, na co wskazuje chociażby cena, która prawdopodobnie wyniesie na Polskę coś około 36 tysięcy za zestaw. Zaś sam odtwarzacz SA-10 kosztuje przecież 30 tysięcy, natomiast wzmacniacz 35... Co więcej, myślę że wzmacniacz PM KI Ruby nie okaże się lepszy od PM 11S3. Sądzę, że jest to nieco podrasowana wersja PM 14S1. Nie zmienia to faktu, że rubinowy zestaw może zagrać świetnie, ale na pewno nie zajmie miejsca serii referencyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości żeby Ki Ruby stał wyżej niż seria 10, na co wskazuje chociażby cena, która prawdopodobnie wyniesie na Polskę coś około 36 tysięcy za zestaw. Zaś sam odtwarzacz SA-10 kosztuje przecież 30 tysięcy, natomiast wzmacniacz 35... Co więcej, myślę że wzmacniacz PM KI Ruby nie okaże się lepszy od PM 11S3. Sądzę, że jest to nieco podrasowana wersja PM 14S1. Nie zmienia to faktu, że rubinowy zestaw może zagrać świetnie, ale na pewno nie zajmie miejsca serii referencyjnej.

 

Też tak dokładnie myślałem, że RUBY to tuning 14tki.

Link podesłany przez sojer2005 powiada ze cena 4k€ i mniemam że za 1 klocek

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra Ruby to zupełnie inna konstrukcja niż 14 chociażby dlatego ze po cichu wprowadzili klase D

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie do Marantz Europeo to czy planują wprowadzić MQA do swoich urządzeń dostałem taką odp:

 

Hi, thank you for getting in touch. Unfortunately, at the moment we are not aware of any plans to bring MQA to this product at this time, however we have sent a Feedback & Feature form to R&D as a show of demand for this functionality.

 

Proponuję zainteresowanych o wysyłanie wiadomości z tym samym zapytaniem aby pokazać Marantzowi, że chcenie takowe na rynku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cyfrowej regulacji nie powinno być takiego problemu.

to strasznie upierdliwe ale dobrze wysterowane kanały zaczynają się w integrach za 10-15 tys.

 

Czy w PM-14S1 Special Edition można liczyć na dobre wysterowanie obu kanałów? Czy w tym modelu regulacja jest cyfrowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu: mam Marantz Sa11S2. Na tle innych odtwarzaczy z tego poziomu cenowego rewelacja !!!

Czy macie jakieś wrażenia z porównania go z SA10 ?

mozesz cos wiecej napisac o S2?z jakimi innymi cd ,go poruwnywales i o jakim przedziale cenowym mowa??ktos zlozyl mi oferte na 1100£ za S2,czy to dobra cena?????.nadal nie.moge sie zdecydowac za zakupcd.ostatnio nawet zacząłem spoglądać na MF M6CDS oraz caspiana 2.

 

Witam jaka jest różnica miedzy wzmacniaczem pm 15s1 a 15s2

pewnie znikoma.ewentualnie jakies komponenty lepiej wykonane.rok temu zapytalem w sklepie o roznice miedzy pm14s1 a pm14s1se.facet odpowiedzial ze nie.ma zadnej roznicy ale ze na rynek wskoczyl sa14se ktory rozni sie od sa14s1 gniazdem usb marantz byl zmuszony wypuscic wzmacniacz z naklejka SE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz cos wiecej napisac o S2?z jakimi innymi cd ,go poruwnywales i o jakim przedziale cenowym mowa??ktos zlozyl mi oferte na 1100£ za S2,czy to dobra cena?????.nadal nie.moge sie zdecydowac za zakupcd.ostatnio nawet zacząłem spoglądać na MF M6CDS oraz caspiana 2

Na co dzień porównuję go do nagrzanego ! AMR 77.1, a porównywałem do Classe cdp-102, Krell SACD standart, Meridian G08, Z tych wszystkich najbardziej podoba mi się AMR, potem Marantz Sa11S2, potem dłuższa przerwa i Krell, Meridian, Classe. Jeśli chodzi o płyty SACD na Marantzu to jest to poziom AMR, choć zdarza się, że niektóre płyty SACD odtwarza lepiej niż AMR. Te dwa grajki odbieram jako najbardziej muzykalne, a przy tym szczegółowe. Kolejna trójka jak dla mnie gra dosyć technicznie, choć w przypadku Krella jest to nadrabiane basem i potęgą brzmienia. Meridian i Classe grają bardzo dobrze, ale to jednak nie jest do końca mój dźwięk. Co do ceny 1100 funtów to moim zdaniem jest sensowna - ja bym kupił, a gdyby mi nie pasował sprzedałbym go z niewielką stratą, choć oczywiście może pozostać jako drugi CD w systemie i to rozwiązanie najbardziej mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, czy odtwarzacze SA15S2 i SA14S1 wyświetlają sacd text, wiem że cd textu nie wyświetlają, a szkoda, nie wiem czemu producenci odchodzą od tej opcji

15s2 napewno.nie wczytuje.a co do 14 to nie mam pojecia ale mysle ze zaden cd z seri referenc tego nie robi.rozwazasz kupno 14????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, mam Marantza CD 17 mkll i chyba przyszła pora na coś lepszego

malo jest wiadomosci na temat sa14s1 a sa14se.mam na oku uzywane sa14s1.ale ciagnie mnie do sa11s3 roznica w cenie dosyc spora .a ciekawe czy w rzeczywistości warta tych extra paru stowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.