Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, sls napisał:

Gorzej jak tego basu będziesz miał za dużo...

 

 

Jeśli za dużo to tak jak mówisz można odjac zawsze..

Pomieszczenie odsłuchowe to u mnie tylko 10m2  i wiem że to mało żeby sprzęt rozwinoł skrzydła no ale licze że jakoś to bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dunaj-83 napisał:

Jeśli za dużo to tak jak mówisz można odjac zawsze..

Nie zawsze można odjąć a przynajmniej nie potencjometrem który obcina/podbija w zasadzie tylko najniższy bas. Poza tym najlepiej słuchać w trybie direct.

Do 10 m2 to bym proponował poszukać kolumn pokroju Harbeth P3ESR w obudowie zamkniętej no chyba że potrzebujesz dużo basu ale wtedy w takim pomieszczeniu lepiej chyba pójść w subwoofer i nieduże kolumny.

A jeszcze lepiej kupić sobie dobre słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglada...i brzedni br też by mi pasował...kurcze kolumn to jest tyle że głowa mała a najgorsze w tym wszystkim to fakt że wszystkiego w jednym miejscu się nie kupi...trzeba etapami wszystko dobierać pytanie czy kolumny po wzmacniacz czy odwrotnie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wzmacniacz i kolumny powinny być dobrane ale lepiej najpierw wybrać właściwą kolumnę zarówno z uwagi na sposób prezentacji dźwięku oraz wielkość pomieszczenia,  a potem znaleźć odpowiedni wzmacniacz, który ją napędzi. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze da się bardziej odchudzić KI Ruby?  Bo we wzmaku jak i w cd po 17 tysi za sztukę jak nie ma XLr-ów to co oni tam jeszcze chcą odchudzić .. moc, która i tak nie jest duża w KI Ruby, zresztą to żadna nowość , bop w 14 jak i 15  było podobnie , jeśli chodzi o ten aspekt. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lolek126 napisał:

A to jeszcze da się bardziej odchudzić KI Ruby?  Bo we wzmaku jak i w cd po 17 tysi za sztukę jak nie ma XLr-ów to co oni tam jeszcze chcą odchudzić .. moc, która i tak nie jest duża w KI Ruby, zresztą to żadna nowość , bop w 14 jak i 15  było podobnie , jeśli chodzi o ten aspekt. 

Tak da się odchudzić, PM 12 nie będzie miał czerwonego kamyka na przodzie i pewnie pokrycia blachy miedzią o ile Ruby je ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o kamyku... faktycznie.. pokrycie blachy miedzią powinien mieć, ale też może być oszczędność jeśli chodzi o materiały w KI RUBY, szkoda tylko, że tak z ceną nie poszli w tym kierunku co oszczędności.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Sunday, March 03, 2019 o 11:48, dunaj-83 napisał:

 

Jeśli za dużo to tak jak mówisz można odjac zawsze..

Pomieszczenie odsłuchowe to u mnie tylko 10m2  i wiem że to mało żeby sprzęt rozwinoł skrzydła no ale licze że jakoś to bedzie. 

Do 10m2 , taki sprzęt ? Do słuchania mp3 ? :)  

Może Marantz  611 wystarczy  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, max720 napisał:

Do 10m2 , taki sprzęt ? Do słuchania mp3 ? :)  

Może Marantz  611 wystarczy  ? 

A co w tym złego?...to że mam mały pokój, nie znaczy że musze mieć gorszy sprzęt bo lepszego szkoda...kryterium jakieś jest od metrażu czy jak...co za bzdura...i kto powiedział że bede słuchał MP3...? a żeby było smieszniej to powiem Ci że chociaż PM8006 mi się mega podoba to jednak niestety nie sprawdził się i w zamian bedzie hybryda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 16:46, max720 napisał:

Do 10m2 , taki sprzęt ? Do słuchania mp3 ? ?  

Może Marantz  611 wystarczy  ? 

ja w 12mkw mam AMPLI  sr7010 .maraNTZA MA700 ,KLON NAIMA ,lampe na frontach i dwa sobwoofery na 10cio calowych głosnikach ..w kinie Jest super moge powiedziec ! ampli robi za procesor set 5,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, nie wiem czy to dobry wątek, ale może ktoś z Was mi pomoże - mam taki oto problem z Marantz sr 7013. 
Kupiłem, podłączyłem, wszystko fajnie działa. Problem pojawia się jednak za każdym razem gdy chce włączyć sprzęt - szuka jakiejś sieci (nie wiem, może WiFi?) przez około pół minuty, zanim zdążę włączyć jakąkolwiek muzykę. Czy możliwe jest takie ustawienie sprzętu, żeby za każdym razem nie szukał sieci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Pomyślałem że tutaj zadam moje nietypowe pytanie, bo gdzie jak nie tutaj uzyskam odpowiedź :)

Do PM6006 dostałem pilot RC003PMCD. Teraz w oko mi wpadł CD6003 po taniości, bez pilota. Czy mój pilot się z nim dogada? W instrukcji napisali że ten pilot działa z odtwarzaczami cd oraz sieciowymi, ale czy mieli na myśli całą serię 6003+, jakieś wybrane modele, czy tylko CD6006 to mogę tylko zgadywać.

Nie wiem czemu marantz zrobił taki bałagan z pilotami i nie udostępnił jakiejś tabelki co z czym działa. Jedyne info w sieci jakie znalazłem to zamienniki pilotów i obsługiwane przez nie modele, i niby się tymi modelami zazębiają ale wiadomo papier przyjmie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Pomyślałem że tutaj zadam moje nietypowe pytanie, bo gdzie jak nie tutaj uzyskam odpowiedź :)
Do PM6006 dostałem pilot RC003PMCD. Teraz w oko mi wpadł CD6003 po taniości, bez pilota. Czy mój pilot się z nim dogada? W instrukcji napisali że ten pilot działa z odtwarzaczami cd oraz sieciowymi, ale czy mieli na myśli całą serię 6003+, jakieś wybrane modele, czy tylko CD6006 to mogę tylko zgadywać.
Nie wiem czemu marantz zrobił taki bałagan z pilotami i nie udostępnił jakiejś tabelki co z czym działa. Jedyne info w sieci jakie znalazłem to zamienniki pilotów i obsługiwane przez nie modele, i niby się tymi modelami zazębiają ale wiadomo papier przyjmie wszystko.
Powinno działać bez problemu.
U mnie działa cd505 i pm7004.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 19:40, darulok napisał:

ja w 12mkw mam AMPLI  sr7010 .maraNTZA MA700 ,KLON NAIMA ,lampe na frontach i dwa sobwoofery na 10cio calowych głosnikach ..w kinie Jest super moge powiedziec ! ampli robi za procesor set 5,2.

i to mi się podoba....można ? pewnie że można....pokoik wypchany elektroniką do celów własnych (rozrywkowych)...ja to nazywam centrum dowodzenia hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, salceson napisał:

Witam szanowne grono. Pomyślałem że tutaj zadam moje nietypowe pytanie, bo gdzie jak nie tutaj uzyskam odpowiedź ?

Do PM6006 dostałem pilot RC003PMCD. Teraz w oko mi wpadł CD6003 po taniości, bez pilota. Czy mój pilot się z nim dogada? W instrukcji napisali że ten pilot działa z odtwarzaczami cd oraz sieciowymi, ale czy mieli na myśli całą serię 6003+, jakieś wybrane modele, czy tylko CD6006 to mogę tylko zgadywać.

Nie wiem czemu marantz zrobił taki bałagan z pilotami i nie udostępnił jakiejś tabelki co z czym działa. Jedyne info w sieci jakie znalazłem to zamienniki pilotów i obsługiwane przez nie modele, i niby się tymi modelami zazębiają ale wiadomo papier przyjmie wszystko.

Dogada się. Ja mieszami pilotami pomiedzy różnymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dunaj-83 napisał:

i to mi się podoba....można ? pewnie że można....pokoik wypchany elektroniką do celów własnych (rozrywkowych)...ja to nazywam centrum dowodzenia hehe

Możesz wsadzić wszystko , co tylko chcesz.  Od rogu , do rogu i na wysokość pokoju. 

Czy będzie optymalnie wykorzystane z naciskiem na akustykę i moc , to drugi temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 15:30, salceson napisał:

Nie wiem czemu marantz zrobił taki bałagan z pilotami i nie udostępnił jakiejś tabelki co z czym działa.

Jaki bałagan znowu ?

? Kodów niewiele, to co ma nie obsłużyć.

Pilotem od wzmacniacza Creek Destiny 2 sterowaniem CD52 MKII SE. Większość potrzebnych funkcji obsługiwał.

Nie ma strachu. Brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.