Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, chcheckitout said:

Jeszcze nie, ale kto wie ? 

Wątpię  żeby tak solidny sprzęt zawalił. 5 lat uzytkowalem 15s2 ,I żadnych problemów. Kiedyś zawstdzil kolegi Chrisa liryca czytając płyty z który mi liryc miał problem.od roku mam paru letniego sa11s3 I jak narazie żadnych wad.kolejnym plusem że strony marantz  w porównaniu  do np.roksana,M fidelity to ,to że  nie traci tak szybko na wartości  .kilku letnie klocki trzymają  ceny na rynku

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 16:17, Ronaldo9 napisał:

Witam,czy jest ktoś w klubie kto gra na spendorach??? 

Hej,
ja posiadam Spendor A4, obecnie Marantz PM 8005, który ... wymieniam już od 6 miesięcy ? początkowo na serię 14, ale ostatnio dowiedziałem się, że już nie jest w sprzedaży, więc czekam teraz na PM12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można się dopisać do klubu zCD 6006? Wiem że to budżet ale mi wystarcza ?

 

Zorge

 

Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,

czy jakiś forumowicz posiada wiedzę jak się programuje stacje +10 w tunerze Marantz ST-72L , szukałem na internecie instrukcji użytkowania ale znalazłem tylko płatne opcje.

i drugie pytanie , czy "regulacja" w/g instrukcji serwisowej (mam taką) poprawi cokolwiek ? w sumie to działa bez zastrzeżeń ale swój wiek ma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciągle się zastanawiam na co zmienić mojego PM7200? Czy może tylko poddać go modowi? 

Jeśli mielibyście zmieniać, co byście wybrali?

-PM17 za około 1300-1400zl

- PM16 za 2200-2300zl

- PM KI lite za okolo 2300zl

- dołozyc do odświerzenia PM7200 500-700zl

 

Macie doświadczenia z ww wzmacniaczami? gdzie jest najlepszy stosunek jakosc/cena, a gdzie jest najlepsza jakość? Pomóżcie bo od dluzszego czasu kręcę się w kółko i potrzebuje opinii z zewnatrz, żeby chociaż zawiezic krąg poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LOBO_M napisał:

-PM17 za około 1300-1400zl

- PM16 za 2200-2300zl

- PM KI lite za okolo 2300zl

- dołozyc do odświerzenia PM7200 500-700zl

 

Macie doświadczenia z ww wzmacniaczami? gdzie jest najlepszy stosunek jakosc/cena, a gdzie jest najlepsza jakość? Pomóżcie bo od dluzszego czasu kręcę się w kółko i potrzebuje opinii z zewnatrz, żeby chociaż zawiezic krąg poszukiwań

PM 16 zdecydowanie ale i tak musisz dolozyc na odswierzenie, dokolwiek nie kupisz bedzie wymagalo serwisu, chyba ze trafisz na egzemplarz po serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za szybką odpowiedź. A mógłbyś w 2 zdaniach napisać dlaczego, czym on się wyrównia na tle pozostalych, albo w czym pozostale są słabe?

Ogólnie jestem sceptykiem grzebania, ale z drugiej strony mam świadomość utraty parametrow szczegolnie kondensatorow z biegiem czasu. Ciekawy jestem czy "serwis" to tylko wymiana na te same elelemnty, czy może ulepszenie stanu fabrycznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LOBO_M napisał:

Ogólnie jestem sceptykiem grzebania, ale z drugiej strony mam świadomość utraty parametrow szczegolnie kondensatorow z biegiem czasu. Ciekawy jestem czy "serwis" to tylko wymiana na te same elelemnty, czy może ulepszenie stanu fabrycznego? 

Serwis to przede wszystkim sprawdzenie stanu sprzetu, wymiana elementow tylko tych ktore tego wymagaja a nie wszystkich, chociaz o to mozesz byc spokojny 98% sprzet 20-30 letniego ma kondensatory w stanie idealnym, to co najbardziej degraduje dzwiek to zanieczyszczone potencjometry, przekazniki, przelaczniki.

 

3 minuty temu, LOBO_M napisał:

Dzięki, za szybką odpowiedź. A mógłbyś w 2 zdaniach napisać dlaczego, czym on się wyrównia na tle pozostalych, albo w czym pozostale są słabe?

Krotko mowiac jesli lubisz brzmienie Marantza to PM-16 to klase albo dwie wyzej, jest bardziej szczegolowa i otwarta, wyzej jest PM-14 a najwyzej PM-15, stare dobre wzmacniacze, zadne tam nowsze 11s1 itp

5 minut temu, LOBO_M napisał:

Ogólnie jestem sceptykiem grzebania, ale z drugiej strony mam świadomość utraty parametrow szczegolnie kondensatorow z biegiem czasu. Ciekawy jestem czy "serwis" to tylko wymiana na te same elelemnty, czy może ulepszenie stanu fabrycznego? 

Co prawda nie Marantz ale to jest to o czym pisze, serwis to przede wszystkim wyczyszczenie potencjometrow, przelacznikow, przekaznikow, jak masz chwile to zerknij

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LOBO_M napisał:

Dzięki, za szybką odpowiedź. A mógłbyś w 2 zdaniach napisać dlaczego, czym on się wyrównia na tle pozostalych, albo w czym pozostale są słabe?

A mógłbym prosić jeszcze o te "dwa zdania";-)

To jest klub Marantz, ale musze zapytać. Jak PM-16 wygląda na tle Denona 2000R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem, PM-16 jest bardziej szczegolowa i rozdzielcza nie ma takiej typowej kluski charakterystycznej dla 4 cyfrowych modeli ale łączy jednoczesnie ich najlepsze cechy i barwe, jest duzo wydajniejszy i lepiej wykonany, Denon to nie ta liga, jedyny denon ktory gra w miare dobzre to stare PMA-970 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM17 też jest spoko jeśli nie potrzebujesz dużej mocy lub masz łatwe kolumny czy mniejszy pokój. Musisz uważać przy zakupie bo te ceny to dość niskie podałeś dla obu modeli. Ja też kupiłem tanio i się naciąłem. Byłem zmuszony sam zająć się serwisem. Ale są filmiki kol. Bumpalump i znalazł się jeszcze jeden kolega, który merytorycznie pomógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LOBO_M napisał:

Nie zauważyłem twojego długiego posta wyżej.

Kanał YT właśnie oceniam... tym bardziej szkoda że nie ma opcji wysłania wiadomości do Ciebie

 

Pewnie znowu skrzynka zapelniona, podje wiec maila [email protected] 

 

A co do ceny pm 16, srednia cena od 2000 do 2500zl, mniej wiecej w takich cenach chodzi, i jak najbardziej warto tyle dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LOBO_M napisał:

PM16 za 2200-2300zl

Niestety w Polsce za tyle raczej nie kupisz. Chodzą nawet po 3 tysiące. Normalna cena za ten model w Japonii to np 2000 zł. 

10 godzin temu, LOBO_M napisał:

Ogólnie jestem sceptykiem grzebania, ale z drugiej strony mam świadomość utraty parametrow szczegolnie kondensatorow z biegiem czasu. Ciekawy jestem czy "serwis" to tylko wymiana na te same elelemnty, czy może ulepszenie stanu fabrycznego? 

Po 30 latach kondensatory mogą ciągle być w niezłym stanie . Zależy jak sprzęt był używany. Ja je jestem zwolennikiem ulepszania. Raczej stawialbym na wymianę np kondensatorów na nowe o tych samych parametrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu mam wystarczająco juz teraz, bardziej chodzi mi o szeroko rozumianą poprawę jakosci dzwięku. 

Salon mam duzy, kolumny BMN EX2, niby grają ze wszystkim, ale mocy nigdy za wiele. PM-17 tez myslalem, zastanawiam się tylko czy roznica miedzy 16 i 17 wynika tylko z mocy czy jednak jakosc w 16 jest lepsza.

co do ceny, to jak Rafał napisał 2300 to jest uczciwa cena i oficjalnie jedo wzmacniacz to jest ostatnia sprzedana sztuka na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiają za prawie 3 ale realnie warto dac ze 2300 jesli w dobrym stanie. Za 2 k obawiam się ze nikt nie sprzeda, dzis starszy sprzęt zdrozal (500 plus ? ).

Dlaczego kol.Bumpalump tak dyskredytuje Denony, po prosty taki 2000R byl tańszy od pm16 więc ma prawo byc gorszy, ale taki pma-s10 byl droższy, mam i chwalę, ale chętnie oddalbym do konserwacji zwlaszcza sekektor źródeł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, costa brava napisał:

Dlaczego kol.Bumpalump tak dyskredytuje Denony, po prosty taki 2000R byl tańszy od pm16 więc ma prawo byc gorszy, ale taki pma-s10 byl droższy, mam i chwalę, ale chętnie oddalbym do konserwacji zwlaszcza sekektor źródeł:)

Wszystko zależy od własnych preferencji i gustu. Mojego Pioneera też dyskredytuje , natomiast znam opinięże gra lepiej niż te Sony es które Bumpalump ubóstwia. Tak to jest. A pma s 10 to kawał niezłego sprzętu że złotej ery hi fi. Nie ma co się przejmować opiniami innych bo nie wiadomo na czym porównali 

Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Marantz Pm-16, to u mnie z Vienna Acoustics Grand Bach wypadł on zdecydowanie lepiej niż Hegel 100, Roksan Caspian 1 new generation i Peachtree 125 se. Lepsza barwa i wypełnienie. Oczywiście w tym zestawie. Jak w innych zestawach wypadają te wzmacniacze - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.