Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.04.2019 o 23:51, LOBO_M napisał:

Co zauważyłem to duzo mniej się grzeje. PM7200, byl zawsze bardzo ciemny, ten nawet nie jest letni.

Jak np. z racji wieku miał rozjechane prądy spoczynkowe to i się grzał. Mój PM 7000 po serwisie grzał się dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty tak może być. Rozważałem to, ale przy sprzęcie za takie mieniądze płacić 500-700zł za to, to lepiej sprzedać i kupić PM17. PM7200 dla mnie to genialny stosunek cena/jakość dźwięku, ale czy warty moda/serwisu w cenie jego wartosci to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pomimo zakupu PM16, PM7200 nie jest na sprzedaż. Mam na niego pewien pomysł. Jedyne co to te prądy spoczynkowe i grzanie bym wyeliminował, może zrobił serwis tzn czyszczenie, potencjometrow, ale nic poza tym. Jesli polecacie kogoś, dajcie znać ale na prv, aby nie było kryptoreklamy. Mam dwa typy, ale zawsze warto posłuchać innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poszukać, choć w mojej okolicy (Ustka-Słupsk), nie mam nikogo sprawdzonego, kolega nieztety wyruszył na wysypy, może brexit go przygna do kaczogrudu, ale w ciemno nie chcę nikomu dawać sprzętu, bo więcej może zepsuć niż naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega właśnie mój dylemat, gra dobrze, a z drugiej strony jak widać prądy spoczynkowe rozjechane. Ingerować w niego nie chcę, ale znowu za rozsądne pieniądze można by coś z tym zrobić. Więc jak to z reguły bywa "na dwoje babka wróżyła";-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że PM7200, jest ciepły nawet przy cichym słuchaniu, nawet jak jest włączony i nie leci muzyka, więc sugeruje to jednak ów prądy spoczynkowe. No ale to nie moja działka więc może jest wszystko ok. Tyle że kolega MrSalieri, napisał, że tak miał i po serwisie, wzmacniacz juz się tak nie grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie A pracuje jesli ta jest włączona. 

W klasie AB prad wynosi 100mA na gałąź, to nie wiele, wiekszosc wzmacniaczy pracuje z prądem ok 60-80mA na tranzystor czyli 120-160 na pare.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bumpalump napisał:

W klasie A pracuje jesli ta jest włączona. 

W klasie AB prad wynosi 100mA na gałąź, to nie wiele, wiekszosc wzmacniaczy pracuje z prądem ok 60-80mA na tranzystor czyli 120-160 na pare.

Też tak mi się wydaje, w przeciwnym razie przycisk nie mialby sensu. No i w klasie A ma 30W z tego co jest w manualu.

więc jak w końcu z tą temperaturą, to norma czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie AB obudowa jest goraca?

Mala poprawka, punkty pomiarowe sa na skrajnych wyprowadzeniach rezystora emiterowego, prad wiec jest o polowe nizszy niz ten ktory podalem wczesniej, 50mA na galaz 1 pary, w takich warunkach wzmacniacz powinien byc chlodny w klasie AB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw AB pozniej A

nastepnie zrob weryfikacje po kompletnym ostygnieciu wzmacniacza zaczynajac od pomiau najpierw biasu dla klasy AB a pozniej A, nigdy odwrotnie bo otrzymasz zafalszowane wyniki ze wzgledu na niezbyt precyzyjna prace kompensacji temperaturowej

 

I przystepuj do pomiaru i ustawiania po 30min, pomiar po 30 sekundach jak podaje serwisowka mozesz olac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bumpalump napisał:

Najpierw ustaw AB pozniej A

nastepnie zrob weryfikacje po kompletnym ostygnieciu wzmacniacza zaczynajac od pomiau najpierw biasu dla klasy AB a pozniej A, nigdy odwrotnie bo otrzymasz zafalszowane wyniki ze wzgledu na niezbyt precyzyjna prace kompensacji temperaturowej

 

I przystepuj do pomiaru i ustawiania po 30min, pomiar po 30 sekundach jak podaje serwisowka mozesz olac

 

Teraz nie ma mnie w domu, ale jak wrócę to otworzę ten BlackBox, nie wykluczone, że zamiast grzebaćod razu spakuję i wyślę do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy.moja mama niechcący  wcisnela coś w pilocie I mój Marantz sr7005 się wyłączył. Nie reaguje na nic.nad wyłącznikiem przy nspisie  standby miga na czerwoną dioda.wylaczalem go z prądu  i nadal nic.co to może być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jako źródło używam tylko Maliny i Spotify, ale zawsze marzyło mi się mieć gramowon, aby od czasu do czasu przy szklance "rudej", kiedy dzieci pójdą do dziadków posłuchać czegoś z LP. No i rodzi się pytanie. Wizulanie Marantz pasuje jak ulał to kompletu, tyle że nie wiem jak to wygląda jakościowo? Wiem, że to klub miłosników marki, ale obiektywnie rzecz biorąc, jak to wygląda? Gramowofy tej marki to raczej mało udane produkty, dobre?

https://allegro.pl/oferta/marantz-tt-52-gold-7859450635

ten znowu palisandrem idalnie pasowałby do kolumn, ale właściciel, skrzywdził go czerwona płytą

https://allegro.pl/oferta/gramofon-hitachi-direct-drive-auto-return-adapter-7945496839

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, costa brava napisał:

złoty pm16 niby sprzedany ale ponownie wystawiony ...czyżby sprzedający sam sobie podbijal cenę i przeholowal ? :)

w takim razie szkoda sobie gitarę zawracać licytacja ...

Oczywiście :) podbijal i się przeliczył. Tak to jest jak się jest chytrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od tygodnia jestem posiadaczem swojego pierwszego Marantza i dlatego nie ogarniam jeszcze wszystkiego na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość.

Mam jednak jedno pytanie do Was. Chce kupić CD6006 i słyszałem i czytalem, ze wersja UK Edition jest udoskonalona. Czy może to ktos potwierdzić? Z tego co widze to DAC jest taki sam w UK jak i nie UK wersji czyli CS4398. Czy jest w ogóle sens nabywania wersji z UK? Jeśli tak to co jest udoskonalone? 

Bedę bardzo wdzięczny za pomoc, bo chciałbym już kupić gdyż nie mam pod ręką żadnego innego transportera w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.