Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2019 o 18:01, Witek.K napisał:

Witam,

Krótkie pytanko PM11s1 czy PM15S2LE  i dlaczego? Kolumny to KEF R700.

Wg mnie wyższy model wzmacniacza Marantza nawet jeśli będzie to starszy rocznikowo sprzęt, zrobi i tym KEFom lepiej. Przemyslenia bazują na moich doświadczeniach z innymi modelami Marantza i kef r500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, whir napisał:

Wg mnie wyższy model wzmacniacza Marantza nawet jeśli będzie to starszy rocznikowo sprzęt, zrobi i tym KEFom lepiej. Przemyslenia bazują na moich doświadczeniach z innymi modelami Marantza i kef r500.

Wszystko wskazuje na to, że jednak będzie Musical Fidelity, ale dzięki za opinię,  też do takich wniosków doszedłem  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, michalfm1 napisał:

Panowie jaki cd do marantz pm-17? Budżet 2000 zł - oczywiście jakaś używka  

i kable głośnikowe , kwota max 200-250 zł  

kolumny posiadam Tannoy xt6f

za 2 tys uzywka to nie wiem czy nie za wysoka półka do tego marantza...ale jesli chcesz to może ponegocjujesz tego

masz od razu daca 

https://allegro.pl/oferta/denon-dvd-5000-hi-end-cd-dac-pilot-jak-dcd-s10iii-8141601677?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, costa brava napisał:

za 2 tys uzywka to nie wiem czy nie za wysoka półka do tego marantza...ale jesli chcesz to może ponegocjujesz tego

masz od razu daca 

https://allegro.pl/oferta/denon-dvd-5000-hi-end-cd-dac-pilot-jak-dcd-s10iii-8141601677?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Bardziej myślałem o czymś z Marantz, jak sie ma cd-17? Co do kasy to mam taki plan żeby kupić PM-16 jak się trafi lub PM-14 więc chciałbym jakiś dobry CD żeby go nie zmieniać szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, michalfm1 napisał:

Bardziej myślałem o czymś z Marantz, jak sie ma cd-17? Co do kasy to mam taki plan żeby kupić PM-16 jak się trafi lub PM-14 więc chciałbym jakiś dobry CD żeby go nie zmieniać szybko

Posiadałem PM-16 odsprzedałem w miarę szybko mój obecny PM-75 gra zdecydowanie lepiej przestrzennie i szczegółowo i bas jest w ryzach nie zlewa się,tylko egzemplarz nie może być grzebany!

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, costa brava napisał:

bas w ryzach to bardziej u Denona niz Marantza, ale fakt tego pm75 nie miałem 

Tylko jak teraz słucham PM-17 to tego basu fakt faktem jest mniej niż w Denonie, ale jest on jakiś taki bardziej "kulturalny" nie dudni tak jak w Denonie, tam był bardziej taki kartonowy bas. PM16 nie słuchałem, ale jest mega dobrze oceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM14 stoi x2 tyle co PM16 ciekawe czy coś w tym jest. Mam PM17 bas jest ok. Można mieć jedynie zastrzeżenia co do szybkości. Jeśli ktoś słucha w większości bardzo szybkiej muzyki to powinien poszukać czegoś innego. Miałem wcześniej odrestaurowaną wg przepisu na Audiokarma końcówkę Kenwood Basic M1 i tutaj nic się nie gubiło w ekstremalnej muzyce. Płyta do testowania szybkości to u mnie Gore tech - Futurphopia (uwaga żeby łba nie urwało:). Jednak olewam to bo w większości słucham bardzo spokojnej elektroniki i tutaj PM17 jest świetny dzięki delikatnemu dociepleniu brzmienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, costa brava napisał:

juz nie bo trafił sie pma-s10 w przyzwoitej cenie tak z rok temu, ten gra jeszcze czysciej bardziej wyraziscie

Mnie przeraża trochę ta awaryjność, miałem 1510ae posłuchałem go dość długo, ale po przesiadce na pm-17 mniej troszkę męczy, fakt jest wolniejszy.

Co do pm-14 w Niemczech można go dostać za 700-800 euro. W Polsce te ceny są z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dimension napisał:

Posiadałem PM-16 odsprzedałem w miarę szybko mój obecny PM-75 gra zdecydowanie lepiej przestrzennie i szczegółowo i bas jest w ryzach nie zlewa się,tylko egzemplarz nie może być grzebany!

Całkowicie się nie zgodzę. 16 jest sporo lepszy. Ale jak tobie 75 gra lepiej to poszukaj SC80+SM80. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rafal735r napisał:

Całkowicie się nie zgodzę. 16 jest sporo lepszy. Ale jak tobie 75 gra lepiej to poszukaj SC80+SM80. 

Miałem dwie sztuki PM75 ten którego obecnie posiadam gra zupełnie inaczej niż ten pierwszy i z tego powodu mogą być różne oceny tego pieca...

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rafal735r napisał:

Ja miałem z 5. Każdy tak samo przymulony. 

To spytam odrazu dlaczego przewaliłeś 5 sztuk jak to model przymulony sam sobie zaprzeczasz...

Edytowane przez Dimension

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy pm8005 da radę kolumnom Monitor Audio Gold 200 (stara seria) w pokoju 20m2? Widzę, że ten piec jest często zestawiany z wysokimi modelami Dali, sporo droższymi niż wspomniane MA Goldy (na przykład Rubicon 6 lub 8). Czy będzie wystarczająco wydajny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.