Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2019 o 18:01, Witek.K napisał:

Witam,

Krótkie pytanko PM11s1 czy PM15S2LE  i dlaczego? Kolumny to KEF R700.

Wg mnie wyższy model wzmacniacza Marantza nawet jeśli będzie to starszy rocznikowo sprzęt, zrobi i tym KEFom lepiej. Przemyslenia bazują na moich doświadczeniach z innymi modelami Marantza i kef r500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, whir napisał:

Wg mnie wyższy model wzmacniacza Marantza nawet jeśli będzie to starszy rocznikowo sprzęt, zrobi i tym KEFom lepiej. Przemyslenia bazują na moich doświadczeniach z innymi modelami Marantza i kef r500.

Wszystko wskazuje na to, że jednak będzie Musical Fidelity, ale dzięki za opinię,  też do takich wniosków doszedłem  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michalfm1 napisał:

Panowie jaki cd do marantz pm-17? Budżet 2000 zł - oczywiście jakaś używka  

i kable głośnikowe , kwota max 200-250 zł  

kolumny posiadam Tannoy xt6f

za 2 tys uzywka to nie wiem czy nie za wysoka półka do tego marantza...ale jesli chcesz to może ponegocjujesz tego

masz od razu daca 

https://allegro.pl/oferta/denon-dvd-5000-hi-end-cd-dac-pilot-jak-dcd-s10iii-8141601677?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, costa brava napisał:

za 2 tys uzywka to nie wiem czy nie za wysoka półka do tego marantza...ale jesli chcesz to może ponegocjujesz tego

masz od razu daca 

https://allegro.pl/oferta/denon-dvd-5000-hi-end-cd-dac-pilot-jak-dcd-s10iii-8141601677?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Bardziej myślałem o czymś z Marantz, jak sie ma cd-17? Co do kasy to mam taki plan żeby kupić PM-16 jak się trafi lub PM-14 więc chciałbym jakiś dobry CD żeby go nie zmieniać szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michalfm1 napisał:

Bardziej myślałem o czymś z Marantz, jak sie ma cd-17? Co do kasy to mam taki plan żeby kupić PM-16 jak się trafi lub PM-14 więc chciałbym jakiś dobry CD żeby go nie zmieniać szybko

Posiadałem PM-16 odsprzedałem w miarę szybko mój obecny PM-75 gra zdecydowanie lepiej przestrzennie i szczegółowo i bas jest w ryzach nie zlewa się,tylko egzemplarz nie może być grzebany!

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, costa brava napisał:

bas w ryzach to bardziej u Denona niz Marantza, ale fakt tego pm75 nie miałem 

Tylko jak teraz słucham PM-17 to tego basu fakt faktem jest mniej niż w Denonie, ale jest on jakiś taki bardziej "kulturalny" nie dudni tak jak w Denonie, tam był bardziej taki kartonowy bas. PM16 nie słuchałem, ale jest mega dobrze oceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM14 stoi x2 tyle co PM16 ciekawe czy coś w tym jest. Mam PM17 bas jest ok. Można mieć jedynie zastrzeżenia co do szybkości. Jeśli ktoś słucha w większości bardzo szybkiej muzyki to powinien poszukać czegoś innego. Miałem wcześniej odrestaurowaną wg przepisu na Audiokarma końcówkę Kenwood Basic M1 i tutaj nic się nie gubiło w ekstremalnej muzyce. Płyta do testowania szybkości to u mnie Gore tech - Futurphopia (uwaga żeby łba nie urwało:). Jednak olewam to bo w większości słucham bardzo spokojnej elektroniki i tutaj PM17 jest świetny dzięki delikatnemu dociepleniu brzmienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, costa brava napisał:

juz nie bo trafił sie pma-s10 w przyzwoitej cenie tak z rok temu, ten gra jeszcze czysciej bardziej wyraziscie

Mnie przeraża trochę ta awaryjność, miałem 1510ae posłuchałem go dość długo, ale po przesiadce na pm-17 mniej troszkę męczy, fakt jest wolniejszy.

Co do pm-14 w Niemczech można go dostać za 700-800 euro. W Polsce te ceny są z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dimension napisał:

Posiadałem PM-16 odsprzedałem w miarę szybko mój obecny PM-75 gra zdecydowanie lepiej przestrzennie i szczegółowo i bas jest w ryzach nie zlewa się,tylko egzemplarz nie może być grzebany!

Całkowicie się nie zgodzę. 16 jest sporo lepszy. Ale jak tobie 75 gra lepiej to poszukaj SC80+SM80. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rafal735r napisał:

Całkowicie się nie zgodzę. 16 jest sporo lepszy. Ale jak tobie 75 gra lepiej to poszukaj SC80+SM80. 

Miałem dwie sztuki PM75 ten którego obecnie posiadam gra zupełnie inaczej niż ten pierwszy i z tego powodu mogą być różne oceny tego pieca...

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rafal735r napisał:

Ja miałem z 5. Każdy tak samo przymulony. 

To spytam odrazu dlaczego przewaliłeś 5 sztuk jak to model przymulony sam sobie zaprzeczasz...

Edytowane przez Dimension

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy pm8005 da radę kolumnom Monitor Audio Gold 200 (stara seria) w pokoju 20m2? Widzę, że ten piec jest często zestawiany z wysokimi modelami Dali, sporo droższymi niż wspomniane MA Goldy (na przykład Rubicon 6 lub 8). Czy będzie wystarczająco wydajny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.