Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kilka dni temu padła  płyta główna  w moim  sr7005,za naprawę  serwis HORN policzył sobie 2400zl.Oczywiscie się nie zgodziłem. SZKODA mi go  wyrzucić na śmieci,może jest ktoś zainteresowany częściami???

Screenshot_20190613-190533_WhatsApp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, captainprice napisał:

Witam. Czy warto interesować się NA7004 tylko jako DAC i tuner fm/dab? Czy lepiej celować w Hegla HD11 i jakiś tani tuner?

NA7004 Jako Dac to raczej się marnie sprawuje ,co do Hegla HD11 się nie wypowiem gdyż nie  mianem  z nim przyjemności odsłuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 21:32, ArtuAtoll napisał:

Dzień dobry..

Jaki wzmacniacz do Marantza NA6005  ?
Do Atolla in 100 gra w moim pomieszczeniu za szeroką sceną.. i jest zbyt agresywny z francuzem.. Coś polecacie na utemperowanie NA6005 ?

ty sobie raczej kolumny zmien albo wzmak

zrodlo tu wiele do rzeczy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Witam, używam już dość długo gramofon tt15s1 z oryginalną wkładką MM. Myślę, ze nadszedł już czas aby ją wymienić, a jeśli wymieniać to myślałem o MC. Tutaj powstaje pytanie czy jest ktoś na forum kto używał tego gramofonu z wkładkami MC i co mógłby polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2019 o 12:00, captainprice napisał:

Witam. Czy warto interesować się NA7004 tylko jako DAC i tuner fm/dab? Czy lepiej celować w Hegla HD11 i jakiś tani tuner?

Używam NA7004 tylko jako tunera i odtwarzacza USB.

Kupiłem go bo:
1. ma dwa tunery FM/DAB gdyż nie mam tunera w procesorze AV8805, miałem wcześniej w AV70703 (na sprzedaż jakby ktoś był zainteresowany), ale przesiadłem się na AV8805 który teraz jest tylko procesorem.
2. myślałem ST6003, ale ST ma tylko FM (jak amplitunery), nie ma własnego pilota i sterowany jest za pomocą pilota do wzmacniaczy Marantza PM). NA7004 ma dedykowanego pilota, oraz działają piloty do odtwarzaczy CD Marantza (można wybrać typ sterowania CD/NA).
3. i pasuje mi do mojej wieży Marantza (MM7025, MM7055, MM8077, AV8805, CD6006, DV4003, UD7007, TT15S1 i NA7004 :)

FM słuchamy tylko po analogowym wyjściu, nie używa wewnętrznego DACA do odtwarzania na cyfrowym wyjściu, DAB za to po cyfrowym lub analogowym (działają oba jednocześnie :) ). Musiałbyś albo podłączyć podwójnie: analog + digital do zewnętrznego DACA (jak ja do AV8805), albo korzystać z wbudowanego DACA i połączyć tylko analogowo. Stacje DAB nadają skompresowany dźwięk MPEG Layer 2 i za dużo ich nie ma. Szkoda że nie ma można już zaktualizować funkcji Airplay (Marantz wyłączył serwery). Wtedy jest widziany w sieci przez iTunes. Ma trzy wejścia cyfrowe: RCA, optyczne i USB-B. NIe korzystam z nich bo wszystko cyfrowo podpięte do AV8805. Jak dla mnie gra bardzo dobrze, ale ja słucham muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej, najczęściej jako tło, więc nie zwracam uwagi na subtelności brzmienia. :) Odtwarzanie po sieci i z USB dubluje mi się z AV8805, ale żeby komfortowo korzystać z AV8805 to trzeba albo używać telewizora (wyjście wideo) albo tableta/smartfona (HEOS) i bawić się w ustawianie kolejek (playlisty) - nie można odtworzyć od razu katalogu wraz z całymi podkatalogami (np. dyskografia Jarre'a za jednym razem), trzeba naklikać się w całym drzewku katalogów - w nowszych NA jest tak samo (brat ma NA6006). A w NA7004 jest w miarę duży i czytelny wyświetlacz, pokazuje dostępne usługi, wybieramy co nas interesuje, wciskamy play i gra muzyka. Odtwarza cały katalog wraz ze wszystkimi katalogami (czyli nasza przykładowa dyskografia Jarre'a), nie bawimy się w ustawienia playlisty. Tylko jak w katalogu i podkatalogach mamy kilkaset kawałków to playlista jest trochę długa i sobie poklikamy jeśli chcemy wyszukać jakiś utwór. :)

NA7004 na górze po prawej. :)

20190718_230736.jpg

Edytowane przez Zenobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 18:15, captainprice napisał:

Witajcie. Czy pm8005 da radę kolumnom Monitor Audio Gold 200 (stara seria) w pokoju 20m2? Widzę, że ten piec jest często zestawiany z wysokimi modelami Dali, sporo droższymi niż wspomniane MA Goldy (na przykład Rubicon 6 lub 8). Czy będzie wystarczająco wydajny? 

Słuchałem z Silver'ami i było dobrze (aczkolwiek nie moja szkoła dzwięku).

Z Goldami bym się obawiał (ale nie słuchałem)

Co do łączenia pm8005 z Rubiconami to już fajnie wcale nie jest. Rubicony potrzebują czegoś więcej aby dobrze zagrać. Słyszałem i porównywałem z pm14s1se i dopiero z 14 grały (choć z dość jasną sygnaturą, która może kłuć w uszy). 8005 z Rubiconami to słaba kontrola i kartonowy bas i poszarpane wybrzmienia talerzy perkusji itp...

Edytowane przez whir
Uzupełnienie wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 5.08.2019 o 19:51, whir napisał:

Słuchałem z Silver'ami i było dobrze (aczkolwiek nie moja szkoła dzwięku).

Z Goldami bym się obawiał (ale nie słuchałem)

Co do łączenia pm8005 z Rubiconami to już fajnie wcale nie jest. Rubicony potrzebują czegoś więcej aby dobrze zagrać. Słyszałem i porównywałem z pm14s1se i dopiero z 14 grały (choć z dość jasną sygnaturą, która może kłuć w uszy). 8005 z Rubiconami to słaba kontrola i kartonowy bas i poszarpane wybrzmienia talerzy perkusji itp...

A ja właśnie słuchałem takiego połączenia (przez dwa lata)PM8005 + Rubicony 6 i grało to bardzo dobrze. Fakt, że z tym wzmacniaczem różnica do Opticonów 6 była minimalna. Dopiero jak wymieniłem wzmacniacz na PM11S3 Rubicony mogły pokazać dużo więcej. I naprawdę przy tych głośnikach trudno się zmęczyć albo żeby coś kłuło w uszy. Może kolega słuchał ich w niedobranym akustycznie pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinus napisał:

A ja właśnie słuchałem takiego połączenia (przez dwa lata)PM8005 + Rubicony 6 i grało to bardzo dobrze. Fakt, że z tym wzmacniaczem różnica do Opticonów 6 była minimalna. Dopiero jak wymieniłem wzmacniacz na PM11S3 Rubicony mogły pokazać dużo więcej. I naprawdę przy tych głośnikach trudno się zmęczyć albo żeby coś kłuło w uszy. Może kolega słuchał ich w niedobranym akustycznie pomieszczeniu.

Pomieszczenie rewelacyjne nie było. To fakt. Sam ostatnio wolę mniej "rozpętaną" górę wiec dochodzą u mnie osobiste preferencje.  Przeskoczyłeś na super wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 9.08.2019 o 16:06, AnAm napisał:

Ja osobiście zgadzam się whir , dzwięk z Rubicon odbieram jako dosyć jasny i potrafiący dać po uszach.

Faktem jest, że każdy ma też własne preferencje. Mnie osobiście Dali pasują, choć obecnie nie używam. Z kolumnami Dali jest tak, iż lubią one  odpowiednie ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 13:29, Zenobi napisał:

Używam NA7004 tylko jako tunera i odtwarzacza USB.

Kupiłem go bo:
1. ma dwa tunery FM/DAB gdyż nie mam tunera w procesorze AV8805, miałem wcześniej w AV70703 (na sprzedaż jakby ktoś był zainteresowany), ale przesiadłem się na AV8805 który teraz jest tylko procesorem.
2. myślałem ST6003, ale ST ma tylko FM (jak amplitunery), nie ma własnego pilota i sterowany jest za pomocą pilota do wzmacniaczy Marantza PM). NA7004 ma dedykowanego pilota, oraz działają piloty do odtwarzaczy CD Marantza (można wybrać typ sterowania CD/NA).
3. i pasuje mi do mojej wieży Marantza (MM7025, MM7055, MM8077, AV8805, CD6006, DV4003, UD7007, TT15S1 i NA7004 ?

FM słuchamy tylko po analogowym wyjściu, nie używa wewnętrznego DACA do odtwarzania na cyfrowym wyjściu, DAB za to po cyfrowym lub analogowym (działają oba jednocześnie ? ). Musiałbyś albo podłączyć podwójnie: analog + digital do zewnętrznego DACA (jak ja do AV8805), albo korzystać z wbudowanego DACA i połączyć tylko analogowo. Stacje DAB nadają skompresowany dźwięk MPEG Layer 2 i za dużo ich nie ma. Szkoda że nie ma można już zaktualizować funkcji Airplay (Marantz wyłączył serwery). Wtedy jest widziany w sieci przez iTunes. Ma trzy wejścia cyfrowe: RCA, optyczne i USB-B. NIe korzystam z nich bo wszystko cyfrowo podpięte do AV8805. Jak dla mnie gra bardzo dobrze, ale ja słucham muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej, najczęściej jako tło, więc nie zwracam uwagi na subtelności brzmienia. ? Odtwarzanie po sieci i z USB dubluje mi się z AV8805, ale żeby komfortowo korzystać z AV8805 to trzeba albo używać telewizora (wyjście wideo) albo tableta/smartfona (HEOS) i bawić się w ustawianie kolejek (playlisty) - nie można odtworzyć od razu katalogu wraz z całymi podkatalogami (np. dyskografia Jarre'a za jednym razem), trzeba naklikać się w całym drzewku katalogów - w nowszych NA jest tak samo (brat ma NA6006). A w NA7004 jest w miarę duży i czytelny wyświetlacz, pokazuje dostępne usługi, wybieramy co nas interesuje, wciskamy play i gra muzyka. Odtwarza cały katalog wraz ze wszystkimi katalogami (czyli nasza przykładowa dyskografia Jarre'a), nie bawimy się w ustawienia playlisty. Tylko jak w katalogu i podkatalogach mamy kilkaset kawałków to playlista jest trochę długa i sobie poklikamy jeśli chcemy wyszukać jakiś utwór. ?

NA7004 na górze po prawej. ?

20190718_230736.jpg

7004 ma DAB +? 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/9/2019 at 1:18 PM, Marcinus said:

A ja właśnie słuchałem takiego połączenia (przez dwa lata)PM8005 + Rubicony 6 i grało to bardzo dobrze. Fakt, że z tym wzmacniaczem różnica do Opticonów 6 była minimalna. Dopiero jak wymieniłem wzmacniacz na PM11S3 Rubicony mogły pokazać dużo więcej. I naprawdę przy tych głośnikach trudno się zmęczyć albo żeby coś kłuło w uszy. Może kolega słuchał ich w niedobranym akustycznie pomieszczeniu.

Hej.co możesz powiedzieć o Pm11s3 ??,porównywalem to z innymi w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 19.08.2019 o 10:04, Ronaldo9 napisał:

Hej.co możesz powiedzieć o Pm11s3 ??,porównywalem to z innymi w podobnej cenie?

Hej. Porównywałem z Denonem PMA2500 i Naim Supernait, więc ten pierwszy grał może i fajnie, ale tak jakby gałki ustawienia skrajnych tonów były przestawione na max. Naim grał już bardziej liniowo, choć czegoś mi brakowało w tym dźwięku. Możliwe, że działała autosugestia, ponieważ wygląd Naima i tak nie był zgodny z moimi oczekiwaniami (i mojej partnerki :) ). Dodatkowo dzięki uprzejmości sklepu słuchałem w domu dzielonego wzmacniacza Audioreserch i tu dźwięk był bardzo lampowy, co nie jest w moim guście. Z resztą całe szczęście bo cena bliska 200 000zł to nie na moją kieszeń.

W dniu 19.08.2019 o 10:04, Ronaldo9 napisał:

Hej.co możesz powiedzieć o Pm11s3 ??,porównywalem to z innymi w podobnej cenie?

Zapomniałem dodać, że w tym miesiacu miałem w domu na testach nową serię Marantz PM10 i szczerze mówiąc byłem rozczarowany. Wzmacniacz teoretycznie jest dwukrotnie mocniejszy od jedenastki i może to ma znaczenie przy bardziej wymagających głośnikach. Ja osobiście tego nie odczułem. Gra bardzo podobnie ale momentami jakby było słychać taką nienaturalną dźwięczność. Biorąc pod uwagę cenę dwukrotnie wyższą to w moim subiektywnym odczuciu nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Marcinus said:

Hej. Porównywałem z Denonem PMA2500 i Naim Supernait, więc ten pierwszy grał może i fajnie, ale tak jakby gałki ustawienia skrajnych tonów były przestawione na max. Naim grał już bardziej liniowo, choć czegoś mi brakowało w tym dźwięku. Możliwe, że działała autosugestia, ponieważ wygląd Naima i tak nie był zgodny z moimi oczekiwaniami (i mojej partnerki ? ). Dodatkowo dzięki uprzejmości sklepu słuchałem w domu dzielonego wzmacniacza Audioreserch i tu dźwięk był bardzo lampowy, co nie jest w moim guście. Z resztą całe szczęście bo cena bliska 200 000zł to nie na moją kieszeń.

Zapomniałem dodać, że w tym miesiacu miałem w domu na testach nową serię Marantz PM10 i szczerze mówiąc byłem rozczarowany. Wzmacniacz teoretycznie jest dwukrotnie mocniejszy od jedenastki i może to ma znaczenie przy bardziej wymagających głośnikach. Ja osobiście tego nie odczułem. Gra bardzo podobnie ale momentami jakby było słychać taką nienaturalną dźwięczność. Biorąc pod uwagę cenę dwukrotnie wyższą to w moim subiektywnym odczuciu nie warto.

Często słyszę  że pm10 brzmi  dziwacznie .jakie masz głośniki  oraz źródło?Ja jeżeli będę zmieniał swoją 11 to tylko na dzielonke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Często słyszę  że pm10 brzmi  dziwacznie .jakie masz głośniki  oraz źródło?Ja jeżeli będę zmieniał swoją 11 to tylko na dzielonke 

Canton Reference 7K. Ja bym chciał spróbować dwa PM11s3 połączyć w BI-AMPie, ale niestety już w sprzedaży nie ma jedenastek abym mógł wypożyczyć i sprawdzić jakby to zagrało. A może jest ktoś z Poznania z PM11, kto by chciał również sprawdzić...?

 

Teraz, Marcinus napisał:

Canton Reference 7K. Ja bym chciał spróbować dwa PM11s3 połączyć w BI-AMPie, ale niestety już w sprzedaży nie ma jedenastek abym mógł wypożyczyć i sprawdzić jakby to zagrało. A może jest ktoś z Poznania z PM11, kto by chciał również sprawdzić...?

 

Źródłem jest SA14s1, TT15s1 i komputer z Tidal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Marcinus said:

Canton Reference 7K. Ja bym chciał spróbować dwa PM11s3 połączyć w BI-AMPie, ale niestety już w sprzedaży nie ma jedenastek abym mógł wypożyczyć i sprawdzić jakby to zagrało. A może jest ktoś z Poznania z PM11, kto by chciał również sprawdzić...?

 

Kilka dni temu  pisałem.na Youtube  z facetem,który ma spięte  2  ki PEARL ,I według  niego  jest sporo lepiej niż z jednym.z drugiej strony cena używanej 11 to 2200£ więc raczej wolał  bym  sprzedac swoją  I majac 4500£ w portfelu poszukać pre/power 

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
8 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Kilka dni temu  pisałem.na Youtube  z facetem,który ma spięte  2  ki PEARL ,I według  niego  jest sporo lepiej niż z jednym.

Ja miałem okazję słuchać w BI-Amp-ie dwóch pm 14s1. Było to spięte z B&W (nie pamiętam jaki model) i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Nie wiem jakby było w przypadku mojego zestawu, dlatego chciałbym spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Marcinus said:

Ja miałem okazję słuchać w BI-Amp-ie dwóch pm 14s1. Było to spięte z B&W (nie pamiętam jaki model) i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Nie wiem jakby było w przypadku mojego zestawu, dlatego chciałbym spróbować.

Z tego co widzę w q21 mają 11 za 16kzl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, Ronaldo9 napisał:

Z tego co widzę w q21 mają 11 za 16kzl

Biorąc bod uwagę fakt, iż ja w 2017 roku kupiłem nową PM11 za 11 500zł , to mało atrakcyjna cena. Poza tym nie znam tego sprzedawcy i nie wiem czy by mi wypożyczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Marcinus said:

Biorąc bod uwagę fakt, iż ja w 2017 roku kupiłem nową PM11 za 11 500zł , to mało atrakcyjna cena. Poza tym nie znam tego sprzedawcy i nie wiem czy by mi wypożyczył...

Są dość aktywni na tej stronce więc myślę że bez problemu za kaucja Ci wypożyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.