Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
3 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Są dość aktywni na tej stronce więc myślę że bez problemu za kaucja Ci wypożyczą.

Przykro sie przyznać, ale nie czytałem regulaminu tego forum i nie wiem jak tutaj wygląda sprawa z reklamowaniem sklepów, więc nie chcę robić kryptoreklamy. Korzystam z salonu, w którym ja i moi znajomi zakupili sprzętu w dość znacznej ilości, co pozwala sklepowi traktować mnie na tyle poważnie aby sprzęt nawet wiele większej wartości niż przedmiotowy Marantz, wypożyczać mi bez kaucji.  NIe ukrywam, że to jest dość wygodne, choćby z tego względu, iż nie trzeba biegać do banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Z tego co widzę w q21 mają 11 za 16kzl

Już kiedyś pytałem q21 o pm11s3 i już go nie mają. Pm10 na zamówienie. Ten sklep pożycza za kaucją. 

Swoją drogą to dość częsta praktyka w polskich sklepach z trzymaniem starych modeli na sklepie internetowym. Dużo ma jeszcze starą serię R Kefa a weź to znajdź "w realu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje ostatnio brać udział w bezpośrednim porównaniu 8005 vs 11s3 na kolumnach dc8ti. Wzmacniacze stały za parawanem. Udział w teście brały 4 osoby. Żadnej nie udało sie zauważyć najmniejszej zmiany, różnicy.
Wniosek: różnice są tylko zauważalne kiedy widzimy który wzmacniacz w danym momencie jest podpięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, hey napisał:

Miałem okazje ostatnio brać udział w bezpośrednim porównaniu 8005 vs 11s3 na kolumnach dc8ti. Wzmacniacze stały za parawanem. Udział w teście brały 4 osoby. Żadnej nie udało sie zauważyć najmniejszej zmiany, różnicy.
Wniosek: różnice są tylko zauważalne kiedy widzimy który wzmacniacz w danym momencie jest podpięty 

Jeden i drugi z tych wzmacniaczy jest dobrze zrobiony i nieźle wychodzi w pomiarach. Dobrze to świadczy o serii 8005 ponieważ niejednokrotnie spotkałem się z opinią że trzeba dać kilkakrotnie więcej za wyraźnie lepszy wzmacniacz.

Co do samych wniosków nie wiem jak przebiegał test, ja spodziewał bym się że różnice będą ale będą dotyczyły drobnych niuansów i nie każde nagranie będzie te różnice uwypuklać być może 1 na 10 cokolwiek pokaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś poszło nie tak ?

Na każdych kolumnach z przedziału cenowego 2k/szt. Różnica pomiędzi 8005(6) a 14s1se jest bardzo wyraźna. Nie wierzę, że 11tka nie pokazała więcej niż 8005. Sorry, nie wierzę w tą opowieść. 

Śmiem nawet twierdzić, że te Tannoy'e będą mocno niedomagać z 8005 i z 11tką zaczną grać jak trzeba.

Nie wierzę i uważam ten post za prowokację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, whir said:

Coś poszło nie tak ?

Na każdych kolumnach z przedziału cenowego 2k/szt. Różnica pomiędzi 8005(6) a 14s1se jest bardzo wyraźna. Nie wierzę, że 11tka nie pokazała więcej niż 8005. Sorry, nie wierzę w tą opowieść. 

Śmiem nawet twierdzić, że te Tannoy'e będą mocno niedomagać z 8005 i z 11tką zaczną grać jak trzeba.

Nie wierzę i uważam ten post za prowokację.

według mnie  sporo zależy od źródła. Ja miałem KI PERL LITE, PM14,I teraz pm11s3 które  początkowo grały  z sa15s2 I zmiany zawsze były słyszalne. Najmniej wniosła zamianą sa15s2 na sa11s3.Ale kiedy zamieniłam sa11s3  na cdeka leemy to zmiana znowu była bardzo wyraźna.pisalem tutaj z kimś kto.mial zestaw pm11s3 +sa11s3  ,I kolega twierdził że po zamianie sa11 na sa10, jego pm11 zagrał sporo lepiej  więc dobre źródło  w  systemie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Medaaard said:

Hej Ronaldo. To chyba o mnie piszesz:) Faktycznie, jest tak jak wspomniałeś - przy referencyjnym odtwarzaczu SA-10, wzmacniacz PM-11S3 dostał jakby nowe, drugie życie:)

Cześć. Byc może  to Ty,o ile  pamiętam grałeś wtedy na kolumnach  xavian???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że kiedys kolega odsluchiwal tucane2 + caspian cd+pmc24,I tak mu się to spodobało  że  zabrał  tucana do domu,tam już nie było tak kolorowo.kiedy ja zwrocil do salonu i wyrazil swoje rozczarowanie sprzedawca odrazu zapytał o źródło  którym w tedy bym MF M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 20:48, hey napisał:

Miałem okazje ostatnio brać udział w bezpośrednim porównaniu 8005 vs 11s3 na kolumnach dc8ti. Wzmacniacze stały za parawanem. Udział w teście brały 4 osoby. Żadnej nie udało sie zauważyć najmniejszej zmiany, różnicy.
Wniosek: różnice są tylko zauważalne kiedy widzimy który wzmacniacz w danym momencie jest podpięty 

Jakie źródło?  Akustyka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

Jakie źródło?  Akustyka? 

Źródło -  na8005
Akustyka - średnia krajowa;) zwykły pokój gościnny, obficie umeblowany, bastrapy w narożnikach, kolumny i głowy słuchaczy odsunięte od scian dobry 1m
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie zachęcam do samodzielnego poeksperymentowania.
Stawiacie dwa wzmaki jeden na drugim, zasłaniacie parawanem i niech ktoś wam kabelki podpina a wy wskazujecie który wzmak bardziej się podoba. Zobaczycie jak fajnie można się zdziwić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Coś poszło nie tak 
Na każdych kolumnach z przedziału cenowego 2k/szt. Różnica pomiędzi 8005(6) a 14s1se jest bardzo wyraźna. Nie wierzę, że 11tka nie pokazała więcej niż 8005. Sorry, nie wierzę w tą opowieść. 
Śmiem nawet twierdzić, że te Tannoy'e będą mocno niedomagać z 8005 i z 11tką zaczną grać jak trzeba.
Nie wierzę i uważam ten post za prowokację.
Tannoy Definition DC8Ti raczej nie są z tego przedziału cenowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 30.08.2019 o 20:48, hey napisał:

Miałem okazje ostatnio brać udział w bezpośrednim porównaniu 8005 vs 11s3 na kolumnach dc8ti. Wzmacniacze stały za parawanem. Udział w teście brały 4 osoby. Żadnej nie udało sie zauważyć najmniejszej zmiany, różnicy.
Wniosek: różnice są tylko zauważalne kiedy widzimy który wzmacniacz w danym momencie jest podpięty 

Nie chcę być niegrzeczny, ale nie mogę w to uwierzyć. Miałem PM8005 połączony z Dali Opticon6 około roku i z Dali Rubicon6 blisko dwa lata. Wypożyczyłem na odsłuchy PM 11s3 i już nie oddałem. Różnica była naprawdę duża. PM 8005 to dobry wzmacniacz w swoim przedziale cenowym, niestety do większych głośników trochę brakuje jemu prądu. Za to 11s3 ma spory zapas i do tego więcej detaliczności. Samo brzmienie bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Marcinus napisał:

Nie chcę być niegrzeczny, ale nie mogę w to uwierzyć. Miałem PM8005 połączony z Dali Opticon6 około roku i z Dali Rubicon6 blisko dwa lata. Wypożyczyłem na odsłuchy PM 11s3 i już nie oddałem. Różnica była naprawdę duża. PM 8005 to dobry wzmacniacz w swoim przedziale cenowym, niestety do większych głośników trochę brakuje jemu prądu. Za to 11s3 ma spory zapas i do tego więcej detaliczności. Samo brzmienie bardzo podobne.

Zgadzam się z Tobą. Różnica pomiędzy tymi wzmacniaczami jest ogromna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinus napisał:

Nie chcę być niegrzeczny, ale nie mogę w to uwierzyć. Miałem PM8005 połączony z Dali Opticon6 około roku i z Dali Rubicon6 blisko dwa lata. Wypożyczyłem na odsłuchy PM 11s3 i już nie oddałem. Różnica była naprawdę duża. PM 8005 to dobry wzmacniacz w swoim przedziale cenowym, niestety do większych głośników trochę brakuje jemu prądu. Za to 11s3 ma spory zapas i do tego więcej detaliczności. Samo brzmienie bardzo podobne.

Bo tak sobie tłumacza ludzie posiadający niższe modele. To samo to po co przepłacać! I tak sobie żyją w swoim świecie. 

A jaka jest różnica jeśli chodzi o bas? Bo kolega Hey lubi walniecie w klate, może jedenastka jest za kulturalna dla niego? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/6/2019 at 2:30 PM, rafal735r said:

Bo tak sobie tłumacza ludzie posiadający niższe modele. To samo to po co przepłacać! I tak sobie żyją w swoim świecie. 

A jaka jest różnica jeśli chodzi o bas? Bo kolega Hey lubi walniecie w klate, może jedenastka jest za kulturalna dla niego? 

Bas jest bardzo kulturalny, jednak.ja zdążyłem.sie przekonać że to kolumny bardziej  są odpowiedzialne za kontrolowanie basu niż wzmacniacz czy kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 6.09.2019 o 15:30, rafal735r napisał:

Bo tak sobie tłumacza ludzie posiadający niższe modele. To samo to po co przepłacać! I tak sobie żyją w swoim świecie. 

A jaka jest różnica jeśli chodzi o bas? Bo kolega Hey lubi walniecie w klate, może jedenastka jest za kulturalna dla niego? 

Fakt, jedenastka jest dość kulturalna. Choć w mojej ocenie niczego jej nie brakuje. Ja lubię liniowe granie i jak dla mnie PM 11s3 mi to zapewnia. Z moimi głośnikami potrafi zejść bardzo nisko, co nie oznacza że uwypukla dół czy dodaje db na wyższym basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Po raz pierwszy w tym klubie chociaz mam dwa klocki Marantza. Pytanie dotyczy ampli Marantza SR 6013 (zadalem to pytanie w kinie domowym ale tam zero odzewu). Ma ktoś ten model?  Obecnie mam Pioneer Elite SC-25 ale troche leciwy jest i brakuje kilku funkcji nie mowiąc o starym HDMI. Uwagi, szczegolnie o wadach mile widziane. Ampli mam, juz kupilem ale nierozpakowalem. Mam 30 dni na zwrot jakby mi nie spasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym poprosić o poradę na temat starych wzmacniaczy Marantz. Które byście polecili - interesuję mnie integry z lat 70-80-tych.

Budżet pomiędzy 1000 a 2000zł -  zależy mi na ciepłym dźwięku ale z dużą ilością mikrodetali w średnicy.

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinus napisał:

Wygląd i opis dość ciekawe. Jeśli gra na poziomie PM7005 to może być przebój rynkowy.

Z tego co widzę nowy model dostał lepsze zasilanie! Transformator toroidalny. To już chyba dużo.  Fajna sprawa.

Mam jeszcze u siebie PM7004 i ciekaw jestem jak wypadłyby względem siebie. 

Niektóre sklepy pokazały już cenę = circa 5500 PLN. To nie taniej niż zakup PM7005 + NA6005. Ciekawe czy lepiej? Na pewno odejdą nam kabelki RCA :)

Ciekawi mnie na czym opiera się sekcja wzmacniacza w PM7000N? Czy ma się jakoś do PM7005 czy może jakiegoś innego modelu czy jest to nowe opracowanie, które niekoniecznie można zbliżyć do jakiegoś modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.