Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Godzinę temu, michalfm1 napisał:

Pytanie... Mialem kiedyś pm-17, teraz może i bym chętnie do niego wrócił...

Jakie są różnice między:

PM17 mk1, a mk2?

Pm8005, Pm-15s1

Zgrają się z Dali ?

Cześć. O różnicach to widzę, że kolega już napisał. Jeśli chodzi o Dali, to ja słuchałem bardzo długo w połączeniu z Marantzem. Najpierw PM8005, następnie z PM11S3 (Opticon6 i Rubicon6). Jak dla mnie to super się zgrywały, gdy by nie cena to słuchałbym teraz z Epiconami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Marcinus napisał:

Cześć. O różnicach to widzę, że kolega już napisał. Jeśli chodzi o Dali, to ja słuchałem bardzo długo w połączeniu z Marantzem. Najpierw PM8005, następnie z PM11S3 (Opticon6 i Rubicon6). Jak dla mnie to super się zgrywały, gdy by nie cena to słuchałbym teraz z Epiconami.

Teraz pytanie , wracać znów do pm-17 jest mk2 na allegro za 2tys zł (chociaż wydaje mi się to kosmiczna cena), czy lepiej polować na pm-15s1 , ceny miedzy 3000-3400 zł, nie biorę pod uwagę PM8005 bo jest niewiele tańszy od 15s1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michalfm1 napisał:

Teraz pytanie , wracać znów do pm-17 jest mk2 na allegro za 2tys zł (chociaż wydaje mi się to kosmiczna cena), czy lepiej polować na pm-15s1 , ceny miedzy 3000-3400 zł, nie biorę pod uwagę PM8005 bo jest niewiele tańszy od 15s1

Ja bym szedł w 15tkę. Nowszy od 17tek, a i więcej wattów zawsze się przyda. 8005 jak piszesz, należy w tym przypadku odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, whir napisał:

Ja bym szedł w 15tkę. Nowszy od 17tek, a i więcej wattów zawsze się przyda. 8005 jak piszesz, należy w tym przypadku odpuścić.

A słyszałeś może różnice w brzemieniu ? Pm17 , a Pm15s1? Bo piszą, że łagodniej i cieplej gra PM-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, michalfm1 napisał:

nie rozumiem? Czyli 8005 z tej trójki najlepszy? Wyglądowo dużo lepiej prezentuje się PM-17/PM-15s1

Jeśli zamiast słuchać za ich pomocą muzyki będziesz robił im pomiary to może i lepszy. 15tka napewno zagra lepiej od 8005. Niestety nie słyszałem 17tki. Ja wybrałbym 15tkę, z uwagi na wiek, watty oraz podparty przez mojego zaufanego informatora, który marantze dobrze zna i posiada, i słyszał zwykle w nowszych seriach "premium" progres w kontroli dźwięku, przy typowej sygnaturze dźwięku dla marki. Nie spodziewałby się zatem, że 15 od 17 będzie odbiegać sygnaturą dźwięku, a raczej, że będzie dokładniejsza. Natomiast 8005 może okazać się bardziej jazgotliwy od 17tki i 15tki. 8005 w porównaniu do 14s1se jest właśnie jazgotliwy, gorzej kontroluje bas (na niektórych kolumnach jest wręcz pudłowaty) i ma jazgotliwą i poszarpaną górę pasma. Pomimo bycia fanem marki, uważam, że 8005/6 za te same pieniądze można zastąpić lepszym wzmacniaczem.
Niemniej jednak, nie każdy musi kierować się moim  tokiem myślenia i wierzyć w to co ja mówię. 
Ja nadziałem się na zakup 8005 czytając opinie i pomiary. Ostatecznie musiałem wymienić na 14s1se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, whir napisał:

Jeśli zamiast słuchać za ich pomocą muzyki będziesz robił im pomiary to może i lepszy. 15tka napewno zagra lepiej od 8005. Niestety nie słyszałem 17tki. Ja wybrałbym 15tkę, z uwagi na wiek, watty oraz podparty przez mojego zaufanego informatora, który marantze dobrze zna i posiada, i słyszał zwykle w nowszych seriach "premium" progres w kontroli dźwięku, przy typowej sygnaturze dźwięku dla marki. Nie spodziewałby się zatem, że 15 od 17 będzie odbiegać sygnaturą dźwięku, a raczej, że będzie dokładniejsza. Natomiast 8005 może okazać się bardziej jazgotliwy od 17tki i 15tki. 8005 w porównaniu do 14s1se jest właśnie jazgotliwy, gorzej kontroluje bas (na niektórych kolumnach jest wręcz pudłowaty) i ma jazgotliwą i poszarpaną górę pasma. Pomimo bycia fanem marki, uważam, że 8005/6 za te same pieniądze można zastąpić lepszym wzmacniaczem.
Niemniej jednak, nie każdy musi kierować się moim  tokiem myślenia i wierzyć w to co ja mówię. 
Ja nadziałem się na zakup 8005 czytając opinie i pomiary. Ostatecznie musiałem wymienić na 14s1se.

14s1 jest na Allegro teraz za 4650 zł. On jest jeszcze lepszy niż pm-15s1?

Miałem pm-17, ale z xt6f i z v4i u mnie to grało fatalnie , dlatego go sprzedałem chociaż teraz trochę tego żałuje. Bo może akurat z Dali zagrałby się dobrze ... u mnie to było takie zmulone i bez basu granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chcę się tutaj przywitać . Generalnie na sprzęcie się nie znam , służy do słuchania muzyki ....... .Elektronikiem nie jestem , jest to dla mnie magia. Ale chcę jak najwięcej wyciągnąć ze swoich płyt CD i winyli ( w sumie około 1000 pozycji ) .

Mój sprzęt aż do początku października wyglądał następująco :

Amplituner Denon AVC-A11XV   (drugi Denon AVR 4306 stoi w kartonie .............) służący za wzmacniacz

Źródło to : Denon 3910

Głośniki : Audio Monitor Silver 5i (kable Klotz) .

Gramofon AKAI AP-206C

Wzmacniacz słuchawkowy  : manufaktura kolegi......

Słuchawki : Sennhaiser 650

Blu-ray : Pionier BDP 333 ( stoi sobie bo filmów nie oglądam)

 

Od kilku dni sprzęt jest wymieniany .

Stoi już :

Wzmacniacz Marantz PM 11 s1  . Stąd zapisałem się już do klubu .

Sprzęt Denona idzie na sprzedaż a w to miejsce ( w grudniu...) wpada : Marantz SA 11 s1

 

Mój sprzęt nareszcie "zagrał"  , Marantz pociągnął kolumny z których wydobył się ciepły, pełzający sobie bas . Do tej pory słuchałem Denona połączonego między sobą za pomocą Denon-Link  z włączonym Direct . Wydawało mi się że to gra . Teraz wiem że nie grało :-) .

Wystarczył dobry wzmacniacz............. .  Już czekam jak zagra komplet : PM 11 s1 z SA 11s1 !!!!!!!

Słucham dobrej muzyki : stary rock, rock symfoniczny , elektronikę , pop też się znajdzie ,folk , klasykę ....... Wszystko co dobre ( dla mnie) .

W najbliższym roku do wymiany idą kable z głośników , jeszcze nie wiem na jakie bo nie chcę wydać na nie pierdyliona złotych i kabel pomiędzy wzmacniaczem a źródłem .

Wybaczcie że się nie będę dużo wypowiadał ( na początek przynajmniej...) bo na razie to czytam forum, czytam , czytam. I nabieram coraz większej pokory co do waszej wiedzy i doświadczenia .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2019 o 18:03, Staszek1960 napisał:

Wzmacniacz Marantz PM 11 s1

PM11S1 istnieje nawet w dzielonej wersji. Końcówka SM11S1 i przedwzmacniacz SC11S1. Ostatnia taka propozycja Marantza w wersji stereo, wcześniej był kosmiczny MA9S2 + SC7S2 + SA7S1. Końcówkę można dodatkowo zmostkować jako monoblok i mieć 2 takie - są tacy co tak zrobili. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Zenobi said:

PM11S1 istnieje nawet w dzielonej wersji. Końcówka SM11S1 i przedwzmacniacz SC11S1. Ostatnia taka propozycja Marantza w wersji stereo, wcześniej był kosmiczny MA9S2 + SC7S2 + SA7S1. Końcówkę można dodatkowo zmostkować jako monoblok i mieć 2 takie - są tacy co tak zrobili. ?

Dzielonke sm11,sc11 stoi  na  Ebay za jakieś 3200£.ja niedawna  sprzedałem pm11s3 I obecnie testuje mcintosh ma5200. Muszę przyznać  że 11 słabiutko wypada na tle maca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Dzielonke sm11,sc11 stoi  na  Ebay za jakieś 3200£.ja niedawna  sprzedałem pm11s3 I obecnie testuje mcintosh ma5200. Muszę przyznać  że 11 słabiutko wypada na tle maca.

Ten "Mac" jako nówka to chyba był cena x2 w porównaniu do 11s3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zenobi napisał:

PM11S1 istnieje nawet w dzielonej wersji. Końcówka SM11S1 i przedwzmacniacz SC11S1. Ostatnia taka propozycja Marantza w wersji stereo, wcześniej był kosmiczny MA9S2 + SC7S2 + SA7S1. Końcówkę można dodatkowo zmostkować jako monoblok i mieć 2 takie - są tacy co tak zrobili. :)

Niestety dzielone 11 są niedostępne od dawna! 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2019 o 21:18, cezar1972 napisał:

...patrząc na subtelnie podświetlony panel przedni Yamahy z poruszającymi się analogowymi wskaźnikami mocy  miałem radochę, jakiej nie doświadczyłem z Marantzem.

Mam podobnie. Tzn brakuje mi wskaźników wychyłowych w Marantzu. Kiedyś lubiłem godzinami patrzeć na wskaźniki diodowe Diory po ciemku. :) A teraz? Teraz Marantz ma wielkie niebieskie oko (u mnie łącznie są 4 - 3 we wzmacniaczach i 1 w przedwzmacniaczu), które sobie tylko swieci  Nic ciekawego. Więc je wyłączam i przy okazji wyświetlacze i siedzę w ciemnościach.  Dlatego kiedyś, tak z 10-12 lat temu, chciałem kupić Advance Acoustic właśnie ze względu na wychyłowe wskażniki. A na Accuphase'a lub McIntosha mnie nie stać. :)

Edytowane przez Zenobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Zenobi said:

Mam podobnie. Tzn brakuje mi wskaźników wychyłowych w Marantzu. Kiedyś lubiłem godzinami patrzeć na wskaźniki diodowe Diory po ciemku. ? A teraz? Teraz Marantz ma wielkie niebieskie oko (u mnie łącznie są 4 - 3 we wzmacniaczach i 1 w przedwzmacniaczu), które sobie tylko swieci  Nic ciekawego. Więc je wyłączam i przy okazji wyświetlacze i siedzę w ciemnościach.  Dlatego kiedyś, tak z 10-12 lat temu, chciałem kupić Advance Acoustic właśnie ze względu na wychyłowe wskażniki. A na Accuphase'a lub McIntosha mnie nie stać. ?

Mnie z kolei  mcintosh  denerwuje bo świeci jak choinka.a słuchając muzyki z ok.3m wskaźników I tak nie widac.bardziej mi pasowało  niebieskie okienko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, cezar1972 napisał:

Ciekawe w którą stronę pójdzie firma po odejściu Kena.

Powoli trupta w kierunku klasy D. PM10 i Ruby. Następca 14s1se zapewne będzie budową bliźniaczy do Ryby czy Japońskiego PM12... Ciekawe co z tego wyniknie. Generalnie nie mam nic przeciwko jeśli będzie fajne granie. Nowe serie NADa (C388) nawet mi się z D klasą podobają.

Chciałbym Ruby'ego porównać do mojej 14tki. Ponoć jest to zupełnie inne granie.

Chciałbym w nowej serii zobaczyć odtwarzacz kombo analogiczny do ND8006 z obsługą SACD. ? ale to raczej nie nastąpi. Czy będzie brakować odtwarzacza sieciowego w serii premium czy puszczą osobne klocki? Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, cezar1972 said:

Co kto lubi. Yamaha w kolorze czarnym ma naprawdę subtelne podświetlenie, które jest zdecydowanie mniej intensywne niż w maku. 

Chociaż nie powiem, gdybym miał wystarczającą ilość peelenów to stałby u mnie system Maca lub Accuphase. 

Wracając do tematu wątku - użytkuję rożne Marantze od ponad 15-tu lat i uważam, że sprzęty tej firmy fajnie grają poczynając od budżetowej półki. Ciekawe w którą stronę pójdzie firma po odejściu Kena.

Mcintosh  gra fajnie  ale rozważam jeszcze 

Musical fidelity vista 800 albo luxman  590II  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, whir napisał:

Powoli trupta w kierunku klasy D. PM10 i Ruby. Następca 14s1se zapewne będzie budową bliźniaczy do Ryby czy Japońskiego PM12... Ciekawe co z tego wyniknie. Generalnie nie mam nic przeciwko jeśli będzie fajne granie. Nowe serie NADa (C388) nawet mi się z D klasą podobają.

Chciałbym Ruby'ego porównać do mojej 14tki. Ponoć jest to zupełnie inne granie.

Chciałbym w nowej serii zobaczyć odtwarzacz kombo analogiczny do ND8006 z obsługą SACD. ? ale to raczej nie nastąpi. Czy będzie brakować odtwarzacza sieciowego w serii premium czy puszczą osobne klocki? Ciekawe.

Ruby to bliźniak 12

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek-1969 napisał:

Ruby to bliźniak 12

Tak tak. Ściągałem kiedyś foty bebechów obu bo byłem ciekaw. Jedyna różnica jaką znalazłem to obudowa. Parametry elementów mogą się różnić i brzmienie może być inne, ale pozostałe aspekty to klony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, whir napisał:

Powoli trupta w kierunku klasy D. PM10 i Ruby. Następca 14s1se zapewne będzie budową bliźniaczy do Ryby czy Japońskiego PM12... Ciekawe co z tego wyniknie. Generalnie nie mam nic przeciwko jeśli będzie fajne granie. Nowe serie NADa (C388) nawet mi się z D klasą podobają.

Chciałbym Ruby'ego porównać do mojej 14tki. Ponoć jest to zupełnie inne granie.

Chciałbym w nowej serii zobaczyć odtwarzacz kombo analogiczny do ND8006 z obsługą SACD. ? ale to raczej nie nastąpi. Czy będzie brakować odtwarzacza sieciowego w serii premium czy puszczą osobne klocki? Ciekawe.

Jak oceniasz granie C388 np do starszych serii 356/375 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michalfm1 napisał:

Jak oceniasz granie C388 np do starszych serii 356/375 ?

Słuchałem 375 ale nie mam bezpośredniego porównania. Starsze serie są spokojniejsze, bardziej stonowane z brzmieniem bardziej skierowanym ku dołowi. C368 i 388 to bardziej otwarte, szczegółowe i "do przodu" granie. 388 podkreśla trochę średnicę. Nowe ze zbyt jasnymi mogą za bardzo gwizdać, stare ze zbyt jasnymi mogą się dobrze zgrać. Ale jak pisałem wcześniej, bezpośrednio nie porównywałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Szymon. said:

Za późno oznajmiłem ? Na jaki model się zdecydowałeś ?

Ja I tak w uk jestem,I sprzedałem ja za 2100£więc myślę że  w polsce można za podobną kasę  kupić.A ja kupiłem 39kg bestie o mocy 300 w na kanał 

Ni vista  800(Ex demo, na gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.