Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2019 o 09:13, Ronaldo9 napisał:

Mnie trochu przeraża wnoszenie 45kg kartonu na 1 pietro.

Kilkanascie lat temu wnosilem z kolegą na 4 piętro 40 calowy  TV Sony. Kineskopowy. W solidnym opakowaniu nie mieścił się na zakrętach. A kolega korpo chudzielec... 

Tylko jedno gorsze w życiu doświadczenie transportowe. 20 ton gorącego cementu w workach 50 kg. Najpierw prosto z lini produkcyjnej na tira a później rozładunek na działce. Akcja całonocna. Późny PRL. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i komplet gotowy :

Marantz PM 11 s1 połączony kablem Acrolink  6N-A2030IIXLR   z  Marantz As 11s1 

Głośniki Monitor Audio Silver 5i połączone ze wzmacniaczem za pomocą kabli RealCable .

 

Po tym na czym grałem czyli na ampli Denona i odtwarzacz Denona 3910  to teraz jest efekt WOOOOOOOOOOOOOOW.

I napiszę coś BARDZO obrazoburczego: byłem wczoraj na Audio show na Narodowym i......... i wiele zestawów gra gorzej niż mój , takie jest moje odczucie . A może inaczej : mój zestaw nie odbiega brzmieniowo od wielu markowych zestawów . Oczywiście gdyby były dobre pokoje odsłuchowe i inny repertuar poglądowy (muzyka) to prawdopodobnie zagrałyby inaczej. Ale ogólnie , prócz wizualnych odczuć, brzmieniowo w większości przypadków nie wywoływał odczuć WOW .  To obrazoburcze ale byłem z kolegą który ciągle szuka , wymienia, dopasowuje klocki między sobą i to potwierdza. Jeżeli już ktoś ma jako taki zestaw za te 30-50 tys. to trudno mu o znaleźć sprzęt z dużym przeskokiem brzmienia . I chodzi o brzmienie a nie o wygląd .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutłem. Zepsuł mi się PM14S1SE .... ?
Ma zaledwie roczek. Od jakiegoś czasu zdarzało mu się nie odpalić za pierwszym razem, losowo niezależnie czy pokrętłem czy pilotem. Było klik, mrugnięcie i zgasł. Czasami dopiero od któregoś razu się załączył.

No i się w końcu nie załączył wcale. Najpierw nie dał się załączyć z trybu standby, po próbie załączenia, było klik i przechodził w mruganie. Po kilku próbach (kable itp) przestał w ogóle dać się wprowadzić do stand by i mruga od razu. Nic nie da się zrobić. Na fb ktoś mi doradził sprawdzić czy coś się dzieje jak się go przechyli. I faktycznie po przechyleniu styczniki klikają, ale nadal się nie załącza. Podobno to objaw zimnych lutów na przekaźnikach i trzba je przelutować. No to zobaczymy jak spisze się serwis gwarancyjny... 

Na szczęście jadę do Wawy to zawiozę go osobiście. Nic mnie tak nie przeraża jak sprzęt w rękach kurierów, szczególnie ten mój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, whir napisał:

Smutłem. Zepsuł mi się PM14S1SE .... ?
Ma zaledwie roczek. Od jakiegoś czasu zdarzało mu się nie odpalić za pierwszym razem, losowo niezależnie czy pokrętłem czy pilotem. Było klik, mrugnięcie i zgasł. Czasami dopiero od któregoś razu się załączył.

No i się w końcu nie załączył wcale. Najpierw nie dał się załączyć z trybu standby, po próbie załączenia, było klik i przechodził w mruganie. Po kilku próbach (kable itp) przestał w ogóle dać się wprowadzić do stand by i mruga od razu. Nic nie da się zrobić. Na fb ktoś mi doradził sprawdzić czy coś się dzieje jak się go przechyli. I faktycznie po przechyleniu styczniki klikają, ale nadal się nie załącza. Podobno to objaw zimnych lutów na przekaźnikach i trzba je przelutować. No to zobaczymy jak spisze się serwis gwarancyjny... 

Na szczęście jadę do Wawy to zawiozę go osobiście. Nic mnie tak nie przeraża jak sprzęt w rękach kurierów, szczególnie ten mój.

 

Jak dobrze zapakujesz to dowiozą w całości ? , w lipcu sprzedałem C356bee i wysyłałem do Irlandii , wszystko dotarło bez problemu ?

Jak naprawią to napisz koniecznie co było uszkodzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2019 o 12:16, whir napisał:

Smutłem. Zepsuł mi się PM14S1SE .... ?
Ma zaledwie roczek. Od jakiegoś czasu zdarzało mu się nie odpalić za pierwszym razem, losowo niezależnie czy pokrętłem czy pilotem. Było klik, mrugnięcie i zgasł. Czasami dopiero od któregoś razu się załączył.

No i się w końcu nie załączył wcale. Najpierw nie dał się załączyć z trybu standby, po próbie załączenia, było klik i przechodził w mruganie. Po kilku próbach (kable itp) przestał w ogóle dać się wprowadzić do stand by i mruga od razu. Nic nie da się zrobić. Na fb ktoś mi doradził sprawdzić czy coś się dzieje jak się go przechyli. I faktycznie po przechyleniu styczniki klikają, ale nadal się nie załącza. Podobno to objaw zimnych lutów na przekaźnikach i trzba je przelutować. No to zobaczymy jak spisze się serwis gwarancyjny... 

Na szczęście jadę do Wawy to zawiozę go osobiście. Nic mnie tak nie przeraża jak sprzęt w rękach kurierów, szczególnie ten mój.

 

Serwis się odezwał. Wymienili bezpiecznik i te uchwyciki pod bezpiecznik (mogły być deczko luźnawe). Nic poza tym od normy nie odstaje, a parametry jak nówka z produkcji.
Mówią, żeby poszukać co może być przyczyną. I stanęło na listwie TAP8 z DC blokerem od Tomanka. Moj zastępczy PM7004 zeżarł mi 3 bezpieczniki w jednym gnieździe z DC blokerem. Kabel wykluczony, podłączone bezpośrednio do ściany to nic się nie dzieje.
Domowych bezpieczników nie wywala. Raz przygasiło mi TV (w tej samej listwie) jak załączałem wzmacniacz co też dziwne bo pm7004 to nie taki znowu mocarz :/

Tomanek jedzie teraz do spa do swojego stwórcy.

 

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, whir napisał:

Serwis się odezwał. Wymienili bezpiecznik i te uchwyciki pod bezpiecznik (mogły być deczko luźnawe). Nic poza tym od normy nie odstaje, a parametry jak nówka z produkcji.
Mówią, żeby poszukać co może być przyczyną. I stanęło na listwie TAP8 z DC blokerem od Tomanka. Moj zastępczy PM7004 zeżarł mi 3 bezpieczniki w jednym gnieździe z DC blokerem. Kabel wykluczony, podłączone bezpośrednio do ściany to nic się nie dzieje.
Domowych bezpieczników nie wywala. Raz przygasiło mi TV (w tej samej listwie) jak załączałem wzmacniacz co też dziwne bo pm7004 to nie taki znowu mocarz :/

Tomanek jedzie teraz do spa do swojego stwórcy.

 

Super, fajnie , że tylko tyle padło i trzyma normy ? Widzisz jednak trzeba prosto do gniazdka wpinać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, TomekL3 napisał:

Koledzy szukam wzmacniacza tak do ok. 1tyś. zł. Wizualnie jak dla mnie ładne są wzmacniacze z serii 7000, np 7001, 7200 itp. Brzmieniowo nie wiem. Którym z tej serii warto się zainteresować? Jak wygląda kwestia awaryjności?

7001 to już inna konstrukcja. Natomiast 7000,7200,8000 to prawie to samo. Wyjątkiem jest PM7200KI, ostatnio wisiał na allegro za 1000, bdb cena i najlepszy z tych wszystkich. Ja bym go bral od ręki. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

7001 to już inna konstrukcja. Natomiast 7000,7200,8000 to prawie to samo. Wyjątkiem jest PM7200KI, ostatnio wisiał na allegro za 1000, bdb cena i najlepszy z tych wszystkich. Ja bym go bral od ręki. 

On się sprzedał za 1000 zł ? Masz jakiegoś Marantza Rafał aktualnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.