Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2019 o 21:23, whir napisał:

A jaki CD dokładnie, bo we wcześniejszym poście nie widziałem?

Jaki koszt?

Marantz AS 11 s1  . Koszt śmieszny - 45 złociszy , wymiana przez kolegę w ciągu 20 minut , ma jeszcze kilka na stanie . Bałem się że nie będzie czytał wszystkiego , ale gdzie tam- błyskawicznie wczytuje.

Pasuje laser : HOP1200S  DVD LENS

Niczym się nie różni od  oryginału.........

Edytowane przez Staszek1960
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 15:35, michalfm1 napisał:

Super, fajnie , że tylko tyle padło i trzyma normy ? Widzisz jednak trzeba prosto do gniazdka wpinać ? 

No qurfa faktycznie z tym gniazdkiem ?

Ktoś miał okazję słuchać PM Ruby i porównać np do PM14s1se? 

Ktoś wie może jaki sklep/salon ma do odsłuchów Ruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 16:41, TomekL3 napisał:

Wzorniczo do niego pasuje cd SA-7001. Ktoś coś może napisać o tym odtwarzaczu? Dostępność lasera, awaryjność itp.

 

Mam ten odtwarzacz w wersji KI od ponad dziesięciu lat i nie sprawia żadnych problemów. Czasem (naprawdę rzadko) nie wczyta płyty, ale tak miał od nowości. Już dawno odkryłem, iż zależy to od ułożenia płyty na tacce. Jest ona pokryta gumowo-zamszową substancją, do której płyta mocno przylega dlatego ważne jest staranne położenie na tacce CD. Inaczej laser potrafi mieć problemy z odczytem.

Laser jest dostępny, to model Sanyo, stosowany także w napędach wyższych modeli SACD Marantza i Denona z tego okresu (sam napęd zresztą również).

Z odtwarzacza jestem zadowolony i póki nie padnie nie zamierzam go wymieniać, tym bardziej, że obecny następca to wydatek ok. 5 tys. zł. Bardzo dobre brzmienie z CD, niewielka różnica w porównaniu z SACD. Inaczej niż w przypadku Denona.

Bardzo dobre wyjście słuchawkowe.

Edytowane przez elessar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw obrazoburczego testu porównawczego dwóch tegorocznych nowości czyli NR-1200 ver. PM-7000N. Jako wzmacniacze i streamery. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 20:12, elessar napisał:

Mam ten odtwarzacz w wersji KI od ponad dziesięciu lat i nie sprawia żadnych problemów. Czasem (naprawdę rzadko) nie wczyta płyty, ale tak miał od nowości. Już dawno odkryłem, iż zależy to od ułożenia płyty na tacce. Jest ona pokryta gumowo-zamszową substancją, do której płyta mocno przylega dlatego ważne jest staranne położenie na tacce CD. Inaczej laser potrafi mieć problemy z odczytem.

Laser jest dostępny, to model Sanyo, stosowany także w napędach wyższych modeli SACD Marantza i Denona z tego okresu (sam napęd zresztą również).

Z odtwarzacza jestem zadowolony i póki nie padnie nie zamierzam go wymieniać, tym bardziej, że obecny następca to wydatek ok. 5 tys. zł. Bardzo dobre brzmienie z CD, niewielka różnica w porównaniu z SACD. Inaczej niż w przypadku Denona.

Bardzo dobre wyjście słuchawkowe.

Duża jest różnica dźwiękowa między CD/SACD? Bo słuchałem kiedyś jakiegoś CD DENONA z SACD i po przełączeniu na płytę SACD była przepaść na korzyść SACD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalfm1 napisał:

Duża jest różnica dźwiękowa między CD/SACD? Bo słuchałem kiedyś jakiegoś CD DENONA z SACD i po przełączeniu na płytę SACD była przepaść na korzyść SACD

Tak jak napisałem w przypadku SA 7001KI różnica jest, ale subtelna, po prostu ten odtwarzacz jest przede wszystkim bardzo dobrym playerem CD. Pamiętam, że przed zakupem porównywałem go z odtwarzaczem SACD Denona i tam te różnice były zdecydowanie na niekorzyść CD.

Dodam jeszcze, że konfrontowałem wówczas także SA 7001KI oraz SA 15 s1 i z tego co pamiętam różnice były nieznaczne, na pewno nie warte dopłaty o ponad 100 % (ten pierwszy kosztował wówczas ok 3 tys. a drugi prawie 7 tys.).

Edytowane przez elessar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam zbyt wiele płyt SACD, może ze 20 pozycji. Ja u siebie nie stwierdzam tej kolosalnej różnicy. A odtwarzałem je w różnych konfiguracjach, tzn. z różnymi wzmacniaczami i kolumnami. Jedynie odtwarzacz był ten sam. Żeby było jasne, nie twierdzę, że różnicy nie ma, bo jest, gdyż na SACD brzmienie jest bardziej wyrafinowane, ładniej prezentują się wysokie tony, jednak dla mnie to taka nisza, bo format i tak jest na wymarciu. Z tego co pamiętam player SA 15s1 zachowywał się podobnie.

Większą różnicę w prezentacji dźwięku robi dla mnie płyta winylowa.

Edytowane przez elessar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalfm1 napisał:

Czyli warto się interesować 7001? Czy tylko wersja KI , a ze zwykłą dać sobie spokój lub szukać cd-16/17 ? Nie zależy mi jakoś mega na SACD, ale sprawdziłbym w wolnej chwili ten format.

Wydaje mi się, że pomiędzy KI a zwykłą werjsą nie ma dużej różnicy. Modyfikacja w stosunku do zwykłej wersji to przede wszystkim zastosowanie innego trafo (toroid), miedziowane chassis, lepsze gniazda rca, wzmocniona podstawa konstrukcji, zaekranowane moduły HDAM i magiczny znaczek KIS?.Może pozmieniali coś w kondensatorach, ale nie sądzę, by rzutowało to istotnie na brzmienie.

Generalnie odtwarzacz 7001 to następca SA8400.

Możesz zainteresować się też młodszym modelem SA7003, to z grubsza to samo co SA7001 lub droższym SA8003, który jest odpowiednikiem SA7001KI. Seria 7003/8003 pasuje wzorniczo do obecnej linii komponentów z serii Range.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak właśnie jest. Jakiś czas temu kupiłem album "Brave" Marillion na nowo zmiksowany przez Stevena Wilsona. To wydanie różni się dość wyraźnie brzmieniem od pierwszego z 1993 r., które do tej pory posiadałem. W obu wypadkach zwykły format CD. 

Edytowane przez elessar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni klubowicze z góry  przepraszam za post w tej rubryce ,ale gdyby ktoś był zainteresowany to sprzedaje swojego

Marantza - HD - DAC1. Gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam na priv.Przesiałem się na streamer z wbudowanym Dac innej firmy dwa nie są mi potrzebne szkoda żeby stał bezużytecznie i tak mało był używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nosiłem się z zamianą mojego NAD C375bee na coś innego, w C375 wkurzał mnie wygląd i czasami dźwięk oraz to, że z pilota ustawienie głośności było niemożliwe, bo albo za głośno albo za cicho, co do dźwięku to lubił dodawać coś od Siebie (bass) ogólnie to JAZZ'u to ten wzmacniacz się nie nadaje.

Ponad miesiąc temu kupiłem gramofon Marantz 6170 i gdzieś tam po głowie chodził mi znów PM-17 lub PM-14 , ale niestety tego drugiego kupić to bardzo ciężko i cenowo również nie mój budżet na dzień dzisiejszy.

Od jednego z forumowiczów udało mi się zakupić PM-17 MK2 w pięknym szampańskim kolorze. Po podłączeniu do moich mocno budżetowych Zensor 5 dźwięk stał się dużo bardziej otwarty niż na brytyjskim C375, dźwięk jest ocieplony z dobrym basem (wtedy kiedy jest ten bas w utworze, a nie cały czas jak to lubi NAD) oraz piękna średnica i bardzo dokładna góra (nie męcząca). Więc na razie z brzydkimi angielskimi klamotami daje sobie spokój ? 

Podsumowując z moich ostatnich wzmacniaczy które miałem tj . PMA-1510ae, NAD C356bee, NAD C375bee w między czasie na kilka dni CXA60 to ponowny wybór PM-17mk2 okazał się strzałem w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ken Ishiwata dał nam wiele wspaniałych urządzeń, które po dziś dzień cieszą się popularnością. Dziś – niemal dokładnie rok po europejskiej premierze systemu KI Ruby – wiemy już, że jest to ostatni zestaw, jaki sygnował swoimi inicjałami."

 

Powyższy wstęp, do testu zestawu KI Ruby (22.08.2019) okazał się niejako proroczy. Tak, Ruby, jako ostatni zestaw z podpisem Mistrza.

Dziś internet obiegła smutna wiadomość o śmierci Kena 25.11.2019.  

Edytowane przez whir
błędy literowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.