Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2020 o 06:49, tomgda napisał:

Czasem i perełki wymienia sie na inne perełki jak sie osłuchają ? Szkoła brzmienia marantza akurat mi odpowiada, ale nie  wszystkim. Niektórzy preferują tylko  źródła marantza twierdząc ze wzmacniacze tej firmy nie mają polotu. Mi akurat odpowiadają wzmacniacze. Jak by ktoś miał ewentualnie 11s3 to też bym brał pod uwagę. Potrzebuje poprostu mocy do trudniejszych głośników.

Nie znudzi się szybko bo zabawa dopiero się zaczyna - gra bardzo muzykalnie słychać nawet kable zasilające do tego stopnia że zachowuje się jak kameleon i wymyka ocenie - natomiast cd jako wszechstronne źródło to już poważny zawodnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim pokonanym był hegel 190 grał nawet dokładniej ale był taki studyjny beznamiętny podobnie jak denon 2500 - z marantzem wszystko brzmi tak pięknie a scena zwyczajnie lepsza od tych dwóch - jestem b zadowolony a cenę za zestaw dostałem taką jak onegdaj w czasie wyprzedaży - koniecznie go posłuchaj

Ew poszukaj yamahę as 2100 ale już bez odtwarzacza bo to kompletne nieporozumienie i mezalians w rodzinie - sam wzmacniacz bardzo dobry - swego czasu skrytykowałem go ale wystarczyło zmienić źródło ( na dużo tańsze) aby zmienić zdanie o 180- o brytyjczykach nie wspominam bo to specyficzne granie i wykonanie- potrafią być wybitne w jednym aspekcie i mocno przeciętne w drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz już nie posłucham 14s1 bo nie ma go na salonach. Będzie mocna hybryda, będzie kandy k3, i denon, ciekawi mnie też jakaś czysta lampa. Będzie też 8006 ale chyba za mało mocy będzie miał do moich kolumn. A jak 14s1 wypada do 8006 pod względem stereofonii/sceny/holografii ?

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8006 to zupełnie inna bajka - nie ma startu do 14 odpuść - kandy ma potencjał tylko to wykonanie jeśli denon to tylko 2500 tylko tu bardzo ostrożnie ze źródłem kablami kolumnami raczej dryfuj  w kierunku ocieplenia - to tak na moje ucho - gdyby nie marantz pewnie byłby denon - piękna maszyna może Ci się spodobać / miałem roksana k2 no średnica to była bajka skraje już gorzej za to scena super niestety w rocku wykładał się totalnie - nie wiem jak 3 -polecają w testach do rocka ale ja im nie wierzę 

Jeśli masz kolumny AP to denon może być za ostry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 19:23, Marcepan napisał:

8006 to zupełnie inna bajka - nie ma startu do 14, odpuść 

Tak też zrobiłem. Za Twoją radą odpuscilem PM8006. Stoi już u mnie czarny PM 14s1 SE. Po weekendzie testy. Pierwsze wrażenie luksus, materiały, precyzja wykonania i masa (aż mnie coś w krzyżu trzasło) ?

PM6004 chyba pójdzie do sypialni. Dobrze  grający wzmacniacz i szkoda mi go sprzedawać za grosze (chyba że ktoś zaproponuje uczciwą ofertę na priv). 

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcepan napisał:

 mój zestaw pewnie pod choinkę dostanie jakieś nowe głośniki ale tymczasem nie mam nic na celowniku ( rubicon 6 nie wypadły jak oczekiwałem) 

Ja też szukam już od dawna zastępstwa dla moich Kefów R500 dla mojego PM14S1SE. Kończą mi się pomysły.....

Całkiiem fajnie wypadły mi ostatnio Audiovectory R3 Signature. Ale nie jestem do końca przekonany. Słuchałem w salonie pod takim samym wzmacnieaczem. W najbliższych tygodniech mam jeszcze kilka odsłuchów (Amphion Argon 7LS, Audivector r3 Avantgarde, Gato Audio FM30, Pylon Jasper 25, Kef Reference 1, Dynaudio Contour 20). Moimi wielkimi faworytami były (już nie są) MA Gold 200 i Elac Vela 407. Goldy wypadły za tłusto i bas dudnił w moich 19m2, nawet Gold 100 też dudniły niezależnie jak stały. Vela okazała się zbyt suche i wycofane w średnicy.

Obecnie dla mnie problemem jest mój pokój 18-19m2. Jak się zdążyłem przekonać, chcąc wejść w naprawdę fajne kolumnienki i mając na wydanie 20k, przydałoby się mieć 25-28 m2 minimum. W przeciwnym razie ciężko dopasować kolumny do tak małego metrażu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMN może, jeśli do 20tyś, to za połowe ceny masz najwyższy model, a moj średniak EXII za 3500zl w bezposrednim porownaniu z KEF R900 sąsiada przegrał tylko i dB, no ale nie ma co się dziwić wielkość zrobiła swoje. Detale, srednica/wysokie na korzyść BMN. 

najmniejsze monitory

http://bmn.com.pl/nasze-produkty/beszele-1-pro/

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LOBO_M napisał:

BMN może, jeśli do 20tyś, to za połowe ceny masz najwyższy model, a moj średniak EXII za 3500zl w bezposrednim porownaniu z KEF R900 sąsiada przegrał tylko i dB, no ale nie ma co się dziwić wielkość zrobiła swoje. Detale, srednica/wysokie na korzyść BMN. 

najmniejsze monitory

http://bmn.com.pl/nasze-produkty/beszele-1-pro/

Nawet mógłbym skusić się na wersję najwyższą ze wysokotonowcem "szpilką" ale czy i gdzie można tego posłuchać? I czy ostatecznie, przed zakupem mogę to zrobić u siebie w domu? 

To jest największy problem małych manufaktur. Odsłuchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz w Bydgoszczy, ale dla mnie było za daleko, więc wpłaciłęm zaliczkę, kolumny przyszly poszłuchałem, odesałałem, bo się napaliłem na renomowane Vanderstten 1C, ale Vandersteen totalnie podełgy z BMN i juz następnego dnia stały ponownie na OLX i ponownie zamówiłem BMN i tak już ze mną zostały. Najlepiej kontakt z p. Bogdanem, On powie wszystko co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 20:33, Marcepan napisał:

Już sprzedajesz ? 

Na moje nieszczęście usłyszałem AP Tempo 6 z lampą. Przestrzeń mnie uwiodła i to będzie mój cel, Brakowało trochę wykopu na basie ale Scorpio II są lepsze od tempo pod tym węględem i powinno być u mnie dobrze. ? Jeśli chodzi o o PM14S1 SE to w porównaniu do PM6004 który też mam to jest przeeeepaść.

W 14 Dźwięk jest czysty jak kryształ ale bez kliniczności, świetna separacja dźwięków, piękna wyraźniejsza średnica i bardziej bezpośrednia (stawia wykonawcę przed twarzą), bas niżej schodzi i jest bardziej zróżnicowany / rozróżnialny. Przestrzeń jest tak precyzyjna że można szpilką wskazać skąd dochodzi dźwięk, podczas gdy 6004 pokazuje tylko mniej więcej obszar. Ogólnie to jak by prześć z sygnału SD na FULL HD. Gdyby nie chęć poeksperymentowania z lampami PM14S1SE został by ze mną na dłuugie lata bo nic już więcej i lepiej by mi nie było potrzeba.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, whir napisał:

Porównywałeś kiedyś może Crescendo do szpilki?

Mój znajomy ma szpilkę, ale w innych kolumnach. To porównywalne tweetery. Nie porownywalem bezpośrednio więc ciężko powiedzieć. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Mój znajomy ma szpilkę, ale w innych kolumnach. To porównywalne tweetery. Nie porownywalem bezpośrednio więc ciężko powiedzieć. 

Rafał, w swoich BMN-ach masz maskownicę? Jeśli tak, to czy możesz zrobić fotę jak ogarnięte są od wewnętrznej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale zapakowane w folie i schowane. 

Nie używam ich od jakiegoś czasu, żeby fornir sie nie odbarwił. A co chcesz wiedzieć, bo pamiętam jak wyglądają. Z tym ze ja mam białe. Stelaż z jakiejś wiórówki, pomalowany gruba warstwa Białej farby i w to zatopione takie małe magnesy, 6szt.

Z tym ze ja mam chyba pierwsza w ogóle parę kolumn i maskownic na magnesy. Teraz może to trochę inaczej wygląda. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafal735r napisał:

A co chcesz wiedzieć, bo pamiętam jak wyglądają.

Jak wygląda wykończenie od wewnętrznej strony. Estetyka, czy chadziarsko poklejone czy ładnie pozawijane full profeska.

Widziałem innego małego producenta to chadziarsko mieli poklejone, poszarpane od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, whir napisał:

Jak wygląda wykończenie od wewnętrznej strony. Estetyka, czy chadziarsko poklejone czy ładnie pozawijane full profeska.

Widziałem innego małego producenta to chadziarsko mieli poklejone, poszarpane od środka.

Chodzi o materiał maskownic? Normalnie zawinięty do środka i przyklejony, bez żadnych poszarpanych brzegów. Nie widziałem żadnych różnic w porównaniu do kolumn innych marek. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trafię albo do egzorcysty albo laryngologa albo do psychiatry - no po 23 wszystko brzmi jak miód- wcześniej przestery chrapanie - coś z zasilaniem w bloku (Legionowo) - jestem zdru[zgotany - zaczynam myśleć o zmianie lokum - to wyjątkowo przykre doświadczenie - listwy kable chodzą mi po głowie -okropne doznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, whir napisał:

Dziś sprawdzałem czy PM14S1SE da radę dobrze poruszać Kef Reference 1.

No to nie da rady ?

Słuchałem tych kolumn na macintoshu ma7000 i też miałem takie wrażenie. Ten Marantz napędza u znajomka dynaudio Confidence C2 które są bardzo trudnymi kolumnami i daje radę bez problemu. Brzmi to pięknie i potęznie. Przyjrzał bym sie brzemieniu tych kolumn, bo coś z ich brzmieniem jest dziwnego. Sprawiają wrażenie jak by bardzo mocny wzmacniacz od maka nie dawał im rady. Może poprostu taka charakterystyka brzmienia.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcepan napisał:

A ja trafię albo do egzorcysty albo laryngologa albo do psychiatry - no po 23 wszystko brzmi jak miód- wcześniej przestery chrapanie - coś z zasilaniem w bloku (Legionowo) - jestem zdru[zgotany - zaczynam myśleć o zmianie lokum - to wyjątkowo przykre doświadczenie - listwy kable chodzą mi po głowie -okropne doznanie

Miałem coś takiego wiele razy. Taki efekt jakby dzwięki się rozĺaziły, rozwarstwiały, były poszarpane. Nie wiedziałem o co chodzi. W dzień często słuchać się nie dało. W nocy, jakby zmiana sprzętu. 

Od dawna w dzień nie słucham, to nie wiem czy się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.