Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo uproszczony podział :). W samej ostatniej grupie różnice brzmienia między 2a3 a 300b są bardzo znaczące. Ale faktem jest że ta "grupa" lamp gra chyba najlepiej. Choć i sety na diabelkach czy el34 grać potrafią wybornie, a gdzie tu jeszcze el84 się wpisują ;). 

Co do skuteczności też nie do końca się zgodzę AP Virgo 2 mają małą skuteczność a napędzam je kilkoma WATami i brzmią wybornie, a był pod nie podpięty nie jeden tranzystor i hybryda. 

Wszystko kwestia gustu i doboru toru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sandrok napisał:

Bardzo uproszczony podział :). W samej ostatniej grupie różnice brzmienia między 2a3 a 300b są bardzo znaczące. Ale faktem jest że ta "grupa" lamp gra chyba najlepiej. Choć i sety na diabelkach czy el34 grać potrafią wybornie, a gdzie tu jeszcze el84 się wpisują ;). 

Co do skuteczności też nie do końca się zgodzę AP Virgo 2 mają małą skuteczność a napędzam je kilkoma WATami i brzmią wybornie, a był pod nie podpięty nie jeden tranzystor i hybryda. 

Wszystko kwestia gustu i doboru toru. 

Tak jak pisałem wzmacniacze scharakteryzowałem w dużym uproszczeniu. To klub Marantz-a a ten zdaje się lampy nie robi. Gdybym chciał wymieniać te wszystkie niuansy to by nas stąd wynieśli. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dlmtb napisał:

Tak jak pisałem wzmacniacze scharakteryzowałem w dużym uproszczeniu. To klub Marantz-a a ten zdaje się lampy nie robi. Gdybym chciał wymieniać te wszystkie niuansy to by nas stąd wynieśli. ?

Co prawda to prawda. Sorki za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem CD kawał odtwarzacza nie ma co jakie polecacie IC do tego sprzętu? Obecnie mam jeden komplet beldenów do DAC, ale mam ochotę na coś innego, może jakieś srebro? 

O dźwięku narazie nie pisze bo to dopiero dwie płyty i na więcej dziś się nie znosi ?

img_20200727111310_IMG_20200727_161008_zmniejszamy_pl (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sandrok napisał:

Przywiozłem CD kawał odtwarzacza nie ma co jakie polecacie IC do tego sprzętu? Obecnie mam jeden komplet beldenów do DAC, ale mam ochotę na coś innego, może jakieś srebro? 

O dźwięku narazie nie pisze bo to dopiero dwie płyty i na więcej dziś się nie znosi ?

img_20200727111310_IMG_20200727_161008_zmniejszamy_pl (1).jpg

Jaki budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ruby wraca do Europy jako seria 12 SE w cenach 3000€.

eUKxTi46ZPSGKnJxTsFKSB-970-80.jpg

uZQyuENQW2ccQV8Kem3Sq4-1024-80.jpg

Również w wrześniu premiery PM-6007 oraz CD-6007.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 11:24, costa brava napisał:

no mi pm8005 odpowiadał,  tak czarowal dźwiękiem...po wpięciu z powrotem Yamahy as2000 czar prysl, ale za to pojawił się NATURALNY dźwięk, kultura grania...pomyślałem że do czarowania to sie szybko przyzwyczaje i wszystko będzie grało tak samo, a przy naturalnym dźwięku każde nagranie wywołuje inne emocje...i do dziś mnie ten wzmak czyms zachwyca, po kazdym włączeniu 

Costa posłuchaj Pm16, Pm14 lub pm17 jak będziesz miał okazję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, costa brava napisał:

chętnie,  ale ciężko z okazją ?

miałeś pm17, a te pozostałe tez? i jak porównanie między nimi ?

Zglądaj tu Hifisharg. To bardzo fajna platforma skupiająca wszystkie oferty sprzedażny z całego świata w tym z Polski. Wpisujesz symbol sprzętu w pasku wyszukiwarki i dostajesz linki do wszystkich aktualnych ofert dostępnych w praktycznie wszystkich serwisach ogłoszeniowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
59 minut temu, dlmtb napisał:

Zglądaj tu Hifisharg. To bardzo fajna platforma skupiająca wszystkie oferty sprzedażny z całego świata w tym z Polski. Wpisujesz symbol sprzętu w pasku wyszukiwarki i dostajesz linki do wszystkich aktualnych ofert dostępnych w praktycznie wszystkich serwisach ogłoszeniowych. 

Bardzo fajna stronka. Właśnie rozglądam się za złotym PM11s3 i widzę, ze jest kilka w normalnych cenach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcinus napisał:

Bardzo fajna stronka. Właśnie rozglądam się za złotym PM11s3 i widzę, ze jest kilka w normalnych cenach ?

Ja dzięki tej stronie sprzedałem swój dość trudno zbywalny CD-k Cayina do Austrii a i kupiłem parę rzeczy w dobrej cenie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chętnie,  ale ciężko z okazją :)

miałeś pm17, a te pozostałe tez? i jak porównanie między nimi ?

No bo to dobre sprzęty więc okazji jest mało. Mam pm17 mk2, i słuchałem chwilę pm-14, ale nie u mnie i na innych kolumnach, mi ogólnie podoba się to granie jest "ciepłe", pm-14 czuć dużo więcej mocy i ten wygląd - duży klocek :)

Pm-16 jest teraz na olx i chętnie sprawdziłbym, ale aktualnie sporo innych wydatków więc muszę odpuścić. 

 

Ja dzięki tej stronie sprzedałem swój dość trudno zbywalny CD-k Cayina do Austrii a i kupiłem parę rzeczy w dobrej cenie. ?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/

Tutaj jest zawsze najwięcej sprzętów HIGH-end w spoko cenach, tylko słabo ochroną kupującego w razie jakiegoś wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 12:19, marek-1969 napisał:

Ruby wraca do Europy jako seria 12 SE w cenach 3000€.

eUKxTi46ZPSGKnJxTsFKSB-970-80.jpg

uZQyuENQW2ccQV8Kem3Sq4-1024-80.jpg

Również w wrześniu premiery PM-6007 oraz CD-6007.

Wiaesz coś więcej o PM/CD 6007 bo google nie wie kompletnie nic na ich temat a premiera za miesiąc.

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety . Marantz jednak prowadzi politykę ewolucyjna . Integra z mniejszymi zmianami , CD z większymi . Ma się poprawić funkcjonalność tego drugiego i koniec z CS 4398 .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie CD bedzie klonem DCD800 Denona z BB 1795 i możliwościa odczytu FLAC z USB bo watpie aby zrobili tansza wersje ND z wejściem na DAC czy siecia.

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że wejścia cyfrowe są miłej widziane w CD niż wzmaku. Analogowe do analogowego . Cyfrowe do cyfrowego jakby powiedział Mieszko I.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 12:19, marek-1969 napisał:

Ruby wraca do Europy jako seria 12 SE w cenach 3000€.

eUKxTi46ZPSGKnJxTsFKSB-970-80.jpg

uZQyuENQW2ccQV8Kem3Sq4-1024-80.jpg

Również w wrześniu premiery PM-6007 oraz CD-6007.

Ja zauważyłem, a właściwie znalazłem 2 różnice, no w sumie 3:

1. Troszę inna obudowa, PM12SE ma trochę niższą, zakładam, że dali mniej miedzi na obudowę. Dedukuję to też z dostępnych w necie zdjęć środka (dolna część obudowy i pokrywa).

2. Nowy PM12SE ma Total Harmonic Distortion na poziomie 0.005%, gdzie Ruby ma 0.01%. Ciekawe czy tu coś zmienili/poprawili. Jeśli faktycznie coś zmienili aby to uzyskać to ciekawe co? A może po prostu podeszli mniej konserwatywnie do publikacji parametrów ?

3. Brak kamyka i podpisu zastąpiono logiem LE

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, costa brava napisał:

dokładnie,  i kosztowo by wyszło na plus dla wzmaka, a praktycznie na zero  dla cdka...głupia polityka firm, ale wynika to z tego ze juz malo kto kupuje cdki, zatem mogliby dublowac, i we wzmaku i cdku wejscia cyfrowe 

Potraktowanie CD jako " centrum " cyfrowe to sposób na utrzymanie sprzedaży w tej kategorii sprzętu.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że obecnie komplet AMP+CD nie jest już oczywistym wyborem. Wzmacniacz stereo bez wejść cyfrowych obecnie nie ma racji bytu poza nie liczną grupą osób, które stawiają tylko i wylącznie na jakość i chcą mieć w pełni analogowy wzmacniacz. 

Teraz wzmacniacz pelni rolę części systemu multimedialnego w domu, podlacza się do niego TV, dekoder, konsole a te maja jedynie wyjście optyczne/coax. Potrzebowalibyśmy znowu kolejnego zew. DAC które tanie nie są. Na poparcie mojej tezy niech będzie popularność amplitunerów sieciowych, które sa sprzętami kompletnymi. Ja w mojej yamaszce mam wykorzystane wszystkie wejścia cyfrowe a są tylko dwa i przez to TV musi być zbieraczem sygnału z PS4 i dekodera TV a następnie wysyła go optykiem do wzmacniacza, coaxial zajmuje blu ray. Nie wyobrażam sobie aby wzmacniacz stereo teraz nie miał wejść cyfrowych.

Ja już bym wolal powrót do koncepcji CD+Streamer sieciowy w jednym. Jedno nie wyklucza drugiego, każdy z nas ma jakieś CD w domu a z sieci też by sobie skorzystał. Teraz trzeba miec osobny segment do każdego źródła jesli nie chce sie kupować amplitunera.

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem zmiany kosmetyczne w serii 6007 . Zamiast Crystali dostały AKM AK 4490 z dwoma ustawieniami filtra . CD czyta z USB a Pcm 24/192 oraz DSD 5.6.

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek-1969 napisał:

Tak jak myślałem zmiany kosmetyczne w serii 6007 . Zamiast Crystali dostały AKM AK 4490 z dwoma ustawieniami filtra . CD czyta z USB a Pcm 24/192 oraz DSD 5.6.

 

Czego się można spodziewać w brzmieniu w związku ze zmianą DAC'a ? Co to za ustawienia filtra?

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.