Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na osobną serię . Moim zdaniem trochę przepłacona . Szczególnie Integra ( na Urodzie NC 500 )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz od dawna ma mało uniwersalny stylistykę. Taki NAD master tylko na złoto .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje porównać PM-12se i nowa integrę serii 30 . Topologia identyczna . Różnica w sekcji wejściowej.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marek-1969 napisał:

Proponuje porównać PM-12se i nowa integrę serii 30 . Topologia identyczna . Różnica w sekcji wejściowej.

Żałuję że nie kupiłem 14-ki jak jeszcze była dostępna. Te nowe wzmaki w klasie D jakoś do mnie nie przemawiają. 

Ciekawe co wypuści Denon w klasie wyzszej

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kasz76 napisał:

Żałuję że nie kupiłem 14-ki jak jeszcze była dostępna. Te nowe wzmaki w klasie D jakoś do mnie nie przemawiają. 

Ciekawe co wypuści Denon w klasie wyzszej

Nie jest jeszcze tak źle żeby nie dało rady nic kupić ale fakt nowego to już raczej nie będzie. Pewnie po ostatnich "wypustach" Marantz-a rynek mocno doceni szczególnie PM14s1 SE i PM11S3. A tym czasem to ogłoszenie wygląda przyjaźnie. https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m1595408951-marantz-pm-14s1-se-champagne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena , zważywszy na swierzy model  . Cena nowego 4000€~

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, param napisał:

dzień dobry,

zachęcony opinią w tym wątku zacząłem rozważać wymianę pm 8006 na 14s1se lub 11s3. Pytanie, czy w tej sekwencji, w każdym kroku jest lepiej, czy różnice pomiędzy 14 a 11 są  znaczne?

tez sie chętnie dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dokładałem takiej wymiany czyli PM8006 zastąpił PM14s1 SE. Też się sadziłem na PM11S3 ale nie znalazłem ciekawej oferty za mniej niż  9,5 tyś. co do różnic to jadąc od góry pasma, przepiękne czyste jedwabiste wysoki tony podobne do wzmacniacza lampowego na triodach. Bardzo przyjemne pełne średnie i bardzo dobrze kontrolowany bas. Główne różnice między PM8006 a PM14s1 SE to własnie bardzo dobrze kontrolowany niski bas i nie męcząca ale bardzo szczegółowa góra.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dlmtb napisał:

Ja właśnie dokładałem takiej wymiany czyli PM8006 zastąpił PM14s1 SE. Też się sadziłem na PM11S3 ale nie znalazłem ciekawej oferty za mniej niż  9,5 tyś. co do różnic to jadąc od góry pasma, przepiękne czyste jedwabiste wysoki tony podobne do wzmacniacza lampowego na triodach. Bardzo przyjemne pełne średnie i bardzo dobrze kontrolowany bas. Główne różnice między PM8006 a PM14s1 SE to własnie bardzo dobrze kontrolowany niski bas i nie męcząca ale bardzo szczegółowa góra.

Z jakimi paczkami gra u Ciebie ten Marantaz? Szczególnie, że piszesz o górze podobnej do dźwięku opartego na triodzie. Jak dobrze pamiętam  miałeś kiedyś piec od Line Magnetic?

Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, cortes napisał:

Z jakimi paczkami gra u Ciebie ten Marantaz? Szczególnie, że piszesz o górze podobnej do dźwięku opartego na triodzie. Jak dobrze pamiętam  miałeś kiedyś piec od Line Magnetic?

Gram nie zmiennie na PMC Twenty24. LM-518ia również z nimi współpracował. Marantz zgrał się z tymi głośnikami świetnie.Porównuje go do mojego byłego LM na triodach 845. Dla niektórych może być dziwne ale w moim odbiorze PM 14s1 SE gra bardzo podobnie ale ze znacznie lepsza dynamiką. Świetnie radzi sobie z linią transmisyjną jaką maja PMC plus okablowanie świetnej polskiej manufaktury Sound-Sphere Balck i Deneb robią robotę. 

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, param napisał:

mam do kupienia za  6k - 2letnią pm 14s1 se i za ca 9k pm11s3...tylko czy różnica jest tego warta? Jacyś "smakosze" p11?

Jeżeli to jest ta jedenastka na OLX to sam się nad nią zastanawiam, bo szukałem już jakiś czas drugiej do bi amp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, param napisał:

mam do kupienia za  6k - 2letnią pm 14s1 se i za ca 9k pm11s3...tylko czy różnica jest tego warta? Jacyś "smakosze" p11?

Mam zestaw PM 14SE + SA 14SE, rzeczywiście jedwabiście grający wzmacniacz plus znakomity DAC z odtwarzacza dają mi razem muzykę przez duże M, jeszcze jeden bonus to świetny wzmacniacz słuchawkowy w SA14.

Myślę że różnica w dźwięku między PM14 a PM11 nie jest znacząca, 14nastka jest nowszą konstrukcją i w obu wzmacniaczach zastosowano te same układy, HDAM SA3. Te klocki (nowe) udało mi się kupić trzy miesiące temu, rzutem na taśmę, za całkiem rozsądną cenę, warunkiem rozsądnej ceny był zakup obu urządzeń razem, nie żal mi żadnej złotówki, wyglądają jak rzeźby z onyxu a ich obsługa to przyjemność sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
12 godzin temu, MG napisał:

Mam zestaw PM 14SE + SA 14SE, rzeczywiście jedwabiście grający wzmacniacz plus znakomity DAC z odtwarzacza dają mi razem muzykę przez duże M, jeszcze jeden bonus to świetny wzmacniacz słuchawkowy w SA14.

Myślę że różnica w dźwięku między PM14 a PM11 nie jest znacząca, 14nastka jest nowszą konstrukcją i w obu wzmacniaczach zastosowano te same układy, HDAM SA3. Te klocki (nowe) udało mi się kupić trzy miesiące temu, rzutem na taśmę, za całkiem rozsądną cenę, warunkiem rozsądnej ceny był zakup obu urządzeń razem, nie żal mi żadnej złotówki, wyglądają jak rzeźby z onyxu a ich obsługa to przyjemność sama w sobie.

Kolega już chyba kupił PM11s3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kasz76 napisał:

A jak na tle wcześniejszych konstrukcji PM 11, PM14 SE wypadają nowe wzmacniacze PM12 SE, Model 30. Ktoś coś wie?

Oficjalnie w sprzedaży będą dostępne po 20.09.2020, ale w "moim" salonie 30dziestka już jest. Brzmieniowo chyba blisko PM10 i Ruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.