Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dlmtb napisał:

A co ja mam powiedzieć jak dla mnie 8006 nie grało w porównaniu z 14-ką. To 6000 to bym pewnie nie odróżnił od radio-budzika. ?

U mnie to samo ?

1 godzinę temu, Tomas20 napisał:

W mój wpasowały sie tańsze serie mimo że stać mnie na droższe.

A jakie kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2020 o 19:25, Tomas20 napisał:

Technicznie z każdą serią oczywiscie jest skok techniczny w skali obiektywnej. Brzmienie to kwestia subiektywna i danego gustu.W mój wpasowały sie tańsze serie mimo że stać mnie na droższe.

IMG_20200531_172137345~2.jpg

Dawid kontra Goliat przy przełączaniu z jednego na drugi ?

Budżetowe wzmaki Marantza grają że tak powiem "słodziutko" i jeśli ktoś taki styl preferuje to proszę bardzo, PM 14 jest bardziej neutralny, nie słodzi, co nie oznacza że gra zimno, mnie taka prezentacja odpowiada, jest bardziej naturalna, mam jeszcze PM 66 KI więc mam porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie o tą neutralność chodzi. Brakowało mi tego słowa. Dzięki MG. Ja wolę trochę "lukru" w dźwięku i to jest kwestia upodobania, a nie na zasadzie że coś jest lepsze czy gorsze w wartościach bezwzględnych bo wiadomo że droższy to lepszy techniczne. Porównanie do radiobidzika uznaję za celowe ośmieszenie bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Kolumny wtedy były AP Scorpio2.

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie taki dylemat, mam wzmacniacz PM 14s1 SE i jestem bardzo zadowolony ale… No właśnie ale, trafiłem na okazję zakupu w bardzo dobrej cenie Yamahy A-S3000. Tak jak w przypadku zakupu obecnego Marantz-a Yamah—ę mogę kupić na odległość bez możliwości porównania obu wzmacniaczy przed podjęciem decyzji. Z tego co wyczytałem na forach ta Yamaha jest porównywana z Marantzem PM11S3 i choć większość dyskutantów w tym porównaniu wybrała Yamah-ę to można wnioskować że brzmienie tych flagowych integr obu producentów jest w pewien sposób zbliżone, no może nie charakterem ale powiedzmy są w tej samej klasie. Idąc tym tokiem myślenia i dość powszechnie panującej opinii że PM 14s1 SE jest takim budżetowym PM11s3 o zbliżonych możliwościach dźwiękowych  można złożyć że różnice miedzy Yamah-ą AS3000 a PM14 s1 SE nie powinny być tak duże żeby zapłacić z ten wzmacniacz kilka tysi więcej niż będę mógł wziąć sprzedając moją 14-tkę? Co o tym myślicie? Warto szarpnąć się na ten wydatek czy lepiej zaoszczędzić na poczet kryzysu. ?  

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sine Metu napisał:

 

10 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

https://www.whathifi.com/yamaha/s3000/review                  

Znam te testy ale znacznie więcej pożytecznej wiedzy znalazłem na różnych zagranicznych forach. Sęk w tym że nikt nigdzie rzeczowo nie porównał PM11s3 czy PM14s1 SE z tą Yamahą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dlmtb napisał:

 

Znam te testy ale znacznie więcej pożytecznej wiedzy znalazłem na różnych zagranicznych forach. Sęk w tym że nikt nigdzie rzeczowo nie porównał PM11s3 czy PM14s1 SE z tą Yamahą.

Hej.tak tylko wrzuciłem linka żeby nie było tak kolorowo,po zatym w takie recenzje nie ma co wierzyć. Słyszałem zestaw  as3000 + cd ,kiedy kolego  wybieral kolumny.gralo to z spendor d7 i pmc24 jak dla mnie combo z d7 było lepsze .pm11s3  +sa11s3 miałem w domu również ze spendor ale innymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Hej.tak tylko wrzuciłem linka żeby nie było tak kolorowo,po zatym w takie recenzje nie ma co wierzyć. Słyszałem zestaw  as3000 + cd ,kiedy kolego  wybieral kolumny.gralo to z spendor d7 i pmc24 jak dla mnie combo z d7 było lepsze .pm11s3  +sa11s3 miałem w domu również ze spendor ale innymi .

Z tego co piszą użytkownicy forów to akurat ten CD-ek który miał stanowić komplet z SA3000 zupełnie się nie udał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Znam te testy ale znacznie więcej pożytecznej wiedzy znalazłem na różnych zagranicznych forach. Sęk w tym że nikt nigdzie rzeczowo nie porównał PM11s3 czy PM14s1 SE z tą Yamahą.
A co tu porównywać? Trzeba samemu posłuchać i wybrać, taki lajf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, param napisał:

Drobiazg nie drobiazg. Pytanie do użytkowników. PM14 s1 se. W PM8006 był wyłącznik czasowy wzmaka. W pm 14 wzmak jest włączony także po zakończeniu odtwarzania setu utworów. Usterka czy tak ma być? 

Masz na myśli auto standby? 14tka ma automatyczne wyłączwnie po ok. 30 min po braku sygnału wejściowego. Tą funkcję da się włączyć/wyłączyć. 

Ale nie jestem pewien czy o to pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie uaktualnienie systemu - MM8003 na samym dole po prawej zastąpił MM7055 i MM7025 na górze po prawej.

Do sprzedania są. A właściwie już tylko MM7055 mi został za 4200 zł jakby ktoś był zainteresowany. Pełny box ze wszystkim. Kupiony w audioplazie Poznań.

Teraz mam pełne 15 kanałowe przetwarzanie: 7ch MM8077 + 8ch MM8003 + AV8805 z listopadowym uaktualnieniem DTS:X 11.2 do DTS:X PRO 13.2 i MPEG-H multichannel. Tylko kolum tylu na razie brak. :)

20200829_230322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2020 o 10:46, whir napisał:

Też mi się udało załapać przy samym końcu serii na 14S1SE. Cały czas ma z tyłu głowy 11S3. Jakby się czasem jakiś pokazał to mogę nie wytrzymać :D. Ciągle szukam kogoś kto mi powie na ile i w czym te oba modele się różnią. Chyba mało kto miął okazję je dokładnie porównać obok siebie.

Miałem 14s1se i przesiadłem się na 11s3. Mając monitory Xavian Ambra czternastki nie dawały rady. Było cicho, brak detaliczności, ot takie poprawne granie. Zewsząd słyszałem że jak Marantz to Focal, SF, ale nie Xavian. A że jestem przekorny, to nie dawałem za wygraną. Sprzedałem 14. Przesiadłem się na Hegla H190, no to była rzeźnia. W pierwszym momencie fascynacja. Jednak z upływem tygodni odsłuchowych było zbyt agresywnie. Zbyt eksponowane doły. Cały czas marzeniem była jedenastka s3, tak trudno dostępna. Aż w końcu w kwietniu br. udało mi się ją zdobyć. Podpięta pod Ambry daje mi pełnię satysfakcji. Jest selektywność, piękna stereofonia i moc w dostatecznej ilości. I przyjemnie posłuchać akustycznych utworów, i także kawałków z pazurem.  Ja jestem zadowolony. 14s1se jak dla mnie zbyt tłumił. Wszystko to jednak subiektywne. Obecnie jestem spełniony, mając PM11S3, SA14SE, NA11s1. Pięknie jest ? 

Brat ma 14s1se, gra z BW805D3 i jest zadowolony. Choć te monitory potrzebują ponoć kopa. 

Nie ma co sugerować się opiniami. Samemu trzeba słuchać i oceniać. Pewnie mógłbym na innym secie usłyszeć te same dźwięki w nowym wydaniu. Ale po co. Ja swojego króliczka już złapałem?

 

Edytowane przez Szymon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 22.11.2020 o 10:37, param napisał:

Drobiazg nie drobiazg. Pytanie do użytkowników. PM14 s1 se. W PM8006 był wyłącznik czasowy wzmaka. W pm 14 wzmak jest włączony także po zakończeniu odtwarzania setu utworów. Usterka czy tak ma być? 

Przyciśnij i przytrzymaj 5 sekund przycisk "TONE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Szymon. napisał:

Miałem 14s1se i przesiadłem się na 11s3. Mając monitory Xavian Ambra czternastki nie dawały rady. Było cicho, brak detaliczności, ot takie poprawne granie. Zewsząd słyszałem że jak Marantz to Focal, SF, ale nie Xavian. A że jestem przekorny, to nie dawałem za wygraną. Sprzedałem 14. Przesiadłem się na Hegla H190, no to była rzeźnia. W pierwszym momencie fascynacja. Jednak z upływem tygodni odsłuchowych było zbyt agresywnie. Zbyt eksponowane doły. Cały czas marzeniem była jedenastka s3, tak trudno dostępna. Aż w końcu w kwietniu br. udało mi się ją zdobyć. Podpięta pod Ambry daje mi pełnię satysfakcji. Jest selektywność, piękna stereofonia i moc w dostatecznej ilości. I przyjemnie posłuchać akustycznych utworów, i także kawałków z pazurem.  Ja jestem zadowolony. 14s1se jak dla mnie zbyt tłumił. Wszystko to jednak subiektywne. Obecnie jestem spełniony, mając PM11S3, SA14SE, NA11s1. Pięknie jest ? 

Brat ma 14s1se, gra z BW805D3 i jest zadowolony. Choć te monitory potrzebują ponoć kopa. 

Nie ma co sugerować się opiniami. Samemu trzeba słuchać i oceniać. Pewnie mógłbym na innym secie usłyszeć te same dźwięki w nowym wydaniu. Ale po co. Ja swojego króliczka już złapałem?

 

Jak porównałbyś bas w 14s1se i w 11s3? W Audiostylu powiedzieli mi, że 14tka ma bardziej zwarty bas, w jedenastce był inny, bardziej zaokrąglony. Czy masz też takie odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whir - mając porównanie obu modeli w zestawieniu z Xavian Ambra, rzekłbym, iż jest na odwrót. 11S3 to zwarte, głębokie dolne rejestry, bez rozmydlenia. Jak napisałem wcześniej, mi w 14S1 SE czegoś brakowało, to coś odnalazłem w 11S3.  W Hegel H190 to coś także występowało, ale w nadmiarze, w jedenastce jest w sam raz.

Zapytaj w Audiostylu, z jakiej konfiguracji płyną takie wnioski. 

Mieszkam w Mińsku Mazowieckim, zatem jeśli masz po drodze, wpadnij na odsłuch i sam ocenisz,  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, whir napisał:

Jak porównałbyś bas w 14s1se i w 11s3? W Audiostylu powiedzieli mi, że 14tka ma bardziej zwarty bas, w jedenastce był inny, bardziej zaokrąglony. Czy masz też takie odczucia?

 

30 minut temu, Szymon. napisał:

whir - mając porównanie obu modeli w zestawieniu z Xavian Ambra, rzekłbym, iż jest na odwrót. 11S3 to zwarte, głębokie dolne rejestry, bez rozmydlenia. Jak napisałem wcześniej, mi w 14S1 SE czegoś brakowało, to coś odnalazłem w 11S3.  W Hegel H190 to coś także występowało, ale w nadmiarze, w jedenastce jest w sam raz.

Zapytaj w Audiostylu, z jakiej konfiguracji płyną takie wnioski. 

Mieszkam w Mińsku Mazowieckim, zatem jeśli masz po drodze, wpadnij na odsłuch i sam ocenisz,  

 

No właśnie panowie ja też mam taki dylemat. Mam PM14s1 SE i jestem zadowolony ale ostatnio miałem okazję kupna Yamahy AS3000 ale bez możliwości porównania przed zakupem. Myślałem też o PM11s3 ale zawsze zadaję sobie pytanie, czy warto dopłacać dtugire tyle co wezmę za moją 14-tke za efekt jaki uzyskam. Efekt który jak czytam będzie porównywalny ze zmiana przewodów RCA lub głośnikowych  a ten zabieg będzie najwyżej ułamkiem ceny przejścia na jeden z podanych tu modeli wzmacniaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Szymon. napisał:

Mieszkam w Mińsku Mazowieckim, zatem jeśli masz po drodze, wpadnij na odsłuch i sam ocenisz,  

 

No to jesteśmy prawie sąsiadami ? Jam mieszkam w Starej Miłosnej. To może zorganizujmy komisyjne przesłuchanie obu delikwentów i wydajmy oficjalny komunikat o różnicach i podobieństwach rzeczonych wzmacniaczy? Zakończy to niekończący się temat, warto czy nie warto dopłacać do droższego Marantz-a.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.