Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
2 godziny temu, LOBO_M napisał:

Ja wlasnie przesiadlem sie z PM16 NA klase D, polecam. Ogolnie nowa seria D to tez klasa D i co ciekawe to nie jest produkcja marantza tylko moduly holenderskiej firmy Hypex. Ciekawe co na to audiofile;-)

Ja miałem PM10 i coś mi przeszkadzało w tym dźwięku, więc to nie jest tak, ze wszystkim musi się podobać ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój marancyk (14se) pięknie się zgrał z opticon 6 które pokonały ....rubicon 6 ! Te drugie zagrały bardzo oszczędnie bez emocji - pomyślałem K.I. nie mógł się mylić w 2015 - teraz pora na listwę - enerr czy gigawatt - oto jest pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Marcepan napisał:

A mój marancyk (14se) pięknie się zgrał z opticon 6 które pokonały ....rubicon 6 ! Te drugie zagrały bardzo oszczędnie bez emocji - pomyślałem K.I. nie mógł się mylić w 2015 - teraz pora na listwę - enerr czy gigawatt - oto jest pytanie

Może na początek spróbuj Tagi Harmony, ja byłem mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - mam pf 1000 od kilku lat i mile zaskoczył mnie jedynie wyłącznik główny - swoje słabe strony ujawniła w domu jednorodzinnym - ewidentnie zamulała- obecnie mieszkam w bloku i do 18 w zasadzie nie ma słuchania - może dc bloker potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 minuty temu, Marcepan napisał:

Dzięki - mam pf 1000 od kilku lat i mile zaskoczył mnie jedynie wyłącznik główny - swoje słabe strony ujawniła w domu jednorodzinnym - ewidentnie zamulała- obecnie mieszkam w bloku i do 18 w zasadzie nie ma słuchania - może dc bloker potrzebny ?

Może kondycjoner...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z ludźmi w kilku salonach i radzą aby nie filtrować na siłę czegoś czego nie ma - pozostają eksperymenty na własnym gruncie a 14 wyjątkowo wrażliwy na każdy kabelek - wkurza mnie to bo w nocy to i taga jest super za dnia masakra - no chyba nikt mnie wesprze więc zaczynam wypożyczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcepan napisał:

Gadałem z ludźmi w kilku salonach i radzą aby nie filtrować na siłę czegoś czego nie ma - pozostają eksperymenty na własnym gruncie a 14 wyjątkowo wrażliwy na każdy kabelek - wkurza mnie to bo w nocy to i taga jest super za dnia masakra - no chyba nikt mnie wesprze więc zaczynam wypożyczanie

No nie wiem, ja mam sprzęt podłączony przez listwę na warystorach i gra OK. Zauważam różnicę w jakości dźwięku zależnie od pory ale może to bardziej wynik "szumu zaokiennego i sąsiedzkiego" a nie zakłócenia w sieci. 14SE jest wrażliwy na kabelki, zgoda, ale...głośnikowe, tu nie warto oszczędzać na siłę. Jak już trafisz na swojego świętego grala w kategorii listwa/kondycjoner to daj znać, może posłucham??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum sąsiedzki to również dobry zestaw egzotycznych urządzeń elektrycznych co wiele potrafią nabroić w sieci ale nic na oku mam 2 wspomniane wcześniej listwy to sprawdzę - enerr ma chyba wszystkie gniazda z dc blokerem gigawatt żadnego ale jest jeszcze tomanek - glosnikowe to dali ale miedziane K.I. używał 230 st ponoć bardziej przejrzyste - sprawdzę - w sumie to jestem już zadowolony tylko żeby tak było 24h .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcepan napisał:

Szum sąsiedzki to również dobry zestaw egzotycznych urządzeń elektrycznych co wiele potrafią nabroić w sieci ale nic na oku mam 2 wspomniane wcześniej listwy to sprawdzę - enerr ma chyba wszystkie gniazda z dc blokerem gigawatt żadnego ale jest jeszcze tomanek - glosnikowe to dali ale miedziane K.I. używał 230 st ponoć bardziej przejrzyste - sprawdzę - w sumie to jestem już zadowolony tylko żeby tak było 24h .....

Ja mam Gigawatt. Miałem wcześniej Tomanka z dwoma gniazdami z DC blokerem. Nie było różnicy do którego wpinałem. Tomanka bierz tylko z jakiegoś sklepu gdzie jest na składzie. Nie dawaj kasy Tomankowi bo nie zobaczysz ani listwy ani kasy ...

Między Tomankiem a Gigawatt nie zauważyłem różnicy.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, whir napisał:

Ja mam Gigawatt. Miałem wcześniej Tomanka z dwoma gniazdami z DC blokerem. Nie było różnicy do którego wpinałem. Tomanka bierz tylko z jakiegoś sklepu gdzie jest na składzie. Nie dawaj kasy Tomankowi bo nie zobaczysz ani listwy ani kasy ...

Między Tomankiem a Gigawatt nie zauważyłem różnicy.

Też mam Tomanka tyle że zrobionego specjalnie dla mnie tzn. trzy gniazda z filtrami jedno bez i pod to wpinałem DC bloker jak jeszcze grałem lampą. Teraz gdy mam tranzystor zmieniłem konfigurację wpinania zestawu i to DC bloker siedzi bezpośrednio w ścianie i filtruje prąd idący do listwy. Gra to jak gra. Nie miałem innych listew do porównania więc nie wypowiem się czy to dobre rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 16:16, LOBO_M napisał:

Ja wlasnie przesiadlem sie z PM16 NA klase D, polecam. Ogolnie nowa seria D to tez klasa D i co ciekawe to nie jest produkcja marantza tylko moduly holenderskiej firmy Hypex. Ciekawe co na to audiofile;-)

I co lepszy niż stary legendarny PM16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LOBO_M - co do historii - gdyby nie zaproszenie philipsa i udostępnienie firmie marantz technologii cd na początku lat 80 może nie byłoby tego klubu - dlatego w ramach technologii cyfrowej to raczej marantz philipsowi ukłon jest winien - pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michalfm1 napisał:

I co lepszy niż stary legendarny PM16?

Trudno jest oceniać sprzęty rozniace się ceną 4-5x.

Jest diametralnie inaczej. 

5 godzin temu, Marcepan napisał:

Do LOBO_M - co do historii - gdyby nie zaproszenie philipsa i udostępnienie firmie marantz technologii cd na początku lat 80 może nie byłoby tego klubu - dlatego w ramach technologii cyfrowej to raczej marantz philipsowi ukłon jest winien - pozdro

Nie wiem dlaczego to piszesz, ale OK. Przyjmuję lekcję histori.

Dla mnie to mało istotne, tak szczerze.

Istotne jest to że klasa D kilka lat temu była "beee", a co dopiero od takich firm jak Hypex/Purify, a teraz "wielkie marki" obudziły się z ręką w nocniku, bo nie rozwijały na czas swoich technologii i korzystają z tych których sami uznawali za zabawki DIY.

Przypomina to trochę wyśmiewanie się wielkich koncernów z Tesli, a teraz sami są dekadę za nią jesli chodzi o technologie aut elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LOBO_M napisał:

 

Przypomina to trochę wyśmiewanie się wielkich koncernów z Tesli, a teraz sami są dekadę za nią jesli chodzi o technologie aut elektrycznych.

Jeszcze muszą popracować nad jakością wykonania itd więc nie jest tak do końca. 

Co do klasy D to pewnie niedługo wyprze tranzystory, ale tranzystory nie znikną tak jak lampy. Z D miałem tylko primare, ale jeszcze brakowało mu conieco. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc wykonania i tak jest o klase lepsza niz typowe amerykanskie auto. Natomiast uklad napedowy, wysterowanie pracy silnikow jest bajka. Jezdzilem kilkoma autami elektrycznymi, Testa S i testa 3, po kilka tys km. Nissanem, vw golf i kilkoma plug-in. Nawet nie maja podejscia do tesli.

Jak dla mnie lampa to cos jak historia vinyli, natomiast tranzystory to jak CD, mam przeczucie ze odejda do podziemi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś co na to audiofile to odpisałem - nie skreślał bym apriori nowych technologii bo może klasa d to takie początki cd (no też za różowo nie było) oby tylko ekologia nie była najważniejszym priorytetem - a historię Marantz ma ciekawą to zawsze warto przytoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, LOBO_M napisał:

Jakosc wykonania i tak jest o klase lepsza niz typowe amerykanskie auto. Natomiast uklad napedowy, wysterowanie pracy silnikow jest bajka. Jezdzilem kilkoma autami elektrycznymi, Testa S i testa 3, po kilka tys km. Nissanem, vw golf i kilkoma plug-in. Nawet nie maja podejscia do tesli.

Jak dla mnie lampa to cos jak historia vinyli, natomiast tranzystory to jak CD, mam przeczucie ze odejda do podziemi;-)

A jaka D klasę kupiłeś? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcepan napisał:

Napisałeś co na to audiofile to odpisałem - nie skreślał bym apriori nowych technologii bo może klasa d to takie początki cd (no też za różowo nie było) oby tylko ekologia nie była najważniejszym priorytetem - a historię Marantz ma ciekawą to zawsze warto przytoczyć

Ja sie ciesze ze weszli we wspolprace z Hypex, to pozwoli zoptymalizowac koszty przy zachowaniu jakosci. Sami uwazam by tego w tych pieniadzach nie zrobili. Przyznam ze to jest dla mnie argument do zakupu w przyszlosci ich wzmacniaczy.

Godzinę temu, rafal735r napisał:

A jaka D klasę kupiłeś? 

Gato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę że Tomanek tap8 potrzebował 10 minut aby tagę pf 1000 posłać do piwnicy ew choinkę podłączę - ale jeszcze enerr będzie posłuchany ten z dc blockerem (najwyraźniej tego sprzętu było potrzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafal735r napisał:

A który model? Wizualnie to do mnie nie przemawiają takie kształty. 

Dia-250.

mnie akurat wizualnie bardzo podszedl, lubie rzeczy niesztampowe.

dzisiaj bylem na doslownie 1h u sasiada. Podpielismy na szybko do jego kef reference 5. Spore kolumny, bylem ciekawy czy je wysteruje. Powiem tak, on by je chyba wysadzil w powietrze, jak by tylko trzeba bylo. Przy vol 40 bylo glosno, 50 bardzo glosno. Basu duzo, nisko i szybko. Ogolnie pokazal ze ma moc. Druga sprawa Możdżer plyta Fresco, po prostu piekne granie. Jestem zadowolony i czekam na moje docelowe kolumny. Przyznam ze nie obawiam sie efektu koncowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LOBO_M napisał:

Dia-250.

Podpielismy na szybko do jego kef reference 5. Spore kolumny, bylem ciekawy czy je wysteruje. Powiem tak, on by je chyba wysadzil w powietrze, jak by tylko trzeba bylo. Przy vol 40 bylo glosno, 50 bardzo glosno. Basu duzo, nisko i szybko. Ogolnie pokazal ze ma moc. Druga sprawa Możdżer plyta Fresco, po prostu piekne granie. Jestem zadowolony i czekam na moje docelowe kolumny. Przyznam ze nie obawiam sie efektu koncowego.

 

To jest to co Kefy lubią najbardziej ? Klasa D i  500W przy 4ohm!

Słuchałem tego wzmacniacza, również 400tkę i ten 150 w klasie A-B.
400tka brzmi nieco jaśniej, trochę też kosztem średnicy. Ogólnie ten Gato 250 najbardziej mi pasował. 

Te docelowe kolumny to jakie do tego Gato? BMN nie zostały zdaję się, tak?

15 godzin temu, Marcepan napisał:

Uprzejmie donoszę że Tomanek tap8 potrzebował 10 minut aby tagę pf 1000 posłać do piwnicy ew choinkę podłączę - ale jeszcze enerr będzie posłuchany ten z dc blockerem (najwyraźniej tego sprzętu było potrzeba)

U mnie czy to na PM8005 czy PM14S1 SE listwa miała znaczenie. Ewidentnie czyściła syfik. 
Jakie kabelki sieciowe masz tam do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whir napisał:

To jest to co Kefy lubią najbardziej ? Klasa D i  500W przy 4ohm!

Słuchałem tego wzmacniacza, również 400tkę i ten 150 w klasie A-B.
400tka brzmi nieco jaśniej, trochę też kosztem średnicy. Ogólnie ten Gato 250 najbardziej mi pasował. 

Te docelowe kolumny to jakie do tego Gato? BMN nie zostały zdaję się, tak?

U mnie czy to na PM8005 czy PM14S1 SE listwa miała znaczenie. Ewidentnie czyściła syfik. 
Jakie kabelki sieciowe masz tam do tego?

Tymczasem melodika właściwie rozpoczynam przygodę z kablami ale już na tych słychać różnicę na gnieździe z dc jest lepszy wykop ale złagodzenie wysokich - jakie kable stosowałeś ? Za tydzień będę molestował enerra

8005 miło wspominam - potrafił zagrać rocka żeby nie ta barwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Marcepan napisał:

Tymczasem melodika właściwie rozpoczynam przygodę z kablami ale już na tych słychać różnicę na gnieździe z dc jest lepszy wykop ale złagodzenie wysokich - jakie kable stosowałeś ? Za tydzień będę molestował enerra

Na początku zasiłki od Tomanka. Potem zrobiłem swoje na srebrzonych Viablue i wtykach z Aliexpres i Viborg. Mam też  jeden viablue zrobiony na wtykach WireWorld (srebrzonych).

Teraz mam tak:
Od gniazdka do listwy Viablue (3x4mm2) kabel z wtykami WireWorld.

PM 14 - WireWorld Elecktra 7 (OCC 7N)

ND8006 - Kabel Viablue 3x2,5 mm2 na wtykach (niby rodowanych ale raczej nie) z Ali za 3 trzy dyszki.

U mnie 14tka jak już dostanie dobry kabel to ciężko rozróżnić. Bardziej można przymulić ND8006, ten najlepiej jak dostaje srebrzony. Przy podłączeniu 14tki tym Viablue 3x4 z wtykami Wireworld a Kablem gotowym Wireworld Electra ciężko było mi wysłyszeć różnicę. Natomiast w obu przypadkach lepiej niż Tomankowe.

 

WireWorld Stratus deczko przymulał.

Będę brał  na test WireWorld Silver Electra 7 i Aurora 7. Czekam na wysyłkę bo się u dystrybutora skończyły.

Fajnie wypadły też zasilające od Gigawatt-a, ale strasznie sztywne, kiepsko było mi je poukładać. Starsze Wireworldy też były słabo elastyczne, ale w tych nowych izolacjach (wersja 7) są zdecydowanie łatwo układalne, pomimo płaskiego przekroju.

Odpuściłem sobie już samemu skręcanie tych wtyczek, bo jakoś nie mam do tego cierpliwośći, żeby to wszystko ładnie poukładać i pozakręcać, otulejkować. Jak się nie ma dobrej obierarki i zaciskarki to biedacko mi to wychodziło. Niby tylko 3 kabelki przykręcić ale przy twardym kablu (izolacji) to trzeba się postarać.

 

Wireworldy (te gotowce) mają dla mnie dużą przewagę nad wszystkim innym co miałem w rękach. Ich wtyki IEC siedzą najmocniej ze wszystkich w gniazdach we wzmacniaczu. Ja miałem z tym problem. Wychodziły mi "same".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.