Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko o grubość tu chodzi. A jaki np sens ma stosowanie drogich kabli audiofilskich jak w ścianie często siedzi jeszcze aluminium? Co zmieni te półtora metra od ściany do wzmacniacza? I to zazwyczaj dotyczy wielu kabli. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, Medaaard napisał:

Marcinus, a mógłbyś trochę szerzej napisać co konkretnie w dźwięku PM-10 Ci nie odpowiadało? Zwłaszcza interesuje mnie porównanie brzmienia Dziesiątki z PM 11S3, który jak widzę obaj posiadamy.

Nie potrafię tak barwnie opisywać dźwięku jak niektórzy. Dlatego podam Ci przykład, mam w weekendowym domku głośniczki Sonos One i to co mi przeszkadzało w PM10 to właśnie podobieństwo w dźwięku do tych głośniczków. Do Sonosów nie ma się co czepiać, ponieważ ich cena jest dość atrakcyjna. W PM10 słyszałem taką naleciałość (sztuczność) jak w Sonosach, choć oczywiście nie w takim samym stopniu. Ponadto oczekiwałem po PM10 czegoś czego po prostu tam nie ma. Moc teoretycznie x2 w porównaniu do PM11s3 , ale w ogóle tego nie wyłapałem z moimi Cantonami Ref 7K. 

Moją opinią oczywiście nie chcę nikogo zniechęcać, są to wyłącznie moje subiektywne odczucia. Możliwe, że w innym zestawieniu będzie komuś się to bardzo podobało.

Natomiast jeśli by ktoś pytał o SA10, to już zupełnie inna bajka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde, jak czytam jakie sprzety wy macie to nie wiem czy wypada mi sie tutaj wypowiadac co kupilem.           To jak by trabant do mercedesa ?

pare lat mialem pioneer sx-702rds. sprzet ok, ale jakos caly czas cos mi w tym dzwieku brakowalo.?

glosniki (na regal, 42cm wysokosci, 20L) dodam wlasnej roboty, chassis Gradient Select.

Musialem cos z tym dzwiekiem zrobic i postanowilem kupic pare uzywanych AVR.

Denon, Onkyo, Sherwood mialem kiedys, ale krotko, bo to nie bylo to.

Wiec kupilem HK AVR 138, AVR 2550 oraz od niedawna Marantz SR4001.   po krotkich przesluchaniach, Pioneer i HK AVR138 juz sprzedane. Musze powiedziec ze sluchamy duzo radia (FM) oraz poprostu dzwieku z kablowki (TV). i tutaj jest wlasnie 1:1, Harman ma swietnie grajace radio, za to Marantz swietny sredni/wysoki ton z TV.

gdyby nie druga polowa to bym sobie zostawil obydwa.

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 17:16, Marcepan napisał:

gdyby nie zaproszenie philipsa i udostępnienie firmie marantz technologii cd na początku lat 80

Żadne zaproszenie nie było potrzebne. Marantz nie miał nic do gadania bo od 1980 roku właścicielem firmy Marantz był koncern Philips. 

 

Edytowane przez McGyver
cytat usuniętego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów to gryzł. Mam na6005 i za chiny nie wiem jak dodać do  ulubionych w tunerze - radio357. W aplikacji marantzradio tej stacji nie widze. Gdy dokładam do apki w kompie strone z tego radia widze odnosnik do strony. Jednak nie moge dodac do listy innych. Brak tego znaczka zielonego +. Jest tylko play. Tuner tego nie widzi w ogóle ani po nazwie ani podkaście. Moze jakoś źle to robie. Fajnie gdyby ktos juz z tym sobie radził. 

Screenshot_2021-01-01_140228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Nabyłem po okazyjnej cenie zestaw Marantz HD-AMP1 + Odtwarzacz CD HD-CD1. Jestem teraz na etapie poszukiwania głośników. Budżet na głośniki powinien się zamknąć w kwocie 3 tys. Interesują mnie małe głośniki, które nadadzą się do odsłuchu z bliskiej odległości. Będą stać na biurku w odległości 2 m od siebie. Pokój w którym będą grać jest mały - ok. 10 m2. Słucham wszystkiego po trochu z naciskiem na muzykę rockową i elektroniczną. Nie mam specjalnych preferencji jeśli chodzi o dźwięk - chciałbym jednak uniknąć "buczącego basu" i "syczącej góry". Znalazłem kilka modeli głośników, tylko nie wiem czy ich charakter będzie pasował do zestawu. A są to: WILSON EXCLUSIVE LINE EL-4, Dynaudio Emit 10, ACOUSTIC ENERGY AE300, Dali Opticon 1, Canton chrono 20, B & W 607 s2. Które z tych głośników najlepiej nadadzą się współpracy z Marantzem? Może macie jakieś propozycje związane z innymi zestawami głośnikowymi? Chciałbym pole zawęzić do 2-3 modeli nim udam się na odsłuch. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
20 minut temu, Ajas76 napisał:

Witam

Nabyłem po okazyjnej cenie zestaw Marantz HD-AMP1 + Odtwarzacz CD HD-CD1. Jestem teraz na etapie poszukiwania głośników. Budżet na głośniki powinien się zamknąć w kwocie 3 tys. Interesują mnie małe głośniki, które nadadzą się do odsłuchu z bliskiej odległości. Będą stać na biurku w odległości 2 m od siebie. Pokój w którym będą grać jest mały - ok. 10 m2. Słucham wszystkiego po trochu z naciskiem na muzykę rockową i elektroniczną. Nie mam specjalnych preferencji jeśli chodzi o dźwięk - chciałbym jednak uniknąć "buczącego basu" i "syczącej góry". Znalazłem kilka modeli głośników, tylko nie wiem czy ich charakter będzie pasował do zestawu. A są to: WILSON EXCLUSIVE LINE EL-4, Dynaudio Emit 10, ACOUSTIC ENERGY AE300, Dali Opticon 1, Canton chrono 20, B & W 607 s2. Które z tych głośników najlepiej nadadzą się współpracy z Marantzem? Może macie jakieś propozycje związane z innymi zestawami głośnikowymi? Chciałbym pole zawęzić do 2-3 modeli nim udam się na odsłuch. Z góry dziękuję za pomoc.

Witaj.

Gratuluję zakupu. Z wymienionych przez Ciebie głośników to znam Dali i Dynaudio. Do Marantza bym proponował te pierwsze, przyjemne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, Ajas76 napisał:

Jak uważasz - cena 4500 zł za taki zestaw to opłacalna kwota? - sprzęt jest sprawny choć ma już z 2,5 roku.

Z tego co pamiętam to jest to sklepowa cena samego wzmacniacza, więc myślę, że OK. 

Powinien być jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcinus napisał:

Z tego co pamiętam to jest to sklepowa cena samego wzmacniacza, więc myślę, że OK. 

Powinien być jeszcze na gwarancji.

Niestety nie mam gwarancji. Sprzedawca mi jej nie dostarczył. Ale wizualnie stan oceniam na bardzo dobry. Teraz mi już zostały do kupienia tylko głośniki. Pomyślę o Dali. Bo gdzieś też wyczytałem, że dobrze współgrają z Marantzem. Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 minut temu, Ajas76 napisał:

Niestety nie mam gwarancji. Sprzedawca mi jej nie dostarczył. Ale wizualnie stan oceniam na bardzo dobry. Teraz mi już zostały do kupienia tylko głośniki. Pomyślę o Dali. Bo gdzieś też wyczytałem, że dobrze współgrają z Marantzem. Dzięki za radę.

Fajniejsze by były Dali Menuet, ale trochę większy budżet. Choć gdyby potargować. to może byś się zbliżył do swojego budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.