Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Medaaard napisał:

Pierwszy test 30-tek pojawił się już wcześniej w miesięczniku Audio.

W AUDIO 10/2020 ukazał się, IMO, rodzaj panegiryku?. Moje wrażenia odsłuchowe bardziej odpowiadają ocenom z AV. To już chyba nie jest MARANTZ pełnej krwi?.

45 minut temu, Marcinus napisał:

Możesz podlinkować ?

Wątpię czy jest dostępny za darmo, ja kupuję pojedyncze numery poprzez PUBLIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MG napisał:

W AUDIO 10/2020 ukazał się, IMO, rodzaj panegiryku?. Moje wrażenia odsłuchowe bardziej odpowiadają ocenom z AV. To już chyba nie jest MARANTZ pełnej krwi?.

Wątpię czy jest dostępny za darmo, ja kupuję pojedyncze numery poprzez PUBLIO.

To prawda. Ja zdecydowanie wyżej cenię recenzje w Audio Video niż w Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Medaaard napisał:

To prawda. Ja zdecydowanie wyżej cenię recenzje w Audio Video niż w Audio.

Czytając recenzje jakiegokolwiek Marantza w Audio, nie mogę pozbyć się odczucia, że odnośnie wrażeń odsłuchowych zmyślają i nawet tego nie podłączyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, whir napisał:

Czytając recenzje jakiegokolwiek Marantza w Audio, nie mogę pozbyć się odczucia, że odnośnie wrażeń odsłuchowych zmyślają i nawet tego nie podłączyli...

 

4 godziny temu, rafal735r napisał:

Jak w każdych. Od dawna nic nie czytałem. Nawet jak recenzujący ma dobre intencje, to jest tyle zmiennych dotyczących innych gratow i preferencji że nie ma to żadnego sensu. 

Na początku latach 90-tych robiłem w audio. Marantz dopiero startował na polskim rynku, dystrybutorem była firma Audio Arts którą prowadził mój znajomy Kazimierz Sielczak. Tam też karierę zaczynał znany dziś producent wzmacniaczy Struss czyli pan Zdzisław który zajmował się serwisem Marantz-a. Ale  już wtedy robił pierwsze Strussy (prototypy) które nie źle goniły ówczesne Hig-Endy.?  Wtedy dopiero powstawały w Polsce salony ze sprzętem Hi-Fi w odróżnieniu od sklepów tych które sprzedawały głównie telewizory, magnetowody i obowiązkowo Technics-a i wieże SONY.? Jeszcze z tamtych lat Pamiętam starą zasadę obowiązującą przy oddawaniu sprzętu do testu i to nie tylko Polsce. Zasada mówiła tak "Kto ma kasę ten ma prasę". I jak widać nic się od tego czasu nie zmieniło.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie 30 taki to przepakowane urządzenia . AMP to 12 natomiast źródło to 8006 .

Robienie obudów nie pasujących do konkurencji , wzrokowo , to marketing czystej wody . Dzięki na wzmacniaczu mają normalna dla siebie marże natomiast CD/ streamera to ładny pieniądz.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow, zostalem chwilowo bez wzmacniacza i kupilem zastepczo na kilka tygodni Marantza PM66SE KI i jestem w szoku jak ten piecyk gra za kase, ktora na niego wydalem. Nawet wpadlem na pomysl zeby moze zaczac przygode z Marantzem. Ktory wzmacniacz polecacie z budzecie ok 8-10tys PLN, moze byc rynek wtorny. Klasa D odpada napewno bo sie zrazilem po Lyngdorfie. Myslalem on PM14 lub PM11. Ktory wzmak w relacji koszt-jakosc wypada najlepiej. Jakies sugestie?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, David_65062 napisał:

Witam kolegow, zostalem chwilowo bez wzmacniacza i kupilem zastepczo na kilka tygodni Marantza PM66SE KI i jestem w szoku jak ten piecyk gra za kase, ktora na niego wydalem. Nawet wpadlem na pomysl zeby moze zaczac przygode z Marantzem. Ktory wzmacniacz polecacie z budzecie ok 8-10tys PLN, moze byc rynek wtorny. Klasa D odpada napewno bo sie zrazilem po Lyngdorfie. Myslalem on PM14 lub PM11. Ktory wzmak w relacji koszt-jakosc wypada najlepiej. Jakies sugestie?

W zasadzie w budżecie który podałeś temat wyczerpują wspomniane przez ciebie modele. Czy zamiast PM 14s1 SE warto doinwestować i kupić PM 11s3 to nadal nie rozstrzygnięcia sprawa w klubie. Po prostu nikt nie zrobił bezpośredniego porównania. Niemniej jednak panuje przekonanie że te różnice są kosmetyczne więc z ekonomicznego punktu widzenia zakupy PM 14s1 SE jest najbardziej uzasadniony. To ostatni prawdziwym wzmacniacz Marantz-a (dziś już tylko klasa D) którego wersja SE była dziełem słynnego Kena Ishiwata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, David_65062 napisał:

Witam kolegow, zostalem chwilowo bez wzmacniacza i kupilem zastepczo na kilka tygodni Marantza PM66SE KI i jestem w szoku jak ten piecyk gra za kase, ktora na niego wydalem. Nawet wpadlem na pomysl zeby moze zaczac przygode z Marantzem. Ktory wzmacniacz polecacie z budzecie ok 8-10tys PLN, moze byc rynek wtorny. Klasa D odpada napewno bo sie zrazilem po Lyngdorfie. Myslalem on PM14 lub PM11. Ktory wzmak w relacji koszt-jakosc wypada najlepiej. Jakies sugestie?

Miałem 6010ose i też dobrze go wspominam , choć brakowało mu mocy.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, David_65062 napisał:

Tak po zapoznaniu sie z modelami mysle ze PM14 S1SE bedzie odpowiadal moim oczekiwaniom. Jakby ktos sprzedawal prosze o kontakt. Pozdrawiam

Jak trafię okazję kupna Yamahy AS 3000 to mój jest na sprzedaż, ale puki co obserwuj https://www.hifishark.com/search?q=Marantz+PM+14+s1se Tu pojawiają się automatycznie wszystkie ogłoszenia o sprzedaży w tym z wszystkich polskich serwisów typu Allegro czy olx.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, David_65062 napisał:

Witam kolegow, zostalem chwilowo bez wzmacniacza i kupilem zastepczo na kilka tygodni Marantza PM66SE KI i jestem w szoku jak ten piecyk gra za kase, ktora na niego wydalem. Nawet wpadlem na pomysl zeby moze zaczac przygode z Marantzem. Ktory wzmacniacz polecacie z budzecie ok 8-10tys PLN, moze byc rynek wtorny. Klasa D odpada napewno bo sie zrazilem po Lyngdorfie. Myslalem on PM14 lub PM11. Ktory wzmak w relacji koszt-jakosc wypada najlepiej. Jakies sugestie?

Nie wiem co tam wcześniej miałeś jak tak 66KI ci się podoba? ?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Nie wiem co tam wcześniej miałeś jak tak 66KI ci się podoba? ?

Ostatnio to Haiku Audio Sol 4 i Lyngdorf TDAI 2170 ale troche wzmacniaczy sie przewinelo przez pare lat, ale zaden Marantz. Caly czas mam Haiku Audio Sol 4 ale chwilowo w drugim domu. Po prostu jak za cene 200€ to ten Marantz brzmi super i tak sobie wymyslilem ze chyba zapoluje na PM14S1SE...

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Szanowne grono,

 

posiadam Marantz Pm66Se który gra wraz Pylon Pearl Monitor. Chciałbym dokupić reszte klocków tj. Deck, tuner i cd. 
 

Myśle o Cd67, tuner st57 oraz deck sd53. Czy to dobry wybór? Na co zwracać uwagę w tych modelach? Chciałbym zeby zestaw pasował do siebie i prezentował sobą dobry dźwięk. 
 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tibor napisał:

Panowie potrzebuję rady. 

Mogę kupić Marantza SA7001 za 370 funtów.  Jak uważacie,  czy to jest dobra kwota?  Stan bardzo dobry. Mogę złożyć ofertę.

Zależy mi na SACD. 

Dzięki

SA7003 sprzedałem za 1000 jakieś dwa lata temu. Tak więc przydrogawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Tibor napisał:

Sprzedawca zszedł do 350. Odtwarzacz jest w bardzo dobrym stanie. Targować jeszcze? Choć nie wiem czy zejdzie niżej.

Posiadam Marantz PM7000, no i chciałem pójść w stronę Marantza jeżeli chodzi o źródło.

 

Rozumiem, że zależy Ci aby pasował wyglądem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jest czarny, a wzmacniacz kolor szampan. ? Zależy mi na SACD, ponieważ mam pokaźną ich ilość. Kupowałem, kupowałem no i w końcu przyszedł czas żeby zacząć ich słuchać. Większość to hybrydy, ale są też single layer.

Myślę, że to fajny sprzęcik. Miałem wydać o wiele więcej, ale na początek myślę, że wystarczy.

Sprzedawca proponuje 340, a ja 330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Tibor napisał:

Nie, bo jest czarny, a wzmacniacz kolor szampan. ? Zależy mi na SACD, ponieważ mam pokaźną ich ilość. Kupowałem, kupowałem no i w końcu przyszedł czas żeby zacząć ich słuchać. Większość to hybrydy, ale są też single layer.

Myślę, że to fajny sprzęcik. Miałem wydać o wiele więcej, ale na początek myślę, że wystarczy.

Sprzedawca proponuje 340, a ja 330.

A dlaczego nie kupisz tego wyższego modelu, który Ci podlinkowałem?

Myślę, ze to byłby bardziej racjonalny wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.