Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Teraz, Tibor napisał:

Trochę Cię rozumiem ? , czasem też tak mam. 

Masz kasę, uważasz, że pewny sprzedawca, to kupuj ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It’s not just a price for an item, it’s the service that falls behind it.

 

What I mean sir.. my items are well cared for. They are cleaned inside out. Packed with a lot of care. Any problems after I certainly deal with. I’m not one to just quickly take photos and list. Item gets soaked tested. Etc etc

In other words this is worth more than money. Due care and attention.

 

Zszedł do 330. ?

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, Tibor napisał:

Nie kupiłem. Ludzie z innego forum odradzili mi kupno. Nawet 300 funtów to za dużo. 

Pisaliśmy Ci, że drogo ? .

Jeśli mogę Ci coś doradzić, to poszukaj SA8005, niewiele drożej a na pewno lepiej. Dodatkowo jeszcze całkiem niezły DAC z USB asynchronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tibor napisał:

Nie kupiłem. Ludzie z innego forum odradzili mi kupno. Nawet 300 funtów to za dużo. 

Nowy x lat temu pewnie mniej kosztował ?

My radziliśmy to samo.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
7 minut temu, Tibor napisał:

Taki użytkownik forum poleca mi odtwarzacz Arcam, może CDS50?

A czy Tobie przypadkiem nie zależało na SACD?

Teraz widzę, że ten aram jest SACD.

 

Wypożycz sobie kilka odtwarzaczy SACD i posłuchaj, osobiście się przekonasz o różnicach (bądź ich braku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM14S1SE w drodze takze w niedlugim czasie oficjalnie dolacze do klubu. ?

Bede mial okazje porownac go z Haiku Sol 4. Bardzo mnie takie porownanie ciekawi.

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, David_65062 napisał:

PM14S1SE w drodze takze w niedlugim czasie oficjalnie dolacze do klubu. ?

Bede mial okazje porownac go z Haiku Sol 4. Bardzo mnie takie porownanie ciekawi.

Gratulację. Czekamy na relację z odsłuchu. 

Jeśli to nie tajemnica, to za ile kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinus napisał:

to za ile kupiłeś?

1350 Euro

Jakie koumny zestawiacie ze swoimi Marantzami. Na ta chwile gaja Wharfedale Linton Heritage a przed nimi byly Chario Pegasus. Lubie dosc cieple brzmienie z dobrze zaznaczona srednica i troche poluzowanym basem.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, David_65062 napisał:

1350 Euro

Jakie koumny zestawiacie ze swoimi Marantzami. Na ta chwile gaja Wharfedale Linton Heritage a przed nimi byly Chario Pegasus. Lubie dosc cieple brzmienie z dobrze zaznaczona srednica i troche poluzowanym basem.

U mnie PM 14s1 SE gra z PMC Twenty24. Jest mega fajnie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
26 minut temu, David_65062 napisał:

1350 Euro

Jakie koumny zestawiacie ze swoimi Marantzami. Na ta chwile gaja Wharfedale Linton Heritage a przed nimi byly Chario Pegasus. Lubie dosc cieple brzmienie z dobrze zaznaczona srednica i troche poluzowanym basem.

U mnie PM11s3 gra z Canton Reference 7K

i 9K

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dlmtb napisał:

PMC Twenty24

Kurcze PMC nie moja bajka, troszke za twardo ale w odpowiedniej aplikacji potrafia zagrac super.

3 godziny temu, Marcinus napisał:

Canton Reference 7K

Nie znam ale z checia poslucham.

2 godziny temu, whir napisał:

Amphion Argon 3S.

Amphiony jakies slyszalem z Heglem i podobalo mi sie, mozliwe ze dobry trop.

 

Dzieki bardzo panowie.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, David_65062 napisał:

1350 Euro

Jakie koumny zestawiacie ze swoimi Marantzami. Na ta chwile gaja Wharfedale Linton Heritage a przed nimi byly Chario Pegasus. Lubie dosc cieple brzmienie z dobrze zaznaczona srednica i troche poluzowanym basem.

No to może niedrogie i fajnie wyglądające no i do tego grające głośniki Magnat Transpuls 1500. To taka budżetowa wersja nawiązująca do Klipsha Cornvall.  Może głośniki wyjęte z kartonów nie są wybitne dźwiękowo ale po małej interwencji już tak. Obejrzyj ten filmik i posłuchaj dźwięku. 

 

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, param napisał:

Fyne audio f501 ale korci mnie wersja SP

U mnie też F501, z kablami Cardasa Cygnus i interkonektami Hijiri HCI gra to bardzo, bardzo fajnie. Będę chciał spróbować jeszcze B&W 702 S2 signature, ale jeszcze nie teraz...niech ceny skruszeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak jak pisalem Marantz w drodze (przynajmniej mam taka nadzieje), ale nastepne pytanie sie pojawia. Mam u siebie kable glosnikowe Chord Signature Reference, z ktorych jestem BARDZO zadowolony ale niestety beda one zdecydownie za krotkie, poniewaz sie przprowadzam. No wlasnie, jakie kable polecacie do Marantza PM14S1SE. RCA mam Cardas Parsec i jestem bardzo zadowolony. Bede potrzebowal 2x5m, nie chce tez zeby byly abyt drogie. Budzet to 1500-2000PLN

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, David_65062 napisał:

Koledzy tak jak pisalem Marantz w drodze (przynajmniej mam taka nadzieje), ale nastepne pytanie sie pojawia. Mam u siebie kable glosnikowe Chord Signature Reference, z ktorych jestem BARDZO zadowolony ale niestety beda one zdecydownie za krotkie, poniewaz sie przprowadzam. No wlasnie, jakie kable polecacie do Marantza PM14S1SE. RCA mam Cardas Parsec i jestem bardzo zadowolony. Bede potrzebowal 2x5m, nie chce tez zeby byly abyt drogie. Budzet to 1500-2000PLN

Nie lepiej podpiąć byle co  żeby się przekonać  czego brakuje lub jest za Dużo??tym bardziej  że sprzęt będzie grał w innym pomieszczeniu i różnie będzie z akustyką. JA kiedyś miałem vdh Magnum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Nie lepiej podpiąć byle co 

Moze i lepiej ale nie chce wydawac kasy na byle co i testowac wszystkiego co podejdzie,  dlatego chcialbym wiedziec z czym Marantz sie lubi. Tak jak Naim z Chordem czy Tellurium, tak i tez pewnie kable jakis marek bardziej lub mniej pasuja wlasnie do Marantza. Chcialbym po prostu znac opinie na forum.

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Tellurium Black ii była katastrofa. 

Siędzie w Wireworldach.

Te Chordy co masz powinny być spoko. W moim drugim zestawie mam Inakustik Silver 2.5 mm, które uważam za najlepsze budżetowe głośnikowce. 

 

Kimber 4tc były spoko.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekendzik postawiłem do pojedynku z moim PM14S1SE o wiele droższego konkurenta Moon 340i X. 
Byłem prawie pewien, że Marantz przegra ale miałem nadzieję, że o nie dużo. Okazało się jednak, że Moon w moim zestawieniu okazał się przegrać. Może i jest bardziej dynamiczny i wyrywny (nie dużo) ale Marantz wygrał przekazem detali, średnicy, wyrafinowania przekazu takich dodatków typu dzwoneczki, wybrzmienia, szerokość i zwiewność sceny. Przyciemniony przekaz Moona obdarł go z tych smaczków. Spektakularnej nadwyżki w kontroli basu w Moonie względem Marantza też nie zauważyłem. 

To teraz zostało mi przetestować antywibrację od Isoacoustics i może pułapki basowe ? 
Isoacoustics-y Gaia II już są w drodze. Zobaczymy czy wezmą w ryzy te 32Hz w moim pokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 minut temu, whir napisał:

W weekendzik postawiłem do pojedynku z moim PM14S1SE o wiele droższego konkurenta Moon 340i X. 
Byłem prawie pewien, że Marantz przegra ale miałem nadzieję, że o nie dużo. Okazało się jednak, że Moon w moim zestawieniu okazał się przegrać. Może i jest bardziej dynamiczny i wyrywny (nie dużo) ale Marantz wygrał przekazem detali, średnicy, wyrafinowania przekazu takich dodatków typu dzwoneczki, wybrzmienia, szerokość i zwiewność sceny. Przyciemniony przekaz Moona obdarł go z tych smaczków. Spektakularnej nadwyżki w kontroli basu w Moonie względem Marantza też nie zauważyłem. 

To teraz zostało mi przetestować antywibrację od Isoacoustics i może pułapki basowe ? 
Isoacoustics-y Gaia II już są w drodze. Zobaczymy czy wezmą w ryzy te 32Hz w moim pokoju ?

Jak będziesz miał okazję, to przetestuj dwa PM14s1 w biampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, whir napisał:

W weekendzik postawiłem do pojedynku z moim PM14S1SE o wiele droższego konkurenta Moon 340i X. 
Byłem prawie pewien, że Marantz przegra ale miałem nadzieję, że o nie dużo. Okazało się jednak, że Moon w moim zestawieniu okazał się przegrać. Może i jest bardziej dynamiczny i wyrywny (nie dużo) ale Marantz wygrał przekazem detali, średnicy, wyrafinowania przekazu takich dodatków typu dzwoneczki, wybrzmienia, szerokość i zwiewność sceny. Przyciemniony przekaz Moona obdarł go z tych smaczków. Spektakularnej nadwyżki w kontroli basu w Moonie względem Marantza też nie zauważyłem. 

To teraz zostało mi przetestować antywibrację od Isoacoustics i może pułapki basowe ? 
Isoacoustics-y Gaia II już są w drodze. Zobaczymy czy wezmą w ryzy te 32Hz w moim pokoju ?

Testuj, testuj a jeszcze się zdziwisz jakie drogie i utytułowane wzmacniacze pogoni ten Marantz. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, whir napisał:

 

To teraz zostało mi przetestować antywibrację od Isoacoustics i może pułapki basowe ? 
Isoacoustics-y Gaia II już są w drodze. 

Bardzo mnie ciekawią  te gadżety. Ostatnio sam się przekonałem jak duży  wpływ na dźwięk ma  wibrująca drewniana podloga.Jednak cena za gaia 3 jest przesadzona tym bardziej.jak ktoś ma kolumny ważące  powyżej  40kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.