Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Dolaczam oficjalnie do klubu ze swoim PM14S1SE.

Poczatkowe wrazenia calkiem pozytywne ale poczekam z ogolna ocena troszke dluzej. Czy gra lepiej niz Haiku Sol 4 to jeszcze nie wiem, napewno inaczej. Fajny kawal pieca ten Marantz. Czy Marantz sie lubi z Chario? 

Mam slabosc do serii Constellation bo mialem Pegasusy u siebie i mysle nad zakupem Delphinus. Bralem tez pod uwage monitory od YB Bise. 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Silver_85 napisał:

Haiku już sprzedałeś ?

Sprzedalem, ale nie wiem  w sumie czy dobrze zrobilem. Czas pokaze, jesli Marantz mi nie podpasuje to sprzedam i wroce do Haiku, ale chyba Sol 2 Signature. 

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, David_65062 napisał:

Dobra koledzy. Bez owijania w bawelne, 1500Euro lub 6700pln ale wole Euro. PM14S1SE do sprzedania. Wiecej wiadomosci na priv poprosze.

No widzisz a  ty juz szukałeś kabli.Z tego co.pamietam to zmieniłeś lokum dlatego  wcześniej zasugerowałem żeby  podpiąć byle jakie kable żeby można było ocenić jak sprzęt się zgrał z akustyką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów.

Od kilku dni jestem posiadaczem Marantz SA8005. Mam takie pytanie. Kiedy puszczam muzykę z Tidala  za pośrednictwem USB-DAC zawsze wyświetla się 192K, niezależnie czy puszczam normal, HiFi czy MASTER.

Zmiana jakości dźwięku jest słyszalna, ale na wyświetlaczu zawsze jest 192K, czy tak ma być?

20210311_181353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak puszczam cokolwiek z tabletu DAC zawsze podaje 192

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pepeg napisał:

Zmiana jakości dźwięku jest słyszalna, ale na wyświetlaczu zawsze jest 192K, czy tak ma być?

Kiedyś jak używałem jeszcze Windows to chyba system wymuszał domyślnie maksimum bez względu na materiał. Tidala nie znam ale najprościej to sprawdzić puszczając coś 44100 zgranego z płyty CD.

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
10 godzin temu, Pepeg napisał:

Witam klubowiczów.

Od kilku dni jestem posiadaczem Marantz SA8005. Mam takie pytanie. Kiedy puszczam muzykę z Tidala  za pośrednictwem USB-DAC zawsze wyświetla się 192K, niezależnie czy puszczam normal, HiFi czy MASTER.

Zmiana jakości dźwięku jest słyszalna, ale na wyświetlaczu zawsze jest 192K, czy tak ma być?

20210311_181353.jpg

Ustawienia w Tidal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 22.02.2021 o 19:11, Bloodcult napisał:

Mocno się zastanawiam nas NA-11S1.

Jak jest ze stabilnością działania w przypadku steamingu po sieci ? jakieś opóźnienia ? przerwy ? zdarza mu się zawiesić ?

Pytanie do czego to potrzebujesz, co dokładnie chcesz streamingować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, costa brava napisał:

ale Yamahy pewnie nie, skoro za nią polujesz 🙂

 

Nie wiem nie porównywałem ale mam nadzieję że Yamaha jest choć o 10% lepsza bo droższa od Marantza jest o 100% 😄

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, costa brava napisał:

ja porównywalem as2000 z pm8005 , mimo ze Marantz naprawdę ładnie grał , to Yamaszka jednak wygrała naturalnościa przekazu najogólniej mówiąc...

AS2000 i PM8005 to trochę już zabytkowe modele. Ja poluję na AS3000 przechodząc z PM14s1 SE, ale nie nastawiam się na jakieś kosmiczne różnice a raczej na pewien niuans i cały czas biję się z myślami czy ten niuans (mam nadzieją że da się go wychwycić) jest warty tych 6 tyś. jakie musiał bym dołożyć sprzedając PM14 i kupując AS3000.🤔

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.02.2021 o 23:05, Tibor napisał:

Allegro nie wchodzi w grę, żyję w Anglii. Na Ebay Marantz SA8003 jest droższy.

Jakby zgodził się na 330 to warto? ?

Dzięki za zainteresowanie tematem. ?

Kurde, żyjesz w Anglii i nie stać Cie na wydatek na sprzęt? 😧 Mieszkam w Polsce i stax mnie na wydatek za odtwarzacz Marantz sa 12se. Masakra. Wiem, że.wszedzie dobrze gdzie.nas.nie ma.😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać mnie na odłożenie określonej sumki aby kupić odpowiedni sprzęt. 

Motam się trochę, bo myślałem, że kupię coś taniego z opcją odtwarzania płyt SACD. Później pomyślałem, że jak SACD to tylko Esoteric, a teraz wahając się zastanawia mnie myśl czy jest w ogóle sens kupować odtwarzacz SACD. 

Myślałem żeby zgrać wszystko do FLAC i dać sobie spokój z formatem CD na amen. 

Z drugiej strony posiadając znakomity zbiór muzyki świata ala M.K. nie chcę tego robić. 

Także jak widzisz już sam nie wiem co robić, a płyt SACD uzbierało mi się naprawdę sporo. 

 

Mam też winyle i mojego Luxmana PD 171A...

 

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 11:03, dlmtb napisał:

AS2000 i PM8005 to trochę już zabytkowe modele. Ja poluję na AS3000 🤔

Przecież one były produkowane w tym samym czasie 🤦🏻‍♂️

Potem była seria x100 i teraz x200. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem 2265B , jutro wysyłka, u mnie za kilka dni.

Od prywatnej osoby, ma wszystko działać, tylko  jedna żarówka spalona. U właściciela od 10 lat. 

Możecie polecić namiar na fachowy serwis w Warszawie.

Zdjęcie właściciela,z telefonu.1185479203_MARANTZ2265B.jpg.3ae756e3309d2f77f006b8f9d6de7234.jpg

Edytowane przez Daro1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)

Witam. Czy jest tutaj ktoś kto porównywał Marantza do Emotivy? Chodzi o Procesor + Końcówka Mocy w Kinie Domowym. 
 

XMC-2 plus XPA9gen3 14500+10250= 25000 zł

                                 vs.

AV8805 plus 2x 7055  12750+2x5500= 23750 zł 

Cenowo tak to wyglada. A jak z brzmieniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.