Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MG napisał:

Wpiąłem Cygnusa od CARDASa, no i jest dosyć spektakularna poprawa w każdym aspekcie dźwięku, nawet przestrzeń sporo zyskała. To najlepszy kabel który zagościł w moim systemie ( jak dotąd ), być może inny kosztujący 2x więcej jeszcze coś poprawi, ale raczej wątpię, chyba zostanę z tym cygnusem.

Jeżeli ten Cygnus nie jest już zapłacony spróbuj Deneba od Sound-Sphere. W moim przekonaniu ten kabel nie ma konkurencji w cenie do 10tys. Producent bardzo chętnie wypożycza przewody do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2020 o 22:39, dlmtb napisał:

Jeżeli ten Cygnus nie jest już zapłacony spróbuj Deneba od Sound-Sphere. W moim przekonaniu ten kabel nie ma konkurencji w cenie do 10tys. Producent bardzo chętnie wypożycza przewody do testów.

Cygnus nie jest zapłacony, gdybym miał kupić to wystarczyłoby 2x1,5m a nie 2x 3m a najlepiej coś z drugiej ręki?. Te "garażowe" Deneby też są jak widzę w cenie którą Anglicy określają jako "silly money", i mają rację. W każdym bądź razie dzięki Cygnusom wiem że kablami mogę wyciągnąć z systemu więcej, więc będę spokojnie szukał jakiejś kombinacji kabel/interconect która mnie zadowoli brzmieniowo i cenowo, myślę że coś znajdę bez potrzeby upłynnienia nerki?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele Marantz Model 30 i SACD 30n już teraz możecie posłuchać w salonie Q21. Serdecznie zapraszamy.

marantz_30_01.jpg

marantz_30_02.jpg

marantz_30_03.jpg

marantz_30_04.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra to właściwie przepakowany model Ruby/12SE . Źródło natomiast zmodernizowany ND 8006 . Jedynie nowy designe , choć kolejny który się nie licuje z resztą świata audio.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Integra to właściwie przepakowany model Ruby/12SE . Źródło natomiast zmodernizowany ND 8006 . Jedynie nowy designe , choć kolejny który się nie licuje z resztą świata audio.

Te nowe wzmacniacze 12se/30 nie są tanie. Ciekawe czy w parze z wygórowaną ceną idzie też odpowiednia jakość dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marek-1969 napisał:

Integra to właściwie przepakowany model Ruby/12SE . Źródło natomiast zmodernizowany ND 8006 . Jedynie nowy designe , choć kolejny który się nie licuje z resztą świata audio.

PM/SA 12 to przepakowany Ruby  ale 30 już nie. Integra 30 to inny przedwzmacniacz. 30n to inny DAC i inny napęd niż ND8006. Podobieństwa oczywiście są, ale jednak różnice w budowie istotne.

Edytowane przez whir
Typing error
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, whir napisał:

PM/SA 12 to przepakowany Ruby  ale 30 już nie. Integra 30 to inny przedwzmacniacz. 30n to inny DAC i inny napęd niż ND8006. Podobieństwa oczywiście są, ale jednak różnice w budowie istotne.

Oby to tylko grało tak jak kosztuje. Blisko 28 tys. za serię 30 to nie są małe pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jadą na klasę D. Coś mi się wydaje że ta nowa seria jak i wcześniejszy Ruby i PM10 to porażka Marantz-a i kto wie czy nie koniec dobrych integr w klasie "referencyjnej" jak Marantz określał swoje wzmacniacze z tej półki cenowej. 

Cieszę się że załapałem się na PM14s1 SE. Jak ja lubię ten wzmacniacz. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem  jacy wszyscy . Stety lub niestety klasa D jest przyszłością . Prędzej czy później unia zakarze wzmacniaczów w klasie A oraz A/B . Co zresztą już raz próbowała .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dlmtb napisał:

Wszyscy jadą na klasę D. Coś mi się wydaje że ta nowa seria jak i wcześniejszy Ruby i PM10 to porażka Marantz-a i kto wie czy nie koniec dobrych integr w klasie "referencyjnej" jak Marantz określał swoje wzmacniacze z tej półki cenowej. 

Cieszę się że załapałem się na PM14s1 SE. Jak ja lubię ten wzmacniacz. ?

Też mi się udało załapać przy samym końcu serii na 14S1SE. Cały czas ma z tyłu głowy 11S3. Jakby się czasem jakiś pokazał to mogę nie wytrzymać :D. Ciągle szukam kogoś kto mi powie na ile i w czym te oba modele się różnią. Chyba mało kto miął okazję je dokładnie porównać obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marek-1969 napisał:

Nie wiem  jacy wszyscy . Stety lub niestety klasa D jest przyszłością . Prędzej czy później unia zakarze wzmacniaczów w klasie A oraz A/B . Co zresztą już raz próbowała .

Ale kto ma ten może się cieszyć. Nie twierdzę że w tej klasie nie da się zrobić dobrze grającej integry ale jak widać a raczej słychać Marantz tego nie umie a przynajmniej robi to gorzej niż poprzednie modele w klasie A/B.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marek-1969 napisał:

Nie wiem  jacy wszyscy . Stety lub niestety klasa D jest przyszłością . Prędzej czy później unia zakarze wzmacniaczów w klasie A oraz A/B . Co zresztą już raz próbowała .

Wg mnie wszystko zależy od kolumn. Przykład. W Audiostyl w Kato miałem swoją 14s1se i na sklepie był Ruby. Porównywaliśmy Kef Reference 1 oraz Dynaudio contour 20. Kefy wypadły lepiej na Ruby a Dynaudio zdecydowanie lepiej na 14S1SE. Inny przykład Elaki (407,247)  fajnie mogą zagrać z NAD C388 ale Amphiony już nie koniecznie.

Ta nowa seria 30 wg tego testu (mój link powyżej) wygląda, że jest strojona w taki sposób, żeby w połączeniu odtwarzacz-wzmacniacz dawały sygnaturę nasycającą średnice (czyli wg mnie jakby cel to zbliżenie się do serii 14s1se). Ten który miałem okazję słuchać czyli Ruby, w porównaniu do 14s1se nie wykazuje takiego nasycenia średnicy. W tym rejonie jest bardziej sucho. Zerofidelity mówi, że sam odtwarzacz wykazuje cechy wycofania na skrajach (góra dół) a mocnego podkreślenia średnicy. Co w połączeniu ich razem ma dać końcowy efekt "sygnatury Marantza". Tak myślę. Tylko zastanawiam się jak sam odtwarzacz zgrałby się z jakiś AB Marantzem np. moim? Czy nie byłoby zbyt dziwnie? Mocno przepompowany środek? Może kiedyś, jak te klocki będą łatwo dostępne to coś w domu potestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Jest jeszcze rynek wtórny. Jak wprowadza zakaz sprzedaży tranzystorow, będą jeszcze długie lata dostępne z drugiej ręki. 

Ja tam czekam na integrę w klasie A z MF . Będzie równoległą amplifikacją która pozostanie że mną " na zawsze"

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, whir napisał:

Też mi się udało załapać przy samym końcu serii na 14S1SE. Cały czas ma z tyłu głowy 11S3. Jakby się czasem jakiś pokazał to mogę nie wytrzymać :D. Ciągle szukam kogoś kto mi powie na ile i w czym te oba modele się różnią. Chyba mało kto miął okazję je dokładnie porównać obok siebie.

Ja miałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna czułość i wysoką moc ( 2x164/8) jest ok .

Podobnie jak Ruby.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kasz76 napisał:

Ciężko teraz o nowy uczciwie wykonany tranzystorowiec właśnie taki jak np 14-ka SE

Pewnie będzie z nim tak jak z Yamah-ą AS3000. Mimo że jest jej następca to trzyma cenę i jest poszukiwana. 

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kasz76 napisał:

Ciężko teraz o nowy uczciwie wykonany tranzystorowiec właśnie taki jak np 14-ka SE

Miałem i szybko sprzedałem. DLA MNIE zbyt mała różnica względem budżetowego 6004. Nawet budżetówka mi sie bardziej podoba, grzecznie ją przeprosiłem i nie opuści już moich progów nigdy ? Jakość wykonania oczywiście i luksus 14 nie do pobicia. Tylko nie bijcie ....bo w klubie jestem nadal ?

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomas20 napisał:

Miałem i szybko sprzedałem. DLA MNIE zbyt mała różnica względem budżetowego 6004. Nawet budżetówka mi sie bardziej podoba, grzecznie ją przeprosiłem i nie opuści już moich progów nigdy ? Jakość wykonania oczywiście i luksus 14 nie do pobicia. Tylko nie bijcie ....bo w klubie jestem nadal ?

Szanuję opinię, ale nie mogę uwierzyć jak to możliwe. Przeskok przez kilka serii 600x -> 700x -> 800x -> 14s1se i zbyt mała różnica. OMG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, whir napisał:

Szanuję opinię, ale nie mogę uwierzyć jak to możliwe. Przeskok przez kilka serii 600x -> 700x -> 800x -> 14s1se i zbyt mała różnica. OMG...

A co ja mam powiedzieć jak dla mnie 8006 nie grało w porównaniu z 14-ką. To 6000 to bym pewnie nie odróżnił od radio-budzika. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie z każdą serią oczywiscie jest skok techniczny w skali obiektywnej. Brzmienie to kwestia subiektywna i danego gustu.W mój wpasowały sie tańsze serie mimo że stać mnie na droższe.

IMG_20200531_172137345~2.jpg

Dawid kontra Goliat przy przełączaniu z jednego na drugi ?

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.