Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

'rafal735r' Czy ktos zna koncowke i przedwzmacniacz SC-80 i SM-80?

 

http://allegro.pl/marantz-sc-80-sm-80-jak-nowy-topowy-zestaw-i1345845336.html

 

 

A znam, znam - kupiony przeze mnie - stan idealny jak nówka. To juz drugi taki sam. Pierwszy przywieziony z raichu wiele lat temu. ( zapas mam na całe zycie hehe) Lepsze to od pm 75 - ma kolega i porównywaliśmy. Stara szkoła marantza. Gra średnicą i potężnym basem. Dzwięk typowo "analogowy". 600 watt pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'rafal735r' Czy ktos zna koncowke i przedwzmacniacz SC-80 i SM-80?

 

http://allegro.pl/marantz-sc-80-sm-80-jak-nowy-topowy-zestaw-i1345845336.html

 

A znam, znam - kupiony przeze mnie - stan idealny jak nówka. To juz drugi taki sam. Pierwszy przywieziony z raichu wiele lat temu. ( zapas mam na całe zycie hehe) Lepsze to od pm 75 - ma kolega i porównywaliśmy. Stara szkoła marantza. Gra średnicą i potężnym basem. Dzwięk typowo "analogowy". 600 watt pobór prądu.

Jak srednicą to nie bardzo. Szukalem wlasnie czegos ze spokojniejsza i stonowana srednica.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Jak srednicą to nie bardzo. Szukalem wlasnie czegos ze spokojniejsza i stonowana srednica.

 

 

No własnie to chciałem napisać, iż dzwięk jest nie natarczywy, ale gęsty i mięsisty- tak jak w pm 75 tylko potężniej i z rozmachem gra w dolnych partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam dołączam do klubu , posiadałem kiedyś marantza vintage 1550 L , chyba dobrze pamiętam , grał z kolumnami NAMCO nsr 300 boże jak to fajnie grało , uzywałem tego tylko w pracy , a z racji tego ze to była buda na bazarze pozwalałem sonbie zostawac, po pracy i pograc głośno , czasami mnie ochrona juz wyganiała , ale nie zapomniane chwile miałem z tym sprzętem, 2x60 watt na kanał a co on wyprawiał , to bajka , bass tak czysto pięknie schodził że łza sie w oku kręciła , np , przy jopek , dire straits, dream theater , czy riverside , wyginały niesamowicie , teraz niestety mam tylko PM 6010 OSE i cd 46 , gra to ale to już nie to , nie wiem czy kolumny , wiadomo napewno też pomieszczenie , teraz tylko mały pokoik , 12m , i na kolumnach onkyo pm 370 mk2 latam , ale brakuje mi tu basu , moze polecicie mi coś mądrego z monitorów , lub zamienie sie z kimś na inne, ? w kazdym razie nie zamierzam sie rozstawać z tą marką , zmienie tylko najwyżej na wyzszy model, mówia ze KEN ISHIVATA tuninguje fabrycznie te klocki , ale wsumie nie miłem jeszce porównania , czy warto dopłacać , i czym ta zmiana się charakteryzuje oprócz toroidalnego trafo ?nie wiem jak sie wrzuca zdjęcia jak ktoś mi powie jak to wstawie foto , starego i nowego z tego co widziałem to tego modelu nie było tu jeszcze mowa oczywiście o tym klasyku 1550L ? pozdr,,,

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry 6025 to był zwykły oem sprzedawany pod wieloma markami. Jak poszukasz dobrze allegro to znajdziesz identycznego ale bez loga M ;)

 

znalazlem

http://allegro.pl/gramofon-silver-sl-300-made-in-japan-i1409522484.html

 

 

informuje ze nie mam nic wspólnego ze sprzedawca :)

Edytowane przez arnipl

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam :-)

Na wstępie Wszystkiego „NAJ” na Nowy Rok – niech nasze marantz'y grają bez zakłóceń :-)

Jeżeli można to się zapiszę do tego zacnego klubu

Z tą marką mam same miłe wspomnienia już od kilku lat , różnie to bywało ale zawsze po jakimś czasie wracam do jakiegoś klocka MARANTZ'a . Teraz już na dłużej :-) ( czytaj kilka ładnych latek .... ) stałem się szczęśliwym posiadaczem pm17 :-) i tu muszę wspomnieć o koledze z forum który jako pierwszy zdeklarował się pomóc w znalezieniu owego klocka . Po trzech próbach udało się wygrać aukcje na ebay'u i zaraz po świętach otrzymałem paczuszkę od Helmuta z pm17 :-) !!

Tak więc - AMNES - WIELKIE DZIĘKI !!! bo pewnie bym się nie doczekał 17 na aukcji allegro .

Zacny klocek napędza jeszcze cd 17 :-)

Wzmachol ma wsparcie w postaci turbo doładowanie - końcówka sm 17 :-))) ( tymczasowo bo kupił ją mój kolega który dał mim ją do testów – może już zostanie !?!:-)

 

 

Wcześnie było jeszcze u mnie pm 65 i jeszcze jeden ale nie pamiętam 75 ? ,7000 , 7001 cd-53, 4000, 6000ose , st- 4000

 

Pozdrowionka dla miłośników szkoły MARANTZ'a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc była zacna :-) bo pewniej jak już pisałem nie doczekał by się ogłoszenia w Polsce ...

Jestem zwolennikiem czarnych sprzętów , choć kolor akurat nie gra tylko to co jest w środku . Jednak lubię mieć wybór który i tak pada na czarnuchy :-)

Sm jest połączony właśnie w bi-ampingu , gra to przyjemnie ale bez fajerwerków – przyczyna tkwi w kef'ach z których nie jestem do końca zadowolony . Choć i tak jest dużo lepiej , góra się bardziej złagodziła -mniej krzykliwa i bardziej ciepła , doszło troszeczkę więcej basu . Ogólnie jak by było więcej przestrzeni .

Na pełen wymiar wrażeń muszę poczekać z odpowiednim doborem kolumn , będę eksperymentował

z JBL i Paradigm .

Wszystko rozbije się jak zawsze o $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PM-90 Special Edition nie ma wiele wspólnego ze "zwykłym" PM-90. Ma wszystkie wyjścia z tyłu inne niż PM-90 i inny układ w środku. Budowa na zewnątrz i w środku jest identyczna z PM-99. Dokładnie jest taki transformator toroidalny z tymże napisem, te wielkie szare kondensatory i tylko jedna para potężnych wyjść zaciskowych na głośniki..

 

http://audio-database.com/MARANTZ/amp/pm-99se-e.html

 

Wszystko jak w tym linku. Prawdopodobnie PM-90SE został przemianowany na PM-99 w późniejszym okresie ze względów marketingowych. Podeślę kilka fotek z lepszego aparatu.

A gra jak nic co do tej pory miałem (czyli min. PM-75, który nadal mam...)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam go ok 2,5 roku ( fabrycznie nowy ) , zastąpił Cd 6002 . Poprawa brzmienia była zauważalna lecz nie dramatyczna . Nie miałem żadnych problemów z odczytem płyt ( ale słucham 99 płyty oryginalne CDA oraz SACD )

Dla mnie to 4 cd Marantza o jak na srednio bużetowe źródło bardzo uniwersalny odtwarzacz . Na ten moment do 1000 E nie znalazłem nic lepszego , choć myśle o następcy .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę. Padł mi jeden kanał w PM7000, nie chodzi ani kolumna i nawet jak podłączę słuchawki, to też ta sama strona nie gra. Jestem zupełnie zielony w elektronice. Czy to może być poważna usterka? Miał ktoś taki przypadek u siebie? Za wszelkie rady, z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zarażeni, cierpię na podobną chorobę.Obecnie posiadane Marantz'e: stary i jeszcze jary PM - 17, oraz CD lub jak kto woli SACD model 7001. W planach jest zmiana kolumn. Obecnie "bębnię" na starych i również jarych B&W 602. POZDRAWIAM !!! Życzę czystego, soczystego, detalicznego i co najważniejsze nie kaleczącego uszu dżwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

ostatnio nabyłem marantza pm 7000 , wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że wydobywają się z niego stuki nawet gdy jest wyłączony z kontaktu, takie dźwięki jak blacha na dachu się nagrzeje i stuka

 

czy to jest normalny objaw? ew co trzeba byłoby zrobić?

 

pozdrawiam

witam, sporo czasu upłynęło od twojego posta ale i tak postanowiłem napisać: posiadam wzmacniacz PM-17 i takie objawy jak napisałeś,"jak blacha się nagrzeje i stuka" również występują, gra normalnie, może w starych piecach marantza już tak jest.

Jeżeli doszedłeś do sedna problemu to proszę daj znać na forum. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.