Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy sprzętu Marantz.

Dziękuję za zaproszenie od Nikonman 🙂

Mam dylemat w wyborze kolumn do PM6007

Obecnie napędza on Magnaty Quantum 673

Jednak nie jestem zadowolony z tego brzmienia.

Szukam ciepłego dźwięku ,przestrzennego i wypełnionego.

Do wsłuchiwania w rock a słuchania ogólnego .

Co polecicie?

W oko wpadły mi (niestety nie w ucho ,bo nie mam możliwości odsłuchu) castle knight 2

Aczkolwiek był głos za Dali oberon 3

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.07.2021 o 14:55, długi89 napisał:

Witam. Czy jest tutaj ktoś kto porównywał Marantza do Emotivy? Chodzi o Procesor + Końcówka Mocy w Kinie Domowym. 
 

XMC-2 plus XPA9gen3 14500+10250= 25000 zł

                                 vs.

AV8805 plus 2x 7055  12750+2x5500= 23750 zł 

Cenowo tak to wyglada. A jak z brzmieniem? 

Nie wiem jak to brzmi ale wiem jak jest zmontowany wzmacniacz Emotivy. To jest 5+4 wzmacniaczy. Emotiva ma tylko 7 slotów na moduły ze wzmacniaczami. Można tam włożyć albo 7 modułów mono po 300W każdy - wtedy mamy 7x300W, albo 7 modułów stereo po 2x 65W każdy czyli mamy 14x 65W. Albo dowolny miks modułów mono i stereo. W XPA9gen3 jest miks: 5x 300W + 2x 2x 65W. Czyli będzie grało 5 bardzo mocnych kanałów fronty + surround i 4 średnio mocne kanały górne. Chociaż górne nie potrzebują aż tyle mocy.

Natomiast Marantz MM7055 ma wszystkie końcówki o tej samej mocy czyli masz 2x 5x 140W. Bardziej zrównoważona moc.

AV8805 maksymalnie obsłuży 15 kanałów. Najlepiej by pasowały do niego dwie końcówki Marantza: 7ch MM8077 i 8ch MM8003 (obydwie o podobnej mocy) jakbyś chciał podpiąć wszystkie 15 głośników (7.2.8) w trzech różnych konfiguracjach: Dolby, DTS, Auro. Z tym że na raz gra i tak tylko 13 kanałów maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza SA7001 KI (mam do wydania do 1200zł). Nie miałem możliwości słuchania tego modelu więc moje zainteresowanie jest oparte "tylko" na opiniach użytkowników.

Teraz mam pytanie... Czy myślicie że warto? A może lepiej zainteresować się innym modelem Marantza w tych pieniądzach. Zaznaczę, ze ma to grać ze starym wzmacniaczem Scott A440 oraz kolumami Canton Karat 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, maciej_a napisał:

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza SA7001 KI (mam do wydania do 1200zł). Nie miałem możliwości słuchania tego modelu więc moje zainteresowanie jest oparte "tylko" na opiniach użytkowników.

Teraz mam pytanie... Czy myślicie że warto? A może lepiej zainteresować się innym modelem Marantza w tych pieniądzach. Zaznaczę, ze ma to grać ze starym wzmacniaczem Scott A440 oraz kolumami Canton Karat 300.

Moim zdaniem lepszym posunięciem w tej cenie jest zakupu streamera Yamaha NP-S303. Miałem ten streamer przez półtora roku i dźwiękowo i funkcjonalnie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, maciej_a napisał:

a jednak głównie o cd player mi chodziło. Dodatkowe funkcje mogą być tylko dodatkiem 🙂

A masz streamer? Ja dwa lata temu też nawet nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę. Namówił mnie sprzedawca i już po jednym wieczorze widziałem ze moje setki płyt CD w większości będą jedynie wypełnieniem w regale. Ilość i jakość muzyki oferowana przez serwisy stremingowe kasuje praktycznie każdą kolekcję płyt. Oczywiście są wyjątki (wydania) których nie ma na Tidal czy Spotify ale to naprawdę margines.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
19 minut temu, costa brava napisał:

He, ja mam od niedawna SA15S2 ze świetnym DACem choć  tylko przez wejście optyczne 🙂

W przyszłości jak zmienisz na troszkę nowszy np SA14s1se, to będzie miał jeszcze lepszego DAC z wejściem USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu miesiącach nowość: All-in-one 40 N.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, costa brava napisał:

Panowie,  wymiana Yamaszki A-S2100 na Marantza PM-14S1 SE to chyba gra niewarta świeczki?

Nie wiem jak się ma Yamaszka A-S2100 do AS300 która zastąpiła u mnie właśnie PM 14s1 SE. Między AS300 a PM14S1SE jest różnica na korzyść Yamachy. Dla użytkowników Marantz-a będzie to czytelne jeżeli napisze że różnica między AS300 a PM14S1SE jest taka jak między PM14S1SE a PM8006 którego też miałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też to czytelne:)

Aczkolwiek porównać korci, wiadomo, każdy  ma inny system 

Gdzieś czytałem że w Marantzu więcej basu, w Yamasze góry 

Ale  z drugiej strony to właśnie Ty pisałeś że  mimo że pm14s1 wydawał Ci się analogowo brzmiący,  to po zmianie as3000 jeszcze  bardziej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, costa brava napisał:

Dla mnie też to czytelne:)

Aczkolwiek porównać korci, wiadomo, każdy  ma inny system 

Gdzieś czytałem że w Marantzu więcej basu, w Yamasze góry 

Ale  z drugiej strony to właśnie Ty pisałeś że  mimo że pm14s1 wydawał Ci się analogowo brzmiący,  to po zmianie as3000 jeszcze  bardziej 🙂

Dokładnie AS3000 to lampa z mocą tranzystora. Nie wiem jak PM14s1SE będziecie miał do AS2100. Może warto porównać. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów,

Jestem posiadaczem wzmacniacza Marantz PM11-S3 który napędza kolumny Audio Physic Classic 8. W zestawie jako źródło pracuje Bluesound Node 2i.  Marantz jest w moim posiadaniu  od około roku, jestem jego 3 właścicielem. Wszystko grało pięknie, niestety do czasu... Ostatnio zauważyłem pewien problem - przy odsłuchu, w momencie gdy występują wysokie tony ( najczęściej gdy dźwięk przechodzi z niskiego na wysoki) słychać wyraźne zniekształcenia przy najwyższych tonach. Zniekształcenie występuje na obydwu głośnikach, zmiana źródła, wejścia oraz wyjścia głośników nie pomogły. Może ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane lub byłby w stanie polecić dobry serwis Marantz który sprawi że zestaw znów zacznie grać jak na początku. Dołączam również próbkę dźwięku na której słychać wspomniane zniekształcenia.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.