Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich

 

ostatnio nabyłem marantza pm 7000 , wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że wydobywają się z niego stuki nawet gdy jest wyłączony z kontaktu, takie dźwięki jak blacha na dachu się nagrzeje i stuka

 

czy to jest normalny objaw? ew co trzeba byłoby zrobić?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up nigdy nie miałem podobnych objawów na pm7000 a miałem 2 szt które w sumie grały z 5 lat dzień w dzień praktycznie - nie głośno ale po ok 3h w mało klimatyzowanej szafce

 

 

btw Wczoraj otrzymałem marantza 1122dc kupionego na allegro za 300zł :)

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek ze stajni marantza, był martwy a żyje! I grzeje pięknie, w zimie będę stawiał PM7200 i PM78 pod łóżkiem włączone w klasie A, a na teraz grają sobie na przemian. Oczywiście póki co tron objął 7200 po dopiero co ukończonej naprawie.

 

Tak na marginesie to coś czuje że na tych dwóch marantzach się nie skończy, muszę upolować coś z najwyższej półki lat 90-tych od mojego ulubionego producenta. PM14 a może pm95 się gdzieś trafi :D

post-19810-100005386 1272914064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie.

JAkieś 20 late temu odkupiłem od koleg istary,sfatygowany deck MArantza, bodajze 5010, mam g odo dziś igra bez napraw.Stad mój sentyment do tej marki- jednakze posiadam sprzęt raczej budżetowy:

- amplitunerki 2238 zz 78 r oraz 2245 z 72

- wzmacniacz MArantz 1090 z 78

- kolumny MArantz LD100/ moze ktoś ma jakieś info o nich?/

- jeszcze skromne i marne CD40 Marantza

Te stare amplitunery są sliczne i dają duzeo radosc,szczegolnie model 2245 ;-)Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla potomnych:

1122DC zjada na śniadanie pm7000 i przegryza 1090 sprawdzone długo miesięcznymi testami.

MARANTZ FTW!

 

btw jak ktoś chce zobaczyć jak prezentuje się "Money" Floydów na oscyloskopie od 2110 to śmiało pisać to dam na Youtuba

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Marantz PM11 ale S2. Wyborna stereofonia i przestrzeń. Znakomita lokalizacja instrumentów. Gra "bez pośpiechu", dostojnie, ale zagra wsystko co trzeba. Dźwięk dociążony, zagra wszystko włącznie z muzyką rockową (nawet Metalicę) a to już świadczy o klasie.

Generelnie: polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę podzielić tego entuzjazmu, być może któryś z elementów mojego zestawienia wpłynął na to, generalnie do berylu wysokie pasują i jest ok, bas spoko i dynamika jak z pieca 300watt, super atak, natomiast (teraz najgorsze) średnica........ dla mnie porażka, wokal rozmyty, realizm kiepski, generalnie czuło się dystans do muzyków i samej muzyki, nie otaczała, mało detali, dzwięk na dfłuższą metę denerwujący, w średnicy nawet integra primare I30 jest lepsza.

Słuchałem w zestawieniu jak w opisie i u siebie w domu i może to miało ostateczny wpływ na efekt końcowy, słyszałem brystona 4B SST i biję te końcówkę w każdym aspekcie ale też jest zdecydowanie droższa, można też posłuchać 3B SST (podobna cena) lub 2 B SST (taniej niż Marantz).

 

Design Marantza jest super, bardzo mi się podoba, w ogóle Marantze są bardzo ładne i w ogóle zawsze mi się marzył Marantz w domu, są dopracowane, dokładnie wykonane, perfekcja w detalach, ale wygląd to nie wszystko.

Choć nie ukrywam że mógłbym z nim pomieszkać "jakąś chwilę".

 

(szukam realizmu w brzmieniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że może ktoś mi pomoże,noszę się z zamiarem zakupu pm17mk2 i cd17mk2.Podobają mi się no i powiedzmy że są w zasięgu portfela.Nie jestem osłuchany i tego sprzętu też nie słuchałem,ot podoba mi się jak jest wykonany,sprawia pozytywne wrażenie,jak dla mnie.Pytanie z jakimi kolumnami "dogadają się" te klocki,przyznam że chętnie widział bym B&W704,ale może z innymi będzie lepiej.Co do oczekiwań to to troche trudna sprawa,słucham wszystkiego,więc trochę uniwersalności będzie potrzebne.Ale najwięcej rocka,jazzu i elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

wsród nowości 2010 nowy CD/SACD czyli SA-8004 który ma być spzredawany jaki SA KI-Pearl ( 999 E )

Róznica do SA-8003 to wejscia cyfrowy coax , optyk i kwadratowy USB ( płaski USB na front panelu został ) Produkcja wróciła do Japoni ( czyli można...)

O "następcy" SA 7003 cisza.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktorys z klubowiczow mial okazje sluchac/porownywac odtwarzacze 11S2 i SA-1? Ciekawi mnie to o tyle, ze kiedys SA-1 to byla absolutna referencja i chyba w "Audio" zachwycali sie tym odtwarzaczem. Dzisiaj jest nia SA-7S1 tyle, ze 11S2 wyglada w srodku prawie tak samo jak SA-7S1. Wiec chyba nie ma sensu doplacac tyle kasy do tego SA-7S1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz vp12s3,czy ktoś mi może powiedzieć coś więcej o tym projektorze?Czy warto w taki się zaopatrzyć w taki używany?Jak z dostępnością lamp do niego?i Ile one tak właściwie kosztują?Czy używany za 7000zł to dużo?Czy lepiej zainwestować w jakieś nowsze modele,co Wy na to?z Góry dziękuje za poświęcony czas.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.