Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ronaldo9 Czyli jednak kupiłeś 11tkę :-O

I jak wypada do 14tki? Napisz coś bo jestem bardzo ciekawy.

jest ciezka heh.wczoraj bawilem sie nia tylko 2g.jednak największą roznice robi średnica.z pm11 zrobilo sie gesciej i dokladniej i mocniej.basu na niektorych plytach jest za duzo ale to na niekturych.roznica vokalu miedzy 11 a 14 jest mala.w 11 vokal jest nasycony.ogólnie bardzo zadowolony jestem z tego 26kg piecyka.14 i 11 maja podobną moc i podczas odsluchu na 11 mialem głośność na takim samym poziomi jak w 14 czyli w granicach 40-45.teraz chodzi mi po głowie sa11.ale to za jakis czas .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ronaldo, a ja właśnie niedawno sprzedałem mój odtwarzacz SA 11s3 i to po bardzo dobrej cenie:)

 

W tej chwili wygrzewa się u mnie dopiero co zakupiony flagowy SA-10. Na razie nie miałem nawet czasu go posłuchać. W najbliższy weekend chyba znajdę okazję.

wiem widzialem twoje ogloszenie co do ceny to w uk uzywke kupie taniej.pochwal sie pod co podpiety jest sa10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Wasze wpisy, mój wydaje się przyziemny, ale spytam...

Mam odtwarzacz Denon DCD-920 i po analogu jakoś nie bardzo mi się podoba w obecnej konfiguracji,

wcześniej, jak miałem wzmacniacz Arcam-a było fajnie, ale po podpięciu toslinkiem do NA8005, dźwięk

nagle nabrał rozdzielczości i werwy, więcej basu i w ogóle, i to mi się podoba. (lepiej niż w konfiguracji z Arcam-em

po analogu)

Czy zmiana na SA8400 lub CD17 (bo tak się zastanawiam nad tymi dwoma) przyniesie jeszcze większe korzyści?

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo, SA-10 jest podpięty do wzmacniacza, który właśnie nabyłeś, czyli PM 11s3, wszystko spięte kablami Harmonixa, a kolumny to monitory Xavian XN 250. Pzdr.

 

Enkoder, trudno mi powiedzieć, czy Sa 8004 okazałby się na tyle lepszy od NA 8005, że zmiana by była uzasadniona. Posiadałem kiedyś SA Ki Pearl Lite i ten odtwarzacz grał znakomicie. Sa 8004 to konstrukcja chyba niemal bliźniacza, pytanie tylko, czy także brzmieniowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo, SA-10 jest podpięty do wzmacniacza, który właśnie nabyłeś, czyli PM 11s3, wszystko spięte kablami Harmonixa, a kolumny to monitory Xavian XN 250. Pzdr.

 

Enkoder, trudno mi powiedzieć, czy Sa 8004 okazałby się na tyle lepszy od NA 8005, że zmiana by była uzasadniona. Posiadałem kiedyś SA Ki Pearl Lite i ten odtwarzacz grał znakomicie. Sa 8004 to konstrukcja chyba niemal bliźniacza, pytanie tylko, czy także brzmieniowo...

wtakim razie napisz jak 10 wypadla na tle 11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Wasze wpisy, mój wydaje się przyziemny, ale spytam...

Mam odtwarzacz Denon DCD-920 i po analogu jakoś nie bardzo mi się podoba w obecnej konfiguracji,

wcześniej, jak miałem wzmacniacz Arcam-a było fajnie, ale po podpięciu toslinkiem do NA8005, dźwięk

nagle nabrał rozdzielczości i werwy, więcej basu i w ogóle, i to mi się podoba. (lepiej niż w konfiguracji z Arcam-em

po analogu)

Czy zmiana na SA8400 lub CD17 (bo tak się zastanawiam nad tymi dwoma) przyniesie jeszcze większe korzyści?

Myślę że taka zamiana nie będzie adekwatna do poniesionych kosztów, po za tym stracisz na wielofunkcyjnośći NA8005. Układy bazują na tych samych kościach więc brzmienie będzie bardzo podobne. Ja bym nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego ci nie powiem, ale cena za ten komplet wydaje się atrakcyjna.

To w końcu ponad 100kg sprzętu:)

 

Jest też sa11s1 za 900€

sa11s1 to jest na eBay kilka.nawet ktos z wroclawia chcę sprzedać aukcja zaczyna sie od 700€.ja bede polowal na s3.jezeli bedzie ciezko to skupie sie na sa14se
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu pm11 to wczoraj zdecydowalem sie zamienic kable zasilajace.mianowicie pm11 byl podpiety pod orginalny kabelek wart moze z 10zl,natomiast odtwarzacz cd sa15s2 podpiety byl pod TITAN AUDIO ELEKTRA(400£) za 1.5m.pisalem wczesniej ze na niektorych poosenkach odczuwam za duzo basu,chodzi mi dokladnie o to ze bas buczal zwlaszcza na utworze KRISA JONSA (long after you gone.)wczoraj wpiolem tani kabelek w cd a drogi w pm11 i problem z buczacym basem znikną. Jak tylko odłożone pare zloty kupie taki sam do kompletu.wczesniej używałem kabli russ andrewsa power cord 300(rhodium)350f za metr.oraz starszy model signature i zaden nich nie zblizyl sie do tego co pokazaly kable Titan.w necie nie ma nic na temat tej firmy wiec troszku sie balem wydac tyle na kabel .ale sprzedawca mnie zapewnial ze bede zadowolony i tu mial racje.polecam model Elektra

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to źródło na kablu Titan eksponowało bas. Potestuj jeszcze na dwóch zwykłych.

hmm mysle ze elektra spisuje sie dobrze poniewaz wczesniej korzystalem z polaczenia ELEKTRY z russ andrews signature i problemu z buczacym basem nie było .fakt ze w tedy uzywalem pm14se. Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić nie zaszkodzi zanim się wyda kasę.

hej.po dwóch dniach grania na standardowym kablu,stwierdzam ze to ten kabelek jest odpowiedzialny za buczacy bas,co prawda nie ma tak sporej roznicy miedzy elektra (400f).elektra gra troszke głośniej i przejrzyściej.czy warte jest wydania 400.hmm ,za nowy tyle bym nie dał.ale ze udalo mi sie wyrwac ex demo za 240 nie bede nazekal ponieważ nawet najmniejsza zmiana daje cos innego.w najgorszej sytuacji zawsze można sprzedać.niektóre sklepy oferyja zwrot produktu do 60dni wiec nie ma nic do stracenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby 10 wypadła gorzej od 11 stki. Przynajmniej Ci co słuchali tak twierdzą i z testów. 11 bardzo słabo n atestach wypadała, a sam miałem ją podpiętą pod PM 10 i szału na mnie nie zrobiła, patrząc ile kosztuje.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby 10 wypadła gorzej od 11 stki. Przynajmniej Ci co słuchali tak twierdzą i z testów. 11 bardzo słabo n atestach wypadała, a sam miałem ją podpiętą pod PM 10 i szału na mnie nie zrobiła, patrząc ile kosztuje.

widzisz.samo porównanie 11 do 10 swiadczy o tym ze 11 to powazny sprzet.nigdzie sie nie spotkalem zeby ktos nazekal na 11.kiedys ktos porownywal 10 do ktoregos cd accupchas i byl tam jakis jeszcze jeden cd,nie pamietam nazwy ale kazdy w cenie ok 30tys zl.i nawet wtedy pan na2iazywal do tego jak slabo wypada 11s3 wobec cd ktore testowal.jednak tamte 3 odtwarzacze byly nie mal dwa razy drozsze.w okolucy ktorej mieszkam mamy sklepik ktory promuje CHORDA.BRYSTONA.MIUSICAL FIDELITY ECOSTERIC. itd.jednak kiedy przychodzi do odsluchow zawsze korzystaja z fidelity m6 lub sa11s3 pomimo ze maja chorda wartego 17k.wracajac do tego ze 11 zle wypadla u ciebie z pm10 to moge tylko dodac ze panowie z tego sklepu powiedzieli ze aby wycisnac z pm10 wszystko ,trzeba go podlaczyc pod glosniki warte ponad 10k.funtow.kiedy do nich zawitala seria 10 podpieli to pod kef blade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, opiszę brzmienie SA-10, jak tylko będę pewny, że ukształtowało się już całkowicie, inaczej mógłbym pokrzywdzić ten sprzęt. A przyznaję, że z każdą godziną jest coraz lepiej. Tylko na gorąco podzielę się jednym spostrzeżeniem: ocenianie brzmienia tego odtwarzacza gdy ma na liczniku mniej niż 300-400 godzin całkowicie mija się z celem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy PM8005 lub podobnych, mianowicie w instrukcji napisane jest,

że z trybu STAND-BY wzmacniacz można włączyć na dwa różne sposoby, klawiszem AMP POWER

na pilocie lub przekręcając gałkę selektora źródeł. Otóż drugi sposób u mnie nie zawsze zaskakuje.

Czy u Was też się tak czasami zdarza? Czy mam się czym martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy PM8005 lub podobnych, mianowicie w instrukcji napisane jest,

że z trybu STAND-BY wzmacniacz można włączyć na dwa różne sposoby, klawiszem AMP POWER

na pilocie lub przekręcając gałkę selektora źródeł. Otóż drugi sposób u mnie nie zawsze zaskakuje.

Czy u Was też się tak czasami zdarza? Czy mam się czym martwić?

 

Przekręcam gałe a on cyk i jeszcze raz cyk i nie odpalił. Tak mam. Też myślałem czy coś z tym robić. Z pilota 100% skuteczności. Może to cecha a nie wada :-)

Skoro problem powtarzalny to może w serwisie wiedzą co to? Pytałeś?

W PM7004 tego nie miałem, a często tak go odpalałem.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.