Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź ze świada nadeszła taka, że problem z "niezatrybianiem" przy kręceniu gałą można wyeliminować przez wyłączenie auto standbaja. Podobno trzeba przytrzymać source direct przez ponad 3 sek.

 

enkoder zenkoduj to u siebie i zaraportuj światu czy zadziałało ;-)

Ja u siebie już zrobiłem.

 

A serwis coś wie czy jak to serwis dowie się od nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w serwisie, nic o tym nie słyszeli. Zadzwoniłem do sklepu, też się zdziwili.

Jak im powiedziałem, że nie jestem odosobniony, odpowiedzieli że pierwszy raz słyszą

o takim przypadku. Nikt nie zgłaszał problemów.

@whir, sprawdzę to, o czym napisałeś i dam znać niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to chyba we wszystkich Marantazch jest tak zrobione że przy przekręceniu selektora powinien sie uruchimić ze stand by. We wszystkich tak miałem.

Za to Denon nie pomyslał o tym. Wyobraźmy sobie że wyłączamy pilotem, a między czasie pilot ulega uszkodzeniu. I do widzenia, nie uruchomisz wzmacniacza.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to chyba we wszystkich Marantazch jest tak zrobione że przy przekręceniu selektora powinien sie uruchimić ze stand by. We wszystkich tak miałem.

Za to Denon nie pomyslał o tym. Wyobraźmy sobie że wyłączamy pilotem, a między czasie pilot ulega uszkodzeniu. I do widzenia, nie uruchomisz wzmacniacza.

 

Czemu nie? Wylaczasz denona guzikiem manualnie, wlaczasz i dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam do sprzedania marantza sa15s2 kolor srebrny,

 

No to pięknie. Co kupiłeś? 11?

 

U mnie też działa :-)

Nie mów nic tym ćwokom w serwisie.

Wyślę im zapytanie. Ciekawe czy przyznają się, że już to ktoś zgłaszał.

 

Serwis napisał:

"Sprawdziliśmy inne egzemplarze PM8005 pod kątem opisywanego niżej problemu i wszystkie wykazywały taką cechę."(...)

 

Pytali czy ma znaczenie jak długo był wyłączony i z moich obserwacji wynika, że jak załączam go po czasie <30min to zatrybia od pierwszego, jeśli >30 min to nie zatrybi od pierwszego.

 

Obiecali mi informacje zwrotną co o tym problemie wie i twierdzi sam producent (Marantz). Ponoć wysłali do nich zapytanie. Zobaczymy chyba raczej już tylko z ciekawości bo wyłączyłem standbaja i tak już raczej zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to pięknie. Co kupiłeś? 11?

 

 

 

Serwis napisał:

"Sprawdziliśmy inne egzemplarze PM8005 pod kątem opisywanego niżej problemu i wszystkie wykazywały taką cechę."(...)

 

Pytali czy ma znaczenie jak długo był wyłączony i z moich obserwacji wynika, że jak załączam go po czasie <30min to zatrybia od pierwszego, jeśli >30 min to nie zatrybi od pierwszego.

 

Obiecali mi informacje zwrotną co o tym problemie wie i twierdzi sam producent (Marantz). Ponoć wysłali do nich zapytanie. Zobaczymy chyba raczej już tylko z ciekawości bo wyłączyłem standbaja i tak już raczej zostanie.

jeszcze nic .ale za miesiac w lokalnym sklepie beda spore wyprzedaże .a wiem ze maja tam używane sa11s3 wiec powoli sie przygoto2uje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim PM 8005 prawy kanał gra ciszej i bez dynamiki przy cichych odsłuchach. Czy to usterka?

Mam już jakiś czas ten wzmacniacz, ale niestety dopiero ostatnio usłyszałem różnicę między prawym (gra ciszej) i lewym kanałem; nie mogę wykluczyć, że tak było od początku zakupu ...

 

Kolumny oczywiście przepiąłem i ewidentnie zawsze gra ciszej prawy kanał wyjścia głośnikowego A, a także B.

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim PM 8005 prawy kanał gra ciszej i bez dynamiki przy cichych odsłuchach. Czy to usterka?

Mam już jakiś czas ten wzmacniacz, ale niestety dopiero ostatnio usłyszałem różnicę między prawym (gra ciszej) i lewym kanałem; nie mogę wykluczyć, że tak było od początku zakupu ...

 

Kolumny oczywiście przepiąłem i ewidentnie zawsze gra ciszej prawy kanał wyjścia głośnikowego A, a także B.

Witam,

u mnie to samo - sprawdziłem - to potencjometr.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim PM 8005 prawy kanał gra ciszej i bez dynamiki przy cichych odsłuchach. Czy to usterka?

Mam już jakiś czas ten wzmacniacz, ale niestety dopiero ostatnio usłyszałem różnicę między prawym (gra ciszej) i lewym kanałem; nie mogę wykluczyć, że tak było od początku zakupu ...

 

Kolumny oczywiście przepiąłem i ewidentnie zawsze gra ciszej prawy kanał wyjścia głośnikowego A, a także B.

Potencjometry tak mają na początku swojego zakresu. Spróbuj kilka razy pokręcić potencjometrem w lewo i w prawo na włączonym wzmacniaczu. U mnie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a źródło sprawdzałeś? (CD,tuner,DAC) - czy na każdym?

 

Tak na każdym, niezależnie od źródła.

 

 

Witam,

u mnie to samo - sprawdziłem - to potencjometr.

Pozdrawiam

Jacek

 

Ok, tak podejrzewałem.

 

A nowy PM 8006 ma zdaje się cyfrową sekcję regulacji głośności ... W związku z tym ten efekt nie powinien występować w PM 8006 - czy możecie to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to strasznie upierdliwe ale dobrze wysterowane kanały zaczynają się w integrach za 10-15 tys.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to strasznie upierdliwe ale dobrze wysterowane kanały zaczynają się w integrach za 10-15 tys.

Potwierdzam,miałem kilka modeli Marantza i dopiero PM-16 gra odrazu równo i dynamicznie na kanałach.Strasznie mnie to irytowało zwłaszcza wieczorami gdy słucha się cicho...

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Klasyczne potencjometry typu niebieski ALPS niestety tak maja. Zdarza sie nierownomiernosc glosnosci kanalow rzedu kilku dB. Ja niedawno wymienilem Alpsa na drabinke rezystorowa Khozmo i musze przyznac, zo to byl strzal w 10-tke. Nierownomiernosc rzedu 0,1dB czystsze brzmienie, poprawa sceny i lokalizacji zrodel pozornych. Nie powiedzialbym jeszcze kilka lat temu, ze potencjometry tyle muzyki moga zabrac.

 

P.S. Dolaczam do szanownego Klubu ze starutenkim Marantzem CD-56, ktory pozwala sie cieszyc damskimi wokalami w pokoju ;)

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nowy PM 8006 ma zdaje się cyfrową sekcję regulacji głośności ... W związku z tym ten efekt nie powinien występować w PM 8006 - czy możecie to potwierdzić?

 

Jak się bawiłem PM8006 to tego nie było. Ale jest inny rozkład "gdzie zaczyna się podgłaśnianie na skali potencjometru" Jest dalej, tzn dłużej jest ciszej.

W PM7004 efekt przyciszenia jednego kanału przy niskich głośnościach był nawet większy niż w PM8005, który mam teraz.

 

@whir, no ciekawe co napisze Marantz, też jestem ciekawy.

 

@enkoder - serwis odpoisał :"dziękuję za wiadomość. Producent prosi o podanie numeru seryjnego Pańskiego wzmacniacza – uprzejmie proszę o jego przesłanie."

 

Może podasz też Twój? Mogę im odpisać albo jak podasz e-mail to włączę Cie do komunikacji z serwisem to sam im podasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.