Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje Ronaldo! Daj znać jak wrażenia po odsłuchu!

na początek cche zapytqc czy korzystales z opcji takich jak NOIS SHAPER lub DC FILTER??.JUZ po paru godzinach widze ze 11 jest duzo bardziej dynamiczniejsza od 15.kolejny postemp jest w detalu,szczeze to nawet czasami jest za dużo 4oznego rodzaju szczoteczek czy grzechotek.martwie mjie jednak to ze 11 zajakala sie na dwuch delikatnie porysowanych plytach,gdzie 15 pozerala wszystko.pamietam jak kiedys kolega przyniusl do mnie cyrusa lirycka 2 i tam byl problem z tymi samymi plytami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy uzywales XLR???mam w systemie tellurium q black rca i zastanawaim sie nad zmiana na XLR.

U mnie na S2 po XLR -ach gra zdecydowanie głośniej jakieś 7-8 stopni na potencjometrze na porównywalnych cenowo XLR Fadela gra lepiej niż na RCA w podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie na S2 po XLR -ach gra zdecydowanie głośniej jakieś 7-8 stopni na potencjometrze na porównywalnych cenowo XLR Fadela gra lepiej niż na RCA w podobnej cenie

hej.kolega powiedzial mi to samo,ale czy sa jeszcze inne poprawy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie na S2 po XLR -ach gra zdecydowanie głośniej jakieś 7-8 stopni na potencjometrze na porównywalnych cenowo XLR Fadela gra lepiej niż na RCA w podobnej cenie

hej od kilku dni testuje gniazda XLR.zauważyłem poprawe dźwięku jednak XLR które pożyczyłem od znajomego ponoc sa warte 700£ A moje rca TELLURIUM Q BLACK zaledwie 300£.roznica w cenie jest widaczna sle poprawa dzwieku minimalna.kumpel zwrucil mi odrazu uwage ze na XLR nie ma zadnego podbicia glosu,i byl troszke tym zdziwiony.Pomyślałem że moje RCA sa tak dobre ze roznica jest znikoma wiec zamienilem TQB na tanie RCA chorda,jednsk nic ta zmiana nie wniosla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.po kilku tygodniowych rozmysleniach zd3cydowalem wkoncu jaki cd kupie.dzisiaj zostalem zasypany ofertami z eBay.mianowicie za sa14se zaoferowano mi 1300£,nastepny sklep zaoferowal mi sa ki pearl za 1500£.jednak do domu wrocilem z ex demo sa11s3.

 

Takze gratuluje.

 

Marzy mi sie PM 11s3 ,chociaz jak porownywalem z PM 14s1SE to duzej roznicy nie bylo.Na plus lepsza dynamika i troche wieksza szczegolowosc.Jak bralem 14-te roznica w cenie zbyt duza do tego co oferowala 11-tka. Teraz w rozliczeniu z 14-tka i z rozsadna doplata chetnie bym 11-tke przytulil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takze gratuluje.

 

Marzy mi sie PM 11s3 ,chociaz jak porownywalem z PM 14s1SE to duzej roznicy nie bylo.Na plus lepsza dynamika i troche wieksza szczegolowosc.Jak bralem 14-te roznica w cenie zbyt duza do tego co oferowala 11-tka. Teraz w rozliczeniu z 14-tka i z rozsadna doplata chetnie bym 11-tke przytulil.

jakis tydzien temu 11 byla na ebay uk za 1800£.14se tez mialem i po przeskoku na 11 mialem podobne odczucia.jednak kiedy zmienilem zrudlo z sa15s2 na sa11s3 ,pm11 wskoczył na inny poziom.kolega wczesniej pisal ze kiedy zamienial sa11s3 na sa10 jego pm11 narodzil sie od nowa.według mnie zestw musi miec odpowiedni balans(dobre zrudlo.kolumny i kable)zeby tak.naprawde mozna bylo porownywac 11 z 14 ale to tylko moje zdanie Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vladko

 

Masz instrukcję? Jak nie masz to tutaj jest po angielsku (znasz angielski?). Z tego co przeczytałem to: trzeba przytrzymać przycisk memo i jak będzie migał przez 5 s to wcisnąć preset i wybrać np 1 lub 2, i chyba wcisnąć drugi raz i przytrzymać 1,5s i wybrać drugi numer np 5 i powinno wtedy wybrać 15 albo 25. Nie mam tego tunera więc opisuję tylko to co przeczytałem w tej instrukcji. :)

 

Tutaj masz ten opis po angielsku + obrazek. :)

 

HOW TO PRESET A FREQUENCY IN THE MEMORY

 

https://www.manualslib.com/manual/516688/Marantz-St-17.html?page=9#manual

Edytowane przez Zenobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie. W związku z przeprowadzką zabraknie miejsca na mój sprzęt i rozważam opcję sprzedaży moich "Marantzów". Grzebałem trochę w necie i tu znalazłem prawdziwych miłośników tej marki. Moglibyście oszacować wartość sprzętu?

1. Amplituner SR8200

2. CD Recorder DR 6000

3. DVD Player DV 6200

Sprzęt w pełni sprawny, działający i nie budzący zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.chcialem zapytac czy to normalne ze dioda led w moim sa11s3 swieci duzo mocniej niz w pm11s3???.roznica jest taka ze z odleglosci okolo 2m przyciski na cd , w nocy sa widoczne.a na wzmacniaczu to nie widac ich nawet z odleglosci 1m.szkoda ze nie wiem jak dodac fotke.kolejne pytanie dotyczy przycisku on/off,mianowice w pm11 przycisk dziala ciezej niz w cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.chcialem zapytac czy to normalne ze dioda led w moim sa11s3 swieci duzo mocniej niz w pm11s3???.roznica jest taka ze z odleglosci okolo 2m przyciski na cd , w nocy sa widoczne.a na wzmacniaczu to nie widac ich nawet z odleglosci 1m.szkoda ze nie wiem jak dodac fotke.kolejne pytanie dotyczy przycisku on/off,mianowice w pm11 przycisk dziala ciezej niz w cd

 

Nie widziełem tego nigdy w wyższych modelach, ale w SA7003 i PM7004 i ST6003 świeciły mi diody standbaja z różna intensywnością. Więc specjalnie bym się tym nie przejmował. Co do twardości włącznika power to też to olej ;) Różnice mogą być. Może w CD poprzedni właściciel częściej go używał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie widziełem tego nigdy w wyższych modelach, ale w SA7003 i PM7004 i ST6003 świeciły mi diody standbaja z różna intensywnością. Więc specjalnie bym się tym nie przejmował. Co do twardości włącznika power to też to olej ;) Różnice mogą być. Może w CD poprzedni właściciel częściej go używał :)

mam zamiar zadzwonic do.marantza i zapytqc o diody bo wieczorem nie wygląda to fajne.sa11 stoi nad pm11 i roznica denerwuje mnie bardzo.w dodatku chce zapytac ich o gniazda xlr,bo z tego co wyczytalem z testu na necie to pm11 nie jest w pelni zbalansowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy któryś z szanownych użytkowników wie jak można w Marantz ND8006 zmienić login i hasło do TIDAL'a??? Stare konto jest już nie aktywne mam mowy logi i hasło ale nie mogę znaleźć w aplikacji HEOS możliwości zmiany danych konta :(. Robiłem przywracanie ustawień fabrycznych ale nadal urządzenie pamięta dane nieaktywnego konta. Nadmienię że dane w aplikacji TIDAL na laptope zmienia się bez problemu, jest ikonka "ustawienia", w HEOSie takiej ikony brak.... Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z szanownych użytkowników wie jak można w Marantz ND8006 zmienić login i hasło do TIDAL'a??? Stare konto jest już nie aktywne mam mowy logi i hasło ale nie mogę znaleźć w aplikacji HEOS możliwości zmiany danych konta :(. Robiłem przywracanie ustawień fabrycznych ale nadal urządzenie pamięta dane nieaktywnego konta. Nadmienię że dane w aplikacji TIDAL na laptope zmienia się bez problemu, jest ikonka "ustawienia", w HEOSie takiej ikony brak.... Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Ja to zmieniałem w ustawieniach HEOS w tel. kom. Też coś nie chciał ale znalazłem w końcu jak to zrobić. Teraz nie pamiętam. Popatrzę w domu.

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Przyjaciele!

Jakie inne urządzenia niż 2 kaseciaki można podłączyć do Marantza EQ-340?

Poza wzmacniaczem 1090 mam: tuner, magnetofon i gramofon.

Zastanawiam się też nad zakupem Magnetofonu szpulowego..

Pytam, ponieważ na tylnym panelu korektora znajdują się gniazda RCA jak na poniższym zdjęciu:brendovyi-graficheskii-ekvalaizer-marantz-eq340-japan-photo-97c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis tydzien temu 11 byla na ebay uk za 1800£.14se tez mialem i po przeskoku na 11 mialem podobne odczucia.jednak kiedy zmienilem zrudlo z sa15s2 na sa11s3 ,pm11 wskoczył na inny poziom.kolega wczesniej pisal ze kiedy zamienial sa11s3 na sa10 jego pm11 narodzil sie od nowa.według mnie zestw musi miec odpowiedni balans(dobre zrudlo.kolumny i kable)zeby tak.naprawde mozna bylo porownywac 11 z 14 ale to tylko moje zdanie

 

Nie tylko Twoje, moje też. Ten wzmacniacz zasługuje na wiele - każdy bardzo dobry odtwarzacz wynosi PM11s3 na szczyt jego możliwości. Warto pamiętać też o dobrym IC do podpięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie tylko Twoje, moje też. Ten wzmacniacz zasługuje na wiele - każdy bardzo dobry odtwarzacz wynosi PM11s3 na szczyt jego możliwości. Warto pamiętać też o dobrym IC do podpięcia.

co do dobrego IC to sam nie wiem.testowalem 2 xlr z moim starym rca i zadnej specjalnej roznicy nie odczulem a miałem podpietego chorda sarum t wartego 12tys zl.nastepny byl neotech wart jakies 4ty zl ktory tez na mnie wrazenia nie zrobił wiec ja gram na tanim rca chorda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie blizniaki

post-8854-0-62256600-1538766036_thumb.jpg

post-8854-0-70467700-1538766054_thumb.jpeg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do Panów pytanie, może od czapy, ale co tam.

Czy możecie polecić jakiegoś fachowca od tuningu CD6000.

Stoi biedak prawie nieużywany, trzeba dać mu nową młodość.

Pomożecie Panowie?

 

Można ba PRIV żeby wątku nie zaśmiecać.

 

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.