Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem jeszcze raz zapytać o to ciche "charczenie" przed nagraniem (jak mi się wydawało)

Zmieniałem źródła,wejścia,kable,kolumny,słuchawki i objaw zawsze jest ten sam,przed niektórymi utworami delikatnie charczy,gdy się pogłośni nic nie słychać tylko przy bardzo cichutkim słuchaniu - przystawiając ucho do kolumny.W słuchawkach to już mega wyraźnie słychać.

 

Dzisiaj zauważyłem,że nawet przy maksymalnym przekręceniu gałki mocy do "zera" nadal słychać to charczenie ale co ciekawe gdy zatrzyma się nagranie (pauza) to przestaje charczeć,występuje to tylko w trakcie trwania jakiegoś nagrania.

 

Tak jakby jakieś "odbicie","przebicie","rezonans","refleks" nie wiem jak to nazwać.

Spotkał się ktoś z takim objawem? co to może być? serwisować ? (to tygodniowy wzmacniacz)

Edytowane przez Roubaix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te zjawisko występuje w odtwarzaczu (NA6006)?

czy we wzmacniaczu?

 

edyta:

doczytałem na poprzedniej stronie - wzmacniacz

 

wymienić na inny egzemplarz lub oddać i szukać dalej czegoś innego

Edytowane przez niebond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

To mój pierwszy wpis,rozumiem że chwalimy się tutaj swoimi zabawkami więc i ja to zrobię :)

Jestem posiadaczem Marantza PM 75 jestem więcej jak zadowolony :)Choć rozważam możliwość tuningu...

Jak to gra w moim zestawie?Podaję linki na youtuba gdzie można sobie posłuchac jak ktoś ma ochote,

uwagi mile widziane może się czegoś poduczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 12/5/2018 at 8:19 PM, hey said:

Wyszła aktualizacja do aplikacji Hi-Fi Remote.

Wszystko działa pięknie, cudownie. NARESZCIE!! :)

Hip hip hura!!! 

Po paru latach prób odinstalowałem aplikacje Marantza a tu taka niespodzianka. Narazie testuje ale wygląda że wszystko działa jak należy.

Edytowane przez Starzec2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, rozglądam się za następcą Marantza PM7200, któy raczej zostanie w domu, ale przejdzie do innego pomieszczenia. Po prostu żal go sprzedawać, bo to dobry sprzęt. Jak na następce przystało musi być lepszy od poprzednika. Budżet jaki przewiduję to około 2000zł. Interesują mnie tylko używki. Starsze bez DAC. Z tego co się orientowałem, w tej cenie mogę mieć PM17, choć tu zastanawiam się czy jego moc nie będzie za mała do planowanych kolun BMN EXII. PM16 ma strasznie wygorowane ceny na OLX i Allegro, momimo że ostatnie sztuki sprzedawały się za ok2300zł, teraz wystawione są po okolo 3000, oczywiście bez sukcesu sprzedażowego. Ostatnio myślałem również o PM KI Lite, zastanawiam się jak wypada od w porównaniu do PM17?

Ktoś wspomoże swoim doświadczeniem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doskonałych doświadczeniach z mini "611" też czekam na PM 8007 lub PM 7007 . Oczywiście w klasie D . I jeszcze jakby wrócili do dizajnu z przed 2009 roku ( mniej więcej ).

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem że nie czytałem wątku klubowiczów Marantza a w sieci niestety nie znalazłem informacji jakie mnie interesują. Chodzi o odtwarzacz ND8006 a dokładnie o jego Dac , jaka jest jego jakość brzmienia względem innych znanych np Cambridge Audio Dac Magic Plus albo Audiolab M-Dac. Czy jest lepszy czy może porównywalny jak się sprawuje od strony użytkowania, awaryjności czy ogólnej problematyki wynikającej z jego pracy?

Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roubaix napisał:

DAC (ES9016) w ND8006 jest taki sam jak w NA6006 więc jeżeli DAC-ki grają to po co przepłacać?

 

Tak masz rację jeżeli chodzi o same Dacki, jednak zależy mi na także na napędzie cd stąd moje zainteresowanie ND8006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dunaj-83 napisał:

Tak masz rację jeżeli chodzi o same Dacki, jednak zależy mi na także na napędzie cd stąd moje zainteresowanie ND8006.

ND8006 to wyższa klasa urządzenia niż seria 6006. Nawet jak ma identyczną kość dac'a to już zasilanie i obwody wyjściowe są lepsze niż w serii 6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o DAC więc mówię,że jest identyczny jak w Na6006 jak dla mnie jest audiofilski i fantastyczny (https://www.infoaudio.pl/artykul/1542,marantz-na6006-audiofilski-odtwarzacz-sieciowy)

Inną rzeczą jest to,że seria 8000,która z założenia ma lepsze elementy  powinna i gra lepiej, mi wystarcza NA 6006 bo CD-ka nie planuję,do tego mam PM 7005 i jest to coś co na dzisiaj mi w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roubaix....tak wiem pisaleś że identyczny...a pytając o konkurencje nie chodziło mi o porównanie z NA6006 tylko o innych marek daci głownie o np Camridge dac magic plus lub Audiolab M-dac...co by nie bylo i tak już jestem zdecydowany i biore NA8006...bedzie zarazem to mój pierwszy w życiu sprzęt Marantza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 14:53, Roubaix napisał:

Czy szykują się jakieś  premiery,nowości w serii 7xxx,8xxx i warto poczekać na obniżkę tych z obecnej sprzedaży czy też nic nowego nie pojawi w ciągu najbliższego półrocza?

 

Sam jestem bardzo ciekawy co nowego zaprezentują, z tego co widzę nie można już kupić PM14S1 SE - wycofany prawie ze wszystkich sklepów on-line - niedostępny w magazynie. Nie mają w ofercie nic pośredniego między PM10 a PM8006 - nie licząc PM-KI Ruby, którego nie można nabyć osobno (o ile jest jeszcze dostępny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dunaj-83 napisał:

Roubaix....tak wiem pisaleś że identyczny...a pytając o konkurencje nie chodziło mi o porównanie z NA6006 tylko o innych marek daci głownie o np Camridge dac magic plus lub Audiolab M-dac...co by nie bylo i tak już jestem zdecydowany i biore NA8006...bedzie zarazem to mój pierwszy w życiu sprzęt Marantza 

Bardzo dobry zakup,póżniej upoluj PM 800x i masz sprzęt bardzo ,bardzo dobry,którego nie będziesz musiał się wstydzić i który sprawi Ci dużo przyjemności.Marantz to klasa sama w sobie!

Edytowane przez Roubaix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roubaix napisał:

Bardzo dobry zakup,póżniej upoluj PM 800x i masz sprzęt bardzo ,bardzo dobry,którego nie będziesz musiał się wstydzić i który sprawi Ci dużo przyjemności.Marantz to klasa sama w sobie!

Tak naprawdę byłem na odsłuchu PM 8006 bo mega mi sie widzi ...tym bardziej miał to być zestaw z ND8006 ale? No właśnie ale...odluchałem z:

- Focal Ariami 906 gdzie było oki chociaż jak dla mnie mało wysokich i bas za mały trzeba było podkręcic oby dwa potencjometry na godz 2 wtedy bylo oki 

-Tannoy Revolution XT6 tak przez wszystkich zachwalane do Marantzow....porażka ...średnica daje po uszach tak że nje wiem czy 2 utwory zmęczyłem i od razu odpadły z listy

-Pylon Diamond Monitor...dużo lepiej od poprzedników ...bas jak należy 

-Burchardt S300...zniszczył wszystkich bas jeszcze lepszy wysokie też oki i srednica nie męcząca 

 

Wszystko było by oki tyle że miałem wrażenie że Marantzowi trzeba odkręcic gałeczkę volume prawie do połowy żeby zaczął grać jak należy...tak jakby brakowało mu zapasu mocy....

 

Poza tym wiem że jak robi się odłuch w sali specjalnie przygotowanej do tego to wszystko może sie wydawać oki a w domu na zabraknie tego basu...a w zamian pukanie lekkie...boję sie zawiesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dunaj-83 napisał:

Poza tym wiem że jak robi się odłuch w sali specjalnie przygotowanej do tego to wszystko może sie wydawać oki a w domu na zabraknie tego basu...a w zamian pukanie lekkie...boję sie zawiesc

Gorzej jak tego basu będziesz miał za dużo...

 

Ja mam pm ki pearl lite'a plus diamondy 25, najczęściej słucham z potencjometrem w okolicach 9-tej. 12 to już jest łomot. Pomieszczenie ok 20m2. Jak masz większe pomieszczenie to trzeba szukać kolumn 8om o efektywności rzędu 90dB.

Trzeba znaleźć kolumny które podpasują pod pomieszczenie i wzmacniacz no i trafią w gust i będzie dobrze.

Za ilość basu w pierwszej kolejności odpowiadają kolumny i akustyka pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.