Jump to content
Nikonman

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA

Recommended Posts

1 godzinę temu, Roubaix napisał:

Bardzo dobry zakup,póżniej upoluj PM 800x i masz sprzęt bardzo ,bardzo dobry,którego nie będziesz musiał się wstydzić i który sprawi Ci dużo przyjemności.Marantz to klasa sama w sobie!

Tak naprawdę byłem na odsłuchu PM 8006 bo mega mi sie widzi ...tym bardziej miał to być zestaw z ND8006 ale? No właśnie ale...odluchałem z:

- Focal Ariami 906 gdzie było oki chociaż jak dla mnie mało wysokich i bas za mały trzeba było podkręcic oby dwa potencjometry na godz 2 wtedy bylo oki 

-Tannoy Revolution XT6 tak przez wszystkich zachwalane do Marantzow....porażka ...średnica daje po uszach tak że nje wiem czy 2 utwory zmęczyłem i od razu odpadły z listy

-Pylon Diamond Monitor...dużo lepiej od poprzedników ...bas jak należy 

-Burchardt S300...zniszczył wszystkich bas jeszcze lepszy wysokie też oki i srednica nie męcząca 

Wszystko było by oki tyle że miałem wrażenie że Marantzowi trzeba odkręcic gałeczkę volume prawie do połowy żeby zaczął grać jak należy...tak jakby brakowało mu zapasu mocy....

Poza tym wiem że jak robi się odłuch w sali specjalnie przygotowanej do tego to wszystko może sie wydawać oki a w domu na zabraknie tego basu...a w zamian pukanie lekkie...boję sie zawiesc

10 minut temu, dunaj-83 napisał:

Poza tym wiem że jak robi się odłuch w sali specjalnie przygotowanej do tego to wszystko może sie wydawać oki a w domu na zabraknie tego basu...a w zamian pukanie lekkie...boję sie zawiesc

Gorzej jak tego basu będziesz miał za dużo...

Ja mam pm ki pearl lite'a plus diamondy 25, najczęściej słucham z potencjometrem w okolicach 9-tej. 12 to już jest łomot. Pomieszczenie ok 20m2. Jak masz większe pomieszczenie to trzeba szukać kolumn 8om o efektywności rzędu 90dB.

Trzeba znaleźć kolumny które podpasują pod pomieszczenie i wzmacniacz no i trafią w gust i będzie dobrze.

Za ilość basu w pierwszej kolejności odpowiadają kolumny i akustyka pomieszczenia.

3 minuty temu, sls napisał:

Gorzej jak tego basu będziesz miał za dużo...

Jeśli za dużo to tak jak mówisz można odjac zawsze..

Pomieszczenie odsłuchowe to u mnie tylko 10m2  i wiem że to mało żeby sprzęt rozwinoł skrzydła no ale licze że jakoś to bedzie. 

7 minut temu, dunaj-83 napisał:

Nie zawsze można odjąć a przynajmniej nie potencjometrem który obcina/podbija w zasadzie tylko najniższy bas. Poza tym najlepiej słuchać w trybie direct.

Do 10 m2 to bym proponował poszukać kolumn pokroju Harbeth P3ESR w obudowie zamkniętej no chyba że potrzebujesz dużo basu ale wtedy w takim pomieszczeniu lepiej chyba pójść w subwoofer i nieduże kolumny.

A jeszcze lepiej kupić sobie dobre słuchawki.

Wcześniej mialem spore podłogówki i basu brak...ale były żle ustawione niestety...z tąd teraz pomysł na podstawkowe..może uda się wypożyczyć to bedzie się testować...słuchawki odpadaja nigdy nie byłem zwolennikiem takiego słuchania

Fajnie wyglada...i brzedni br też by mi pasował...kurcze kolumn to jest tyle że głowa mała a najgorsze w tym wszystkim to fakt że wszystkiego w jednym miejscu się nie kupi...trzeba etapami wszystko dobierać pytanie czy kolumny po wzmacniacz czy odwrotnie hehe

Wiadomo, że wzmacniacz i kolumny powinny być dobrane ale lepiej najpierw wybrać właściwą kolumnę zarówno z uwagi na sposób prezentacji dźwięku oraz wielkość pomieszczenia,  a potem znaleźć odpowiedni wzmacniacz, który ją napędzi. 

BAT VK300xSE, Pioneer N70A, Bluesound node 2i, Spendor a5. Na sprzedaż Black Dragon

Seria 14S1SE jest już wycofana. Czy myślicie, że w zamian wejdzie PM/SA12, które dostępne jest w Japonii? To jest odchudzona wersja KI RUBY.

Tak czy siak, myślę, że należy spodziewać się klasy D.

A to jeszcze da się bardziej odchudzić KI Ruby?  Bo we wzmaku jak i w cd po 17 tysi za sztukę jak nie ma XLr-ów to co oni tam jeszcze chcą odchudzić .. moc, która i tak nie jest duża w KI Ruby, zresztą to żadna nowość , bop w 14 jak i 15  było podobnie , jeśli chodzi o ten aspekt. 

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352

48 minut temu, lolek126 napisał:

A to jeszcze da się bardziej odchudzić KI Ruby?  Bo we wzmaku jak i w cd po 17 tysi za sztukę jak nie ma XLr-ów to co oni tam jeszcze chcą odchudzić .. moc, która i tak nie jest duża w KI Ruby, zresztą to żadna nowość , bop w 14 jak i 15  było podobnie , jeśli chodzi o ten aspekt. 

Tak da się odchudzić, PM 12 nie będzie miał czerwonego kamyka na przodzie i pewnie pokrycia blachy miedzią o ile Ruby je ma.

Zapomniałem o kamyku... faktycznie.. pokrycie blachy miedzią powinien mieć, ale też może być oszczędność jeśli chodzi o materiały w KI RUBY, szkoda tylko, że tak z ceną nie poszli w tym kierunku co oszczędności.. 

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352

W dniu Sunday, March 03, 2019 o 11:48, dunaj-83 napisał:

Pomieszczenie odsłuchowe to u mnie tylko 10m2  i wiem że to mało żeby sprzęt rozwinoł skrzydła no ale licze że jakoś to bedzie. 

Do 10m2 , taki sprzęt ? Do słuchania mp3 ? :)  

Może Marantz  611 wystarczy  ? 

6 godzin temu, max720 napisał:

Do 10m2 , taki sprzęt ? Do słuchania mp3 ? :)  

A co w tym złego?...to że mam mały pokój, nie znaczy że musze mieć gorszy sprzęt bo lepszego szkoda...kryterium jakieś jest od metrażu czy jak...co za bzdura...i kto powiedział że bede słuchał MP3...? a żeby było smieszniej to powiem Ci że chociaż PM8006 mi się mega podoba to jednak niestety nie sprawdził się i w zamian bedzie hybryda

Twoja kasa , rób jak uważasz.  Powodzenia 

Mam nadzieję iż zostanę ciepło przyjęty ze skromnym SA-15 S2 (używany)

W dniu 6.03.2019 o 16:46, max720 napisał:

Do 10m2 , taki sprzęt ? Do słuchania mp3 ? 🙂  

ja w 12mkw mam AMPLI  sr7010 .maraNTZA MA700 ,KLON NAIMA ,lampe na frontach i dwa sobwoofery na 10cio calowych głosnikach ..w kinie Jest super moge powiedziec ! ampli robi za procesor set 5,2.

2 hours ago, Pszczyna said:

Mam nadzieję iż zostanę ciepło przyjęty ze skromnym SA-15 S2 (używany)

No no to mój  pierwszy cd.fajny sprzęt  witamy w klubie

Szanowni, nie wiem czy to dobry wątek, ale może ktoś z Was mi pomoże - mam taki oto problem z Marantz sr 7013. 
Kupiłem, podłączyłem, wszystko fajnie działa. Problem pojawia się jednak za każdym razem gdy chce włączyć sprzęt - szuka jakiejś sieci (nie wiem, może WiFi?) przez około pół minuty, zanim zdążę włączyć jakąkolwiek muzykę. Czy możliwe jest takie ustawienie sprzętu, żeby za każdym razem nie szukał sieci? 

Witam szanowne grono. Pomyślałem że tutaj zadam moje nietypowe pytanie, bo gdzie jak nie tutaj uzyskam odpowiedź :)

Do PM6006 dostałem pilot RC003PMCD. Teraz w oko mi wpadł CD6003 po taniości, bez pilota. Czy mój pilot się z nim dogada? W instrukcji napisali że ten pilot działa z odtwarzaczami cd oraz sieciowymi, ale czy mieli na myśli całą serię 6003+, jakieś wybrane modele, czy tylko CD6006 to mogę tylko zgadywać.

Nie wiem czemu marantz zrobił taki bałagan z pilotami i nie udostępnił jakiejś tabelki co z czym działa. Jedyne info w sieci jakie znalazłem to zamienniki pilotów i obsługiwane przez nie modele, i niby się tymi modelami zazębiają ale wiadomo papier przyjmie wszystko.

Nie wiem czy Ci ta informacja pomoże  Ale uzywam zamiennie pilotow od PM8005 i CD5005.

KEF • Marantz • Bluesound • Supra Cables

Witam,czy jest ktoś w klubie kto gra na spendorach??? 

Witam szanowne grono. Pomyślałem że tutaj zadam moje nietypowe pytanie, bo gdzie jak nie tutaj uzyskam odpowiedź :)
Do PM6006 dostałem pilot RC003PMCD. Teraz w oko mi wpadł CD6003 po taniości, bez pilota. Czy mój pilot się z nim dogada? W instrukcji napisali że ten pilot działa z odtwarzaczami cd oraz sieciowymi, ale czy mieli na myśli całą serię 6003+, jakieś wybrane modele, czy tylko CD6006 to mogę tylko zgadywać.
Nie wiem czemu marantz zrobił taki bałagan z pilotami i nie udostępnił jakiejś tabelki co z czym działa. Jedyne info w sieci jakie znalazłem to zamienniki pilotów i obsługiwane przez nie modele, i niby się tymi modelami zazębiają ale wiadomo papier przyjmie wszystko.
Powinno działać bez problemu.
U mnie działa cd505 i pm7004.

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

W dniu 11.03.2019 o 19:40, darulok napisał:

ja w 12mkw mam AMPLI  sr7010 .maraNTZA MA700 ,KLON NAIMA ,lampe na frontach i dwa sobwoofery na 10cio calowych głosnikach ..w kinie Jest super moge powiedziec ! ampli robi za procesor set 5,2.

i to mi się podoba....można ? pewnie że można....pokoik wypchany elektroniką do celów własnych (rozrywkowych)...ja to nazywam centrum dowodzenia hehe

U mnie pilot od CD 6003 sterował głośnością PM 7000. 

Roon > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

Czyli w najgorszym przypadku powinny działać podstawowe funkcje.

Będą działać nawet starsze modele. Denon przykładowo nie zmieniał swoich kodów od 25lat. 20-letnie piloty działają z nowymi CD Playerami.

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

23 godziny temu, salceson napisał:

Witam szanowne grono. Pomyślałem że tutaj zadam moje nietypowe pytanie, bo gdzie jak nie tutaj uzyskam odpowiedź 🙂

Dogada się. Ja mieszami pilotami pomiedzy różnymi modelami.

23 godziny temu, dunaj-83 napisał:

i to mi się podoba....można ? pewnie że można....pokoik wypchany elektroniką do celów własnych (rozrywkowych)...ja to nazywam centrum dowodzenia hehe

Możesz wsadzić wszystko , co tylko chcesz.  Od rogu , do rogu i na wysokość pokoju. 

Czy będzie optymalnie wykorzystane z naciskiem na akustykę i moc , to drugi temat.