Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy
A tą drabinkę to można wszędzie założyć?

Wszędzie pewnie nie. Ona jest duża i zajmuje miejsce. Pasuja jako alternatywa klasycznych potencjometrów typu ALPS niebieski/czarny. Poza tym nie mam pojęcia czy nadaje się do układów z elektroniczną regulacją siły głosu ze sterowaniem z pilota. Jeśli chcesz, to skrobnij na PW do zycie_to_gra. Kuba powinien więcej na ten temat wiedzieć.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, holenderskie przecieki mówią, że na zbliżających się targach High End w Monachium Marantz przedstawi nowy produkt. Będzie to wzmacniacz PM KI Rubin. Nie wiem czy będzie mu towarzyszył dedykowany odtwarzacz, ale przypuszczam, że tak. W każdym razie, to pierwszy produkt z sygnaturą KI od 2010 roku. Cóż, na 30 lecie swojej współpracy z Marantzem Ken zaprezentował model perłowy, więc dekadę później może się pojawić rubinowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ronaldo, a ja właśnie niedawno sprzedałem mój odtwarzacz SA 11s3 i to po bardzo dobrej cenie:)

 

W tej chwili wygrzewa się u mnie dopiero co zakupiony flagowy SA-10. Na razie nie miałem nawet czasu go posłuchać. W najbliższy weekend chyba znajdę okazję.

hej dowiemy sie co nieco o sa 10??juz sie chyba wygrzala wystarczajaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ronaldo. Tak, mogę się już podzielić spostrzeżeniami.

Będę porównywał dźwięk SA-10 do wcześniej posiadanego SA-11S3.

Co się zmieniło? Ogólna ilość informacji w przekazie jest zdecydowanie większa, są słyszalne pewne niuanse, wcześniej prawie nie do wychwycenia. Co ciekawe, pomimo większej rozdzielczości, źle nagrane płyty brzmią lepiej niż na SA-11S3. Chociaż błędem byłoby stwierdzenie, że "Dziesiątka" jest szczególnie pobłażliwa dla gorszych realizacji, wciąż słyszalna jest przepaść między różnej jakości nagraniami, ale tak chyba właśnie powinno być. Wszystkie dźwięki wydają się o wiele bardziej trójwymiarowe, stanowią bryły, podczas gdy przekaz SA-1S3 wydawał się bardziej płaski. Ogólna temperatura przekazu jest natomiast bardzo podobna, tzn. odtwarzacz brzmi neutralnie, może tylko z lekką tendencją do ocieplenia. Natomiast barwa wydaje się szlachetniejsza, bardziej nasycona. Słyszalna jest też większa muzykalność, a także dynamika. Bas schodzi niżej i jest świetnie kontrolowany, dla mnie taki "w sam raz", tzn. nie jest ani przesadnie krótki i konturowy, ani "misiowaty". Pomiędzy wszystkimi instrumentami jest więcej oddechu, przestrzeni. Te wszystkie niuanse wychwyciłem podczas odsłuchu przez planarne słuchawki OPPO PM-1. Z racji remontu nie mam obecnie możliwości odsłuchu kolumnowego, ale przypuszczam, że charakter różnic będzie zbliżony, a w przypadku wielkości sceny różnice mogą być nawet jeszcze większe na korzyść SA-10. Wszystkich odsłuchów dokonywałem w połączeniu ze wzmacniaczem PM-11S3 i tu nasuwa się pewna refleksja. Tak jak napisał mi kiedyś użytkownik Darth Vader w połaczeniu z tym nowym odtwarzaczem wzmacniacz 11S3 wspina się na wyżyny swoich możliwości i dopiero wtedy można docenić, jak znakomita to integra. Wydaje się, że deydykowany mu odtwarzacz SA-11S3 w jakiś sposób go ograniczał.

Na koniec po raz kolejny przypominam o ważnym zastrzeżeniu: odtwarzacz SA-10 przez pierwsze 200-300 godzin brzmi fatalnie: przede wszystkim twardo, sucho i bez wypełnienia w średnicy. Optymalnie zagrał dopiero po ponad miesiącu wygrzewania, choć nie wykluczam, że dźwięk będzie się jeszcze delikatnie zmieniał. To by było na tyle pierwszych refleksji i spostrzeżeń. Nigdy nie potrafiłem dokonywać jakichś kwiecistych opisów brzmienia, więc zdaję sobie sprawę, że moja wypowiedź nie wszystkich zadowoli. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie nie tylko ty masz problem z opisywaniem dzwieku.Ja od 3 tyg rozgladam sie za cd.swoja 5letnia 15s2 sprEdalem za 850f.i jak do tej pory nie pojawilo sie nic ciekawego ani na eBay ani w sklepach.uzywanych 11s3 nie.ma wogule na sprzedaż.czsami pokazuja sie s1 ale ze wzgledu na ich wiek wolałbym zainwestować w cos młodszego.innym rozwiazaniem jest kupno nowej 14s1se. Znajomi natomiast twierdza ze w tych czasach inwesyowac w cd to szkoda kasy i namawiaja na muzyke z neta itd.napewno na nowe sa10 mnie niestac wiec bede musial wybrac pomiedzy 14 a 11(jezeli jakas sie pojawi na sprzedaż)w uk sa10 jest lepiej ceniony niz pm10.dobrze wiedziec ze pm11 potrafi dotrzymac kroku 2razy drozszemu cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, seria 11S3 stosunkowo rzadko pojawia się na rynku wtórnym, ale nic w tym dziwnego, to po prostu świetny sprzęt i mało kto się go pozbywa. Niestety nigdy nie słyszałem cd 14S1se, więc trudno mi się na jego temat wypowiadać. Wysoce prawdopodobne jest natomiast, że brzmi jednak trochę gorzej niż cd 11S3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, seria 11S3 stosunkowo rzadko pojawia się na rynku wtórnym, ale nic w tym dziwnego, to po prostu świetny sprzęt i mało kto się go pozbywa. Niestety nigdy nie słyszałem cd 14S1se, więc trudno mi się na jego temat wypowiadać. Wysoce prawdopodobne jest natomiast, że brzmi jednak trochę gorzej niż cd 11S3.

a co myslisz o sa7????czasami mozna cos wyrwac w okolicy 2300£
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa7 pięknie wygląda i jest zbudowany jak czołg, to jedyne co mogę na pewno powiedzieć:) Przypuszczam, że może brzmieć lepiej niż SA-11s3, w końcu był swego czasu odtwarzaczem referencyjnym...

Tyle, że to sprzęt też chyba już dość wiekowy, bardzo ważne byłoby znać jego "przebieg" i dokładny stan techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa7 pięknie wygląda i jest zbudowany jak czołg, to jedyne co mogę na pewno powiedzieć:) Przypuszczam, że może brzmieć lepiej niż SA-11s3, w końcu był swego czasu odtwarzaczem referencyjnym...

Tyle, że to sprzęt też chyba już dość wiekowy, bardzo ważne byłoby znać jego "przebieg" i dokładny stan techniczny.

znalazlem właśnie orginalnego SA KI PEARL z roczna gwarancja.wiem ze to limitowane seria ale nic po zatym nie moge wyczytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pelny wysyl Marasi ki pearl. Wzmacniacz ki pearl to podobno polka pomiedzy pm 7004 a 8004. Wiec CD pewnie podobny zakres.

 

Sprzet ki pearl jest sztucznie napompowany przez rynek i jego ceny sa chyba z kosmosu.

 

Chyba tu ktos pisal plotki ze na jakichs najblizszych targach ma byc premiera nowej serii Pearl pod nazwa Rubin. Wiec pearli bedzie ckraz wiecej sie pojawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pelny wysyl Marasi ki pearl. Wzmacniacz ki pearl to podobno polka pomiedzy pm 7004 a 8004. Wiec CD pewnie podobny zakres.

 

Sprzet ki pearl jest sztucznie napompowany przez rynek i jego ceny sa chyba z kosmosu.

 

Chyba tu ktos pisal plotki ze na jakichs najblizszych targach ma byc premiera nowej serii Pearl pod nazwa Rubin. Wiec pearli bedzie ckraz wiecej sie pojawiac.

seria rubin ma zastapic pm 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem styczności z Ki Pearl, ale też słyszałem tego typy zdania.

Ciekaw jestem różnicy pomiędzy Ki Pearl, a posiadanym PM8005.

hmm pearl lite jest podobny do 8005 czy 7004 ale nigdy bym nie pomyslal ze prawdziwy PEARL(NIE LITE)warty 2500funta jakies 8 lat temu jest z tej samej pulki co 7004 czy 8005.z tego co wyczytalem to baxuje on na modelu 15s2 a to juz jest mega przeskok wobec 7004 i 8005.jednak pearl ma niekture podzespoly z sa7.w tescie pearl jest porownywany bezposrednia z sa11s2.nawet wygladem nie przypomina żadnego z budrzetowych marantzow w dodatku napakowany.jest.miedzia jak wszystkie zabawki z seri reference.

 

Dołączam do klubu: mam Marantz Sa11S2. Na tle innych odtwarzaczy z tego poziomu cenowego rewelacja !!!

Czy macie jakieś wrażenia z porównania go z SA10 ?

opowiadaj o tej s2.jest jedna.na eBay ale cena z kosmosu 1800f porownywales moze s2 z innym cd marantza????

 

Wydaje mi się panowie ze wy mylicie sa ki pearl z pearl lite. To wlasnie pm8005 zastąpił jakies 3lata temu.perla lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasqual, przeczytaj moje porównanie SA-11S3 z SA-10. Przypuszczam, że podobny charakter różnic występuje w stosunku do 11S2. Nie sądzę, by te dwie genracje "jedenastek" mocno różniły się od siebie.

 

Ronaldo9 , powiem tak. System Ki Pearl był kiedyś moim niespełnionym marzeniem. Nie dysponowałem wtedy niestety odpowiednią ilością gotówki, dlatego nabyłem zestaw Pearl Lite (swoją drogą, znakomity).

W Twoim przypadku bardzo poważnie zastanowiłbym się nad odtwarzaczem SA-KI Pearl, ale jedynie jeśli możesz uzyskać pewność, że jest w bdb. stanie.

 

Co do nadchodzącego Ki Rubin, Marantz nabrał wody w usta i nie odpowiedział jednoznacznie na moje pytanie, czy zostanie zaprezentowany już w Monachium... Nie zaprzeczył jednak. że taki model jubileuszowy powstaje (lub już istnieje), a to chyba o czymś świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasqual, przeczytaj moje porównanie SA-11S3 z SA-10. Przypuszczam, że podobny charakter różnic występuje w stosunku do 11S2. Nie sądzę, by te dwie genracje "jedenastek" mocno różniły się od siebie.

 

Ronaldo9 , powiem tak. System Ki Pearl był kiedyś moim niespełnionym marzeniem. Nie dysponowałem wtedy niestety odpowiednią ilością gotówki, dlatego nabyłem zestaw Pearl Lite (swoją drogą, znakomity).

W Twoim przypadku bardzo poważnie zastanowiłbym się nad odtwarzaczem SA-KI Pearl, ale jedynie jeśli możesz uzyskać pewność, że jest w bdb. stanie.

 

Co do nadchodzącego Ki Rubin, Marantz nabrał wody w usta i nie odpowiedział jednoznacznie na moje pytanie, czy zostanie zaprezentowany już w Monachium... Nie zaprzeczył jednak. że taki model jubileuszowy powstaje (lub już istnieje), a to chyba o czymś świadczy...

sprzedawca zapewnia ze pearl jest w idealnym stanie.Podkreślił również ze jest na niego rok gwarancji.zaproponowali mi 1400f.boli mnie troszke to ze w tej samej cenie mozna kupuc nowe 14se.zdaje sobie sprawe z tego ze pearl to popszeczka wyżej od 14,jednak PEARL ma conajmniej 8lat na karku.powied co ty bys zrobil na moim miejscu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo9, moje podejście może być niemiarodajne, gdyż ja po prostu nigdy nie kupiłem używanego sprzętu. Mam jakąś awersję w tym względzie. Natomiast jeśli Tobie używany sprzęt nie przeszkadza, to jednak brałbym chyba tego Pearla. Gdzieś w necie kiedyś wyczytałem, że to niezwykle przyjemnie brzmiący odtwarzacz. Tym bardziej jeśl jest na niego rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasqual, przeczytaj moje porównanie SA-11S3 z SA-10. Przypuszczam, że podobny charakter różnic występuje w stosunku do 11S2. Nie sądzę, by te dwie genracje "jedenastek" mocno różniły się od siebie.

 

 

Dzięki, ale Sa 11 S2 ma dedykowany napęd SACDM 1, a w S3 siedzi zdaje się DVD - przypuszczam więc, że dzwięk się różni. Moim zdaniem, Sa11 S2 jest tylko szczebelek niżej, a przy SACD na tym samym poziomie (choć grają inaczej) co AMR 77.1, który uważam za odtwarzacz referencyjny. Z tego, co piszecie kolejną referencją może być SA 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.