Jump to content

Open Club  ·  88 members

Marantz Klub
Nikonman

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA

Recommended Posts

W dniu 15.03.2019 o 15:30, salceson napisał:

Nie wiem czemu marantz zrobił taki bałagan z pilotami i nie udostępnił jakiejś tabelki co z czym działa.

Jaki bałagan znowu 😁

🤔 Kodów niewiele, to co ma nie obsłużyć.

Pilotem od wzmacniacza Creek Destiny 2 sterowaniem CD52 MKII SE. Większość potrzebnych funkcji obsługiwał.

Nie ma strachu. Brać.

15 godzin temu, hudykot napisał:

Nie ma strachu. Brać.

Nie udało się, facet w ostatniej chwili chyba komuś innemu sprzedał. Zbyt długo się zastanawiałem, 450zł to jak pół darmo było :)

Drodzy koledzy ! 

Marantz SA-14S1 SE 

Jak z wymianą lasera ? Konstrukcja dostępna ? 

Jak przetwornik w tym urządzeniu ? Daje radę ? 

4 hours ago, chcheckitout said:

Drodzy koledzy ! 

Marantz SA-14S1 SE 

Jak z wymianą lasera ? Konstrukcja dostępna ? 

Jak przetwornik w tym urządzeniu ? Daje radę ? 

Już Ci się zepsuł  że pytasz o laser???

Kości 2 x CS4397

Laser to nie wiem. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

5 hours ago, chcheckitout said:

Jeszcze nie, ale kto wie ? 

Wątpię  żeby tak solidny sprzęt zawalił. 5 lat uzytkowalem 15s2 ,I żadnych problemów. Kiedyś zawstdzil kolegi Chrisa liryca czytając płyty z który mi liryc miał problem.od roku mam paru letniego sa11s3 I jak narazie żadnych wad.kolejnym plusem że strony marantz  w porównaniu  do np.roksana,M fidelity to ,to że  nie traci tak szybko na wartości  .kilku letnie klocki trzymają  ceny na rynku

Edited by Ronaldo9

W dniu 15.03.2019 o 16:17, Ronaldo9 napisał:

Witam,czy jest ktoś w klubie kto gra na spendorach??? 

Hej,
ja posiadam Spendor A4, obecnie Marantz PM 8005, który ... wymieniam już od 6 miesięcy 😉 początkowo na serię 14, ale ostatnio dowiedziałem się, że już nie jest w sprzedaży, więc czekam teraz na PM12 😉

A czy można się dopisać do klubu zCD 6006? Wiem że to budżet ale mi wystarcza 😋

Zorge

Edited by zorge
  • Like 1

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

dzień dobry,

czy jakiś forumowicz posiada wiedzę jak się programuje stacje +10 w tunerze Marantz ST-72L , szukałem na internecie instrukcji użytkowania ale znalazłem tylko płatne opcje.

i drugie pytanie , czy "regulacja" w/g instrukcji serwisowej (mam taką) poprawi cokolwiek ? w sumie to działa bez zastrzeżeń ale swój wiek ma 😉 

On 3/21/2019 at 9:08 PM, sojer2005 said:

Witam mam.na sprzedaż  pm11s3,kolor czarny.zainteresowanych proszę o kontakt na prive

Cześć, ciągle się zastanawiam na co zmienić mojego PM7200? Czy może tylko poddać go modowi? 

Jeśli mielibyście zmieniać, co byście wybrali?

-PM17 za około 1300-1400zl

- PM16 za 2200-2300zl

- PM KI lite za okolo 2300zl

- dołozyc do odświerzenia PM7200 500-700zl

Macie doświadczenia z ww wzmacniaczami? gdzie jest najlepszy stosunek jakosc/cena, a gdzie jest najlepsza jakość? Pomóżcie bo od dluzszego czasu kręcę się w kółko i potrzebuje opinii z zewnatrz, żeby chociaż zawiezic krąg poszukiwań

6 minut temu, LOBO_M napisał:

-PM17 za około 1300-1400zl

- PM16 za 2200-2300zl

- PM KI lite za okolo 2300zl

- dołozyc do odświerzenia PM7200 500-700zl

Macie doświadczenia z ww wzmacniaczami? gdzie jest najlepszy stosunek jakosc/cena, a gdzie jest najlepsza jakość? Pomóżcie bo od dluzszego czasu kręcę się w kółko i potrzebuje opinii z zewnatrz, żeby chociaż zawiezic krąg poszukiwań

PM 16 zdecydowanie ale i tak musisz dolozyc na odswierzenie, dokolwiek nie kupisz bedzie wymagalo serwisu, chyba ze trafisz na egzemplarz po serwisie

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

Dzięki, za szybką odpowiedź. A mógłbyś w 2 zdaniach napisać dlaczego, czym on się wyrównia na tle pozostalych, albo w czym pozostale są słabe?

Ogólnie jestem sceptykiem grzebania, ale z drugiej strony mam świadomość utraty parametrow szczegolnie kondensatorow z biegiem czasu. Ciekawy jestem czy "serwis" to tylko wymiana na te same elelemnty, czy może ulepszenie stanu fabrycznego? 

1 minutę temu, LOBO_M napisał:

Ogólnie jestem sceptykiem grzebania, ale z drugiej strony mam świadomość utraty parametrow szczegolnie kondensatorow z biegiem czasu. Ciekawy jestem czy "serwis" to tylko wymiana na te same elelemnty, czy może ulepszenie stanu fabrycznego? 

Serwis to przede wszystkim sprawdzenie stanu sprzetu, wymiana elementow tylko tych ktore tego wymagaja a nie wszystkich, chociaz o to mozesz byc spokojny 98% sprzet 20-30 letniego ma kondensatory w stanie idealnym, to co najbardziej degraduje dzwiek to zanieczyszczone potencjometry, przekazniki, przelaczniki.

3 minuty temu, LOBO_M napisał:

Dzięki, za szybką odpowiedź. A mógłbyś w 2 zdaniach napisać dlaczego, czym on się wyrównia na tle pozostalych, albo w czym pozostale są słabe?

Krotko mowiac jesli lubisz brzmienie Marantza to PM-16 to klase albo dwie wyzej, jest bardziej szczegolowa i otwarta, wyzej jest PM-14 a najwyzej PM-15, stare dobre wzmacniacze, zadne tam nowsze 11s1 itp

5 minut temu, LOBO_M napisał:

Co prawda nie Marantz ale to jest to o czym pisze, serwis to przede wszystkim wyczyszczenie potencjometrow, przelacznikow, przekaznikow, jak masz chwile to zerknij

7 minut temu, LOBO_M napisał:

A mógłbym prosić jeszcze o te "dwa zdania";-)

To jest klub Marantz, ale musze zapytać. Jak PM-16 wygląda na tle Denona 2000R?

Tak jak napisalem, PM-16 jest bardziej szczegolowa i rozdzielcza nie ma takiej typowej kluski charakterystycznej dla 4 cyfrowych modeli ale łączy jednoczesnie ich najlepsze cechy i barwe, jest duzo wydajniejszy i lepiej wykonany, Denon to nie ta liga, jedyny denon ktory gra w miare dobzre to stare PMA-970 

• Thanks 1

dzięki!

chciałem napisac do Ciebie prv, ale widzę że nie masz takiej opcji.

zastanawiam się ile warto wydac na PM16?

Nie zauważyłem twojego długiego posta wyżej.

Kanał YT właśnie oceniam... tym bardziej szkoda że nie ma opcji wysłania wiadomości do Ciebie

2500zl? PMA-2000R to przede wszystkim ogromny bas. Jest go sporo więcej. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

2500zl? PMA-2000R to przede wszystkim ogromny bas. Jest go sporo więcej. 

PM17 też jest spoko jeśli nie potrzebujesz dużej mocy lub masz łatwe kolumny czy mniejszy pokój. Musisz uważać przy zakupie bo te ceny to dość niskie podałeś dla obu modeli. Ja też kupiłem tanio i się naciąłem. Byłem zmuszony sam zająć się serwisem. Ale są filmiki kol. Bumpalump i znalazł się jeszcze jeden kolega, który merytorycznie pomógł. 

9 godzin temu, LOBO_M napisał:

Nie zauważyłem twojego długiego posta wyżej.

Kanał YT właśnie oceniam... tym bardziej szkoda że nie ma opcji wysłania wiadomości do Ciebie

Pewnie znowu skrzynka zapelniona, podje wiec maila [email protected] 

A co do ceny pm 16, srednia cena od 2000 do 2500zl, mniej wiecej w takich cenach chodzi, i jak najbardziej warto tyle dac

11 godzin temu, LOBO_M napisał:

PM16 za 2200-2300zl

Niestety w Polsce za tyle raczej nie kupisz. Chodzą nawet po 3 tysiące. Normalna cena za ten model w Japonii to np 2000 zł. 

10 godzin temu, LOBO_M napisał:

Po 30 latach kondensatory mogą ciągle być w niezłym stanie . Zależy jak sprzęt był używany. Ja je jestem zwolennikiem ulepszania. Raczej stawialbym na wymianę np kondensatorów na nowe o tych samych parametrach

(CD ) Cec tl 5100 z , primare i21 ( pre) , Pioneer m90a, monitor audio gx 50

3 lata temu kupiłem PM16 za 2300 i za tyle samo sprzedałem. 

Edited by rafal735r

Basu mam wystarczająco juz teraz, bardziej chodzi mi o szeroko rozumianą poprawę jakosci dzwięku. 

Salon mam duzy, kolumny BMN EX2, niby grają ze wszystkim, ale mocy nigdy za wiele. PM-17 tez myslalem, zastanawiam się tylko czy roznica miedzy 16 i 17 wynika tylko z mocy czy jednak jakosc w 16 jest lepsza.

co do ceny, to jak Rafał napisał 2300 to jest uczciwa cena i oficjalnie jedo wzmacniacz to jest ostatnia sprzedana sztuka na allegro.

wystawiają za prawie 3 ale realnie warto dac ze 2300 jesli w dobrym stanie. Za 2 k obawiam się ze nikt nie sprzeda, dzis starszy sprzęt zdrozal (500 plus ? ).

Dlaczego kol.Bumpalump tak dyskredytuje Denony, po prosty taki 2000R byl tańszy od pm16 więc ma prawo byc gorszy, ale taki pma-s10 byl droższy, mam i chwalę, ale chętnie oddalbym do konserwacji zwlaszcza sekektor źródeł:)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.