Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza cd Marantz cd 6006. Będzie to grało razem z Nadem C-350. co Panowie i Panie (jeśli jakieś są) o tym sądzicie? Generalnie jest dużo różnych opinii i nie wiem co kupić. Jedynymi założeniami są nie przekroczenie budżetu 1 500 zł i nowy odtwarzacz. Dodam jeszcze, że nie interesuje mnie odtwarzanie plików z sieci tylko i wyłącznie CD.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od roku (zakupiłem jak obniżono cenę na te 1499)

wyszło że jakby do kompletu do kupionego wcześniej PM6006

jak gra?

dla mnie ok

-po analogu jakby cieplej niż cyfrowo (ten sam przetwornik w CD6006 i w PM6006)

-spora zaleta wzmacniacz słuchawkowy z regulacją ( dziurka w PM6006 dużo słabszej jakości )

-cd text

-usb cieniutko (flac w ogóle nie widzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza cd Marantz cd 6006. Będzie to grało razem z Nadem C-350. co Panowie i Panie (jeśli jakieś są) o tym sądzicie? Generalnie jest dużo różnych opinii i nie wiem co kupić. Jedynymi założeniami są nie przekroczenie budżetu 1 500 zł i nowy odtwarzacz. Dodam jeszcze, że nie interesuje mnie odtwarzanie plików z sieci tylko i wyłącznie CD.

Z góry dziękuję za pomoc.

hej.Nie bede ci nic wciskal na sile bo kazdy wie ze odsluch jest najwazniejszy,jednak zaznacze ze seria 6 przynajmniej w uk jest bardzo ceniona,modele 6004,6005,6006 i 6006 uk edition to udane cd w swoim przedziale cenowym.wiem ze to tylko recenzje ale uwierz mi ze brytjczycy nez powodu nie wychwalali by sprzetu z innego kraju.ja sam zacząłem os sa15s2 a teraz gram na sa11s3 i mam.nadzieje ze sa 10 tez kiedys inie zawita.mysle ze w twoim budrzecie nie znajdziesz nic lepszego.proponuje patrzyc na eBay uk tam mozna wyrwac dosyc tanio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam macbooka pro,audirvanę,flac-ki.,zastawiam się nad kupnem DAC-a (np.Cambridge Audio DacMagic 100).

Jednakże w grudniu chcę kupić NA6006 i z tego co wiem jest tam dość dobry DAC,poradzcie mi czy ma sens kupować tego DacMagic-a(było nie było to kilka stówek) czy lepiej skorzystać z dac-a w NA6006?

Macbookiem chcę sterować strumieniowcem po AirPlay2 i wtedy jak rozmumiem sygnał przechodziłby przez rzeczowy dac.Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kanały

z wyjść analogowych w NA11

 

na 2 dowolne (te pod które masz podłączone kolumny) wejścia analogowe w MM8003

 

tylko regulacja głośności pewnie upierdliwa

w NA11 zapewne wyjście o stałym poziomie

a nie wiem jak w MM8003 ta regulacja się odbywa

Edytowane przez niebond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Jestem szczęśliwym posiadaczem konfiguracji PM-14S1-SE + SA-14SE + NA-11S1.

Swego czasu przed zakupem powyższego miałem okazję nabyć w dobrej cenie monitory Xavian Perla.

Czegoś jednak mi brakuje. Dźwięk jest jakby wycofany. Monitory nie stoją na standach.

Niestety sporo kompromisów w pokoju, w którym stoi całość.

Pomieszczenie 20m2, rozstaw monitorów max 2,3m, odległość od słuchacza 2,2m.

 

Zwracam się do Was z pytaniem, jakie monitory z bass reflexem z przodu polecacie do modelu PM-14 ?

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 20m2

Nie masz warunków na podłogowe kolumny?

 

Jakbyś miał mógłby się sprawdzić np. model Lagune Impuls Audio.

 

Wzmacniacz jest mocny napędzi właściwie wszystko w 20m2.

 

Port BR z przodu mają monitory Proac'a, BMN. Akustyk ma dwa czy trzy monitory w obudowie zamkniętej. Do tego pokoju to przynajmniej głośnik 18cm średnicy.

Jeżeli Perla ma głośnik 15cm to może być na granicy i lekko tracić się w pomieszczeniu.

 

>>> Monitory nie stoją na standach

Kolumny mogą stać na komodzie czy blacie ale w takim przypadku warto zapewnić aby drgania nie przenikały z obudowy kolumny do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Niestety nie znam się na monitorach ale z tego co piszesz to może być coś z akustyką, kabelkami,zasilaniem...No chyba, że grasz z koszmarnych plików :p

Sam mam podobny sprzęcik i moje podłogówki grają też na 20 m2 w podobnej odległości i jest miód malina (chociaż to zależy też od dnia).

 

Myślę, że warto pożyczyć standy i przemeblować pokój (popracować nad akustyką). Zobaczyć jak zagra. Jak nadal kiepsko to może kabelki pozmieniać (glośnikowe, IC, zasilające), jakąś lepszą listwę. No i to wszystko słuchać na dobrze zrobionym pliku. Jak nadal kiepsko to sprawdzić kolumny, może źle się zgrywają z Marantzem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

sls - pokój w kształcie prostokąta, na krótszych ścianach na jednej okna z balkonem, na drugiej drzwi, na jednym długim boku zabudowa meblowa od ściany do ściany z miejscem na sprzęt. Gdybym miał skusiśc się na podłogówki, to rozstaw pomiędzy głośnikami sięgałby około 5 metrów, przy czym nie byłby to trójkąt równoramienny względem pozycji słuchacza, skrajnie zabudowa ma dwie szafy, o ile do swojej dostęp mógłbym mieć ograniczony, o tyle Małżonka nie pójdzie na ten kompromis nawet za kontener futer, perfum czy innych pierdół :) Dzięki za wskazanie modeli.

 

Daniyal9 - właśnie w pierwszej kolejności rozważam ingerencję w okablowanie. Mając ten zestaw, jakich używasz zasilających ? U mnie całośc zasilania chodzi na fabrycznych, interkonekty QED QE6100. Przewody głośnikowe Dali SC RM230C. I chyba tutaj tkwi przyczyna (RCA + głośnikowe). Zwyczajnie nie starczyło mi na kable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Jestem szczęśliwym posiadaczem konfiguracji PM-14S1-SE + SA-14SE + NA-11S1.

Swego czasu przed zakupem powyższego miałem okazję nabyć w dobrej cenie monitory Xavian Perla.

Czegoś jednak mi brakuje. Dźwięk jest jakby wycofany. Monitory nie stoją na standach.

Niestety sporo kompromisów w pokoju, w którym stoi całość.

Pomieszczenie 20m2, rozstaw monitorów max 2,3m, odległość od słuchacza 2,2m.

 

Zwracam się do Was z pytaniem, jakie monitory z bass reflexem z przodu polecacie do modelu PM-14 ?

Pozdrawiam

Szymon

cześć.mam takie pytanko o, NA11 Jak on wypada na tle sa14??? Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA-11 używam ze Spotify i w porównianiu z SA-14 różnice są na korzyść SA. Dziś nie przepłacałbym za referencyjną 11 dla wyłącznie streamingu, tylko wziął coś niższego ze stajni Marantza. To co z pewnością w tej konfiguracji jest bardziej słyszalne (razem SA14 +PM 14), to obnażenie słabej jakości nagrań. Wcześniej miałem PM6006+CD6006 i nie było to odczuwalne. Obecnie momentami strasznie płasko i wycofanie.

Choć jestem na etapie zmiany kabli, zatem być może uda się to zniwelować.

Edytowane przez Szymon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA-11 używam ze Spotify i w porównianiu z SA-14 różnice są na korzyść SA. Dziś nie przepłacałbym za referencyjną 11 dla wyłącznie streamingu, tylko wziął coś niższego ze stajni Marantza. To co z pewnością w tej konfiguracji jest bardziej słyszalne (razem SA14 +PM 14), to obnażenie słabej jakości nagrań. Wcześniej miałem PM6006+CD6006 i nie było to odczuwalne. Obecnie momentami strasznie płasko i wycofanie.

Choć jestem na etapie zmiany kabli, zatem być może uda się to zniwelować.

 

Jeżeli używasz np. SA-14 w trybie USB dac przetestuj z Linuksem (Ubuntu/Mint) zamiast Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Marantz-o maniaków.

Mam NA6006 chcę do tego kupić wzmacniacz zastanawiam się czy PM6006 czy też HD-DAC1.

Częściej będę słuchał na słuchawkach (słuchawki to Sennheiser HD 660S)

Oba wzmacniacze mają ten sam dac,który już mam w NA 6006, zastanawiam się czy ten typowo słuchawkowy wzmacniacz HD-DAC1 będzie wyraźnie lepiej grał od tego "kolumnowego" PM6006?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie PM 6006, jakie to jest granie w stosunku do Yamahy? Czy rzeczywiście 6006 ma taki szczuplutki i płytki bas przez co średnica i sopran gra na pierwszym planie?

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak grają "domowe Yamahy" znam te z rynku Pro

 

6006 nie jest szczuplutki i płytki na basie

jest nazwałbym wyważony

sprawdź to łatwodostępny klocek

u mnie z Zensorami 3

 

w stosunku do A-S701 to ta sama klasa sprzętu jak zmieniać to na wyższy poziom - na serie 8xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poradźcie Panowie miłośnicy i znawcy Marantza.

Kupiłem wzmacniacz PM6006 (nówka) do NA6006 i zauważyłem delikatne trzaski przy bardzo cichym słuchaniu,przed utworem który np rozpoczyna się coraz głośniej.

Gdy dam mu więcej mocy nie słychać tych trzasków słychać to tylko przy bardzo cichym słuchaniu na słuchawkach.Trzaski brzmią podobne do tych jak do ruszania przy gniazdku słuchawkowym.

Przez "dziurkę" w NA6006 tego nie słychać tylko przez wzmacniacz,który jest pewnie czulszy.

Czy to normalne,czy zmienić jakieś kable,czy wzmacniacz jest do wymiany?

Słuchałem na różnych słuchawkach,na jednych mniej na innych więcej ale objaw się pojawia i to bez względu czy ze strumieniowca (tidal) idzie sygnał czy z dysku flac.

Edytowane przez Roubaix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś którego wyjścia używasz z NA6006

 

 

*jeśli to słychać tylko na słuchawkach można by w zasadzie olać

 

**jaki sens słuchać z dziurki we wzmacniaczu (szkoda zużycia energii) gdy streamer ma dziurkę i to lepszej jakości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba wyjścia NA 6006 dają ten sam objaw.

dziurka z PM6006 jest dużo lepsza niż z NA6006 przetestowałem.

 

odpowiedz typu "*jeśli to słychać tylko na słuchawkach można by w zasadzie olać" jest nie na miejscu bo jestem zmuszony słuchać chwilowo na słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.