Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  515 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie spokojnie:-)

zycie nie jest takie oczywiste, jak to na zdjeciach widac. Normalnie glosniki są wysunięte, ale jak najmlodszy, roczny syn szaleje, to nie mam opcji. Inaczej sciaga oslonki i dobiera sie do glosnikow.

scena nie jest scisnieta, jest piekna przestrzen, stereofonia. BMN sa fenomenalne, co opisalem w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LOBO_M napisał:

ale jak najmlodszy, roczny syn szaleje, to nie mam opcji.

Rozumiem Cię. Moje podłogówki na co dzień stoją głośnikami w stronę ściany ?   Widzę , że masz je postawione na szafce. Jaka jest wysokość tej szafki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hey napisał:

To jak już wrzucacie zdjęcia sprzętu, to pofatygujcie sie pokazać go w ustawieniu takim jak to gra, a nie jak przechowujecie. W tedy łatwiej jest wyciągać jakies wnioski i dyskusja ma sens.

BMN ja bardzo wyrozumialymi kolumnami,  dzięki dwóm otworom BR, ja nie widzę jakiś dramatycznych zmian kiedy stoją przy ścianie.

Co do fatygowania się, wybacz, ale przy trójce małych dzieci to ja mam za przeproszeniem, wystawione w niektóre sprawy, po prostu brak na to czasu i siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rafal735r napisał:

A jakie ty wnioski o brzmieniu u kogoś w pokoju wyciagasz po obejrzeniu zdjęcia? Bo zainteresowalo mnie to. 

Zawsze jakies wyciągnę.

A po co w takim razie wrzucasz zdjęcia swojego pokoju? Żeby pokazać jaką masz tapetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hey napisał:

Zawsze jakies wyciągnę.

A po co w takim razie wrzucasz zdjęcia swojego pokoju? Żeby pokazać jaką masz tapetę?

Proszę, nie zaczynaj, bo to nic nie wniesie. Pozostaje Ci tylko zaufać mi że sprzęt gra bardzo dobrze. Dla mnie rewelacyjnie, al to chodzi.

Kolejny raz powietrze BMN, nawet w tych ustawieniach, nie wywołują rezonansu, nie wpisze braku przestrzeni.

Mimo tego dziękuję za radę.

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając ostatnio wzmacniacza, rozważałem właśnie PM17 MK2 jedyne co mnie wstzrymywało, to obawiałem się niedoboru mocy, wole miec jednak zapas. Dlatego padło na PM16. PM17 dość często są w ogłoszeniach, ostatnio powoli sprzedawcy idą po rozum do głowy i nawet komisy po miesiącach nieudanej sprzedaży zeszły z 1900 do 1700. Moim zdaniem do 1400 można kupić. Tak samo jak PM16, większość ogłoszeń jest za 3000, ale 2300 jest ceną realną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzać na allegro archiwum, jak historycznie, kształtowały się oferty i po ile doszło faktycznie do kupna.

https://archiwum.allegro.pl/listing?string=marantz pm-17

Jak wspomniałem ja mój PM-16 kupiłem dużo taniej niż 3000, stan uważam za idealny. Te oferty z dużymi cenami tylko co jakiś czas są ponawiane bez skutku.

Co co powierzchni to u mnie salon jest open space, razem z kuchnią itd. łacznie to ponad 75m2, choc sprzet jest tak jakby w jednej części. Ja u siebie jak testowałem kilka dni to dochodziłem do godziny 1, ale to już nie ma przyjemności bo za głośno. Mimo tego 9-10 nie jest aż taką rzadkością, wszystko zależy czy dzieci są w domu, a czasami "wyjeżdżają na wakacje, wszyscy nasi podopieczni, a gdy nie ma dzieci w domu..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą, że za dobry zadbany model warto, ja jestem jednak zdania że to nie jest jakaś super cena. Sam kupiłem ostatnio PM16 w stanie idealnym za 2300 kiedy to w ogłoszeniach są po średnio 3000. PM17 też był w kręgu moich zainteresowań i myślę że za 1400-1500 można kupić. spójrz że te powyżej 1600, nawet od prywatnych osób miesiącami pojawiają się w ogłoszeniach. Grunt to się nie napalać, spokojnie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wcześniejszych wątpliwościach jednak wróci do oferty Marantza pełnowymiarowy amplituner stereo .

W porównaniu z nowością Denona w tym sygmencie nie będzie miał funkcji sieciowych ,

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LOBO_M napisał:

Jedni piszą, że za dobry zadbany model warto, ja jestem jednak zdania że to nie jest jakaś super cena. Sam kupiłem ostatnio PM16 w stanie idealnym za 2300 kiedy to w ogłoszeniach są po średnio 3000. PM17 też był w kręgu moich zainteresowań i myślę że za 1400-1500 można kupić. spójrz że te powyżej 1600, nawet od prywatnych osób miesiącami pojawiają się w ogłoszeniach. Grunt to się nie napalać, spokojnie szukać.

Ok, a powiedz mi jaki CD do tego ? CD-17? Bo opinie sa rozne na temat tego CD, fajnie byloby trafic w wersji K.I. ale cena kosmiczna;) Ja też nie potrzebuje mega mocnego wzmacniacza, a raz , że PM-16 jest poza moim budżetem na dzień dzisiejszy a dwa jest wielki, nie będzie miał go gdzie ustawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego przechwalonego Marantza pm16 mogę polecic Denona pma-s10, mniejszy, lżejszy, tylko 15 kg bo mniejsza moc, z tego samego okresu konca lat 90tych i byl droższy jako nowy, 220 tys jenow vs 160 tys jenów 

Tylko weź go znajdź ja nie sprzedam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zakup to Mission Impossible, ostatnio widziany w czerwcu 2018. Ładny i z pewnością porządny sprzęt, u mnie niestety by nie przeszedł ze względu na WAF. Czarne niedostępne a szampański nie do zaakceptowania.

U mnie wielkość nie miała znaczenia, bo w miejscu gdzie stoi jest tylko on i dwie kolumny, fota wyżej, duży salon, wiec nie przytłacza swoimi rozmiarami. Fakt jest nawet wiekszy od PM7200. Głębszy, masywniejszy. No ale gusta to inna para kaloszy

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, costa brava napisał:

Zamiast tego przechwalonego Marantza pm16 mogę polecic Denona pma-s10, mniejszy, lżejszy, tylko 15 kg bo mniejsza moc, z tego samego okresu konca lat 90tych i byl droższy jako nowy, 220 tys jenow vs 160 tys jenów 

Tylko weź go znajdź ja nie sprzedam ?

Jak on się ma do serii 2000?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, costa brava napisał:

Zamiast tego przechwalonego Marantza pm16 mogę polecic Denona pma-s10, mniejszy, lżejszy, tylko 15 kg bo mniejsza moc, z tego samego okresu konca lat 90tych i byl droższy jako nowy, 220 tys jenow vs 160 tys jenów 

Tylko weź go znajdź ja nie sprzedam ?

Jak on się ma do serii 2000?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po ostatnim doświadczeniu z Vandersteen 1C, które to pasują 99% osób które je słuchały, a mi totalnie nie podeszły. Wiem, że albo człowiek sam sprawdzi, albo jest w czarnej d..., bo parametry to jedno, opinie to drugie, ale akustyki pokoju, reszty toru, a co najważniejsze własnego ucha i gustu nie da sie oszukać. Oczywiście sam czytam opinie, nie tyle sugeruje sie nimi, ale pozwalają one choć trochę zawęzić krąg poszukiwań. Niemniej jednak wiem juz na pewno, że odsłuch u siebie w domu, na spokojnie bez pośpiechu jest bezcenny i konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii 2000 miałem tylko pma-2000R i powiem tak, wypadł nawet gorzej niz 1510ae ktorego mialem akurat równolegle. Tylko bas i nic, reszta dźwięków przytloczona i mało  wciągająca, jakaś matowa. W S10 jest wszystko łącznie z potężnym basem gdy ma się nie za duże pomieszczenie bo ma on tylko 2x50W. I co najwazniejsze dźwięk wciąga, czaruje, chce sie go słuchać, pełno różnorakich smaczków na średnicy i górze, naturalnie i pełnie brzmi muzyka i wokale. I co ważne wzmacniacz nieduzy poręczny 15 kg. Chciałbym jeszcze wypróbować  wersję S10II ale ten ma az 30 kg wagi potężną moc i wymiary  i boję się że znów wszystko zginie w basie, nie mówiąc że branie takiego potwora do bloku mija sie chyba z celem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.