Jump to content

Open Club  ·  79 members

Marantz Klub
Nikonman

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA

Recommended Posts

12 godzin temu, Bumpalump napisał:

Najpierw ustaw AB pozniej A

nastepnie zrob weryfikacje po kompletnym ostygnieciu wzmacniacza zaczynajac od pomiau najpierw biasu dla klasy AB a pozniej A, nigdy odwrotnie bo otrzymasz zafalszowane wyniki ze wzgledu na niezbyt precyzyjna prace kompensacji temperaturowej

I przystepuj do pomiaru i ustawiania po 30min, pomiar po 30 sekundach jak podaje serwisowka mozesz olac

Teraz nie ma mnie w domu, ale jak wrócę to otworzę ten BlackBox, nie wykluczone, że zamiast grzebaćod razu spakuję i wyślę do Ciebie

Panowie potrzebuje pomocy.moja mama niechcący  wcisnela coś w pilocie I mój Marantz sr7005 się wyłączył. Nie reaguje na nic.nad wyłącznikiem przy nspisie  standby miga na czerwoną dioda.wylaczalem go z prądu  i nadal nic.co to może być????

Posted (edited)

Aktualnie jako źródło używam tylko Maliny i Spotify, ale zawsze marzyło mi się mieć gramowon, aby od czasu do czasu przy szklance "rudej", kiedy dzieci pójdą do dziadków posłuchać czegoś z LP. No i rodzi się pytanie. Wizulanie Marantz pasuje jak ulał to kompletu, tyle że nie wiem jak to wygląda jakościowo? Wiem, że to klub miłosników marki, ale obiektywnie rzecz biorąc, jak to wygląda? Gramowofy tej marki to raczej mało udane produkty, dobre?

https://allegro.pl/oferta/marantz-tt-52-gold-7859450635

ten znowu palisandrem idalnie pasowałby do kolumn, ale właściciel, skrzywdził go czerwona płytą

https://allegro.pl/oferta/gramofon-hitachi-direct-drive-auto-return-adapter-7945496839

Edited by LOBO_M

złoty pm16 niby sprzedany ale ponownie wystawiony ...czyżby sprzedający sam sobie podbijal cenę i przeholowal ? :)

w takim razie szkoda sobie gitarę zawracać licytacja ...

21 minut temu, costa brava napisał:

złoty pm16 niby sprzedany ale ponownie wystawiony ...czyżby sprzedający sam sobie podbijal cenę i przeholowal ? :)

w takim razie szkoda sobie gitarę zawracać licytacja ...

Oczywiście :) podbijal i się przeliczył. Tak to jest jak się jest chytrym

(CD ) Cec tl 5100 z , primare i21 ( pre) , Pioneer m90a, monitor audio gx 50

Standardowo. To było do przewidzenia. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

Witam wszystkich. Od tygodnia jestem posiadaczem swojego pierwszego Marantza i dlatego nie ogarniam jeszcze wszystkiego na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość.

Mam jednak jedno pytanie do Was. Chce kupić CD6006 i słyszałem i czytalem, ze wersja UK Edition jest udoskonalona. Czy może to ktos potwierdzić? Z tego co widze to DAC jest taki sam w UK jak i nie UK wersji czyli CS4398. Czy jest w ogóle sens nabywania wersji z UK? Jeśli tak to co jest udoskonalone? 

Bedę bardzo wdzięczny za pomoc, bo chciałbym już kupić gdyż nie mam pod ręką żadnego innego transportera w zamian.

chciałbym go tylko porównać z pma-s10 i tego gorszego oddać w dobre ręce:)

oczywiście bez strat własnych  :)

Sprzedam Marantz PM-14S1SE. Kolor złoty/srebrny.

Pierwszy właściciel, zakup maj 2018.

Gwarancja, kartony.

Zainteresowanych zapraszam na priv.

Panowie,chciałbym zapytać jak gra cd SA-15S2, można go kupić w dobrej cenie i jak wygląda dostępność lasera w razie awarii. Będę wdzięczny za wasze opinie.

Sprzęt nigdy nie zagra w stu procentach ,jak instrumenty na żywo.Zawsze musimy obrać pewien kompromis.

Witam

Od wczoraj mam problem z odtwarzaczem Marantz ND8006, a właściwie z oprogramowaniem HEOS...

Mianowicie nie mogę się zalogować do konta, cały czas przy próbie logowania mam informację "wystąpił nieznany błąd (kod błędu -2000)". Zauważyłem to gdy próbowałem włączyć Tidala.... Teraz w menue HEOS'u nie mam nawet ikonek Tidal, Deezer czy Spofity. Mniemam że jest to winą tego że w aplikacji smartfonu nie jestem zalogowany do HEOS'u ponieważ nadal mogę sterować odtwarzaczem włączać muzykę z cd czy usb... W odtwarzaczu sprawdziłem jestem tam zalogowany do HEOS'u. Czy może ktoś się orientuje co się dzieje czy to jakaś chwilowa awaria... Próbowałem także stworzyć nowe konto, z tym samym skutkiem wyskakuje błąd -2000.

14 godzin temu, Grzesh napisał:

Witam

Od wczoraj mam problem z odtwarzaczem Marantz ND8006, a właściwie z oprogramowaniem HEOS...

Mianowicie nie mogę się zalogować do konta, cały czas przy próbie logowania mam informację "wystąpił nieznany błąd (kod błędu -2000)". Zauważyłem to gdy próbowałem włączyć Tidala.... Teraz w menue HEOS'u nie mam nawet ikonek Tidal, Deezer czy Spofity. Mniemam że jest to winą tego że w aplikacji smartfonu nie jestem zalogowany do HEOS'u ponieważ nadal mogę sterować odtwarzaczem włączać muzykę z cd czy usb... W odtwarzaczu sprawdziłem jestem tam zalogowany do HEOS'u. Czy może ktoś się orientuje co się dzieje czy to jakaś chwilowa awaria... Próbowałem także stworzyć nowe konto, z tym samym skutkiem wyskakuje błąd -2000.

Reset ustawień sieciowych?

http://manuals.marantz.com/ND8006/EU/PL/OBAOSYfmnzzvon.php

Jak nic nie do to ustawień fabrycznych ?

Może pomoże.

Na jakis czas pewnie pomoze. Bawilem sie w resety jak posiadalem ND6005. Sila rzeczy zaglebilem sie wtedy mocno w temat sieciowych urzadzen firmy Marantz i .... niestety doszedlem do wniosku, ze tak jak super udaja sie im wzmacniacze CD-ki itd, tak jesli chodzi o sieciowki, to lepiej udac sie do innych producentow zanim wyladuje sie w wariatkowie 😉

KEF R700 • Supra Cables PLY 3.4 • Rotel RA-1592 •  IsoTek EVO3 PREMIER • Bluesound Node 2

Tak restart urządzenia pomógł, dzięki za podpowiedź. Odtwarzacz mam już prawie rok i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja :(.

4 godziny temu, Witek.K napisał:

Na jakis czas pewnie pomoze. Bawilem sie w resety jak posiadalem ND6005. Sila rzeczy zaglebilem sie wtedy mocno w temat sieciowych urzadzen firmy Marantz i .... niestety doszedlem do wniosku, ze tak jak super udaja sie im wzmacniacze CD-ki itd, tak jesli chodzi o sieciowki, to lepiej udac sie do innych producentow zanim wyladuje sie w wariatkowie 😉

NA6005 😉

NA6005 / NA7004 czy SA8005 pod względem obsługi (brak HEOS) to musi być mordenga.

Posted (edited)

Tu nie chodzi o obsluge, raczej o stabilnosc dzialania. Ciagle byly problemy, a to ze Spotify a to z NAS, czasem zawieszal sie calkowicie. Restarty, restarty i jeszcze raz... Dodam, ze siec domowa i internet bez zarzutu, wszystko na kablach, zadnych WiFi, zreszta w tej samej konfiguracji NODE2 dziala bez najmniejszych nawet problemow 🙂

Edited by Witek.K

KEF R700 • Supra Cables PLY 3.4 • Rotel RA-1592 •  IsoTek EVO3 PREMIER • Bluesound Node 2

Czy jest ktoś w klubie, kto posiada CD6005 i gra poprzez USB?

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś streamera i ciekawi mnie, jak duża będzie różnica vs CD6005? Ewentualnie, czy zakup zewnętrznego DAC w podobnym przedziale cenowym będzie obiektywnie lepszy, niż odtwarzanie plików WAV przez USB w tym playerze? Miałem chwilę Dacmagic 100, ale dużej różnicy nie odnotowałem.

Marantz CD6005 // Roksan Kandy K3 // Tannoy DC6T SE

CD Marantz'a mają kiepską obsługę plików przez USB

działa i to nie zawsze

WAV

Mp3

WMA

i bodajże jedynie pamięci flash (mały dysk 2,5 nie wczytuje mi)

ale przecież masz CD6005 to możesz to wszystko sprawdzić

Mam i tak jak napisałem, Dacmagic 100 nie zagrał wcale lepiej. Zastanawiam się, czy droższy sprzęt np. do 2,5K ma sens.

sens streamera jest w momencie jak się ma pokaźną kolekcję plików na dysku przenośnym albo na NAS

i ewentualne radia ,serwisy streamingowe

obsługa łatwiejsza ( z reguły poprzez smartfona)

jeśli głównie słuchasz z CD a pliki sporadycznie to sensu zakupu nie ma

Rozumiem, ale nie o to pytałem. Czy ktoś porównywał może CD6005 po USB z tanimi streamerami / DAC?

Rozumiem, ale nie o to pytałem. Czy ktoś porównywał może CD6005 po USB z tanimi streamerami / DAC?

W dniu 25.04.2019 o 23:17, Manufaktura Smaku napisał:

Panowie,chciałbym zapytać jak gra cd SA-15S2, można go kupić w dobrej cenie i jak wygląda dostępność lasera w razie awarii. Będę wdzięczny za wasze opinie.

Według tej  listy  https://www.hifi-advice.com/blog/classics/digital-classics/marantz-cd-player-dac-chipset-and-transport-lis

Jest tam laser Pioneera OWX8060

https://pl.aliexpress.com/item/New-Laser-Len-For-MARANTZ-SUPER-AUDIO-CD-SA-15S2-SA15S2-Optical-Pick-up/32777744407.html

https://www.impelshop.com/?item=7362

Posted (edited)

Posted (edited)
31 minut temu, sojer2005 napisał:

Odnośnie Pana Ken Ishiwata, wydaje się że podyktowane jest kwestią wieku.

Zapewne zaprojektował na parę ładnych lat segmenty audio które to Marantz będzie wprowadzał.

Sound United przejmuje Onkyo i Pioneera.

Zła wiadomość bo w jednych rękach tyle marek to nic dobrego. Do tego pare marek kolumn - Classe, Definitive Technology i Boston Acoustics.
Pzdr.

Edited by Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Do you think Class D circuitry works for high-end products?

There are so many different amplifier designs. My personal view is that we can make high quality amplification with different technologies. 

There are so many designs of conventional and Class D amplification today, they all sound different and measure differently.

Both can work excellently, but you have to take care if you want the sound of Class D to compare to traditional analogue amplification technology.

I to by było na tyle.

https://www.whathifi.com/features/ken-ishiwata-forty-years-of-preserving-the-marantz-sound

If you want the job done right, hire a professional.

Na pewno zdecydowała kwestia wieku, ale trzeba poczekać na nowego mentora, bo z nowym człowiekiem, nowe pomysły... może będzie również taniej;-)

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352

1 godzinę temu, Patryk-1980 napisał:

Odnośnie Pana Ken Ishiwata, wydaje się że podyktowane jest kwestią wieku.

32 minuty temu, lolek126 napisał:

Na pewno zdecydowała kwestia wieku

Ciekawe czy zaangażuje się w inne projekty? Nic nie piszą o emeryturze, nie sądzę, że o to chodzi; raczej jakiś konflikt lub odmienne zdanie. Zdaje się, że w Marantz odnośnie technologii najwięcej ma teraz do powiedzenia ma Pan Rainer Finck; może to jest przyczyną.

A odnoście Onkyo, to rzeczywiście Sound United wyrasta teraz na hegemona; wiadomo, że im większa konkurencja, tym dla nas, użytkowników lepiej.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.