Jump to content

Open Club  ·  78 members

Marantz Klub
Nikonman

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA

Recommended Posts

Może być i konflikt, ale wiek robi swoje.. 

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352

Na przełomie maja i czerwca bez rozgłosu odbywa się spotkanie europejskich dilerów audio . Częstokroć jest tam więcej nowości i konkretów niż w Monachium , Berlinie czy Warszawie . Fizyczne dostawy do sklepów to zaraz po tym zjeździe .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

jak dla mnie smierdzi to zmowa cenową i kolejnym skokiem na kasę, juz dzis ceny nowego sprzętu odleciały w kosmos 

Witam :)
Jestem posiadaczem NA6005 zapięty z Atollem IN 100 gra świetnie :)
Czy można NA6005 połączyć z PC ?Nie poprzez kabel od dziurki słuchawkowej.. 

Pozdrawiam 

Art

Cicha premiera u marantza : M-CR 412 . 612 pozbawiona funkcji sieciowych z dodanym bluetooth`em. za 499 e.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Witam,

Krótkie pytanko PM11s1 czy PM15S2LE  i dlaczego? Kolumny to KEF R700.

KEF R700 • Supra Cables PLY 3.4 • Rotel RA-1592 •  IsoTek EVO3 PREMIER • Bluesound Node 2

Panowie jaki cd do marantz pm-17? Budżet 2000 zł - oczywiście jakaś używka  

i kable głośnikowe , kwota max 200-250 zł  

kolumny posiadam Tannoy xt6f

W dniu 4.06.2019 o 18:01, Witek.K napisał:

Witam,

Krótkie pytanko PM11s1 czy PM15S2LE  i dlaczego? Kolumny to KEF R700.

Wg mnie wyższy model wzmacniacza Marantza nawet jeśli będzie to starszy rocznikowo sprzęt, zrobi i tym KEFom lepiej. Przemyslenia bazują na moich doświadczeniach z innymi modelami Marantza i kef r500.

7 godzin temu, whir napisał:

Wg mnie wyższy model wzmacniacza Marantza nawet jeśli będzie to starszy rocznikowo sprzęt, zrobi i tym KEFom lepiej. Przemyslenia bazują na moich doświadczeniach z innymi modelami Marantza i kef r500.

Wszystko wskazuje na to, że jednak będzie Musical Fidelity, ale dzięki za opinię,  też do takich wniosków doszedłem  🙂

KEF R700 • Supra Cables PLY 3.4 • Rotel RA-1592 •  IsoTek EVO3 PREMIER • Bluesound Node 2

11 godzin temu, michalfm1 napisał:

Panowie jaki cd do marantz pm-17? Budżet 2000 zł - oczywiście jakaś używka  

i kable głośnikowe , kwota max 200-250 zł  

kolumny posiadam Tannoy xt6f

za 2 tys uzywka to nie wiem czy nie za wysoka półka do tego marantza...ale jesli chcesz to może ponegocjujesz tego

masz od razu daca 

https://allegro.pl/oferta/denon-dvd-5000-hi-end-cd-dac-pilot-jak-dcd-s10iii-8141601677?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

2 godziny temu, costa brava napisał:

za 2 tys uzywka to nie wiem czy nie za wysoka półka do tego marantza...ale jesli chcesz to może ponegocjujesz tego

masz od razu daca 

https://allegro.pl/oferta/denon-dvd-5000-hi-end-cd-dac-pilot-jak-dcd-s10iii-8141601677?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Bardziej myślałem o czymś z Marantz, jak sie ma cd-17? Co do kasy to mam taki plan żeby kupić PM-16 jak się trafi lub PM-14 więc chciałbym jakiś dobry CD żeby go nie zmieniać szybko

9 minut temu, michalfm1 napisał:

Bardziej myślałem o czymś z Marantz, jak sie ma cd-17? Co do kasy to mam taki plan żeby kupić PM-16 jak się trafi lub PM-14 więc chciałbym jakiś dobry CD żeby go nie zmieniać szybko

Posiadałem PM-16 odsprzedałem w miarę szybko mój obecny PM-75 gra zdecydowanie lepiej przestrzennie i szczegółowo i bas jest w ryzach nie zlewa się,tylko egzemplarz nie może być grzebany!

I just can't get enough

22 minuty temu, costa brava napisał:

bas w ryzach to bardziej u Denona niz Marantza, ale fakt tego pm75 nie miałem 

Tylko jak teraz słucham PM-17 to tego basu fakt faktem jest mniej niż w Denonie, ale jest on jakiś taki bardziej "kulturalny" nie dudni tak jak w Denonie, tam był bardziej taki kartonowy bas. PM16 nie słuchałem, ale jest mega dobrze oceniany.

PM14 stoi x2 tyle co PM16 ciekawe czy coś w tym jest. Mam PM17 bas jest ok. Można mieć jedynie zastrzeżenia co do szybkości. Jeśli ktoś słucha w większości bardzo szybkiej muzyki to powinien poszukać czegoś innego. Miałem wcześniej odrestaurowaną wg przepisu na Audiokarma końcówkę Kenwood Basic M1 i tutaj nic się nie gubiło w ekstremalnej muzyce. Płyta do testowania szybkości to u mnie Gore tech - Futurphopia (uwaga żeby łba nie urwało:). Jednak olewam to bo w większości słucham bardzo spokojnej elektroniki i tutaj PM17 jest świetny dzięki delikatnemu dociepleniu brzmienia.  

no bo Marantz do spokojnej muzyki jak najbardziej, ale czasem trzeba tez  kopa :) co do dudnienia to mi dudnil dopiero pma2000R, 1510ae grał mocno ale czysciutko

A jak z oceniasz 1510ae ? Trochę opinii jest, że denony mają podbitą niższą średnicę przez co są jazgotliwe. 

każdy pisze co innego ja mam bardzo dobre doswiadczenia, gralo naprawdę że  chcialo sie tego słuchać, a jazgot to bierze sie raczej z podbitej wyższej srednicy a nie niższej?

juz nie bo trafił sie pma-s10 w przyzwoitej cenie tak z rok temu, ten gra jeszcze czysciej bardziej wyraziscie

14 minut temu, costa brava napisał:

juz nie bo trafił sie pma-s10 w przyzwoitej cenie tak z rok temu, ten gra jeszcze czysciej bardziej wyraziscie

Mnie przeraża trochę ta awaryjność, miałem 1510ae posłuchałem go dość długo, ale po przesiadce na pm-17 mniej troszkę męczy, fakt jest wolniejszy.

Co do pm-14 w Niemczech można go dostać za 700-800 euro. W Polsce te ceny są z kosmosu.

2 godziny temu, Dimension napisał:

Posiadałem PM-16 odsprzedałem w miarę szybko mój obecny PM-75 gra zdecydowanie lepiej przestrzennie i szczegółowo i bas jest w ryzach nie zlewa się,tylko egzemplarz nie może być grzebany!

Całkowicie się nie zgodzę. 16 jest sporo lepszy. Ale jak tobie 75 gra lepiej to poszukaj SC80+SM80. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

33 minuty temu, rafal735r napisał:

Całkowicie się nie zgodzę. 16 jest sporo lepszy. Ale jak tobie 75 gra lepiej to poszukaj SC80+SM80. 

Miałem dwie sztuki PM75 ten którego obecnie posiadam gra zupełnie inaczej niż ten pierwszy i z tego powodu mogą być różne oceny tego pieca...

I just can't get enough

Ja miałem z 5. Każdy tak samo przymulony. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

Ta 16 musiala byc zepsuta, to podobna szkola brzmienia z tym ze wszystko w niej jest lepsze niz w pm75...

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

12 godzin temu, Witek.K napisał:

Wszystko wskazuje na to, że jednak będzie Musical Fidelity, ale dzięki za opinię,  też do takich wniosków doszedłem  🙂

Jaki model MF? Powinno być zacnie.

Godzinę temu, Bumpalump napisał:

Ta 16 musiala byc zepsuta, to podobna szkola brzmienia z tym ze wszystko w niej jest lepsze niz w pm75...

Wszystkie marantze to podobna szkoła. 

36 minut temu, whir napisał:

Jaki model MF? Powinno być zacnie.

Słuchałem z m5si i było zacnie, biorę jeszcze pod uwagę m6i.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.