Jump to content

Open Club  ·  88 members

Marantz Klub
Nikonman

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA

Recommended Posts

W dniu 19.08.2019 o 10:04, Ronaldo9 napisał:

Hej.co możesz powiedzieć o Pm11s3 ??,porównywalem to z innymi w podobnej cenie?

Hej. Porównywałem z Denonem PMA2500 i Naim Supernait, więc ten pierwszy grał może i fajnie, ale tak jakby gałki ustawienia skrajnych tonów były przestawione na max. Naim grał już bardziej liniowo, choć czegoś mi brakowało w tym dźwięku. Możliwe, że działała autosugestia, ponieważ wygląd Naima i tak nie był zgodny z moimi oczekiwaniami (i mojej partnerki :) ). Dodatkowo dzięki uprzejmości sklepu słuchałem w domu dzielonego wzmacniacza Audioreserch i tu dźwięk był bardzo lampowy, co nie jest w moim guście. Z resztą całe szczęście bo cena bliska 200 000zł to nie na moją kieszeń.

W dniu 19.08.2019 o 10:04, Ronaldo9 napisał:

Hej.co możesz powiedzieć o Pm11s3 ??,porównywalem to z innymi w podobnej cenie?

Zapomniałem dodać, że w tym miesiacu miałem w domu na testach nową serię Marantz PM10 i szczerze mówiąc byłem rozczarowany. Wzmacniacz teoretycznie jest dwukrotnie mocniejszy od jedenastki i może to ma znaczenie przy bardziej wymagających głośnikach. Ja osobiście tego nie odczułem. Gra bardzo podobnie ale momentami jakby było słychać taką nienaturalną dźwięczność. Biorąc pod uwagę cenę dwukrotnie wyższą to w moim subiektywnym odczuciu nie warto.

35 minutes ago, Marcinus said:

Hej. Porównywałem z Denonem PMA2500 i Naim Supernait, więc ten pierwszy grał może i fajnie, ale tak jakby gałki ustawienia skrajnych tonów były przestawione na max. Naim grał już bardziej liniowo, choć czegoś mi brakowało w tym dźwięku. Możliwe, że działała autosugestia, ponieważ wygląd Naima i tak nie był zgodny z moimi oczekiwaniami (i mojej partnerki 🙂 ). Dodatkowo dzięki uprzejmości sklepu słuchałem w domu dzielonego wzmacniacza Audioreserch i tu dźwięk był bardzo lampowy, co nie jest w moim guście. Z resztą całe szczęście bo cena bliska 200 000zł to nie na moją kieszeń.

Zapomniałem dodać, że w tym miesiacu miałem w domu na testach nową serię Marantz PM10 i szczerze mówiąc byłem rozczarowany. Wzmacniacz teoretycznie jest dwukrotnie mocniejszy od jedenastki i może to ma znaczenie przy bardziej wymagających głośnikach. Ja osobiście tego nie odczułem. Gra bardzo podobnie ale momentami jakby było słychać taką nienaturalną dźwięczność. Biorąc pod uwagę cenę dwukrotnie wyższą to w moim subiektywnym odczuciu nie warto.

Często słyszę  że pm10 brzmi  dziwacznie .jakie masz głośniki  oraz źródło?Ja jeżeli będę zmieniał swoją 11 to tylko na dzielonke 

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Często słyszę  że pm10 brzmi  dziwacznie .jakie masz głośniki  oraz źródło?Ja jeżeli będę zmieniał swoją 11 to tylko na dzielonke 

Canton Reference 7K. Ja bym chciał spróbować dwa PM11s3 połączyć w BI-AMPie, ale niestety już w sprzedaży nie ma jedenastek abym mógł wypożyczyć i sprawdzić jakby to zagrało. A może jest ktoś z Poznania z PM11, kto by chciał również sprawdzić...?

Teraz, Marcinus napisał:

Canton Reference 7K. Ja bym chciał spróbować dwa PM11s3 połączyć w BI-AMPie, ale niestety już w sprzedaży nie ma jedenastek abym mógł wypożyczyć i sprawdzić jakby to zagrało. A może jest ktoś z Poznania z PM11, kto by chciał również sprawdzić...?

Źródłem jest SA14s1, TT15s1 i komputer z Tidal

17 minutes ago, Marcinus said:

Kilka dni temu  pisałem.na Youtube  z facetem,który ma spięte  2  ki PEARL ,I według  niego  jest sporo lepiej niż z jednym.z drugiej strony cena używanej 11 to 2200£ więc raczej wolał  bym  sprzedac swoją  I majac 4500£ w portfelu poszukać pre/power 

Edited by Ronaldo9

8 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Kilka dni temu  pisałem.na Youtube  z facetem,który ma spięte  2  ki PEARL ,I według  niego  jest sporo lepiej niż z jednym.

Ja miałem okazję słuchać w BI-Amp-ie dwóch pm 14s1. Było to spięte z B&W (nie pamiętam jaki model) i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Nie wiem jakby było w przypadku mojego zestawu, dlatego chciałbym spróbować.

3 minutes ago, Marcinus said:

Ja miałem okazję słuchać w BI-Amp-ie dwóch pm 14s1. Było to spięte z B&W (nie pamiętam jaki model) i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Nie wiem jakby było w przypadku mojego zestawu, dlatego chciałbym spróbować.

Z tego co widzę w q21 mają 11 za 16kzl

1 minutę temu, Ronaldo9 napisał:

Biorąc bod uwagę fakt, iż ja w 2017 roku kupiłem nową PM11 za 11 500zł , to mało atrakcyjna cena. Poza tym nie znam tego sprzedawcy i nie wiem czy by mi wypożyczył...

4 minutes ago, Marcinus said:

Biorąc bod uwagę fakt, iż ja w 2017 roku kupiłem nową PM11 za 11 500zł , to mało atrakcyjna cena. Poza tym nie znam tego sprzedawcy i nie wiem czy by mi wypożyczył...

Są dość aktywni na tej stronce więc myślę że bez problemu za kaucja Ci wypożyczą.

3 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Są dość aktywni na tej stronce więc myślę że bez problemu za kaucja Ci wypożyczą.

Przykro sie przyznać, ale nie czytałem regulaminu tego forum i nie wiem jak tutaj wygląda sprawa z reklamowaniem sklepów, więc nie chcę robić kryptoreklamy. Korzystam z salonu, w którym ja i moi znajomi zakupili sprzętu w dość znacznej ilości, co pozwala sklepowi traktować mnie na tyle poważnie aby sprzęt nawet wiele większej wartości niż przedmiotowy Marantz, wypożyczać mi bez kaucji.  NIe ukrywam, że to jest dość wygodne, choćby z tego względu, iż nie trzeba biegać do banku.

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Już kiedyś pytałem q21 o pm11s3 i już go nie mają. Pm10 na zamówienie. Ten sklep pożycza za kaucją. 

Swoją drogą to dość częsta praktyka w polskich sklepach z trzymaniem starych modeli na sklepie internetowym. Dużo ma jeszcze starą serię R Kefa a weź to znajdź "w realu" 🤣

Miałem okazje ostatnio brać udział w bezpośrednim porównaniu 8005 vs 11s3 na kolumnach dc8ti. Wzmacniacze stały za parawanem. Udział w teście brały 4 osoby. Żadnej nie udało sie zauważyć najmniejszej zmiany, różnicy.
Wniosek: różnice są tylko zauważalne kiedy widzimy który wzmacniacz w danym momencie jest podpięty 

31 minut temu, hey napisał:

Miałem okazje ostatnio brać udział w bezpośrednim porównaniu 8005 vs 11s3 na kolumnach dc8ti. Wzmacniacze stały za parawanem. Udział w teście brały 4 osoby. Żadnej nie udało sie zauważyć najmniejszej zmiany, różnicy.
Wniosek: różnice są tylko zauważalne kiedy widzimy który wzmacniacz w danym momencie jest podpięty 

Jeden i drugi z tych wzmacniaczy jest dobrze zrobiony i nieźle wychodzi w pomiarach. Dobrze to świadczy o serii 8005 ponieważ niejednokrotnie spotkałem się z opinią że trzeba dać kilkakrotnie więcej za wyraźnie lepszy wzmacniacz.

Co do samych wniosków nie wiem jak przebiegał test, ja spodziewał bym się że różnice będą ale będą dotyczyły drobnych niuansów i nie każde nagranie będzie te różnice uwypuklać być może 1 na 10 cokolwiek pokaże.

Coś poszło nie tak 🤣

Na każdych kolumnach z przedziału cenowego 2k/szt. Różnica pomiędzi 8005(6) a 14s1se jest bardzo wyraźna. Nie wierzę, że 11tka nie pokazała więcej niż 8005. Sorry, nie wierzę w tą opowieść. 

Śmiem nawet twierdzić, że te Tannoy'e będą mocno niedomagać z 8005 i z 11tką zaczną grać jak trzeba.

Nie wierzę i uważam ten post za prowokację.

24 minutes ago, whir said:

Coś poszło nie tak 🤣

Na każdych kolumnach z przedziału cenowego 2k/szt. Różnica pomiędzi 8005(6) a 14s1se jest bardzo wyraźna. Nie wierzę, że 11tka nie pokazała więcej niż 8005. Sorry, nie wierzę w tą opowieść. 

Śmiem nawet twierdzić, że te Tannoy'e będą mocno niedomagać z 8005 i z 11tką zaczną grać jak trzeba.

według mnie  sporo zależy od źródła. Ja miałem KI PERL LITE, PM14,I teraz pm11s3 które  początkowo grały  z sa15s2 I zmiany zawsze były słyszalne. Najmniej wniosła zamianą sa15s2 na sa11s3.Ale kiedy zamieniłam sa11s3  na cdeka leemy to zmiana znowu była bardzo wyraźna.pisalem tutaj z kimś kto.mial zestaw pm11s3 +sa11s3  ,I kolega twierdził że po zamianie sa11 na sa10, jego pm11 zagrał sporo lepiej  więc dobre źródło  w  systemie to podstawa.

Hej Ronaldo. To chyba o mnie piszesz:) Faktycznie, jest tak jak wspomniałeś - przy referencyjnym odtwarzaczu SA-10, wzmacniacz PM-11S3 dostał jakby nowe, drugie życie:)

27 minutes ago, Medaaard said:

Hej Ronaldo. To chyba o mnie piszesz:) Faktycznie, jest tak jak wspomniałeś - przy referencyjnym odtwarzaczu SA-10, wzmacniacz PM-11S3 dostał jakby nowe, drugie życie:)

Cześć. Byc może  to Ty,o ile  pamiętam grałeś wtedy na kolumnach  xavian???

Dodam jeszcze że kiedys kolega odsluchiwal tucane2 + caspian cd+pmc24,I tak mu się to spodobało  że  zabrał  tucana do domu,tam już nie było tak kolorowo.kiedy ja zwrocil do salonu i wyrazil swoje rozczarowanie sprzedawca odrazu zapytał o źródło  którym w tedy bym MF M3.

Tak, gram na Xavianach, ale od miesiąca już innych. Sprzedałem XN 250 i kupiłem referencyjne monitory Orfeo w ich najnowszej, dębowej wersji. Mam je od miesiąca. Są rewelacyjne. 

W dniu 30.08.2019 o 20:48, hey napisał:

Jakie źródło?  Akustyka? 

Roon > Allo Digione Signature > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

Jakie źródło?  Akustyka? 

Źródło -  na8005
Akustyka - średnia krajowa;) zwykły pokój gościnny, obficie umeblowany, bastrapy w narożnikach, kolumny i głowy słuchaczy odsunięte od scian dobry 1m

W każdym razie zachęcam do samodzielnego poeksperymentowania.
Stawiacie dwa wzmaki jeden na drugim, zasłaniacie parawanem i niech ktoś wam kabelki podpina a wy wskazujecie który wzmak bardziej się podoba. Zobaczycie jak fajnie można się zdziwić;)

• Like 1

Coś poszło nie tak 
Tannoy Definition DC8Ti raczej nie są z tego przedziału cenowego

If you want the job done right, hire a professional.

7 godzin temu, Sine Metu napisał:

Tannoy Definition DC8Ti raczej nie są z tego przedziału cenowego emoji16.png

Miałem na myśli conajmniej. Wiem z jakiego są.

W dniu 30.08.2019 o 20:48, hey napisał:

Nie chcę być niegrzeczny, ale nie mogę w to uwierzyć. Miałem PM8005 połączony z Dali Opticon6 około roku i z Dali Rubicon6 blisko dwa lata. Wypożyczyłem na odsłuchy PM 11s3 i już nie oddałem. Różnica była naprawdę duża. PM 8005 to dobry wzmacniacz w swoim przedziale cenowym, niestety do większych głośników trochę brakuje jemu prądu. Za to 11s3 ma spory zapas i do tego więcej detaliczności. Samo brzmienie bardzo podobne.

50 minut temu, Marcinus napisał:

Nie chcę być niegrzeczny, ale nie mogę w to uwierzyć. Miałem PM8005 połączony z Dali Opticon6 około roku i z Dali Rubicon6 blisko dwa lata. Wypożyczyłem na odsłuchy PM 11s3 i już nie oddałem. Różnica była naprawdę duża. PM 8005 to dobry wzmacniacz w swoim przedziale cenowym, niestety do większych głośników trochę brakuje jemu prądu. Za to 11s3 ma spory zapas i do tego więcej detaliczności. Samo brzmienie bardzo podobne.

Zgadzam się z Tobą. Różnica pomiędzy tymi wzmacniaczami jest ogromna. 

Godzinę temu, Marcinus napisał:

Bo tak sobie tłumacza ludzie posiadający niższe modele. To samo to po co przepłacać! I tak sobie żyją w swoim świecie. 

A jaka jest różnica jeśli chodzi o bas? Bo kolega Hey lubi walniecie w klate, może jedenastka jest za kulturalna dla niego? 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

On 9/6/2019 at 2:30 PM, rafal735r said:

Bo tak sobie tłumacza ludzie posiadający niższe modele. To samo to po co przepłacać! I tak sobie żyją w swoim świecie. 

A jaka jest różnica jeśli chodzi o bas? Bo kolega Hey lubi walniecie w klate, może jedenastka jest za kulturalna dla niego? 

Bas jest bardzo kulturalny, jednak.ja zdążyłem.sie przekonać że to kolumny bardziej  są odpowiedzialne za kontrolowanie basu niż wzmacniacz czy kable

Bardzo dużo zależy od konstrukcji i strojenia. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

52 minutes ago, rafal735r said:

Bardzo dużo zależy od konstrukcji i strojenia. 

Zgadza się, ale większość  ludzi woli zwalac wine  na akustyke. 

W dniu 6.09.2019 o 15:30, rafal735r napisał:

Fakt, jedenastka jest dość kulturalna. Choć w mojej ocenie niczego jej nie brakuje. Ja lubię liniowe granie i jak dla mnie PM 11s3 mi to zapewnia. Z moimi głośnikami potrafi zejść bardzo nisko, co nie oznacza że uwypukla dół czy dodaje db na wyższym basie.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.