Jump to content

Open Club  ·  438 members

Marantz Klub
Nikonman

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA

Recommended Posts

nieco go za mało trzeba dobierać raczej basowe kolumny 
Lub zmienić na Yamahę A-S1100.

If you want the job done right, hire a professional.

26 minut temu, Sine Metu napisał:
W dniu 11.12.2019 o 15:26, costa brava napisał:

Lub po prostu przekręcić potencjometr "Bass" w prawą stronę 😉

xavian
5 hours ago, Sine Metu said:
On 12/11/2019 at 2:26 PM, costa brava said:

Zauważyłem w kilku wątkach  że ta yamaha  to lek na wszystko

Zauważyłem w kilku wątkach  że ta yamaha  to lek na wszystko
Może dlatego, że jest taka sama symetryczna końcówka mocy w A-S3000/2100/1100.

Moje stereo.
Heco Celan GT 702
Svs SB 3000
Marantz pm7004
Marantz CD 5005
Marantz UD 7007
Egreat a5 do Spotify.b911527ee10915ed5807e099c2f3e95f.jpg

W kinie jest jeszcze więcej głośników Heco.
Marantz SR 7010 i MM 8077.

• Like 1

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

Słuchałem ostatnio PM7000N i moim zdaniem gra to lepiej on PM8005/6.

Pomijam kwestię mocy. Mam na myśli barwę i prezentację dźwięku. Choć nie zauważyłem problemów z kontrolą.

Kolumny w teście: Kef r3, MA gold 100, Elac Carina 247.4.

Jak ktoś szyka czegoś w tych $$$ to warto posłuchać.

Wczoraj miałem stan przedzawałowy, bo myślałem że mój PM16 wyzionął ducha. Całe szczeście okazało się jednak że to tylko niebieska dioda padła.

przerabiał ktośten temat, dużo roboty?

To jest zarowka, dlatego się spaliła. Wstaw sobie diodę to będziesz miał z głowy do końca życia. Bo jak znów wstawisz zarowke to znów padnie. A jeżeli zarowke to zmierz jaka tam dokładnie siedzi i kup taka sama. Ona ma taki niebieski silikonowy kapturek żeby świeciła na niebiesko. Musiałbyś to jakoś przełożyć. Kiedyś widziałem takie na allegro. 

• Thanks 1

👉

Witam, slucham PM8006 w polaczeniu z CD6004/NA6005/ProJect1-Xpression na kolumnach Monitor Audio Bronze 6. Chcialbym zmienic kolumny ktore dadza mi dzwiek bardziej plastyczny, delikatny i szczegolowy na gorze oraz nisko schodzacy ale nie twardy bass. Slucham prawie wszystkiego ale ostatnio siegam coraz czesciej po jazz. Co mozecie zaproponowac do 8 tys za pare aby znacznie polepszyc jakosc dzwieku z mojego zestawu Marantz. Pozdrawiam.

14 godzin temu, Jacek_B napisał:

Witam, slucham PM8006 w polaczeniu z CD6004/NA6005/ProJect1-Xpression na kolumnach Monitor Audio Bronze 6. Chcialbym zmienic kolumny ktore dadza mi dzwiek bardziej plastyczny, delikatny i szczegolowy na gorze oraz nisko schodzacy ale nie twardy bass. Slucham prawie wszystkiego ale ostatnio siegam coraz czesciej po jazz. Co mozecie zaproponowac do 8 tys za pare aby znacznie polepszyc jakosc dzwieku z mojego zestawu Marantz. Pozdrawiam.

Elac 247.3 lub nowsze 247.4 Carina.

Do tego wzmacniacza nie widzę innego kandydata. Z tym, że 247.4 to już bardziej twarde granie. Wtrakcie poszukiwań zrób też eksperyment z innym wzmacniaczem.

Tannoy Revolution XT8F

widzę ze te kolumny pasują zarówno do Yamahy as1100 jak i Marantza pm8006 :)
No cóż, tak się jakoś dziwnie składa że kolumny Tannoya całkiem nieźle pasują do dobrych wzmacniaczy

Czy zamiana MA Bronze 6 na Tannoy Revolution XT8F w polaczeniu z PM8006 przyniesie znaczna poprawe dzwieku, czy warto zmieniac Waszyn zdaniem?

Duży rozrzut. Szczególnie że 17 miała wiele wcieleń. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

W dniu 18.01.2020 o 16:41, Jacek_B napisał:

Czy zamiana MA Bronze 6 na Tannoy Revolution XT8F w polaczeniu z PM8006 przyniesie znaczna poprawe dzwieku, czy warto zmieniac Waszyn zdaniem?

Wniesie, ale czy będzie Cię satysfakcjonować ta zmiana to trudno powiedzieć. Wg. mnie znaczącą poprawę wniesie Elac 247.3 lub nowy 247.4 Carina. Alternatywnie do Tannoya zerknij na Fyne Audio 501 lub 502. Mnie Fyne Audio z tym Marantzem podobały się zdecydowanie bardziej niż xt8f. 

16 godzin temu, marek-1969 napisał:

Duży rozrzut. Szczególnie że 17 miała wiele wcieleń. 

co nie zmienia faktu, że w kolorze szampańskiej ciężko dostać każdy z nich 😉 co do cd-17 to najlepiej mk2, mk3. 

W dniu 23.01.2020 o 20:33, whir napisał:

Wniesie, ale czy będzie Cię satysfakcjonować ta zmiana to trudno powiedzieć. Wg. mnie znaczącą poprawę wniesie Elac 247.3 lub nowy 247.4 Carina. Alternatywnie do Tannoya zerknij na Fyne Audio 501 lub 502. Mnie Fyne Audio z tym Marantzem podobały się zdecydowanie bardziej niż xt8f. 

Dziekuje. A czy warto zwiekszyc budzet i poszukac do tego zestawu Marantza kolumny tak za ok 10 tys PLN za pare. Co wtedy warto rozpatrzyc? 

51 minutes ago, Jacek_B said:

Dziekuje. A czy warto zwiekszyc budzet i poszukac do tego zestawu Marantza kolumny tak za ok 10 tys PLN za pare. Co wtedy warto rozpatrzyc? 

Kiedyś  miałem pearl lite podpięty pod proac d18,które zastąpiły tannoy  revolution  signature dc6t. D18 zagrały sporo lepiej dlatego zaproponuje Ci d18 lub dt8.

Dziekuje. A czy warto dolozyc i zainwestowac w uzywane Monitor Audio Gold 300 4 gen, czy PM8006 z tymi kolumnami to dobry pomysl? 

Czy warto ruszyć cztery litery do sklepu i samemu posłuchać?
Myślicie że to dobry pomysł?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.