Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-01, Rotel RA-06 lub Yamaha RX-797


liskart

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Yamaha A-1000. Sprzęt zacny z lat 80-ych ubiegłego wieku. Niestety zamilkł i nie ma kto mi go naprawić. Zastanawiam się co mam kupić ? Moje typy podałem wyżej. Oczywiście sprzęt używany więc odsłuchy będą utrudnione. Kolumny które czekają na wzmacniacz to Magnat Quantum 605.

Czym się sugeruje przy w/w modelach przed zakupem. Cena do 1000zł.

Ogólnie pojęta muzykalność i swoboda w zestawieniu z moimi kolumnami. Lubię też poczuć muzykę gdy domowników nie ma w domu ;-)

Prosiłbym o krótkie rzeczowe zalety i wady proponowanych sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łącz RA-971 z Magnat Quantum 605. Będziesz miał metaliczną i często, w zależności od jakości nagrania natarczywą górę pasma. Bas będzie trochę podbity i może nawet dudnić. RA-980BX w górnych rejestrach będzie już spokojniejszy, niskie dużo lepiej kontrolowane; z tekstylnymi kopułkami nawet powinien się zgrać. Chociaż dźwięk będzie trochę daleki od naturalności. Ale zależy kto co lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem i podpowiedzi. Niestety na razie padły dwie propozycje inne niż te z tematu.

Na domiar złego w ocenie kolegi "sittek" obie nie odpowiednie do moich kolumn.

Może któryś z kolegów forumowiczów przedstawi mi charakter brzmienia klocków wymienionych w temacie, co byłoby jakimś odniesieniem do opinii na temat Ra-971 czy RA-980BX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli 971 będzie za ostry to każdy z tych wymienionych przez ciebie będzie "darł ryja" dużo bardziej.w zestawach w którymi ja go słuchałem wcale nie był ostry, w przeciwieństwie np. do rotela 06, poza tym przewyższa go również klasą dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam RX-797 od Yamahy, bardzo dobrze ( wg mnie ) gra na Quantum 605, Tak sluchalem kilka lat, Brzmienie detaliczne, otwarte, soprany wspaniale w zestawie ( z CD-X497), srodek nie wyroznia sie , bas w ustawieniu neutralnym lekko przyciezki ( kolumny ), mialem lekko zbity konturem we wzmaku. Gra dobrze pwawie wszystko, jedynie ciezki rock - nie bardzo. Mocy klockowi nie brakuje ( raczej kolumny sa ograniczeniem )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja polecam RX-797 od Yamahy

i jest ostrzejszy od obu roteli które poleciliśmy z dziadkiemwlodkiem.

 

To prawda - miałem amplitunery Yamaha RX-497 oraz RX-797, oba "grzeszyły" wysokimi tonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

971 są 2 wersje, ta zwykłą jest ostra,980 gra bezpieczniej i dużo lepiej, świetny amp, nie wiem o czym sittek mówi jeśli chodzi o naturalnosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a może ja idę w złym kierunku myśląc tylko o Rotelu lub o tym modelu Yamahy.

Możliwe, że do moich Quantumów 605 jest jakiś bardziej pasujący "partner" ;-)

I jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje. Taki przykładowy Rolel RA-01 ma moc na poziomie około 40W na kanał. Czy to wystarczy do swobodnego napędzania takich podłogówek jak moje. Pytanie zadaję ponieważ moja stara Yamaha A-1000 to potężny generator prądu i nawet zadyszki nie łapał, póki nie złamała go starość. Próbuje go wskrzesić ale czekam już około 1,5 miesiąca i tracę cierpliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - miałem amplitunery Yamaha RX-497 oraz RX-797, oba "grzeszyły" wysokimi tonami.

Chyba na Tonsialch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Quantum 605 jak i RX-797. Sluchalem tez tej Yamaha pod obecnymi Quantum 905. To poprawny, nowoczesny ampli stereo, nic wiecej. Sprzedalem go za 700zl. Brakuje mu tego czegos. Niby wszystko jest, ale jakos bez polotu. Polecam Maranrza PM7000 do Quantum 605, ale teraz ich ceny sa z d.. wyjete. Tak jak PM75. Chyba za duzo pochlebnych opinii na forach poszlo na ich temat i ludzie placa za nie cholendarne pieniadze.

Ogolnie Quantum 605 maja nieokielznany bas, trzeba im nieco mocy i jasnego pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli 971 będzie za ostry to każdy z tych wymienionych przez ciebie będzie "darł ryja" dużo bardziej.w zestawach w którymi ja go słuchałem wcale nie był ostry, w przeciwieństwie np. do rotela 06, poza tym przewyższa go również klasą dźwięku.

Nowsze modele Rotela, te z serii 02 nie są ostre, w górnych rejestrach są trochę bardziej stłumione, dlatego nigdy nie będą ostrzejsze od serii 97x. faktycznie poprzez ograniczenie górnych rejestrów ilość informacji będzie mniejsza, przez co dla jednych wydawać się będą słabsze.

 

RA-06 jest wzmacniaczem dynamicznym i z dużym wykopem, brakuje mu jednak czasami wyrazistości i czystości w górze pasma. Jednakże z tymi kolumnami może być najlepszym wyborem i da dużo radości z odsłuchów.

 

Co do mocy.

Stał u mnie kiedyś całkiem niezły amplituner AV Yamahy, RX-V -795a - o mocy chyba 2x125W, grał z kolumnami Avance Omega 503 i gdy zamiast niego podłączyłem wzmacniacz RA-930AXMkII - o mocy 2x30W, to aż zdębiałem ze zdziwienia jaką to moc mają te Rotele. Przy tym "słabym" rotelu ta potężna Yamaha wydawała się małym tranzystorowym radyjkiem, bez dynamiki, bez przestrzeni i drive. Tak samo było z nowszymi, niby lepszymi i mocniejszymi 100watowymi wzmacniaczami Cambridge Audio. Od tej pory nie patrzę na parametry ponieważ niewiele mówią i mogą wprowadzać w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.