Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc z zestawem Kina Domowego


Pendergast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pomocy od was znawców tematu.

 

Składam po raz pierwszy zestaw kina domowego.

 

Jako odtwarzacz Blu Ray wybrałem Oppo 103.

 

Pozostała sprawa amplitunera i kolumn 5.1 do niego.

 

Pokój 22m2 (kwadrat).

 

Przeznaczenie : 100% kino i tv , muzyka sporadycznie.

 

W pewnym salonie doradzono mi ze do Oppo 103 są 2 możliwości jeśli idzie o amplituner : Yamaha lub Onkyo konkretniej model jeśli idzie o Yamahe to: Yamaha RX-A820 bądz Yamaha RXA1020.

 

Jeśli idzie o głośniki polecono mi: Monitor Audio Bronze BX5 + BX1 + Centre + BXW10.

 

Stąd moje pytanie czy taki polecony zestaw jest odpowiedni i będe zadowolony z dzwięku przy filmach Blu ray?

 

Jeśli idzie o amplituner mogę przeznaczyć na niego 4k , z tego co wyczytałem w necie Onkyo często się przegrzewa i ludzie raczej narzekają ale chciałbym aby wypowiedziały się osoby zaznajomione z tematem bo ja jestem niestety laikiem w tych sprawach.

 

Pytanie z mojej strony kolejne czy zamiast tych polecanych amplitunerow Yamachy a820 i a1020 mógłbym wybrać nowy model połowę tańszy od tych poleconych mianowicie: Yamaha RX-V475 ?

 

Jeśli idzie o głośniki mogę na nie przeznaczyć 8k czy te Monitory Audio rzeczywiście są takie dobre ?

 

I pytanie o Soundbar który zbiera b dobre recenzje: Definitive Technology Mythos XTR-SSA5 (XTRSSA5) + Definitive Technology SuperCube 2000 Subwoofer aktywny z 2 membranami.

 

Cenowo wychodzi to tyle co te Monitor Audio tylko pytanie do fachowców od dzwięku czy to zagra b dobrze w kinie domowym ?

 

Bardzo dziękuje z góry za pomoc i będe wdzięczny za wszelkie odpowiedzi w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce sporą popularnością cieszy się SSA-42, ale wymaga solidnego amplitunera - Yamaha 820 lub 1020 to absolutnie właściwa półka. SuperCube 2000 to świetny wybór, ale pamiętaj, że za 1000zł więcej masz dwa razy mocniejszy SuperCube 4000 o mocy ciągłej 1200W.

 

A to robi potężną różnicę.

 

Co do tego jak to zagra - XTR SSA opiera się na głośnikach z klasycznej serii XTR, która dostała CES 2010 dla najbardziej innowacyjnego produktu audio na świecie - to mówi samo za siebie.

 

34q6a2d.jpg

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Sprzedawcy polecają Monitor Audio ponieważ narzucona jest na nie wyjątkowo wysoka marża - dostajesz 30% upustu, a sklep i tak na nich nieźle zarabia.

Dobry marketing to podstawa. Subwoofer z serii BX w swojej cenie to totalne dno, więc nawet jak zdecydujesz się na MA to suba bierz z innej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, moja propozycja jest następująca:

1. Wybór odtwarzacza Blu-Ray Oppo BDP-103 jest najlepszym rozwiązaniem, moim zdaniem jest to referencyjne urządzenie w swoim przedziale cenowym

2. Wybór amplitunera - jeśli system będzie wykorzystywany głównie do odsłuchów kina domowego, brałbym pod uwagę amplituner Yamaha RX-A1020 lub Onkyo TX-NR818 z naciskiem na Onkyo. Awaryjność urządzeń jest na niskim poziomie, zresztą masz pełną, 3-letnią gwarancję.

3. Kolumny - brałbym pod uwagę system oparty na kolumnach Dali Ikon 6 MK2 / Dali 1 MK2 / Dali Vokal MK2 lub Paradigm Studio Monitor 9 v7, Mini Monitor V7 oraz Monitor Center v7. Kolumny te bardzo dobrze zgrają się z powyższymi amplitunerami i idealnie będą nadawały się do odsłuchów wielokanałowych.

4. Jako subwoofer zastosowałbym jeden z modeli marki REL - w Twoim pomieszczeniu idealnym rozwiązaniem byłby REL T5 lub jeśli budżet pozwoli REL T7. Są to rewelacyjne subwoofery, dla których moim zdaniem konkurencję stanowią tylko urządzenia Velodyne.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań, wątpliwości lub oferty cenowej proszę kontaktuj się ze mną.

Jeśli tylko masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania do naszego salonu, wszystkie urządzenia i kolumny mamy na miejscu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz interesujący test systemu kina domowego Definitive Technology XTR-SSA3 + supercube 4000

 

http://www.soundandvisionmag.com/article/review-definitive-technology-mythos-xtr-ssa3-soundbar-xtr-20bp-surround-speaker-and-supercub?page=0,2

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolego RAFKO przy takiej mocy taki malutki i taki lekki Definitive ( niecałe 15kg) będzie biegał po pokoju i to dosłownie ja mam ProSub1000 , który ma tylko 350W w RMS-sie i gdy dałem głośnośc w nim na godz 11.00 a w ampli na 9.00 to przy mocniejszych rejestrach sub mi podskakiwał , tak śmiało można tak powiedziec i u mnie jest jedna membrana bierna , wali w podłoge , może dlatego , dopiero gdy położyłem na niego dwa kawałki obrzeży betonowych ( wiem śmiechu warte ale prawdziwe ) dopiero "siadł na dupie" i zaczął grac jak należy a ten przy swoich kilkunastu kilogramach i takiej potężnej mocy będzie biegał po pokoju i trzeba będzie go na łańcuchu uwiązac puki się go porządnie nie dociąży i tak apropos mocy to nie wiem czy on po prostu odda tą moc tym 20-to cm głośniczkiem z tymi dwoma membrankami . I jeszcze co "powiem" , że napewno nie poczuje na sobie fali uderzeniowej powietrza mimo jego ogromnej mocy , za mała średnica głośnika i membran pasywnych , u mnie jest 25 cm i to i to i nie ma wiatru we włosach choc niemiłosiernie trzepie chatą , do takiej mocy to 30 cm membrany (z bardziej miękkim zawieszeniem bo to w moim jest jak "kołek" twarda , membranka ma wielkie zawieszenie ale nie wykonuje okrutnych wychyleń a powinna co najmniej od-do na 3-4 jak nie 5 cm) ,i przypuszczam , że wtedy potargało by fryzurkę na klacie . Nara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wydac prawie 3 tysie na suba to weź Velodyna EQ-MAX 10 ,można by było wziąc po dołożeniu 12-tkę ale myślę że Velodynek będzie miał dźwięk podobny do mojego Definitiva 1000 ( czytając różne opisy ludzi) i tu jest sprawa tego typu , musisz niestety posłuchac jak on gra wogóle , jak grał będzie "Twój" przyszły wybór bo zależy czego oczekujesz od suba (np."rozwiania włosów na głowie" , "poruszania nogawkami" , uderzenia fali powietrznej na ciele , trzęsącą się kanapę lub fotel , drżące szyby w drzwiach ,drżące szkło,drżąca podłoga itp itd to są efekty uboczne pracy suba zreszta nie do wyeliminowania i niektórzy to lubią (drżenie różnych rzeczy powoduje każdy sub ale uderzenia fali powietrznej na ciele już nie każdy) i pytanie typu

"... tylko pytanie do fachowców od dzwięku czy to zagra b dobrze w kinie domowym ?" jest nie na miejscu ponieważ dla każdego będzie grało inaczej a to ma grac dla Ciebie i spełniac Twoje oczekiwania więc pozostaje odsłuch ja chcąc wydac taką kasę napewno bym tak zrobił choc zasugerowałbym się podpowiedziami jaka marka i model , weź pod uwagę propozycje Q21

( to samo tyczy się kolumn - tzn czego od nich oczekujesz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór odtwarzacza Blu-Ray Oppo BDP-103 jest najlepszym rozwiązaniem...

 

Wprowadzone w firmware ograniczenia mocno okaleczają to urządzenie.

Jakością video dorównuje mu dużo tańszy Panasonic, a audio i tak kolega puści do ampli poprzez HDMI.

Ma latać w kinie, więc analogowy tor pod muzykę, jak i wieloformatowość wisi tu jak kilo kitu. Zbędny wydatek.

Można śmiało przesunąć tą oszczędność w kierunku amp-głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.