Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc z zestawem Kina Domowego


Pendergast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pomocy od was znawców tematu.

 

Składam po raz pierwszy zestaw kina domowego.

 

Jako odtwarzacz Blu Ray wybrałem Oppo 103.

 

Pozostała sprawa amplitunera i kolumn 5.1 do niego.

 

Pokój 22m2 (kwadrat).

 

Przeznaczenie : 100% kino i tv , muzyka sporadycznie.

 

W pewnym salonie doradzono mi ze do Oppo 103 są 2 możliwości jeśli idzie o amplituner : Yamaha lub Onkyo konkretniej model jeśli idzie o Yamahe to: Yamaha RX-A820 bądz Yamaha RXA1020.

 

Jeśli idzie o głośniki polecono mi: Monitor Audio Bronze BX5 + BX1 + Centre + BXW10.

 

Stąd moje pytanie czy taki polecony zestaw jest odpowiedni i będe zadowolony z dzwięku przy filmach Blu ray?

 

Jeśli idzie o amplituner mogę przeznaczyć na niego 4k , z tego co wyczytałem w necie Onkyo często się przegrzewa i ludzie raczej narzekają ale chciałbym aby wypowiedziały się osoby zaznajomione z tematem bo ja jestem niestety laikiem w tych sprawach.

 

Pytanie z mojej strony kolejne czy zamiast tych polecanych amplitunerow Yamachy a820 i a1020 mógłbym wybrać nowy model połowę tańszy od tych poleconych mianowicie: Yamaha RX-V475 ?

 

Jeśli idzie o głośniki mogę na nie przeznaczyć 8k czy te Monitory Audio rzeczywiście są takie dobre ?

 

I pytanie o Soundbar który zbiera b dobre recenzje: Definitive Technology Mythos XTR-SSA5 (XTRSSA5) + Definitive Technology SuperCube 2000 Subwoofer aktywny z 2 membranami.

 

Cenowo wychodzi to tyle co te Monitor Audio tylko pytanie do fachowców od dzwięku czy to zagra b dobrze w kinie domowym ?

 

Bardzo dziękuje z góry za pomoc i będe wdzięczny za wszelkie odpowiedzi w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce sporą popularnością cieszy się SSA-42, ale wymaga solidnego amplitunera - Yamaha 820 lub 1020 to absolutnie właściwa półka. SuperCube 2000 to świetny wybór, ale pamiętaj, że za 1000zł więcej masz dwa razy mocniejszy SuperCube 4000 o mocy ciągłej 1200W.

 

A to robi potężną różnicę.

 

Co do tego jak to zagra - XTR SSA opiera się na głośnikach z klasycznej serii XTR, która dostała CES 2010 dla najbardziej innowacyjnego produktu audio na świecie - to mówi samo za siebie.

 

34q6a2d.jpg

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Sprzedawcy polecają Monitor Audio ponieważ narzucona jest na nie wyjątkowo wysoka marża - dostajesz 30% upustu, a sklep i tak na nich nieźle zarabia.

Dobry marketing to podstawa. Subwoofer z serii BX w swojej cenie to totalne dno, więc nawet jak zdecydujesz się na MA to suba bierz z innej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, moja propozycja jest następująca:

1. Wybór odtwarzacza Blu-Ray Oppo BDP-103 jest najlepszym rozwiązaniem, moim zdaniem jest to referencyjne urządzenie w swoim przedziale cenowym

2. Wybór amplitunera - jeśli system będzie wykorzystywany głównie do odsłuchów kina domowego, brałbym pod uwagę amplituner Yamaha RX-A1020 lub Onkyo TX-NR818 z naciskiem na Onkyo. Awaryjność urządzeń jest na niskim poziomie, zresztą masz pełną, 3-letnią gwarancję.

3. Kolumny - brałbym pod uwagę system oparty na kolumnach Dali Ikon 6 MK2 / Dali 1 MK2 / Dali Vokal MK2 lub Paradigm Studio Monitor 9 v7, Mini Monitor V7 oraz Monitor Center v7. Kolumny te bardzo dobrze zgrają się z powyższymi amplitunerami i idealnie będą nadawały się do odsłuchów wielokanałowych.

4. Jako subwoofer zastosowałbym jeden z modeli marki REL - w Twoim pomieszczeniu idealnym rozwiązaniem byłby REL T5 lub jeśli budżet pozwoli REL T7. Są to rewelacyjne subwoofery, dla których moim zdaniem konkurencję stanowią tylko urządzenia Velodyne.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań, wątpliwości lub oferty cenowej proszę kontaktuj się ze mną.

Jeśli tylko masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania do naszego salonu, wszystkie urządzenia i kolumny mamy na miejscu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz interesujący test systemu kina domowego Definitive Technology XTR-SSA3 + supercube 4000

 

http://www.soundandvisionmag.com/article/review-definitive-technology-mythos-xtr-ssa3-soundbar-xtr-20bp-surround-speaker-and-supercub?page=0,2

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego RAFKO przy takiej mocy taki malutki i taki lekki Definitive ( niecałe 15kg) będzie biegał po pokoju i to dosłownie ja mam ProSub1000 , który ma tylko 350W w RMS-sie i gdy dałem głośnośc w nim na godz 11.00 a w ampli na 9.00 to przy mocniejszych rejestrach sub mi podskakiwał , tak śmiało można tak powiedziec i u mnie jest jedna membrana bierna , wali w podłoge , może dlatego , dopiero gdy położyłem na niego dwa kawałki obrzeży betonowych ( wiem śmiechu warte ale prawdziwe ) dopiero "siadł na dupie" i zaczął grac jak należy a ten przy swoich kilkunastu kilogramach i takiej potężnej mocy będzie biegał po pokoju i trzeba będzie go na łańcuchu uwiązac puki się go porządnie nie dociąży i tak apropos mocy to nie wiem czy on po prostu odda tą moc tym 20-to cm głośniczkiem z tymi dwoma membrankami . I jeszcze co "powiem" , że napewno nie poczuje na sobie fali uderzeniowej powietrza mimo jego ogromnej mocy , za mała średnica głośnika i membran pasywnych , u mnie jest 25 cm i to i to i nie ma wiatru we włosach choc niemiłosiernie trzepie chatą , do takiej mocy to 30 cm membrany (z bardziej miękkim zawieszeniem bo to w moim jest jak "kołek" twarda , membranka ma wielkie zawieszenie ale nie wykonuje okrutnych wychyleń a powinna co najmniej od-do na 3-4 jak nie 5 cm) ,i przypuszczam , że wtedy potargało by fryzurkę na klacie . Nara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wydac prawie 3 tysie na suba to weź Velodyna EQ-MAX 10 ,można by było wziąc po dołożeniu 12-tkę ale myślę że Velodynek będzie miał dźwięk podobny do mojego Definitiva 1000 ( czytając różne opisy ludzi) i tu jest sprawa tego typu , musisz niestety posłuchac jak on gra wogóle , jak grał będzie "Twój" przyszły wybór bo zależy czego oczekujesz od suba (np."rozwiania włosów na głowie" , "poruszania nogawkami" , uderzenia fali powietrznej na ciele , trzęsącą się kanapę lub fotel , drżące szyby w drzwiach ,drżące szkło,drżąca podłoga itp itd to są efekty uboczne pracy suba zreszta nie do wyeliminowania i niektórzy to lubią (drżenie różnych rzeczy powoduje każdy sub ale uderzenia fali powietrznej na ciele już nie każdy) i pytanie typu

"... tylko pytanie do fachowców od dzwięku czy to zagra b dobrze w kinie domowym ?" jest nie na miejscu ponieważ dla każdego będzie grało inaczej a to ma grac dla Ciebie i spełniac Twoje oczekiwania więc pozostaje odsłuch ja chcąc wydac taką kasę napewno bym tak zrobił choc zasugerowałbym się podpowiedziami jaka marka i model , weź pod uwagę propozycje Q21

( to samo tyczy się kolumn - tzn czego od nich oczekujesz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór odtwarzacza Blu-Ray Oppo BDP-103 jest najlepszym rozwiązaniem...

 

Wprowadzone w firmware ograniczenia mocno okaleczają to urządzenie.

Jakością video dorównuje mu dużo tańszy Panasonic, a audio i tak kolega puści do ampli poprzez HDMI.

Ma latać w kinie, więc analogowy tor pod muzykę, jak i wieloformatowość wisi tu jak kilo kitu. Zbędny wydatek.

Można śmiało przesunąć tą oszczędność w kierunku amp-głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.