Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Klipsch RF-82 II - Amplituner - ONKYO TX-NR809, Marantz SR6006


Mega-Bass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem kolumny Klipsch RF-82 II. Obecnie napędzam je starym modelem Onkyo HT-R508 - moim zdaniem jest za słaby jak na te kolumny. Trzeba dosyć głośno go podkręcić a zależy mi na tym aby przy mniejszych obrotach tez był ładny bassik ;)

 

Amplituner miałem zmienić poźniej jednak chce wykorzystać możliwości RF-82 II

 

Zaczynałem szukać dobrej ceny na Onkyo TX-NR809 lub TX-NR818 teraz mam wątpliwości czy Marantz SR6006 / SR6007 wypadnie lepiej.

 

Zależy mi na dobrym basie, dużych możliwościach regulacji, dobrej gdze w stereo przy muzyce techno, house i ogólnie muzyki z ładnym, mocnym basem. Dobrze by było gdyby przy mniejszej głośności tez był efektywny bass.

 

Klipsch maja moc 150/600

 

Moc maksymalna: 600W

Obudowa bass reflex

Głośniki: 25 mm, 2x203 mm

Pasmo przenoszenia: 33Hz - 24kHz

Skuteczność: 98 dB

Impedancja: 8 Ω

 

Amplitunery jakie mi zaproponowano to

 

Onkyo TX-NR809 / TX-NR818,

Marantz SR6006 / SR6007

Harman-Kardon AVR-270/ AVR-370 - raczej odpada.

 

Patrząc na moc wyżej wymienionych amplitunerów to onkyo wypada najlepiej. Jak wygląda prawdziwa ich moc? Głównie pytam o onkyo oraz marantz. Zastanawiam się miedzy tymi dwoma markami.

 

Mile widziane linki z testami amplitunerów, porównaniem itp

 

Dodam że w gre wchodziły również:

DENON AVR 2113

YAMAHA RX-V 773

Onkyo TX-NR616

Onkyo TX-NR808

 

Z góry dziękuję za pomoc fachowców!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

rzeczywiście Twój amplituner kompletnie nie poradzi sobie z nowymi kolumnami.

Moim zdaniem najlepszym wyborem do Twojego systemu byłyby dwa modele amplitunerów - Onkyo TX-NR616 oraz Yamaha RX-V773. Onkyo zagra dokładniej, bardziej analitycznie, szczegółowo, z mocnym krótkim basem. Yamaha natomiast bardziej uwypukli bas, którego będzie więcej oraz będzie trochę bardziej miękki. W tym konkretnym systemie raczej stawiałbym na amplituner Yamaha. Jeśli jesteś natomiast w stanie pogodzić się z gorszym wyposażeniem, zdecydowanie najlepiej zagra amplituner Harman Kardon AVR 365.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych modeli.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarnujesz kasę,choć byś kupił najdroższy amplituner,to i tak nie będzie dynamiki,i mocnego basu przy cichym słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

616 będzie za słaby. 82 to potezne kolumny ktore potrzebuja mocy. Słuchajac ich z amplitunerem rzedu 616 wydawało mi sie graja dobrze. Kiedys zrobiłem test i podlaczylme je w bi wiringu pod 2 wzmacniacze. efekt nieziemski. Moc i przesuwanie ścian. Dodam że wzmacniacze były najprostrzej klasy.

Nie wiem czy o ofeket przesuwania ścian Ci chodzi, jednak z Onkyo 809 zagra duzo lepeij. Bral bym pod uwagę jeszcze Yamahe ale z lini Aventage. Marantz do tych kolumn nie do konca sie zestroi. Będzie mu brakowac pewnej wyrazistosci jaką grają klipsche. Podobnie z Denonem.

 

Jesli chcesz kupic nowy to 809 lub Yamaha 810/820.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma rację,ale żaden amplituner,nie zagra z dynamiką i potężnym basem jak będziesz słuchał cicho np gałka na 9 to nieporozumienie,przerabiałem to z hk-645,260,360,460,Yamahą 1800,3800,Marantzem sr-6003 i chwilę z 7005,każdy średni wzmacniacz,odpowiednio dobrany,spełni twoje oczekiwania,raczej używany z lat 90,może być też nowy,ale raczej LAMPOWY.Minęło 10 lat abym sie o tym przekonał.Przerobiłem strasznie dużo amplitunerów, i jak graja głośno to jeszcze idzie tego słuchac nie których modeli,jak cicho,to klapa na całego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z mocą amplitunerów Onkyo a amplitunerów Marantz. Kolumny moje wymagają dużej mocy a polecacie wzmacniacze które maja dużo mniejszą moc niż podaje onkyo. Wydaje mi się ze skorzystam z firmy Marantz, co myśliscie o zakupie amplitunera 6006/6007 i w najbliższym czasie dokupienie do niego wzmacniacza Marantz ? Niby Marantz ma 110W, wzmaczniacz 2x40 lub 2x70 (zależy od serii) ta moc w połączeniu troche sie sumuje czy jak mam to rozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moce z amplitunerów,nie maja wielkiego znaczenie,może to przekłamanie,ale wzmacniacz o mocy 2x40 zagra i tak lepiej od amplitunera o mocy 7x140,masz co masz,jak chcesz zmiany,kup wzmacniacz,i procesor,nawet najtańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

rzeczywiście Twój amplituner kompletnie nie poradzi sobie z nowymi kolumnami.

Moim zdaniem najlepszym wyborem do Twojego systemu byłyby dwa modele amplitunerów - Onkyo TX-NR616 oraz Yamaha RX-V773. Onkyo zagra dokładniej, bardziej analitycznie, szczegółowo, z mocnym krótkim basem. Yamaha natomiast bardziej uwypukli bas, którego będzie więcej oraz będzie trochę bardziej miękki. W tym konkretnym systemie raczej stawiałbym na amplituner Yamaha. Jeśli jesteś natomiast w stanie pogodzić się z gorszym wyposażeniem, zdecydowanie najlepiej zagra amplituner Harman Kardon AVR 365.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych modeli.

W przypadku pytań służę pomocą.

 

mam pytanie do q21 co znaczy zagra "bardziej analitycznie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-NR616 oraz Yamaha RX-V773

 

Jak można polecić komuś takie plastikowe grajki.....kupi i za kilka dni znów pojawi się kolejny super amplituner Onkyo na allegro w dziale "używane"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te RF'y to nie są takie byle jakie kolumny i do nich nie podchodziłbym z amplitunerem, a jeśli już, to taki który ma około lub powyżej 1kW poboru prądu, bo wtedy jest szansa, że je napędzisz. Pomyśl nad 3010 albo 5010 z Onkyo. Ta 818-tka z tego co napisałeś jest najlepsza i w tej cenie chyba najbardziej odda to czego potrzebujesz, jej pobór mocy to 720W, trafo w środku dosyć solidne więc jest szansa że uciągnie te Klipsch'e. Ale weź pod uwagę zdanie darka964 i sprawdź czy pod tego HTR'a co masz nie da się podłączyć solidnej stereofonicznej końcówki mocy - wygląda, że ma jakieś pre-outy więc do dzieła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wzmacniacz stereo marantz 7004 oraz odtwarzacz sieciowy również 7004 ;) na pierwszy odsłuch gra całkiem całkiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ! mam nadzieje ze sprosta moim kolumną teoretycznie pobiera 200w. kolumny 2 x 150/600. Wiec obawiam się zeby nie miały za małego zasilania. Na pierwszy odsłuch brzmiało bardzo dobrze. Marantz zdecydowanie ma dużo wysokich tonów - mam nadzieje ze wyreguluje tak aby mi pasowało. Bass przy użyciu pokrętła podbicia przestawia mi naczynia w kuchni ;) W najbliższym czasie i tak nie zamierzam dokupić pozostałych kolumn (mam tylko fronty RF-82 II) aby działały w 5.1 lub 7.1, 7.2 dlatego padło na wzmacniacz bo to najlepiej spisze się w stereo. Bede testował i zdam relacje. Musze tylko kupić jeszcze odpowiednie kable oraz odtwarzacz blueray myślę ze również marantz :) Mile widziane odpowiedzi dotyczące dobrych kabli głośnikowych oraz chinch.

 

fc971_DSC_0220.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że sieciówki Denona i Marantza nie mają zaimplementowanej obsługi Deezera i Spotify. Miejmy nadzieję, że z którymś upgradem firmware'u to się zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o propozycje dobrych kabli głośnikowych oraz rca do mojego zestawu. Najlepiej aby dawały naturalny ale tez soczysty bass

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.