Skocz do zawartości
IGNORED

dysproporcja między wkładką a gramofonem


lian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Pytanie ze standardowego zestawu pytań. Chodzi o dopasowanie nie 'techniczne' lecz klasowo/cenowe - czy mezaliansu nie będzie; odwołuję się tutaj do opinii szanownego gremium.

 

thorens 320 gra z wkładką mc ortofon salsa. czy wkładka droższ np cadenza czy inne w podobnych okolicach cenowych nie jest przesadą do tego gramiaka? myślałem żeby coś tu zmienić, być może nie ma to sensu? Może do takiej wkładki potrzebny jest gramofon wyższej klasy, żeby ją wykorzystać? Jeśli tak jest, to jakie gramofony są wyraźnie lepsze od rzeczonego? nie chodi o konstrukcje super drogie lecz lepsze. Nie raz na tym forum czytałem, żete thorensy są nie gorsze od nowych maszyn za 6k. Bo może nie warto mi kupować takiej wkładki i lepiej kupić używany gramofon z dobrą wkładką za np 5k. acha, thorens ma teraz ramię tp16mkIV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Thorens ma ramię thorensowe, to ta Salsa Ortofona już jest do tego ramienia mocno na wyrost, moim zdaniem. Zamiast wydawać na drogą wkładkę, kup lepiej jakieś normalne ramię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorens 320 to dobry gramofon. Yul ma rację. Spróbuj zacząć od ramienia. Typowy upgrade to SME ale rzecz jasna nie jedyny możliwy. Zacznij od tego. Poza tym zdaje się ahaja ma doświadczenia z tymi Thorensami więc podpytaj go. W każym bądź razie spróbuj najpierw maksymalnie wykorzystać ten nienajgorszy napęd, Potem to już Twoja decyzja ale możenie być tanio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, tak zdaje sobię sprawę z opinii na temat tego ramienia, pamięram że jedynie ahaja mówił, że to tp nie jet takie złe i dlatego zostałem przy tym na dłuższy czas. Tylko zobaczcie, chodzi o ważną decyzję na dziś, jeśli wymienię dziś ramię to oznacza ożenek z thorensem na jeszcze dłużej i wybór drogi mniejszych większych tuningów. I może tak być. Ale thorens jako platforma działań ma swoją jakość. I o to mi chodzi, czy gdybymkupił gramiaka za 5k używkę to czy nie wyjdę natym lepiej? czy nie zyskam lepszego napędu z lepszym ramieniem? Bo jeśli powiecie żeniekoniecznie tak musi być i musiałoby to być 10k, to ja zostaję przy thorensiku moim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko nie jest takie proste. Oczywiście droższy gramofon zagra lepiej, pytanie tylko w którą stronę chcesz iść.

 

Możesz poszukać thorensa 520/521 z 12' calowym ramieniem SME 3012 - pewnie koło 5000zł za całość. To będzie skok do przodu w tą samą stronę, nie wiem na ile róznica będzie wyraźna.

Możesz pójść w stonę idlerów (garrard 301/401 lub choćby zmodyfikowane lenco) + 12calowe ramie.

Możesz też zdecydować się na gramofony w stylu technics sp10. Właściwie pole manewru jest nieograniczone.

 

A co chcesz zmienić w brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobaczcie, chodzi o ważną decyzję na dziś, jeśli wymienię dziś ramię to oznacza ożenek z thorensem na jeszcze dłużej

Wcale nie - jak kupisz dobre ramię (nowe lub używane, ważne żeby było w nienagannym stanie technicznym), to będziesz je mógł użytkować z wieloma werkami. Do wielu poważniejszych werków można dokupić blaty pod ramiona lub ostatecznie zlecić ich wykonanie jakiemuś dokładnemu tokarzowi. Trzeba tylko zwrócić uwagę na tzw. standard mocowania ramienia (np. SME, LINN, Rega) i nie kupić czegoś bardzo egzotycznego. Z dobrym ramieniem pogra taka Cadenza, a w dalszej przyszłości możesz zakupić nowy werk, dobre werki bez ramienia są już oczywiście tańsze niż z ramieniem. Dzięki temu wydatki rozkładają się w czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chcę zmienić w brzmieniu? chcę się dowiedzieć czy takie zmianymnie zaskoczą, czy odkryję coś nowego, jaki będzie przyrost jakości i o ile więcej da się wyciągnąć ze starych płyt. Ogólnie przyzwyczaiłem się do tego grania i lubię je. Ciekawi mnie czy bas może być bardziej konturowy. Może odpowiem prosto: nie chcę nic zmieniać żeby jakiś jeden aspekt się poprawił, wszystko musi być lepsze, tylko wtedy ma to sens. Generalnie ważna jest dla mnie ilość informacji podanych z kulturą, bez wyostrzeń.

Po drugie coś faktycznie może być nie tak. Czytam czasem opisy regulacji antyskatingu, że komuś się rozjeżdża albo wpływa znacząco na coś tam. U mnie te zmiany są kosmetyczne, nawet na płycie testowej. Zawsze gra wybornie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SME3009 jest proste jak cep ... ale świetne. Mimo, że ma swoje lata. Jak dostaniesz wersję z odpinanym headshellem to zapakujesz sztywniejsze wkładki - np OC9. Taka wkładka przy Salsie to pershing. Z całym szacunkiem dla Ortofona jaki mam.

Ramię takie warto kupić, ale takie ze śrubką mocującą gniazdo headshella. Wtedy bezstresowo można wymienić okablowanie wewnętrzne, co jest raczej bezwględnie konieczne.

 

Za 5kzł może się uda trafić okazję z 12" ramieniem ... ale duuużo szukania i czekania.

 

Jak pisał Tomasz poszperaj za TD520, do tego Jelco 12" i wkładka odpowiednia. I pod każdym względem będzie lepiej.

Bez zastanawiania się. Ale to nie 5kzł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu masz z najcięższą wersją 3009.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zmieniać ramię, to raczej na coś nowego. Kupując 3009-tkę można trafić na ponad 40 letnie ramię, więc trzeba uważać, żeby nie kupić mocno przechodzonego egzemplarza. Generalnie łatwiej nam będzie dobrać wkładkę dysponując lepszym gramofonem i ramieniem, niż kupować kosztowne wkładki do średniej i niższej klasy gramofonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chcę zmienić w brzmieniu? chcę się dowiedzieć czy takie zmianymnie zaskoczą, czy odkryję coś nowego, jaki będzie przyrost jakości i o ile więcej da się wyciągnąć ze starych płyt. Ogólnie przyzwyczaiłem się do tego grania i lubię je. Ciekawi mnie czy bas może być bardziej konturowy. Może odpowiem prosto: nie chcę nic zmieniać żeby jakiś jeden aspekt się poprawił, wszystko musi być lepsze, tylko wtedy ma to sens. Generalnie ważna jest dla mnie ilość informacji podanych z kulturą, bez wyostrzeń.

Po drugie coś faktycznie może być nie tak. Czytam czasem opisy regulacji antyskatingu, że komuś się rozjeżdża albo wpływa znacząco na coś tam. U mnie te zmiany są kosmetyczne, nawet na płycie testowej. Zawsze gra wybornie :)

 

Napisałbyś jaki jest cały tor analogowy-koledzy mogą pomóc wiecej

Jednak w/g mnie nie opłaca się zupełnie w starego gramiaka inwestować-nie bedziesz do końca zadowolony...........to przerabiałem osobiście.

Proponował bym poszukać jakiegoś nowszego modelu z przyzwoita wkładką-wtedy odczujesz korzystna różnicę w brzmieniu-tak uważam.

Ale nie znam Twojego budzetu przeznaczonego na te Twoje przedsięwziecie oraz reszty systemu-jakby nie patrzył wkładka i jej dopasowanie

do ramienia rzecz najważniejsza,poza tym czym lepsza wkładka tym lepszy dzwiek.

Oczywiście gra cały tor analogowy-więc nie proponował bym dużych rozpietości jakosciowych i zarazem cenowych-może zagrac poniżej

Twoich oczekiwań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofilu, swoją sugestią parafrazujesz moje pytanie :-) w pytaniu zawarłem podejście o którym mówisz. Brakuje mi jednak konkretów, o nie raczej pytam. Czyli jaki gramofon z jakim ramieniem można kupić za te 5k, który wyraźnie zostawi thorensa z tyłu zakładając, że do thorensa kupuję dobre ramie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Wg mnie żadnego mezaliansu nie ma.

320 to przyzwoity gramofon a Salsa to całkiem zacna wkłada MC w tych pieniądzach.

Jeśli wkładka jest w dobrym stanie to przed tobą rok, dwa lata fajnego grania i sporo czasu na przemyślenia oraz wybór dalszej drogi.

Jeżeli chcesz coś zmieniać to dozbieraj do tych pięciu tysięcy, które masz, jeszcze przynajmniej drugie pięć tysięcy i wtedy dopiero zacznij się rozglądać za wymianą zarówno wkładki jak i gramofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja, 12calowe ramię można zainstalowac w td320? czy chodzi Ci o to, żeby zrobić to przy zalożeniu że zmieniam platformę?

 

bo widzę ze jelco 12cali można nabyc w cenie sme 3009

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko masz możliwości to polecałbym modyfikowanie gramofonu - kup ramie, które będziesz mógł użytkować w różnych napędach, nabierzesz wprawy, natrafisz na ciekawe rzeczy w sieci poszukując informacji. To chyba najlepsza droga w analogu.

 

Nie zamontujesz 12 calówki na tym thorensie. Ramie musiało by stać na osobnym klocku, to bez sensu. Thorensy na których można zamontować 12 cali (pisze o gramofonach z zawieszeniem) to seria 5xx oraz TD125 LB (long base). Były jeszcze jakieś mniej znane modele gdzie dało się 12' zamontować, ale tych gramofonów już się raczej nie widuje. Można też przerobić TD150 na 12 calowe ramie, za co sam się zabieram od dłuższego czasu, ale niestety mam teraz zbyt dużo rzeczy na głowie. Ale pomysł na wszystko już mam.

 

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takimrazie muszę szukać 520 bo jak kupie teraz sme 3009 to potem znowu ramię na dłuższe będę musiał zmieniać. jest jeden na niemieckim ebayu ale za 800E !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12" nie zamontujesz na TD3xx. Teoretycznie tak, ale praktycznie nie ma to sensu - zawieszenie.

 

800EU ... a ile Ty chciałeś za coś takiego zapłacić ... ? ;-)

Pojawiają się rzadko, są w 95% w świetnym stanie, bo byle kto tego nie kupował i wiedział jak się z tym obchodzić.

 

Od Ciebie zależy co z nim zrobisz, czy zostawisz jak jest czy będziesz chciał wyciągnąć z niego maksimum.

 

SME3009 za ponad 2kzł? Możliwe, ale to musi być wersja I czyli ciężka, taka jak na zdjęciach, które wrzuciłem. Rzadkie to, schodzi zawsze i jest o to bitwa.

Miałem w rękach dużo tych ramion i nie mogę powiedzieć by po latach sprawiały problemy lub były zużyte. To wynika z ich budowy.

Wymiana okablowania - sprawa oczywista, z racji wieku i utlenionego przewodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, a td125 za 2200E. cena mnie nie odstrasza, ale ciekawe jak pozostałe thorensy ostają tyle z ceną. pewnie będę polować n 520 lub 521, ale wolałbym w kolorze drewna. jak juz kupowac taką maszynę to trzeba z niej wyciągnąć co się da.

dzięki za wypowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

no, a td125 za 2200E. cena mnie nie odstrasza, ale ciekawe jak pozostałe thorensy ostają tyle z ceną. pewnie będę polować n 520 lub 521, ale wolałbym w kolorze drewna. jak juz kupowac taką maszynę to trzeba z niej wyciągnąć co się da.

dzięki za wypowiedzi

Za 2,5k E upolowałem powystawowego Zet1 z SME309 w Niemczech na pełnej gwarancji.

2,2k E za TD125 to chora cena rodem z AudioExtasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w jakiś sposób dłubanie ci nie obce możesz po zakupie wymontować wszystko z niego i dać do zrobienia plintę w fornirze jaki ci się zamarzy. Rozbiórkę dokumentujesz djęciami - przydatne przy składaniu. Nie jest do tego potrzebna wiedza tajemna.

Ja tak zrobiłem z TD318 i wyszło lepiej niż myślałem. Gdzieś jest tu wątek o tym.

 

Taka operację (zakup) dobrze przemyśleć, bo wydac jest łatwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza, ten 125 to dla mnie za drogo i nie kupiłbym gramiaka za taką kasę żeby przy nim dłubać. ale 520 to spoko pomysł jest tym bardziej ze moge sobie spokojnie go robić, bo przecież mam na czym słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten Thorens za 800 euro?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do tego trzeba dodać jeszcze z 800-1000 euro na 12-calowe ramię, ileś tam na jakiś sensowny interkonekt oraz być może inne wydatki (kable do ramienia, etc.). Dwa lub ponad dwa tysiące euro się uzbiera jak nic. Mimo wszystko nie wiem czy jest sens tyle ładować w starocie, efekt jednak stoi pod znakiem zapytania.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lub ponad dwa tysiące euro się uzbiera jak nic.

Czyli do nowego Z1 już blisko.

 

Mimo wszystko nie wiem czy jest sens tyle ładować w starocie, efekt jednak stoi pod znakiem zapytania.

Używany Z1 byłby znacznie młodszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Lian tak się składa ,że mam do sprzedania bardzo zacny gramofon acoustic solid "machine black". Ponieważ mam już swój docelowy gramofon -Zontek- utrzymywanie dwóch gramofonów jest dla mnie bezsensowne.Cena to połowa wartości nowego . Więcej szczegółów na priva. Poz miniabyr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lian

Odpuść sobie to SA-750L 12" Jelco.

Co to w ogóle za ramię, nie kosztuje przecież 800 ani 1000EU zatem nie gra.

Co to w ogóle za firma śmieszna ...

 

A - i pamiętaj, że jak nie kupisz przewodu ze specjalnego japońskiego srebra, z kutymi wtykami, to też nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania bardzo zacny gramofon acoustic solid "machine black"

Z jakim ramieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Pytanie ze standardowego zestawu pytań. Chodzi o dopasowanie nie 'techniczne' lecz klasowo/cenowe - czy mezaliansu nie będzie; odwołuję się tutaj do opinii szanownego gremium.

 

thorens 320 gra z wkładką mc ortofon salsa. czy wkładka droższ np cadenza czy inne w podobnych okolicach cenowych nie jest przesadą do tego gramiaka? myślałem żeby coś tu zmienić, być może nie ma to sensu? Może do takiej wkładki potrzebny jest gramofon wyższej klasy, żeby ją wykorzystać? Jeśli tak jest, to jakie gramofony są wyraźnie lepsze od rzeczonego? nie chodi o konstrukcje super drogie lecz lepsze. Nie raz na tym forum czytałem, żete thorensy są nie gorsze od nowych maszyn za 6k. Bo może nie warto mi kupować takiej wkładki i lepiej kupić używany gramofon z dobrą wkładką za np 5k. acha, thorens ma teraz ramię tp16mkIV

 

Wiesz chyba o tym,ze sprawa adapterowa jest trudnym tematem-najważniejsza to kwestia dopasowania elementów toru.

W Twoim wypadku mocno zastanawia mnie fakt dość banalny-tzn.jakiego brzmienia szukasz,ile masz do wydania,co Cię w pełni zadowoli?

Piszesz,ze masz pieknie-nie wiem nie słuchałem-nic nie chcę absolutnie ujmować Twojemu systemowi analogowemu oraz wiedzy jaką zdobyłeś.

Nie znamy Twoich oczekiwań dotyczących brzmienia-słyszałeś jakiś gramiak w systemie który uważasz za wzorzec?

Jest tu wiele nurtujących problemów i także wiele niewiadomych...........przynajmniej dla mnie.

Napisze Ci taki banał-wiesz że dobry dzwiek niestety kosztuje-z tym powinienes się raczej oswoić-czym droższa wkladka tym zazwyczaj lepsze granie.

Wiem,wiem może sie mądrzę ważne dopasowanie toru-jesli masz dobrze skonfigurowany system to nawet zmiana kierunku bezpiecznika jest

słyszalna.NATOMIAST WIEMY,ZE TRZYMAC SIE POWINIENES W OKREŚLONYM BUDŻECIE-TO SOBIE ZAŁOŻYŁEŚ-NORMALNA CENIONA RZECZ.

Moja propozycja jest na pewno już nieaktualna,a mianowicie niedawno był i czy sie sprzedał VPI wraz z dynavectorem za około 7000 pln.

Żadna Twoja modyfikacja tyle Ci nie da co wymiana na nowszy i bez watpienia lepszy gramiak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.