Skocz do zawartości
IGNORED

Zgrywanie Blu-Ray do pliku


Arturos

Rekomendowane odpowiedzi

Do jakiego formatu można zgrać film Blu-Ray aby plik zachował jakość BD? Jakim programem?

Czy da się później odtworzyć taki plik z zewnętrznym plikiem tekstowym z napisami?

Chodzi mi o to aby np. kupić film w GB lub USA i podpiąć pod niego polskie napisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKV to kontener czyli moze byc w nim i cos stratnego i cos bezstratnego. NA BD-Video jest format M2TS i jezeli taki nieobrobiony w zaden sposob, wrzucisz do MKV to bedzie wlasciwie 100% jakosci. Nasuwa sie pytanie dlaczego nie mozna by ogladac z M2TS- ano mozna by ale z MKV jest zazwyczaj duzo mniej problemow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, to na czym owo zgrane BD będzie odtwarzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, to na czym owo zgrane BD będzie odtwarzane.

Jeszcze nie wiem, a co polecasz? Jestem na bardzo wczesnym etapie planowania kina.

 

Pytanie powstało po tym jak zauważyłem, że trylogia Władcy Pierścieni (wersja rozszerzona) w wersji dostępnej na naszym rynku ma tylko format 16:9 a angielska ma też 2.40:1, chociaż na tej angielskiej jest też info, że mogą ją oglądać osoby od 12lat, więc zastanawia mnie czy nie jest bardziej ocenzurowana niż nasza. Myślę, że jest jeszcze kilka takich kwiatków na rynku, pewnie są filmy wydane w UK czy USA z dźwiękiem 7.1 a u nas 5.1, więc wtedy też warto by było kupić wersję angielską, zgrać i podpiąć polskie napisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zauważyłem, że trylogia Władcy Pierścieni (wersja rozszerzona) w wersji dostępnej na naszym rynku ma tylko format 16:9 a angielska ma też 2.40:1,

 

 

????? :)

 

Faktycznie, jesteś na bardzo wczesnym etapie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoDeX, możesz bardziej rozwinąć swoje uśmiechy? wolałbym poznać coś nowego niż tylko dowiedzieć się że coś nie wiem :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale co tutaj rozwijać ?

Napisałeś powyżej, że polska wersja LOTR EE jest tylko 16:9 , a brytyjska ma dodatkowo 2.40 : 1 - to dowód na to, że

nie widziałeś chyba żadnej z nich, co chyba nie przystoi fonowi kina domowego. Kompletne pomieszanie z poplątaniem.

Gdzie Ty widziałeś w polskim wydaniu obraz 16/9 LOTR-a, to ja nie wiem ! A brytyjski ma dodatkowo 2.40 :1 , no to już hit.

 

Musisz jeszcze trochę poczytać o formatach obrazu jak i sposobie ich zapisu na BD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są info z okładek, a na sposobach zapisu na BD fakt nie znam się, ale doczytam.

LOTRa EE ostatnio oglądałem jeszcze w wersji DVD (i było to chyba przed wydaniem BD) i wtedy nie interesowała mnie różnica pomiędzy 16:9 a 2.40:1. Potem ampli zdechł, dziecko zaczęło wyciągać kabelki od surroundów, więc całe "kino" zdechło :( i narodził się w głowie pomysł budowy oddzielnego pokoju bo w salonie to zawsze coś...

Dlatego teraz od nowa "uczę" się audio i kina, bo trochę się przez 20lat zmieniło a wiedza zdobywana w tzw. międzyczasie była niestety bardzo wybiórcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natywna klatka zapisu na BD to 1920 x 1080, czyli proporcje 16/9 .

 

Jeśli obraz wypełnia całą klatkę, to jest to 16/9 - w tym wypadku musiano by obciąć boki obrazu wersji kinowej.

 

Jeśli są czarne pasy, to najczęściej tą klatkę wypełnia obraz 1920 x 800, wówczas mówimy o proporcjach 2.40 (panorama)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, a co polecasz? Jestem na bardzo wczesnym etapie planowania kina.....

 

Moje pytanie powiązane jest z twierdzeniem kol. mcemsi (lepsze .mkv) i z pytaniem o wybór formatu. Jedne ustrojstwa łatwiej radzą sobie z .mkv, inne ze strukturą BD.

 

Osobiście używam Netgear NTV-550, ze zgranymi jako "main movie" BD nie mam żadnych problemów, z pełnymi zrzutami płyt bywało różnie (zgrywam do BDMV nie do ISO). Z .mkv zdarzają się problemy, szczególnie gdy zawierają ścieżkę DD Tr HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie kolejny raz i również spytam na czym to planujesz odtwarzać. OK mowisz ze to wczesny etap planowania ale chociaz mniej wiecej - jakis stacjonarny plikowy player tzw "sprzetowy" czy jakis HTPC na bazie komputera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akis stacjonarny plikowy player tzw "sprzetowy" czy jakis HTPC na bazie komputera

 

Zastanawiam się pomiędzy jednym a drugim, ale tą decyzję odkładam na później, bo tu są najszybsze postępy w technologii, teraz myślę nad akustyką pomieszczenia, kolumnami i wzmakami (wszystko DIY).

 

Pewnie najprostszym rozwiązaniem było by wzięcie jakiegoś Oppo, ale za kompem przemawia wygodniejszy interfejs np. XBMC i łatwiejsze stworzenie macierzy, bo jeśli się chce trzymać na tym filmy w jakości BD to pewnie będzie potrzebna, np. 5x3TB :)

 

Osobiście używam Netgear NTV-550, ze zgranymi jako "main movie" BD nie mam żadnych problemów, z pełnymi zrzutami płyt bywało różnie (zgrywam do BDMV nie do ISO). Z .mkv zdarzają się problemy, szczególnie gdy zawierają ścieżkę DD Tr HD.

 

A można zgrać "main movie" z wybraną ścieżką dźwiękową aby nie było problemów?

A czy z DTS-HD też jest problem w .mkv?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Opisany problem mają tylko niektóre odtwarzacze, za dużo doświadczenia z .mkv nie mam, bo tylko kilkanaście tytułów tak zgrałem, ale z DTS HD MA w .mkv mój odtwarzacz sobie radził bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się pomiędzy jednym a drugim, ale tą decyzję odkładam na później ....

 

 

Masz ostatnią szansę aby dokonać zakupu jedynego słusznego playera, czyli DUNE H1 ... ostatni bez nalotu CINAVII i z pełną obsługą MENU.

Radzę jak bratu - uwierz i nic więcej nie kombinuj. SZukaj i kupuj . Ewentualnie HD MAX lub inny z serii SMART - wg. uznania, ale H1 to najlepszy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam: Czy obecne programy do treści BD są w stanie zachować HD AUDIO ? Kiedyś tylko multiAVCHD miał taką cechę. Czy to się już zmieniło i jest więcej softu z taką opcją ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.