Jump to content
IGNORED

Zmiana z kolumn podstawkowych na podłogowe.


Vixan

Recommended Posts

Witam. Aktualnie posiadam kolumny podstawkowe Tannoy Mercury Mk II. Kolumny jak najbardziej mi odpowiadają po każdym względem. Teraz stoją obok monitora na biurku co mi średnio pasowało więc postanowiłem je postawić przy drzwiach na podstawkach. Kolumny mają wtedy o wiele lepszą stereofonię, ponieważ stoją od siebie oddalone o ~1,5m, a nie jak w poprzednim przypadku o 30cm. Kiedy są ustawione na podstawkach to zajmują sporo miejsca i się zastanawiam czy nie lepiej by było kupić podłogowe, które będą zajmować mniej miejsca i (zapewne) lepiej grać? Oczywiście brzmienie Tannoya mi jak najbardziej odpowiada, dlatego chciałbym zostać przy tym klimacie i zastanawiałem się nad m3. Warto się pchać w kolumny podłogowe do pokoju około 10m2? Wbrew pozorem m3 są dosyć małe, 85x20x27 (WxSxG w cm). Moje obecne 50x25x23 (WxSxG w cm).

Link to comment
Share on other sites

generalnie podłogówki "mogą więcej". w odpowiednim pomieszczeniu , konfiguracji i ustawieniu.

kiedyś jak kumpel szukał kolumn to słuchaliśmy Tannoy Mercury 2 - monitory i większych z tej serii i te większe w tym samym systemie i sporym pomieszczeniu wypadły gorzej.

dużo lepsze były Acoustic Energy 100, a kupił NHT Super One, które poprosiłem by podłączono tak tylko. nie miał wątpliwości.

w takim pokoju tylko monitor i to mały.

pozdr!

Link to comment
Share on other sites

Jeden z użytkowników tego forum polecał te kolumny właśnie do pokoju rzędu 12m2. Przyznam, że trochę się napaliłem na te podłogówki, ale z tego co piszesz to chyba taka wymiana nie ma większego sensu.

 

Jakby ktoś miał coś jeszcze do powiedzenia na ten temat to śmiało można pisać.

Link to comment
Share on other sites

W małym pomieszczeniu te podłogówki mogą zdać egzamin , pomimo że raczej do KD , to w stereo nadadzą się . Dźwięk zewsząd .

Tylko trzeba dobrać odpowiedni wzmacniacz i koniecznie odsłuch przed ewentualnym kupnem odpowiednim wzmakiem .

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena jest jednak duża .

 

Link to comment
Share on other sites

Kiedy ja mam na 12 m Definitive Technology BP8 trochę większe i jest dobrze , dlaczego tego nie wiem , powiem tylko że różne kolumny miałem podłogowe w tym pomieszczeniu , przeważnie na obecne czasy " niepoważne " , przedostatnie kolumny podłogowe były duże , a bas był w korytarzu . Mam też przyrównanie do monitorów MA bronze B2 .

Link to comment
Share on other sites

Guest partick

(Konto usunięte)

nie wiem jaki masz budżet i wzmacniacz, ale zamiast M3, polecałbym Tannoy Mercury F3.

Link to comment
Share on other sites

niezbadane są przypadki w audio. jeśli takie kolumny grają i to dobrze w 12 m to super! ale musi to być "sprzyjający pokój" troszkę zaadoptowany akustycznie.

ale nie jest to sytuacja standardowa i z reguły w małych pokojach lepiej sprawdzają się monitory.

jednak jeśli u Ciebie grają BP8 i jest dobrze to tylko pogratulować. szczerze!

Link to comment
Share on other sites

W przypadku serii BP to raczej norma, tutaj także wypożyczaliśmy osobie, która chciała zmienić podstawki na podłogówki w małym pomieszczeniu - i pełen sukces :)

http://www.audiostereo.pl/definitive-technology_bp6_kolumny-podlogowe-232-5213-1.html

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jaki masz budżet i wzmacniacz, ale zamiast M3, polecałbym Tannoy Mercury F3.

W zasadzie jak już będę coś wymieniał to gdzieś w okolicy wakacji. Budżet w okolicach 1000zł, także BP odpadają z miejsca. Za te 1000zł będę kupował kolumny i wzmacniacz. Chyba M3 mają lepszą opinie od F3.

Link to comment
Share on other sites

Niedawno był tutaj temat w którym wyszło, że zastosowanie odpowiednich podłogówek ma sens w tak małym pokoju. Co polecacie do 800zł? Jeżeli chodzi o moje wymagania to, basu tyle, żeby po prostu był zaznaczony, góra i średnica muszą być co najmniej dobre. Muzyka rock i podobne klimaty.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie miał styczności z m3? Co sądzicie o Koda k-5500? Rok temu słyszałem te kolumny, ale jedyne co pamiętam to, że miały dobre niskiego tony. Może ktoś porównywał do Tannoy m2?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie pomyślałem, że skoro zdania są mocno podzielone, o tym czy można wstawiać podłogówki do tak małego pokoju, więc wpadłem na pomysł, aby kupić większe monitory. Czester zaproponował coś z Kody i od razu przypomniały mi się te kolumny, problem w tym, że ich brzmienie pamiętam jak przez mgłę. Jak myślicie co zagra lepiej Tannoy m2, które obecnie posiadam czy Koda k-5500?

Link to comment
Share on other sites

Koda jest to sporo większa i cięższa kolumna od Tannoyi. Na pewno niskie tony były lepsze w Kodzie. Problem w tym, że nie pamiętam jak jest z górą i średnicą, a na tym mi najbardziej zależy. Chyba zostało mi tylko pojechać do jakiegoś sklepu i posłuchać tych Kod jeszcze raz. Jakby ktoś chciał dodać jakąś nową propozycje czy też opinie o tych Kodach to śmiało może pisać.

Link to comment
Share on other sites

Cze

W takich ustawieniach i co ważne w takich pieniądzach Tannoyki się super sprawdzają. W 10 metrach moim skromnym zdaniem spokojnie MII na podstawkach dadza radę. A przywołane tu NHT powinny też pięknie zagrać. Osobiście posiadałem M2 i NHT 1.5 w 16 metrach i było pięknie.

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.