Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do focali


coral71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem kolumny podstawkowe Focal Chorus 705V, teraz czas zmienić wzmacniacz, jaki byście proponowali, słucham różnej muzyki, głównie rocka, na razie jako wzmacniacz robi stary amplituner Technicsa. Pokój niecałe 20m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

proponuję wzmacniacz NAD C356 BEE lub jeśli budżet mniejszy ostatecznie C326BEE. Zapraszam jednak na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwią mnie wasze propozycje, do głośniczków za 1700zł takie drogie wzmacniacze, przecież elektronika teraz jest tania.

Myślałem o czymś do 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwią mnie wasze propozycje, do głośniczków za 1700zł takie drogie wzmacniacze, przecież elektronika teraz jest tania.

Myślałem o czymś do 1000zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS. Tylko nie kupuj: Nad, Yamaha, Denon itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież elektronika teraz jest tania

Ta z przeznaczeniem do marketu i owszem.

Nic się od lat nie zmienia a nawet ta dobrze grająca jest droższa niż kiedyś.

Może musical Fidelity E10 , E11 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, troszkę rozbieżne ale każde zdanie się liczy.

Czekam na więcej propozycji, powiedzmy że budżet podniosę do 1500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopałem wątek, bo także szukam napędu do focali.

Chciałbym abyście pomogli w wyborze wzmacniacza do moich monitorów 707s. Co powinno dobrze zagrać, a co z góry się nie sprawdzi bo wiadomo jaki charakter mają chorusy. Kolumny grają na 22m2 , brakuje trochę basu jak to w monitorach. W tej chwili grają ze wzmacniaczem dual cv1452 lub z amplitunerem onkyo tx -ds575. Dźwięk minimalnie lepszy z duala.

Cena do 1200 zł, może być sprzęt używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem wątek, bo także szukam napędu do focali.

Chciałbym abyście pomogli w wyborze wzmacniacza do moich monitorów 707s. Co powinno dobrze zagrać, a co z góry się nie sprawdzi bo wiadomo jaki charakter mają chorusy. Kolumny grają na 22m2 , brakuje trochę basu jak to w monitorach. W tej chwili grają ze wzmacniaczem dual cv1452 lub z amplitunerem onkyo tx -ds575. Dźwięk minimalnie lepszy z duala.

Cena do 1200 zł, może być sprzęt używany.

 

ja mam 3 lata HK3490 z Chorusami 716, i dobrze nam się żyje, a na popularnym portalu spokojnie coś znajdziesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie NAD do tych Focali jest dobrym wyborem. Miałem kiedyś 705V podłączone do "zabytkowego" NADa 3240PE - bardzo udane połączenie. Ewentualnie Roksan może być dobrym kompanem - ale w tej cenie musiałbyś szukać wśród starych modeli (K1?).

 

Generalnie szukaj wśród dość ciepło grających wzmaków (705ki grają dosyć jasno).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunerów nie szukam. Radyjka słucham z dekodera sat. W życiu na uszy nada nie słyszałem, może warto spróbować. Parę opinii czytałem że nad znacznie rozjaśnia faktycznie jasne, lekko ostre chorusy. Inni zaś chwalą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chorusy 706 grają z Cyrus One warto wypróbować takie połączenie.

MF E10, E11 od razu radzę darować sobie przy połączeniu z Focalami 706 zrobił mi się dźwięk jak by ktoś zarzucił koc na kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chorusy 706 grają z Cyrus One warto wypróbować takie połączenie.

MF E10, E11 od razu radzę darować sobie przy połączeniu z Focalami 706 zrobił mi się dźwięk jak by ktoś zarzucił koc na kolumny.

MF E10 E11 to bardzo przeciętne klocki, natomiast Cyrus jest u nas mało doceniany, choć wizualnie niepozorny robi świtne zestawy. Dobre transporty itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam pełno mikro wzmacniaczy które rozwalaja konkurencje. Np niepozorny 9kg peachtree 220se pompuje znacznie więcej mocy (fizycznie) niz niejedne potwory 20kg i więcej. Nie podam przykladow, bo nie wsadzam kija w mrowisko.

Masz dobre kolumny i nie obskoczysz ich wzmakiem w połowie ich ceny. A nowym to juz na pewno nie.

Ja od siebie proponuje arcama.

Ewentualnie wypozycz z salonu Music Halla na od słuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.