Skocz do zawartości
IGNORED

Dobra Integra czy końcówka plus przedwzamacniacz


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem was zapytać jakie macie zdanie o wzmacniaczach zintegrowanych, takich jak AUDIONET SAM G2, KRELL S 300I,S500I, NAIM SUPERNAIT, NAD M2 I M3, ACCUPHASE E 213,308,408, 450, 460, 360 ,260, LUXMAN 509, AYON TRITON II, PASS LABS 150,MARANTZ PM 11S3,HEGEL H 200 I H 300. Chodzi mi o wzmacniacz, który jest w stanie napędzić bardzo wymagające kolumny i jest tańszą alternatywą dla końcówki mocy, przy wyborze w/w wzmacniaczy kierowałem się wysokim współczynnikiem tłumienia, który w moim odczuciu ma duże znaczenia dla jakości. Proszę o opinie i może dodatkowe propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Osobiście wybrałbym b.dobrą integrę, np: PASS LABS 150. A ile chcesz wydać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się rozglądam i czytam opinie oraz słucham tego co jest w obrębie moich zainteresowań, no i oczywiście możliwości finansowych. Z pewnością kupię coś używanego góra do 12-16 tyś.

 

Calyx ale jak gra ta nie lubiana klasa D?

 

Pass Labs to fajna propozycja tylko ciężko ją dorwać w uczciwej cenie tak samo jak Jefa Rowlanda Conitnum 250 bo to chyba podobna szkoła brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty już rok temu nie przymierzałeś się do zmiany wzmacniacza?

Miał być Krell FBI ale go nie słyszałeś, potem jakieś zachwyty były nad wzmacniaczami Zeta Zero,

potem cisza i co?

Wszystkie koncepcje upadły?

Chyba że ciebie z kimś mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem poszło kino domowe i ze stereo zrezygnowałem bo trochę kasy wpakowałem w kino. Teraz temat bardzo powoli i przemyślanie a raczej przesłuchanie wraca. Sly FBI nie pytam ze względów cenowych choć wiem że nie tu wzmacniacza, który może mu podskoczyć. No chyba Że się cena zmieniła :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby FBI spadł z ceny.Takie w idealnym stanie, ze znanym źródłem pochodzenia to chodzą po ok 40 tys.

Ja mojego już nie mam bo wszedłem w dzielony inny ale poszedł w dobre ręce do fajnego audiofila i jest bardzo zadowolony.

A jak te Zeta Zero? Zachwyty się skończyły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena skoczyła i szczerze amplifikacja w klasie D to i mówię tu serio bo dużo słuchałem ZZ to dobry pomysł. Ale dwa mono plus pre to wydatek 40 tyś z całym szacunkiem dla Tomasz Roguli to dużo za dużo, a w tych kwotach to jest niezły wybór

 

sprzetu na rynku wtórnym

 

Sly a na co zamieniłeś FBI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem was zapytać jakie macie zdanie o wzmacniaczach zintegrowanych, takich jak AUDIONET SAM G2, KRELL S 300I,S500I, NAIM SUPERNAIT, NAD M2 I M3, ACCUPHASE E 213,308,408, 450, 460, 360 ,260, LUXMAN 509, AYON TRITON II, PASS LABS 150,MARANTZ PM 11S3,HEGEL H 200 I H 300. Chodzi mi o wzmacniacz, który jest w stanie napędzić bardzo wymagające kolumny i jest tańszą alternatywą dla końcówki mocy, przy wyborze w/w wzmacniaczy kierowałem się wysokim współczynnikiem tłumienia, który w moim odczuciu ma duże znaczenia dla jakości. Proszę o opinie i może dodatkowe propozycje.

 

Jakie masz kolumny do szukanego wzmaka? Jaki metraż? Czego głównie słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie prowizorkę ale przymierzam się do Jeffa Rowlanda.

 

O matko,,,,,,,,,,ale czad)).................PROWIZORKA...........ALE KINO!!

 

Kup sobie dobra lampę i posłuchaj wreszcie w spokoju muzyki!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet: 12-16 tyś?

 

Ja bym poszedł w system dzielony - DAC/CD z wyjściem regulowanym + końcówka mocy. Powinno to zagrać lepiej, zwłaszcza w tym metrażu i docelowo z Dynaudio.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Oppo 105 z tego co wiem ma regulowane wyjścia nada się?

 

co sądzicie o naimie supernait z zew zasilaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kierowałem się wysokim współczynnikiem tłumienia, który w moim odczuciu ma duże znaczenia dla jakości.

 

Nie.

Duży DF wcale nie musi zagrać lepiej z określonymi zespołami głośnikowymi!

Większy DF ma jedynie przewagę w bezpośrednim sterowaniu głośników (układy tzw. aktywne).

 

W necie ciężko, ale znajdziesz nawet twierdzenia o szkodliwości dużego DF w sterowaniu kolumnami biernymi z wyuzdanymi zwrotnicami. Pisałem na Forum o tym kiedyś.

 

Co do marek.

Wiele zacnych.

Krell to Krell...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell to Krell...

ładnie powiedziane-popieram.duży,ładny piecyk od Krella-np FPB350CX albo 2xFPB350MC.Konkret-jakieś 5-6tysi usd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet sam jest niezwykle atrakcyjnym wzmacniaczem. Wzmacniacz bardzo zrównoważony, niezwykle przyjemnie słucha się na nim długo muzyki. Bardzo solidny , choć jak to w świecie audio bywa trzeba samemu zweryfikować jego wartość we własnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bardzo wymagające kolumny to w końcu co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bardzo wymagające kolumny to w końcu co?

Przeciez kolega napisal: MA RX8 a docelowo Focus 340. ROTFL. I do nich niby mega pieca potrzeba...

sorry, ale jesli facet wymienia jednym tchem tyle wzmakow z tak roznych polek cenowych, to albo...jest malo powazny...albo budzet ma z gumy i ucho tez ;) Ostatnio chyba mial Accuphase, a teraz pyta czy nie kupic kolejnego???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że miał Accuphase i budżet niby ma skromny.

Kiedyś celował w wyższą półkę, teraz widzę, że jednak niższa.

Możliwe że sam nie wie czego chce albo nie wie co ostatecznie lubi

stąd takie miotanie się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem accuphase E 550 tak bardzo przez wszystkich chwalony i okazał sie nie wypałem. Stąd miotanie się bo w hi endzie siedzę krótko i szczerze ciężko mi go zrozumieć. 550 zawiodła mnie na całej lini pod każdym względem, potem słuchałem masy Luxmanów itp z wyższej półki wszystko integry i nic nie usprawiedliwiało ich wysokiej ceny. Zacząłem się zastanawiać co to za hiend chyba tylko cenowy. Potem zdecydowałem że nie da się połączyć kilku rzeczy na raz i sprzedałem accuphase, poszedłem w kino z prawdziwego zdarzenia dobry projektor dobry ekran i rx na tylach i przodach oraz rel 528 jako sub. Dziś rozglądam się za stereo i nie planuję wszystkiego kupić na raz a budżetu nie mam z gumy. Szukam i słucham i nie koniecznie za duże kwoty i nie nowe raczej używane ale sprawdzone nie patrzę za krellem bo to prądożerne bestie szukam czegoś uniwersalnego z fajnym drivem, dobrą kontrolą najniższego basu i muzykalnym usposobieniem. To wszystko.

 

Do Sly

Wiesz myślę że każdy z tego forum co jakiś czas przeżywa dylematy odnośnie swojego sprzętu i szuka czegoś nowego i chyba każdy się miota w pewnym sensie Sly ty miałeś FBI i z tego co pamiętam chwaliłeś go pod niebiosa popierałeś rankingami i twierdziłeś że przestali go robić bo zestawy dzielone Krell się nie sprzedawały. Teraz idziesz w dzielonkę i to nie Krella tylko Rowlanda skąd ta nie logiczność. Nie atakuję Cię ani nikogo ale twierdzę że wszyscy tutaj szukamy czegoś czego nie da się znaleźć. Myślę o tym że to choroba, którą ogranicza tylko budżet na sprzęt.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nikogo nie atakuje.

To prawda że wszyscy zmieniamy sprzęty,

ale chyba raczej na coraz lepsze.

Nadal podtrzymuje to co pisałem o FBI.

Dziś Krell nie oferuje już takiej integry.

Ale nie znaczy to, że nie ma nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly ja szukam z waszą pomocą właśnie czegoś takiego LEPSZEGO za rozsądną cenę czegoś na co przez lata będę mógł patrzeć i słuchać nie nudząc się. Wymieniłem wzmacniacze na górze bo mieszczą się w budżecie., a nie znam niczego innego w tej cenie. Więc proszę o konkretne porady. Nie interesuję się końcówkami z pre bo to duży budżet. Wiem że systemy dzielone to inna bajka ale nie za 16 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że systemy dzielone to inna bajka ale nie za 16 tyś.

 

Opowiadasz sam bajki-słowo Ci daję

Za 16 tys to Pan Waldek robi Ci gm70 z pre-które to brzmieniowo czapką nakrywa wszystkie wzmaki do 100000 pln.

Sly nigdy nie miał dobrej lampy to nie wie o tym nawet-tu nie ma zadnej złosliwości tylko sama prawda.

pozdrawiam.

 

Możesz w tej kwestii zasięgnąć zdania np. u Elberotha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.