Skocz do zawartości
IGNORED

Dobra Integra czy końcówka plus przedwzamacniacz


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że systemy dzielone to inna bajka ale nie za 16 tyś.

Wypożycz Ty sobie i posłuchaj Xindaka A600P to zmienisz zdanie .

Do tego źródło z regulowanym wyjściem i zapomnisz o zmianach.

W tej cenie masz też Passa X250 czy starego Krella.

Ja jednak z różnych względów wybrałem Xindaka.

Nazwa nie powala tak jak " mam Krella " czy inną renomowaną markę ale tak jak gra , jak jest zbudowany powinno być wzorcem dla wielu firm .

Wspomniany prze Ciebie NAIM Supernait to przy nim żart .

Na zdjeciach to małe pudełko z boku to NAIM CDX który jest mniejszy niż samo trafo w tej końcówce.

12 Sankenów na kanał przykręconych do sztaby miedzianej a ta do radiatorów . Wszystkie kondensatory elektrolityczne są Rybycona a polipropyleny Wimy . Pozłacane ścieżki , zalewane BEZGŁOŚNE trafo 1300W i 350 000uF filtracji.

 

Za 16000zł masz takiego Xindaka + Stream Magic 6 ( jako DAC , radio internetowe i ponad 20 000 stacji oraz odtwarzacz FLAC z dysku czy pendrajwa ) + IC VDH Orchid .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda Xindak to Klasa A czyli mała eketrownia atomowa w domu do napędzenia prądem tego potwora, wiem że dużo się zmienia i Xindak to może być niezła alternatywa do krell, jeffa itp ale musiałbym rozbić bank żeby dostarczyć mu prąd chyba >?

 

Nad lampą się nie zastanawiałem z powodów domowych że tak powiem moja 6 letnia córka kocha wszystko co świeci a jej roboty potrafią latać konsekwencje nie trudno przewidzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda Xindak to Klasa A czyli mała eketrownia atomowa w domu do napędzenia prądem tego potwora, wiem że dużo się zmienia i Xindak to może być niezła alternatywa do krell, jeffa itp ale musiałbym rozbić bank żeby dostarczyć mu prąd chyba >?

Zwróć uwagę że najdroższe końcówki Accu , Krella czy Passa to właśnie mocna klasa A .

Dlaczego ?

Trzeba tego posłuchać żeby zrozumieć.

To z tym bankiem to rozumiem że żart chociaż nie raz czytam i słucham jak ktoś chce wydać kilkanaście patoli na wzmacniacz czy kilka na kable a pyta się ile to prądu ciągnie .

A co za różnica ?

Przecież nie będzie włączony non stop do prądu bo wystarczy mu kilkanaście minut i dobrze gra a po około godzinie ma już max swoich możliwości.

Włączony bierze 350W to tak dużo ?

Ile zapłacisz więcej miesięcznie ? 30 zł ? To teraz przelicz sobie to na koszt dobrych lamp we wzmaku lampowym.

Jedno a właściwie dwa ale. 63kg - więc stolik musi być mocny a drugie zabezpieczenie B16 bo przy B10 go nie włączysz.

Dla mnie to koniec poszukiwań. Źródła , kolumny , kable będę zmieniał ale A600P jest nie do ruszenia.

W tym momencie nie interesuje mnie czy kolumny są trudne czy nie. Pociągnie wszytko . A robi to to tak że go obciążenie totalnie nie wzrusza.

Ostatnio słuchałem u siebie kolumn Harpia Amstaff - 4x22cm woofery + 2x15cm średniotonowe + twetery.

Ponoć na tych kolumnach wykłada się Caspian który słabeuszem nie jest .

A600P do końca skali grał czysto bez oznak jakiejkolwiek kompresji czy utraty przejrzystości i szybkości . Coś niesamowitego.

Słuchałem go też na Harpiach Monk. To co z nimi robił przesądziło o mojej decyzji.

Znam kilka Xindaków. Serie C/A06 , 6200 , 6950(9) ale to nie ta bajka . Chociaż DAC20 też jest dobry jak mu zmienimy te zółte kiepskie polipropyleny w torze.

Ale to nie ten temat.

Poczytaj w AUDIO test A600E

A600P jest wyraźnie lepszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda ja podejrzewam że coś jest w tym co piszesz. Tylko ja miałem klasę A accuphase e 550 nad którym wszyscy znawcy zachwycali się i wychwalali go pod niebiosa, nim się rozgrzał a trwało to dobre 45 minut do tego czasu nie grał nic potem coś tam brzdękolił ale niski bas zero kotroli, cukierkowe granie każda płyta grana z tą samą słodką manierą zero iskry pazura nic co mogło by tłumaczyć cenę. Zmiana kolumn, kabli na harmonixa, akustyka pokoju nic kompletnie nic. Wiem że końcówka i dobry pre to inna bajka. Z tym że ja nie szukam koncówki tylko dobrej wrecz zajebiscie dobrej integry z dobrym kopem i kontrolą a przy tym odpowiednio muzykalną. I dziwią mnie pytania niektórych kolegów co do rodzaju muzyki, którą słucham. Jakie to ma znaczenie ??? Dobry sprzęt musi zagrać wszystko na odpowiednio dobrym poziomie, chyba że się mylę. Ale chyba Krell nie tworzy swoich wzmacniaczy tylko do rocka czy metalu, accuphase tylko do jazzu ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta.

Z tyłu wzmacniaczy jest taki napis - MAX POWER CONSUMPTION .

Jeżeli taki Accu E560 w klasie A ma pobór 270W więc trafko jest podobnej wielkości a to jest dobry żart. Żart który choćby stosuje Marantz.

Piękne wzmacniacze a trafo niewiele większe od tego z odtwarzacza CD .

Nie ma cudów i czegoś z niczego. Ma być moc , musi skądś się brać . Dlatego dla mnie jak wzmacniacz ma trafo mniejsze niż 600W w ogóle mnie nie interesuje. Takie 800W jest minimum .

Samo trafo też mocy nie da . W A600P masz 12 ogromnych Sankenów na kanał i 350000uF filtracji a to właśnie te uF też decydują o impulsie czy szybkości .

Tak jak w samochodzie. Im większy silnik tym większa frajda z jazdy i nie chodzi o duże prędkości ( analogicznie do głośności ) żeby czuć tą moc i zwinność .

A 600P nie zamula. Jest równy , szybki , przejrzysty . Jak taki jest materiał to gra z niesamowitym , nieskrępowanym rozmachem i energią .

Równie dobrze gra Lorenca z płyty Bandyta , Dianę Krall czy Patricia Barber jak i trancowe łupanki . Na niczym się nie wykłada .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E560 :

Waga 24kg

Szerokość - 43

Wysokość - 12

Głębokość - 31

Xródło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pobór mocy:

170 W (bez sygnału wejściowego)

270 W (max.)

 

Xindak A600P

Waga 63g

Szerokość - 45

Wysokość - 24,7

Głębokość - 62

Pobór mocy:

350 W (bez sygnału wejściowego)

1300 W (max.)

Prąd w szczycie 102A!

 

Xindak jest dwa razy wyższy i dwa razy głębszy.

A teraz do porównania obydwa trafa .

Wychodzi na to że mało by było jednego Accu żeby weszło tylko trafo Xindaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność wzmacniacza w klasie A to poniżej 25%.

Aby oddał do obciążenia 100W na kanał to zasilacz musi dostarczyć ponad 800W. Sam zasilacz pobierze z sieci ok. 1000 VA.

A to tylko 100W na zestaw gł…

 

Ale firmy mają swoje rozwiązania zwiększające sprawność (choćby poprzez tzw. pływające napięcie zasilania) określane rozmaitymi firmowymi nazwami a nawet określeniami klasy…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Passa ZENa . 8W w klasie A SE i to żarło prawie 200W .

A600Pma według danych 2x80W i bierze 350W. Trudno określić jak to jest zrobione ale jedno jest pewne.

Po około 2-3 godzinach grania radiatory mają dobre 50 stopni. A że są ogromne i w chłodzeniu pomaga też gruby płat aluminium z przodu jak i grube blachy aluminiowe z góry z wywietrznikami które też odprowadzają ciepło więc coś tam ma z tej klasy A.

Na pewno przy 4 omowych kolumnach jak wspomniane Amstaffy nie idzie wycisnąć z niego potu a natężenie dźwięku jest tak duże że po prostu nie idzie wytrzymać.

Test A600E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mniej tranzystorów i nieco gorsze brzmienie.

Nie ma też pozłacanego PCB .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda ja podejrzewam że coś jest w tym co piszesz. Tylko ja miałem klasę A accuphase e 550 nad którym wszyscy znawcy zachwycali się i wychwalali go pod niebiosa, nim się rozgrzał a trwało to dobre 45 minut do tego czasu nie grał nic potem coś tam brzdękolił ale niski bas zero kotroli, cukierkowe granie każda płyta grana z tą samą słodką manierą zero iskry pazura nic co mogło by tłumaczyć cenę. Zmiana kolumn, kabli na harmonixa, akustyka pokoju nic kompletnie nic. Wiem że końcówka i dobry pre to inna bajka. Z tym że ja nie szukam koncówki tylko dobrej wrecz zajebiscie dobrej integry z dobrym kopem i kontrolą a przy tym odpowiednio muzykalną. I dziwią mnie pytania niektórych kolegów co do rodzaju muzyki, którą słucham. Jakie to ma znaczenie ??? Dobry sprzęt musi zagrać wszystko na odpowiednio dobrym poziomie, chyba że się mylę. Ale chyba Krell nie tworzy swoich wzmacniaczy tylko do rocka czy metalu, accuphase tylko do jazzu ?

Pozdrawiam

 

widzisz - niestety tak to jest - ze duzo, zbyt duzo, drogawych klockow jest zbyt malo uniwersalna zeby dobrze zagrac kazdy rodzaj muzyki. Po prostu sa albo za slabe albo trudno je spasowac z reszta toru, zeby zagrala na 100% albo firmowe brzmienie tak skutecznie przykrywa pewne podstawowe cechy brzmieniowe, które powinien posiadać uniwersalny klocek, że nadają się do wybranych gatunków muzycznych.

Gdzies tam widzialem na Twojej liscie Ayon Triton II - mysle, ze jesli chcesz pazura i dynamike oraz nieograniczony PRAT, to jest to najciekawsza pozycja z tych co wymieniłeś. Nawet dobrze się zgrywa z Dynaudio. Mam wątpliwości co do Oppo jako źródła, ale na początek może być. Potem sam zauważysz, w którym kierunku powinny nastąpić zmiany.

Tylko pamietaj, 8 lamp mocy trochę Cię będzie kosztowało - i prądowo i kiedy przyjdzie do ich wymiany (a kiedyś przyjdzie). Jak chcesz mieć tanio prądowo, a do tego barwne granie, to zostaje Ci Devialet - tylko, że:

- znacznie przewyzsza Twoj budzet

- on nie ma pazura

- jw, a zwłaszcza z dynkami.

 

A jak chcesz, zeby sok kapał na podłogę, a noga sama chodziła, to olej Dynki, podepnij do tego Ayona kolumny Focal Electra (1027/28) albo Utopia (te nowsze modele z Be) albo po taniości: Reference 3a de Capo,do tego dobre ciepłe niekluchowate zródło - np też Ayona i masz małą uniwersalną nirwanę.

 

ze starych czasow pozostal mi sentyment do fajnych chinoli :-) ..gdzie w Waw mozna posluchac tej bestii?

 

Wypożycz Ty sobie i posłuchaj Xindaka A600P to zmienisz zdanie .

Do tego źródło z regulowanym wyjściem i zapomnisz o zmianach.

W tej cenie masz też Passa X250 czy starego Krella.

Ja jednak z różnych względów wybrałem Xindaka.

Nazwa nie powala tak jak " mam Krella " czy inną renomowaną markę ale tak jak gra , jak jest zbudowany powinno być wzorcem dla wielu firm .

Wspomniany prze Ciebie NAIM Supernait to przy nim żart .

Na zdjeciach to małe pudełko z boku to NAIM CDX który jest mniejszy niż samo trafo w tej końcówce.

12 Sankenów na kanał przykręconych do sztaby miedzianej a ta do radiatorów . Wszystkie kondensatory elektrolityczne są Rybycona a polipropyleny Wimy . Pozłacane ścieżki , zalewane BEZGŁOŚNE trafo 1300W i 350 000uF filtracji.

 

Za 16000zł masz takiego Xindaka + Stream Magic 6 ( jako DAC , radio internetowe i ponad 20 000 stacji oraz odtwarzacz FLAC z dysku czy pendrajwa ) + IC VDH Orchid .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo pytanie ?

Pytanie do Tomii241 oczywiście, bo zanim zaczniemy coś rekomendować, to warto zrozumieć do czego będzie wykorzystywane.

Pokój już zobaczyłem we wcześniejszym poście, ze 30 m2 - pytanie czy zaadoptowany jakkolwiek?

Ale jakiej muzy słuchasz Tomii241 - to pytanie dalej aktualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt musi zagrać wszystko na odpowiednio dobrym poziomie, chyba że się mylę. Ale chyba Krell nie tworzy swoich wzmacniaczy tylko do rocka czy metalu, accuphase tylko do jazzu ?

Pozdrawiam

 

NIe ma czegoś takiego jak dobry sprzęt do wszystkiego. Samochód też wybiera się według preferencji i gustów oraz możliwości. To samo z ubraniem, itd...Nie istnieje sprzęt, który zadowoli wszystkich. Czego innego potrzebuje człowiek, który słucha głownie ostrego rockowego grania, ma całą dyskografię Rolling Srones a czego innego ktoś kto podnieca się nową płytą Cencica - Venezia.

 

Oczywiście jakbyś miał 1 mln PLN to wtedy można stworzyć dla Ciebie system uniwersalny... za kilkanaście tysięcy PLN trzeba wybierać. Kiedyś sam do tego dojdziesz... oby jak najszybciej bo taka nauka sporo kosztuje;-)

 

Z tego co piszesz że pragniesz mieć w domu pod względem dźwięku to moim zdaniem zainteresuj się Krellami, ale nie tym nowym chińskim wynalazkiem tylko modelami sprzed kilku lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor

Po pierwsze w tytule jest zawarta alternatywa "czy". Więc się pytam czego szukasz bo w tekście mówisz, że tylko integra Ciebie interesuje?

Po drugie jakie masz źródło?

Po trzecie jakie masz kable bo może tutaj jest problem?

Po czwarte jak izolujesz zestaw od wibracji?

Po ...... mam Dynki Shappire i wiem jak je napędziłem.

Po ....... do 16 tys. można coś znaleźć co napędzi Dynki 340.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz że pragniesz mieć w domu pod względem dźwięku to moim zdaniem zainteresuj się Krellami, ale nie tym nowym chińskim wynalazkiem tylko modelami sprzed kilku lat.

Przesadzasz i piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.

Słuchałeś - nie !

A nawet nie widziałeś A600P na oczy a piszesz o nim " wynalazek "

Wynalazkiem to jest Krell 280 CD którego tak mi chwaliłeś a to był badziew że głowa boli.

Ani to nie grało jak za te 5000 ( cena 19000 za nowy to ŻART ) ani nie wyglądało a kłapiąco - szurająca szuflada na poziomie DVD za 100zł to są jaja na całego.

Ale Krell MUSI BYĆ .

Wystarczy też popatrzeć jak jest zbudowany A600P i S300i .

Dobre żarty tak jak i nie działające od nowości Krelle SACD .

NIe ma czegoś takiego jak dobry sprzęt do wszystkiego. Samochód też wybiera się według preferencji i gustów oraz możliwości.

Nie ma dzisiaj problemu kupić limuzynę o sportowych osiągach .Coś co kiedyś nie było do pomyślenia .

Uważam że A600P jest końcówką dookoła której można budować różne konfiguracje bez zmiany jej samej .

Miałem w ostatnim czasie z tym Xindakiem kilka CDków , DACów i kolumn . I z kolumnami Vienna Beethoven czy Harpia Amstaff prawie każda muzyka jaką słuchałem grała bardzo dobrze lub więcej niż dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się. Nie chodzi o to, żeby wszystko grał najlepiej, ale żeby wszystko grał przynajmniej dobrze, a nie tylko np akustyczne brzękanie czy plumkanie wody. Między wierszami można wyczytać, że autor wątku ma różnorodną dyskografię, więc system ukierunkowany na 1-2 gatunki (a taki złożyć najłatwiej) go nie zadowoli.

A że za kilkanaście kPLN nie ma szału, to niestety fakt i zupełnie inna para kaloszy.

 

NIe ma czegoś takiego jak dobry sprzęt do wszystkiego. Samochód też wybiera się według preferencji i gustów oraz możliwości. To samo z ubraniem, itd...Nie istnieje sprzęt, który zadowoli wszystkich. Czego innego potrzebuje człowiek, który słucha głownie ostrego rockowego grania, ma całą dyskografię Rolling Srones a czego innego ktoś kto podnieca się nową płytą Cencica - Venezia.

 

Oczywiście jakbyś miał 1 mln PLN to wtedy można stworzyć dla Ciebie system uniwersalny... za kilkanaście tysięcy PLN trzeba wybierać. Kiedyś sam do tego dojdziesz... oby jak najszybciej bo taka nauka sporo kosztuje;-)

 

Z tego co piszesz że pragniesz mieć w domu pod względem dźwięku to moim zdaniem zainteresuj się Krellami, ale nie tym nowym chińskim wynalazkiem tylko modelami sprzed kilku lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jest ktos taki co za 16tys robi sprzet ktory bije takie za 100tys i jeszcze nie wyplynal na szerokie wody??

To jest świat handlu i w zarodku wielkie firmy tłumią takie wyskoki .

Choćby brakiem recenzji :)

Nie znam takiego za 16000 ale taki Yaqin MC-100B z dobrymi lampami sterującymi w cenie 3000zl może się równać z każdym wzmacniaczem w cenie x3 .

Widziałeś gdzieś jego oficjalny test ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze nie zrozumiales moreno.

Chodzilo mu o starsze krelle, a nie najnowsze chinskie wynalazki (typu wlasnie s300i).

Skoro Xindak taki super, to dlaczego nigdzie tego odsluchac nie mozna? Sprzedaje sie na pniu w ciemno, czy moze zapisywac sie trzeba, a moze wstyd to odpalac i nie ma zainteresowania???

 

Przesadzasz i piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.

Słuchałeś - nie !

A nawet nie widziałeś A600P na oczy a piszesz o nim " wynalazek "

Wynalazkiem to jest Krell 280 CD którego tak mi chwaliłeś a to był badziew że głowa boli.

Ani to nie grało jak za te 5000 ( cena 19000 za nowy to ŻART ) ani nie wyglądało a kłapiąco - szurająca szuflada na poziomie DVD za 100zł to są jaja na całego.

Ale Krell MUSI BYĆ .

Wystarczy też popatrzeć jak jest zbudowany A600P i S300i .

Dobre żarty tak jak i nie działające od nowości Krelle SACD .

 

Nie ma dzisiaj problemu kupić limuzynę o sportowych osiągach .Coś co kiedyś nie było do pomyślenia .

Uważam że A600P jest końcówką dookoła której można budować różne konfiguracje bez zmiany jej samej .

Miałem w ostatnim czasie z tym Xindakiem kilka CDków , DACów i kolumn . I z kolumnami Vienna Beethoven czy Harpia Amstaff prawie każda muzyka jaką słuchałem grała bardzo dobrze lub więcej niż dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka to dużo wokali Diana, Buble,Nora Jones itp do tego trochę rocka, i dużo bluesa i jazzu .

Dziś mam tylko kino Projektor JVC X 30 ekran Kauber 132cale Yamahę avantage 2020 do tego oppo 105 i Monitor Audio RX8 po tuningu na mundorf gold supreme i rx 2 na tyłach o raz rel 528, okablowanie to rel 4kwadrat na przód w biampie i na tyly qued silver Więc jak widac szału nie ma.

 

Końcówka plus Pre to duży wydatek w porównaniu do integry.

Dość mocno zastanawiam się nad Audionetem Sam G2 plus dynaudio focus 340 lub Hegel 200, 300,Jeff Rowland continum 250 lub concerta no i może Ayon Triton II z lamp.

Zastanawiał mnie naim supernait ale nie ma XLR i ogólnie nie ma jakiś mega pozytywnych opinii choć przyznam nie słuchałem go. Accuphase w moim budżecie to max 450 lub 308, 350,408. Miałem na odsłuchach 450 ale niestety tylko kilka dni i z tego co pamiętam była piekielnie mocna i grała lepiej niż 550. Nie miałem okazji posłuchać starszych modeli, może warto się nimi zainteresować.Co do Xindaka to napewno świetna propozycja tylko wielki problem z odsprzedażą gdybym chciał zmienić na coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

z tego co pamiętam była piekielnie mocna i grała lepiej niż 550

 

nie pozostaje nic innego jak pogratulować wniosków a tym samym wybornego słuchu :D

 

zestawienie jednego z najmniej udanych produktów Accu z tym naprawdę dobrym , cóż każdy słyszy inaczej......(no chyba , że słuchałeś ich w 100m salonie i z głośnikami mega trudnymi do napędzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze nie zrozumiales moreno.

Chodzilo mu o starsze krelle, a nie najnowsze chinskie wynalazki (typu wlasnie s300i).

Skoro Xindak taki super, to dlaczego nigdzie tego odsluchac nie mozna? Sprzedaje sie na pniu w ciemno, czy moze zapisywac sie trzeba, a moze wstyd to odpalac i nie ma zainteresowania???

Moreno napisał o kilkuletnich Krellach .

Wiem że są dobre końcówki Krella ale mają tych latek sporo .Nie są bezawaryjne o czym świadczy choćby ciągła sprzedaż części do nich.

Wystarczy na Jebaju wpisać " Kendeil Krell "

Jest też wiele wątków o nieudolnych przeróbkach wersji USA na naszą jak i o pewnym sprzedawcy z kraju który kupuje szroty Krella , łata je i dalej goni.

Jako elektronik i ktoś kto w tym siedzi od lat odpuściłem sobie takie wieloletnie sprzęty w takiej kasie.

 

Z tego co mi wiadomo to A600P mam jako jedyny egzemplarz w kraju.

Egzemplarz ten z ciekawości sprowadził dla siebie przez dystrybutora Iceman007 .

To jak on gra i z czym go porównywał można spytać jego samego albo poczytać :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Akurat na tym zdjęciu stoi mój Xindak.

Łukasz miał u siebie przeróżne wzmacniacze do 30 000zł a zachwycił go właśnie ten Xindak ( a nie najdroższa integra na 20 lecie firmy ) oraz CTI .

Byłem u Łukasza z forumową UGODA która dzielnie broni się w KAiM z przeróżnymi drogimi klockami.

Wiem jak gra UGODA w porównaniu z kilkoma rodzynkami w niemałej kasie . Po Ugodzie słuchaliśmy CTI a po CTI Xindaka.

I tu wcale się Wam nie dziwię.

Gdybym A600P nie widział i nie słyszał to też bym od niego stronił. Taka jest nasza mentalność.

Musi być " firma " , reklamy i super testy .

Ale A600P zagrał tak że dosłownie szczena mi opadła i wiedziałem że musi być mój. Sporo męczyłem Łukasza i wyrwałem go od niego.

Wracając do " firmy " Łukasz na poprzedniej stronie zaproponował Calyxa i co ?

Nikt nie dopuszcza że koreański czy chiński wzmacniacz może być dobry. Padło kilka propozycji Hegla i NAIMa.

Ja serdecznie dziękuje za wzmacniacze za taką kasę w których standardem są głośno burczące trafa . O czym się stara nie pisać i nie mówić.

Dopóki nie było super testów , reklam i nagonki na Hegla też nikt nie chciał patrzeć.

Przykłady można mnożyć , ale po co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaimie słuchaliśmy niedawno Calyxa za 10000-toz to jest taki smieć że żal toto opisywać.

Klasa D-czyli ......wiadomo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calyx super ale ciągle zastanawia mnie klasa D, krążą różne opinie i szczerze jest on w moim kręgu zainteresowania tylko gdzie go na śląsku posłuchać?

 

 

Do intenser miał e550 przez rok i wiem co piszę zresztą to że w testach piszą jak chcą to wie nawet taki laik ja ale podejrzewam że ty wiesz lepiej bo miałeś słuchałeś a nie przeczytałeś. Podtrzymuję swoje zdanie słodkie, kluchowate granie, bez iskry i bez kontroli najniższego basu, za tą kasę wielka KUPA Ogromna 450 ma bardzo podobną sygnaturę ale kontrola jest wyśmienita i bas pełny i punktowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel przede wszystkim nadaje się do muzyki drapieżnej. Jest szorstki i metaliczny. Dla mnie niewypał i dziadostwo za kupę kasy. Reklama i marketing zrobiło swoje.

Nie patrz na klasę D czy inną tylko weź i posłuchaj. Nadeszły czasy, że salony wysyłają na tydzień do dwóch na odsłuch we własnym pokoiku audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaimie słuchaliśmy niedawno Calyxa za 10000-toz to jest taki smieć że żal toto opisywać.

Klasa D-czyli ......wiadomo

 

Śmieć to może nie, ale za te pieniądze naprawdę nic specjalnego. Świetnie kontroluje bas, dynamiki mu też nie brakuje. Tylko jakiś taki "bezpłciowy" jest. Ładnej barwy toto nie ma, a górę zaokrągla. W żaden sposób nie przykuwa do fotela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Łukasz miał u siebie przeróżne wzmacniacze do 30 000zł a zachwycił go właśnie ten Xindak ( a nie najdroższa integra na 20 lecie firmy ) oraz CTI .

Byłem u Łukasza z forumową UGODA która dzielnie broni się w KAiM z przeróżnymi drogimi klockami.

Wiem jak gra UGODA w porównaniu z kilkoma rodzynkami w niemałej kasie . Po Ugodzie słuchaliśmy CTI a po CTI Xindaka.

I tu wcale się Wam nie dziwię.

Gdybym A600P nie widział i nie słyszał to też bym od niego stronił. Taka jest nasza mentalność.

Musi być " firma " , reklamy i super testy .

...

Trzymajmy poziom.

Wzmiankowana konstrukcja przegrała z moim amplitunerem KD. Jest na to jeden świadek z tutejszego Forum.

Zawsze można powiedzieć, że była lipnie zrobiona (choć to dobry budowniczy) albo, że ten amplituner bije drogie klocki... ;)

 

Klasa D-czyli ......wiadomo

Klasa D gra jak 12 bitów albo i mniej... Taka mp3.

 

Już wolę lampę z jej przywarami ale i swoim charakterem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.